Setari Cookie-uri

Help me!!

Am si eu o mare problema. De curand mi-am spalat o geaca ALBA iar spre surprinderea mea cand am scos-o din masina era de o culoare roz-bombon. Chestia e ca nu e patata ci pur si simplu zici ca e vopsita in totalitate cu acea culoare.
Va rog frumos daca vi s-au intamplat asemenea lucruri sau daca stiti sa imi dati un sfat ... cum as putea sa o scot iara la culoarea ei initiala adica ALB.
Am incercat sa o spal la masina iara si am adaugat si Ace dar degeaba, acea culoare nu iese
Va rog AJUTORR!!! e Gecuta mea preferata.
_dulcik_
Postat pe 8 Februarie 2009 23:01
De la: _dulcik_, la data 2009-02-08 23:01:22Am si eu o mare problema. De curand mi-am spalat o geaca ALBA iar spre surprinderea mea cand am scos-o din masina era de o culoare roz-bombon. Chestia e ca nu e patata ci pur si simplu zici ca e vopsita in totalitate cu acea culoare.
Va rog frumos daca vi s-au intamplat asemenea lucruri sau daca stiti sa imi dati un sfat ... cum as putea sa o scot iara la culoarea ei initiala adica ALB.
Am incercat sa o spal la masina iara si am adaugat si Ace dar degeaba, acea culoare nu iese
Va rog AJUTORR!!! e Gecuta mea preferata.


mai bago o data la spalat cu niste rufe de culoare kakii!
combinatia o sa fie mortala!!

Postat pe 8 Februarie 2009 23:08
De la: _dulcik_, la data 2009-02-08 23:01:22Am si eu o mare problema. De curand mi-am spalat o geaca ALBA iar spre surprinderea mea cand am scos-o din masina era de o culoare roz-bombon. Chestia e ca nu e patata ci pur si simplu zici ca e vopsita in totalitate cu acea culoare.
Va rog frumos daca vi s-au intamplat asemenea lucruri sau daca stiti sa imi dati un sfat ... cum as putea sa o scot iara la culoarea ei initiala adica ALB.
Am incercat sa o spal la masina iara si am adaugat si Ace dar degeaba, acea culoare nu iese
Va rog AJUTORR!!! e Gecuta mea preferata.

Inseamna ca in captuseala avea ceva de culoare rosie care a colorat geaxca in roz. asta in cazul in care nu aveai si haine de alta culoare in masina. De obicei, materialul sintetic, odata colorat, nu-si revine nici cu Ace nici cu nimic altceva. Sorry...
Lucia1971
Postat pe 9 Februarie 2009 10:04
nu fi suparata gandeste-te ca acum o sa fie gecutza ta preferata cea roz
donttouch
Postat pe 9 Februarie 2009 10:22
De la: donttouch, la data 2009-02-09 10:22:03nu fi suparata gandeste-te ca acum o sa fie gecutza ta preferata cea roz

_dulcik_
Postat pe 9 Februarie 2009 11:24
De la: _dulcik_, la data 2009-02-08 23:01:22Am si eu o mare problema. De curand mi-am spalat o geaca ALBA iar spre surprinderea mea cand am scos-o din masina era de o culoare roz-bombon. Chestia e ca nu e patata ci pur si simplu zici ca e vopsita in totalitate cu acea culoare.
Va rog frumos daca vi s-au intamplat asemenea lucruri sau daca stiti sa imi dati un sfat ... cum as putea sa o scot iara la culoarea ei initiala adica ALB.
Am incercat sa o spal la masina iara si am adaugat si Ace dar degeaba, acea culoare nu iese
Va rog AJUTORR!!! e Gecuta mea preferata.



Repeta operatiunea ,baga doar gecuta alba la spalat ,la temperatura indicata pe eticheta si pune langa detergent SNOW (praf,nu lichid),o cantitate generoasa.

Dar de unde roz?Ceva chilotei rosii sau captusala ?
ella_c
Postat pe 9 Februarie 2009 11:31
Nu a fost decat gecutza si alte haine albe in rest absolut nimic ... si pur si simplu nu imi explic de unde s-a facut roz ....
_dulcik_
Postat pe 9 Februarie 2009 21:29
De la: geo_sh, la data 2009-02-08 23:08:03
De la: _dulcik_, la data 2009-02-08 23:01:22Am si eu o mare problema. De curand mi-am spalat o geaca ALBA iar spre surprinderea mea cand am scos-o din masina era de o culoare roz-bombon. Chestia e ca nu e patata ci pur si simplu zici ca e vopsita in totalitate cu acea culoare.
Va rog frumos daca vi s-au intamplat asemenea lucruri sau daca stiti sa imi dati un sfat ... cum as putea sa o scot iara la culoarea ei initiala adica ALB.
Am incercat sa o spal la masina iara si am adaugat si Ace dar degeaba, acea culoare nu iese
Va rog AJUTORR!!! e Gecuta mea preferata.


mai bago o data la spalat cu niste rufe de culoare kakii!
combinatia o sa fie mortala!!



