Setari Cookie-uri

Eu in pesti,prietena mea in pesti,fata pe care o plac in scorpion!!!

Nu credeam ca o sa apelez la asa ceva vreodata.Am 28 de ani.Sunt intr-o relatie cu o fata din 2004.Este o fata extraordinara,am fost primul ei prieten si singurul.Acum 2 luni,am cunoscut accidental o fata de 20 ani.Am vorbit pe mess,ne-am intalnit o data,si am descoperit o serie de chestii,care mi-au dat viata peste cap.Si ea ma place,mi-a spus ca ca a gasit in mine ceva diferit,cum si eu am gasit la ea ceva diferit.O plac din ce in ce mai mult.Ea a fost clara,mi-a spus ca e mai bine pt amandoi,sa ne vedem de viata fiecare si sa fim prieteni buni si atat.Am incercat sa o ignor,sa nu mai tin legatura deloc.Nu m-a lasat si m-a abordat ea.I-am zis sa nu ma mai abordeze nici macar pt salut.Nu a tinut.Ne-am intalnit si a fost din nou un schimb de priviri,si am ajuns de unde am plecat.Eu as vrea sa nu o mai caut,dar nu pot.Ea nici nu ma lasa,nici nu ma tine...Ce as putea sa fac sa fiu cu aceasta fata?Eu sunt in pesti,prietena mea e in pesti,fata asta e in scorpion.Un trio perfect...pls help....
alexlovesteaua
Postat pe 31 Mai 2011 14:43
De la: alexlovesteaua, la data 2011-05-31 14:43:47Nu credeam ca o sa apelez la asa ceva vreodata.Am 28 de ani.Sunt intr-o relatie cu o fata din 2004.Este o fata extraordinara,am fost primul ei prieten si singurul.Acum 2 luni,am cunoscut accidental o fata de 20 ani.Am vorbit pe mess,ne-am intalnit o data,si am descoperit o serie de chestii,care mi-au dat viata peste cap.Si ea ma place,mi-a spus ca ca a gasit in mine ceva diferit,cum si eu am gasit la ea ceva diferit.O plac din ce in ce mai mult.Ea a fost clara,mi-a spus ca e mai bine pt amandoi,sa ne vedem de viata fiecare si sa fim prieteni buni si atat.Am incercat sa o ignor,sa nu mai tin legatura deloc.Nu m-a lasat si m-a abordat ea.I-am zis sa nu ma mai abordeze nici macar pt salut.Nu a tinut.Ne-am intalnit si a fost din nou un schimb de priviri,si am ajuns de unde am plecat.Eu as vrea sa nu o mai caut,dar nu pot.Ea nici nu ma lasa,nici nu ma tine...Ce as putea sa fac sa fiu cu aceasta fata?Eu sunt in pesti,prietena mea e in pesti,fata asta e in scorpion.Un trio perfect...pls help....


da nu-ti spusei, bre?
vitamina_c
Postat pe 31 Mai 2011 14:45
Am avut si eu o relatie de 10 ani pana in 2008,si am cunoscut un berbec eu fiind scorpion si uite ca si acum suntem impreuna,ne-am mutat impreuna si ne e bine.Ne completam reciproc
kudika406977
Postat pe 7 Iunie 2011 13:02
puiule nu te juca cu focul ca te arzi
ti-o spune un scorpion get-beget. ia o pauza si alege , si cand faci alegerea gandeste-te la consecinte si accepta sa traiesti cu ele , indiferent cum vor fi , mai ales ca s-ar putea sa nu faci o alegere tocmai fericita pentru tine
tonim69
Postat pe 7 Iunie 2011 16:47
De la: alexlovesteaua, la data 2011-05-31 14:43:47Nu credeam ca o sa apelez la asa ceva vreodata.Am 28 de ani.Sunt intr-o relatie cu o fata din 2004.Este o fata extraordinara,am fost primul ei prieten si singurul.Acum 2 luni,am cunoscut accidental o fata de 20 ani.Am vorbit pe mess,ne-am intalnit o data,si am descoperit o serie de chestii,care mi-au dat viata peste cap.Si ea ma place,mi-a spus ca ca a gasit in mine ceva diferit,cum si eu am gasit la ea ceva diferit.O plac din ce in ce mai mult.Ea a fost clara,mi-a spus ca e mai bine pt amandoi,sa ne vedem de viata fiecare si sa fim prieteni buni si atat.Am incercat sa o ignor,sa nu mai tin legatura deloc.Nu m-a lasat si m-a abordat ea.I-am zis sa nu ma mai abordeze nici macar pt salut.Nu a tinut.Ne-am intalnit si a fost din nou un schimb de priviri,si am ajuns de unde am plecat.Eu as vrea sa nu o mai caut,dar nu pot.Ea nici nu ma lasa,nici nu ma tine...Ce as putea sa fac sa fiu cu aceasta fata?Eu sunt in pesti,prietena mea e in pesti,fata asta e in scorpion.Un trio perfect...pls help....


