Setari Cookie-uri

imi vreau parul inapoi, cine ma ajuta?

Hello everyone,
M-am gandit sa va cer ajutorul pt o problema pe care o am, care desi pare mica, ma afecteaza. Imi cade parul... mult... in zona calotei. Nu mai pot renunta la bentite sau elastice, pt ca ies la iveala multe carari groase.. Am inceput un tratament endocrinologic in urma unor analize de sange, dar nu am obtinut inca rezulatate. Intrebarea mea este: stiti voi dak produse cum ar fi "Hairgrow" sau "Alopexy" au vreun efect?
Va multumesc anticipat pentru ajutor.
adriana_florescu
Postat pe 7 Februarie 2009 15:08
nu stiu ce sa spun despre aceste produse pentru ca nu am auzit de ele.si mama mea a avut probleme cu parul-tot asa cadea si a luat de la farmacie pastilute par si unghii-ceva asa se numesc si si-a mai revenit.parerea mea este ca trebuie sa urmezi tratamentul de la endocrinolog si in paralel sa iei si pastilutele astea.si mie imi cade-poate ca nu asa de alarmant dar uite, eu acum folosesc niste fiole cu ginseng-is 12 in cutie si costa 50 lei, se aplica cate una pe saptamana sau chiar 2.le poti gasi la farmaciile naturiste.nu mai folosi produse de par gen fixativ sau spuma-lasa-l sa respire.iar sampon nu folosi decat de la farmacie. mie mi-a zis farmacista de la care am luat fiolele ca este si sampon cu ginseng.nu te complica cu produse de la cine stie ce firme neavizate.ce sa iti spun-multa sanatate!sper sa iti fie de folos!
andreeastancila
Postat pe 7 Februarie 2009 15:18
Multumesc mult, Andreea!
adriana_florescu
Postat pe 8 Februarie 2009 17:46
Am avut si eu o problema la un moment dat cu caderea parului asa ca stiu ce inseamna sa ,,iti vrei parul inapoi'' ....

hairgrow are la baza minoxidil .....sub nici o forma nu te sfatuiesc sa-l iei asa cum pe mine m-a sfatuit medicul la care am apelat la un moment dat ...nu mai tin minte motivele pentru care nu mi s-a dat voie sa-l iau pentru ca atunci cand am primit explicatia l-am si taiat de pe lista facuta de mine cu ajutorul sfantului google.

alopexy ...stiu ca am incercat samponul + solutia minune inainte sa intru in sperieti si sa ma duc la medic,efect nu a avut pentru ca altfel nu ajungeam la medic

Revalidul a facut minuni in schimb ,natural ,ieftin si bun , mai multe despre el nu are rost sa spun ....da un search pe google si o sa te convingi singura ...desi , cred ca m-am ales cu cateva kg in plus de la el dar a meritat.
Decat slaba si cheala mai bine plinuta si cu par

Un alt tratament bun sunt fiolele de la Dercos Vichy ....cam scumpicel dar a dat rezultate pe scalpul unei doamne trecute de 50 de anisori ....

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da e sa mergi la medic.
iris_4_ever
Postat pe 8 Februarie 2009 20:18
Eu stiu niste produse verificate de mai multe persoane , testate si de mine de un an si ceva .
Sunt naturale pe baza de miere de albine si plante medicinale . Merita de stiut si de incercat .
festilaana
Postat pe 23 Februarie 2009 13:39
Buna. Eu iti recomand ceva foarte bun, care pe langa faptul ca opreste caderea parului, il si regenereaza foarte bine, mai ales, tinand cont ca nu esti intr-o faza atat de grava de alopecie. Sunt niste suplimente nutritive 100% naturale, fara efecte adverse. Se numesc Proviilus pentru femei si crede-ma ca merita incercat. Ai sa vezi rezultate inca de la primul flacon. Le gasesti pe www.provillus.ro sau sunand la 0742054762.
alexandraprecub
Postat pe 26 Februarie 2009 11:39
ulei de ricin de masline...galbenus
totul natural
nikky21
Postat pe 27 Februarie 2009 16:15
Buna Alexandra, si iti multumesc pt idee! am intrat pe site, dar nu am vazut pe nicaieri mentionat pretul, si mai ales nu am inteles pana la urma unde e fabricat?! la noi sau in USA? dar voi suna la numarul de pe site si o sa cer mai multe infomatii. situatia mea e din ce in ce mai delicata, ca sa zic asa.. iti multumesc si tie, si tuturor!

La multi Ani de Martisor!
adriana_florescu
Postat pe 1 Martie 2009 14:07
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-08 20:18:50Am avut si eu o problema la un moment dat cu caderea parului asa ca stiu ce inseamna sa ,,iti vrei parul inapoi'' ....

hairgrow are la baza minoxidil .....sub nici o forma nu te sfatuiesc sa-l iei asa cum pe mine m-a sfatuit medicul la care am apelat la un moment dat ...nu mai tin minte motivele pentru care nu mi s-a dat voie sa-l iau pentru ca atunci cand am primit explicatia l-am si taiat de pe lista facuta de mine cu ajutorul sfantului google.

alopexy ...stiu ca am incercat samponul + solutia minune inainte sa intru in sperieti si sa ma duc la medic,efect nu a avut pentru ca altfel nu ajungeam la medic

Revalidul a facut minuni in schimb ,natural ,ieftin si bun , mai multe despre el nu are rost sa spun ....da un search pe google si o sa te convingi singura ...desi , cred ca m-am ales cu cateva kg in plus de la el dar a meritat.
Decat slaba si cheala mai bine plinuta si cu par

Un alt tratament bun sunt fiolele de la Dercos Vichy ....cam scumpicel dar a dat rezultate pe scalpul unei doamne trecute de 50 de anisori ....

