Setari Cookie-uri

barbatul fecioara,femeia scorpion!

???ce ziceti?
ailicis
Postat pe 10 Februarie 2009 07:59
Nooo waaay! Sunt scorpion si am avut odata un iubit fecioara... nu l-am putut suferi. Nu m-a lasat sa respir, sa am spatiul meu, asa ca, dupa scurt timp l-am lasat balta. Cred ca o femeie scorpion este prea temperamentala pt un barbat fecioara. Plus ca sunt oameni cu o mie de fete. Asa am aflat ca in timp ce-mi canta mie ode de cat de mult ma iubeste, etc., avea o relatie paralela (era cu tipa respectiva de 2 ani). Deci, nu va sfatuiesc...
m_encike85
Postat pe 11 Martie 2009 16:14
eu cred ca...femeie fecioara cu barbat scorpion...sunt OK
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 16:16
buna sunt scorpia ce pot sa zic despre tema de azi?Eu sunt scorpie,el fecioara, nu prea sunt incantata de cei 30 de ani de convietuire.El e foarte individualist, el este pe primul,pe al doilea.....etc. loc,apoi copii,si restul familiei (eventual eu) daca nu sora,mama tata si prieteni.Nu aprecieaza nimic ce vine din partea noastra ci numai ce spun altii.Nu-l intereseaza decit lui sa-i fie bine,sa aiba de mancare,tot ce-si doreste si daca s-a saturat si a mai ramas ceva se gindeste si la copii.Dar au trecut ani multi ,copii sunt mari,la casele lor ,iar eu am ramas cu el pe cap.Este f. dezordonat,nu intretine curetenia,nepasator cu altii dar cu el f. atent.Sa nu crdeti sa nu am lucrat, am lucrat in 3 ture,in acesat sistem sanitar de tot...ra.......ul.Azi sunt pensionara de boala,dar intelegere din partea lui nimic;dar eu trebuie sa-l ajut ,sa-l ingrijesc, pt.ca este bolnav si nu se lasa pe mana nimanui sa-i faca trat. injectabile.Eu am mare noroc cu mama mea care si acum la 80 ani ma ajuta.Asta e el.Eu sunt altfel, pe primul loc a fost fam. copii in special,pt.ei m-am zbatut cat am putut de mult sa le pot oferi mai multe.Ca om am incercat sa tind spre perfectiune, atat cat s-a putut.Sunt mai calculata,mai ordonata ,mai omenoasa chiar f. omenoasa decat el.Conluzie --nu prea am fost compatibili,dar ne-am tolerat.
kudika028960
Postat pe 22 Iunie 2009 23:28
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 16:16:34eu cred ca...femeie fecioara cu barbat scorpion...sunt OK


ai dreptate.invers insa e mai greu.barbatul fecioara e mai degraba bun in afara casei,adica bun afacerist,muncitor,aduce venituri,dar in casa e f rece.ori femeia scorpion e femeie de casa,adica are grija de copii care sunt f importanti pt ea,asigura siguranta casei etc.dar nu primeste atentia de care are atata nevoie.
GreenScorpio
Postat pe 23 Iunie 2009 19:03
bun... eu sunt fecioara si prietena mea este scorpion... nu pot sa spun ca ne intelegem foarte bine, dar nici foarte rau... in schimb, cand imi calca stramb imi pierd increderea in ea f repede si cu mare greutate incep sa am incredere in ea din nou (atunci cand este prea tarziu :)) )... Sunt unele ocazii cand ma port rece cu ea doar ca s`o fac geloasa si sa ma asigur ca ma iubeste, in schimb sunt foarte atent cu ea (de ex. cand este bolnava fac orice ca sa o fac bine, o ajut in orice situatie cand imi cere ajutorul, ii fac toate poftele, etc.) ... Din ce am citit mai sus la kudika028960, eu am un comportament foarte diferit de partenerul ei (care este tot fecioara) si pot spune ca merita si combinatia EL(fecioara) - EA (scorpion)...
alexutzu92
Postat pe 16 Iulie 2010 13:49
Sunt impreuna cu un barbat fecioara.... Eu sunt scorpioanca :) Il cunosc de mai mult de 5 ani , am fost impreuna si apoi ne-am despartit din motive copilaresti. Fiecare a mers pe drumul sau dar am ramas amici. Anul trecut dupa ( 2-3 ani de cand eram despartiti , in tot acest timp el era in strainatate lucrand) Daca pana atunci vorbeam o data la cateva luni asa ca doi amici , mai ales ca eu nu ii dadeam atentie si de multe ori nici nu raspundeam la telefon. Intr-o zi ma sunat si nu stiu cum dar am raspuns si am vorbit si ne-am dat seama ca in tot acest timp fiecare isi cauta persoana pottivita ( sufletul pereche ) . Iar dupa cateva luni de amicitie am hotarat sa mai incercam odata , candindu-ne ca acum suntem mai maturi si ca ar trebui sa ne acceptam DESTINUL . Ne-am reindragostit unul de altul chiar daca in tot acest timp nu ne-am uitat. Pot sa spun ca sunt fericita ca mi-am regasit sufletul pereche. Consider ca nu toate fecioarele sunt la fel , conteaza foarte mult cei. 7 ani de acasa , ;) conteaza cum sti sa ii vorbesti si sa ii dai de inteles ca nu doar el este important . Avem o relatie deschisa , atunci cand ne deranjeaza ceva spunem in fata chiar daca doare. Eu fiind scorpioanca si NU suport MINCIUNILE iar el stie ca orice gresala nu IERT . Trebuie sa sti cum sa le vorbesti si sa le arati ca si ei sunt importanti dar sa nu exagereze. Iar eu cam de fiecare data am dreptate :) Nu sunt egoisti daca iubesc si se simt iubiti. Ei se considera cei mai cei .... dar intotdeauna conteaza sa fie armonie . Trebuie sa stie de la inceput ce vor si sa realizeze ca intro relatie conteaza foarte mult RESPECTUL. Nu sunt atrasi de femeile se ofera pe tava ci de cele care se lasa greu . Sunt foarte atentii la detalii si foarte grijulii. Le plac curatenia si sunt in stare sa te ajute la nevoie. Dar cum am spus conteaza cei 7 ani de acasa .
Asa ca fetelor nu va lasati si aratatile ca inainte de toate sunteti FEMEI si ca trebuie sa se comporte ca atare.
ela31
Postat pe 28 Iulie 2014 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna tuturor 2 De la: LOPY_71 6 Octombrie 2010 00:43
compatibilitate 8 De la: PANFLUTE 16 Octombrie 2009 11:45
CE PARERE AVETI DESPRE BARBATUL TAUR ? DAR RELATIA DINTRE O "CAPRICOARNA" SI UN TAUR ? 11 De la: kudika144927 14 Martie 2010 18:59
buna yumy 26 De la: Calin_ 8 Octombrie 2010 15:14
eu balanta - el rac 37 De la: deeaangel 12 Octombrie 2014 16:32