Mersi draga pt sfat dar asa sa faci tu.... eu o vreau alba la loc daca se mai poate nu sa o fac kakii sau cine stie ce culoare va mai iesi.... pana la urma daca nu va mai iesi poate o voi purta si roz .... sau o voi arunca
_dulcik_
Postat pe 9 Februarie 2009 21:31
De la: _dulcik_, la data 2009-02-09 21:29:31Nu a fost decat gecutza si alte haine albe in rest absolut nimic ... si pur si simplu nu imi explic de unde s-a facut roz ....

de la captuseala...vatelina....ar putea fi multe explicatii

Postat pe 9 Februarie 2009 21:33
am patit si eu ...nu ai ce sa-i mai faci.
ai putea totusi sa intrebi la o curatatorie...poate ei stiu mai bine.
Lexy87
Postat pe 9 Februarie 2009 21:35
stiu k nu te incalzeste cu nimic
dar poate gasesti sa iti cumperi una la fel de la acelasi amgazin si asta e o solutie
a si daca o cumperi ai grija cum o speli
spalo cu apa rece la programul de haine delicate
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Februarie 2009 23:13
posibil sa fie de la cocolino lenor sau alte chestii dew genul asta...eu mi am facut o camasa cu pete albastre de la asemenea chestii frumos mirositoare si care fac hainele pufoase...
SweetHappyButterfly
Postat pe 10 Februarie 2009 02:26
Multumesc mooolt pt sfaturi am sa vad ce sa ii mai fac ... am incercat cu snow, vanish, clor etc... si nimic o sa vad si la o curatatorie ... daca nu asta e ... si roz bom bon e o culoare frumoasa...
_dulcik_
Postat pe 12 Februarie 2009 12:45
De la: _dulcik_, la data 2009-02-12 12:45:20Multumesc mooolt pt sfaturi am sa vad ce sa ii mai fac ... am incercat cu snow, vanish, clor etc... si nimic o sa vad si la o curatatorie ... daca nu asta e ... si roz bom bon e o culoare frumoasa...



nu a mers cu snow?
inseamna ca din captuseala iese ..

obisnuieste-te cu gandul ca ai o gecuta roz...
ella_c
Postat pe 12 Februarie 2009 19:27
Ai mai avea o varianta, sa te duci s-o vopsesti din nou in alb, si apoi sa fi atenta la cum o vei spala.
Am patit si eu ceva in genul tau, numai ca la mine era gecuta neagra, si de la ariel mi-a decolorat-o, si aveam pete maronii pe ea.
Am cautat o vopsitorie textila pe net, si mi-a facut-o ca si noua si nu ma costat nici mult ( 250.000 lei vechi).
ana_bita
Postat pe 25 Februarie 2009 10:26
De la: _dulcik_, la data 2009-02-12 12:45:20Multumesc mooolt pt sfaturi am sa vad ce sa ii mai fac ... am incercat cu snow, vanish, clor etc... si nimic o sa vad si la o curatatorie ... daca nu asta e ... si roz bom bon e o culoare frumoasa...


Ce atata suparare? Gandeste-te ca ai o geaca noua, roz! Rozul e culoare frumoasa... !
Dor_a
Postat pe 25 Februarie 2009 10:29
De la: _dulcik_, la data 2009-02-12 12:45:20Multumesc mooolt pt sfaturi am sa vad ce sa ii mai fac ... am incercat cu snow, vanish, clor etc... si nimic o sa vad si la o curatatorie ... daca nu asta e ... si roz bom bon e o culoare frumoasa...



ai incercat s-o freci cu zapada!?
cica zapada contine un pigment, care da si culoarea fulgilor , foarte puternic.
in industrie e folosita zapada pentru creearea de apa grea! de cap!

Postat pe 25 Februarie 2009 10:56
De la: _dulcik_, la data 2009-02-08 23:01:22Am si eu o mare problema. De curand mi-am spalat o geaca ALBA iar spre surprinderea mea cand am scos-o din masina era de o culoare roz-bombon. Chestia e ca nu e patata ci pur si simplu zici ca e vopsita in totalitate cu acea culoare.
Va rog frumos daca vi s-au intamplat asemenea lucruri sau daca stiti sa imi dati un sfat ... cum as putea sa o scot iara la culoarea ei initiala adica ALB.
Am incercat sa o spal la masina iara si am adaugat si Ace dar degeaba, acea culoare nu iese
Va rog AJUTORR!!! e Gecuta mea preferata.