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da e sa mergi la medic.


tu, trecuta de 50 de anisori????? nu cred!
crissa_909
Postat pe 19 Mai 2009 16:11
De la: crissa_909, la data 2009-05-19 16:11:45
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-08 20:18:50Am avut si eu o problema la un moment dat cu caderea parului asa ca stiu ce inseamna sa ,,iti vrei parul inapoi'' ....

hairgrow are la baza minoxidil .....sub nici o forma nu te sfatuiesc sa-l iei asa cum pe mine m-a sfatuit medicul la care am apelat la un moment dat ...nu mai tin minte motivele pentru care nu mi s-a dat voie sa-l iau pentru ca atunci cand am primit explicatia l-am si taiat de pe lista facuta de mine cu ajutorul sfantului google.

alopexy ...stiu ca am incercat samponul + solutia minune inainte sa intru in sperieti si sa ma duc la medic,efect nu a avut pentru ca altfel nu ajungeam la medic

Revalidul a facut minuni in schimb ,natural ,ieftin si bun , mai multe despre el nu are rost sa spun ....da un search pe google si o sa te convingi singura ...desi , cred ca m-am ales cu cateva kg in plus de la el dar a meritat.
Decat slaba si cheala mai bine plinuta si cu par

Un alt tratament bun sunt fiolele de la Dercos Vichy ....cam scumpicel dar a dat rezultate pe scalpul unei doamne trecute de 50 de anisori ....

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da e sa mergi la medic.


tu, trecuta de 50 de anisori????? nu cred!
pricipisi gresit alta era trecuta de 50 de ani
yumy
Postat pe 19 Mai 2009 16:14
De la: yumalai, la data 2009-05-19 16:14:54
De la: crissa_909, la data 2009-05-19 16:11:45
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-08 20:18:50Am avut si eu o problema la un moment dat cu caderea parului asa ca stiu ce inseamna sa ,,iti vrei parul inapoi'' ....

hairgrow are la baza minoxidil .....sub nici o forma nu te sfatuiesc sa-l iei asa cum pe mine m-a sfatuit medicul la care am apelat la un moment dat ...nu mai tin minte motivele pentru care nu mi s-a dat voie sa-l iau pentru ca atunci cand am primit explicatia l-am si taiat de pe lista facuta de mine cu ajutorul sfantului google.

alopexy ...stiu ca am incercat samponul + solutia minune inainte sa intru in sperieti si sa ma duc la medic,efect nu a avut pentru ca altfel nu ajungeam la medic

Revalidul a facut minuni in schimb ,natural ,ieftin si bun , mai multe despre el nu are rost sa spun ....da un search pe google si o sa te convingi singura ...desi , cred ca m-am ales cu cateva kg in plus de la el dar a meritat.
Decat slaba si cheala mai bine plinuta si cu par

Un alt tratament bun sunt fiolele de la Dercos Vichy ....cam scumpicel dar a dat rezultate pe scalpul unei doamne trecute de 50 de anisori ....

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da e sa mergi la medic.


tu, trecuta de 50 de anisori????? nu cred!
pricipisi gresit alta era trecuta de 50 de ani


la naiba ! aha, deci ma speriai dejaba... chiar imi era greu sa cred una ca asta
crissa_909
Postat pe 20 Mai 2009 18:08
efect au nanofibrele
kudika319234
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:40
Cred ca si-a rezolvat problema intre timp!
Barbie30
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:43
De la: adriana_florescu, la data 2009-02-07 15:08:47Hello everyone,
M-am gandit sa va cer ajutorul pt o problema pe care o am, care desi pare mica, ma afecteaza. Imi cade parul... mult... in zona calotei. Nu mai pot renunta la bentite sau elastice, pt ca ies la iveala multe carari groase.. Am inceput un tratament endocrinologic in urma unor analize de sange, dar nu am obtinut inca rezulatate. Intrebarea mea este: stiti voi dak produse cum ar fi "Hairgrow" sau "Alopexy" au vreun efect?
Va multumesc anticipat pentru ajutor.
...cine ti l/a furat////
NEGRUTTTT
Postat pe 18 Martie 2014 19:59
De la: adriana_florescu, la data 2009-02-07 15:08:47Hello everyone,
M-am gandit sa va cer ajutorul pt o problema pe care o am, care desi pare mica, ma afecteaza. Imi cade parul... mult... in zona calotei. Nu mai pot renunta la bentite sau elastice, pt ca ies la iveala multe carari groase.. Am inceput un tratament endocrinologic in urma unor analize de sange, dar nu am obtinut inca rezulatate. Intrebarea mea este: stiti voi dak produse cum ar fi "Hairgrow" sau "Alopexy" au vreun efect?
Va multumesc anticipat pentru ajutor.
incearca o peruca,,,e singura care te poate ajuta
INTELIGENTUL-
Postat pe 18 Martie 2014 20:02
La mine cea mai mare problema e ca imi cade parul. De aproape un an observ acest lucru si m-am decis sa fac ceva cura cu Follixin. Nu stiu daca ma va ajuta prea mult, dar sper sa reusesc ceva si parul sa nu imi mai cada atat de rau.

kudika_990369
Postat pe 6 Iulie 2015 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
transpiratia excesiva axiala 13 De la: Lydz 29 Aprilie 2016 06:57
Bonuri de reducere la cumparaturi 1 De la: danielatontsch 13 Octombrie 2009 15:52
hai sa vorbim... hai sa calatorim... 1 De la: kudika105225 1 Septembrie 2011 12:18
Un raspuns va rog . 3 De la: miss_darine 6 Februarie 2010 13:18
hair stylisti 10 De la: kudika365624 9 Februarie 2011 23:46