Consoleaza-te cu gandul ca vei avea o geaca roz-bombon... Poate ai "combinat-o cu alte rufe mai inchise sau...are o captuseala de "calitate" din care a iesit culoarea...eu am patit-o cu husele de pe canapele...au fost crem deschis cu intaritrura maron...acum sunt rozalii cu pete maron...beton...si e vorba de un hol de canapele 3+2+1 ...nu preferatul ci unicul....
ocs
Postat pe 25 Februarie 2009 10:56
Iti spun sigur ca nu ai ce face, ca am patit si eu asa ceva cu o vesta a fetitei. Nu isi revine cu nimic, am intrebat si la curatatorii. Ce e aiurea e faptul ca o purta fara gluga, asa ca spalat numai vesta, care a iesit tot roz, ca si a ta. Gluga este in continuare alba, ca nu am spalat-o. Asa ca vesta, de acum roz, va fi purtata fara gluga.
daniian
Postat pe 25 Februarie 2009 11:02
asta sa faci tu.... eu vb aici serios si cerem un sfat ....daca ai chef de baza fa cu altcineva.


multumesc mult pt sfaturi...
_dulcik_
Postat pe 25 Februarie 2009 21:11
De la: _dulcik_, la data 2009-02-25 21:11:36asta sa faci tu.... eu vb aici serios si cerem un sfat ....daca ai chef de baza fa cu altcineva.


multumesc mult pt sfaturi...



mesajul era pt geo_sh care nu face altceva decat baza.... nu mi-o lua in nume de rau dar daca nu sti nu te mai baga
_dulcik_
Postat pe 25 Februarie 2009 21:12
De la: _dulcik_, la data 2009-02-25 21:12:55
De la: _dulcik_, la data 2009-02-25 21:11:36asta sa faci tu.... eu vb aici serios si cerem un sfat ....daca ai chef de baza fa cu altcineva.


multumesc mult pt sfaturi...



.... nu mi-o lua in nume de rau dar daca nu sti nu te mai baga


nu ti-o iau deloc!!

Postat pe 25 Februarie 2009 21:18
De la: ocgiogi, la data 2009-02-25 10:56:38
De la: _dulcik_, la data 2009-02-08 23:01:22Am si eu o mare problema. De curand mi-am spalat o geaca ALBA iar spre surprinderea mea cand am scos-o din masina era de o culoare roz-bombon. Chestia e ca nu e patata ci pur si simplu zici ca e vopsita in totalitate cu acea culoare.
Va rog frumos daca vi s-au intamplat asemenea lucruri sau daca stiti sa imi dati un sfat ... cum as putea sa o scot iara la culoarea ei initiala adica ALB.
Am incercat sa o spal la masina iara si am adaugat si Ace dar degeaba, acea culoare nu iese
Va rog AJUTORR!!! e Gecuta mea preferata.

Consoleaza-te cu gandul ca vei avea o geaca roz-bombon... Poate ai "combinat-o cu alte rufe mai inchise sau...are o captuseala de "calitate" din care a iesit culoarea...eu am patit-o cu husele de pe canapele...au fost crem deschis cu intaritrura maron...acum sunt rozalii cu pete maron...beton...si e vorba de un hol de canapele 3+2+1 ...nu preferatul ci unicul....
alta data folositi detergenti de calitate !!! unul foarte bun este de la amway...la prima vedere pare foarte scump,dar tinand cont de faptul ca se pune o doza foarte mica,se pot spala cam, tot atatea rufe ca si cu un orice alt detergent de peste 6 kg,el avand 1.5 L cel lichid,sau 2.25 kg cel pudra
silviu_m74
Postat pe 10 Martie 2009 20:00
cumpara-ti haine de calitate
kudika007429
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:25
las fata nu mai plange ca are mama ta banuti si iti iei una si mai frumoasa.....si tot alba
sarutama
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:41
pai numai plang de aceea geaca.... problema s-a rezolvat mi-am cumparat o alta geaca alba... cealalta e la pastrat....

multumesc pt sfaturi....
_dulcik_
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:36
De la: kudika007429, la data 2009-04-12 17:25:32cumpara-ti haine de calitate


si imi cumpar haine de calitate... dar daca asa a fost sa fie cu aceea geaca ce sa fac... m-am resemnat...
_dulcik_
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:38
de la ce firma iti cumperi acu'?
Diavolyta_
Postat pe 15 Mai 2009 00:06
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-15 00:06:37de la ce firma iti cumperi acu'?

tot de la gubela ,
ralu_zar
Postat pe 15 Mai 2009 00:12
De la: ralu_zar, la data 2009-05-15 00:12:55
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-15 00:06:37de la ce firma iti cumperi acu'?

tot de la gubela ,


Made in China?

puuuppp raluuu
Diavolyta_
Postat pe 15 Mai 2009 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE SE MAI POARTA IN MATERIE DE TUNSORI , HAIRSTYLE? 18 De la: kudika057424 10 August 2009 18:30
lenjerie intima miammm! 17 De la: BuzBuz 29 Iulie 2012 10:46
un sfat micutz:d 20 De la: weaseeel 26 Septembrie 2011 13:52
NIMIC NU-I MAI SIMPLU ! 27 De la: AstralConfesor 12 Octombrie 2009 08:30
Poze. 0 De la: 17 Mai 2011 12:05