Si cam ce vrei sa te sfatuiasca poporul ? nu de alta dar suna penibil "Eu as vrea sa nu o mai caut,dar nu pot. !!!! cum adica nu poti ? nu te poti abtine?
Nu stii ce vrei ? si daca tu nu stii, ce vrei sa -ti spuna lumea ? Alege-o pe X sau pe Y ?

Parerea generala e ca te-ai saturat de tocanita de acasa si vrei fast food.
Nu ca ar fi mai bun sau mai sanatos, dar e ceva mai nou , miroase bine si i se face reclama .
Doar cand o sa faci vreo alergie / infectie de la fast food , atunci o sa-ti aduce aminte cu jind de tocanita ta sanatoasa de acasa.

Cam asa stand treaba , indiferent ce te sfatuiesc oamenii pe aici, consecintele le suporti tu .

kudika052198
Postat pe 8 Iunie 2011 12:41
Astologii din toate horoscoapele de compatibilitate spun ca potrivirea sau compatibilitatea de 100 la 100 este intre PESTI&SCORPION pe cand intre pesti&pesti este de DOAR 25 la suta....TU, decizi...chimia-ti cere ceva, inima (compasiunea) altceva....Gandeste-te ca nu alegi pt o scurta perioada de timp ,ci pt o viata...Eu, iti recomand scorpionul care este si loial daca-i dai motive si cel mai viril semn din tot zodiacul Fata mea este scorpion si-i urmaresc horoscopul ei, de aceea ma pricep sa-ti dau un sfat Bafta si noroc in dragoste ! ( o mama de fata scorpion si de baiat sagetator )
florivizireanu
Postat pe 15 Iunie 2011 11:09
Cred ca doar tu poti pune in balanta ce ai avut si ai cu prietena ta si ce crezi ca iti poate darui scorpioanca , care fie vorba intre noi te va face terci ca nu suporta visatorii. Oricum doar tu o sa suporti consecintele asa ca.... nu putem sa te ajutam cu mai mult
lisaU
Postat pe 22 Iunie 2011 14:10
Atractia dintre pesti si scorpion este uimitoare, nu pot sta departe unul de altul odata ce s-au intalnit. Este relatia cea mai pasionala din tot zodiacul, se completeaza reciproc, multi si-ar dori o astfel de relatie. Tu nu suporti despartirile din cauza nehotararii tale (deci iti va fi destul de greu sa-ti parasesti actuala prietena din pesti), scorpioanca nu se desparte niciodata de cel pe care-l iubeste, si nici macar de cel pe care nu-l iubeste, prefera sa se indure decat sa accepte ca a dat gres, deci odata uniti nimeni nu va mai poate desparti, mai ales ca va iubiti. Odata indragostita scorpioanca nu te va insela niciodata, tu vei fi centrul atentiei ei, va face totul ca tu sa fii fericit alaturi de ea, dragostea ei va creste pe zi ce trece daca stii sa o faci sa se simta iubita si in siguranta alaturi de tine. Va lupta pentru casnicia ei si pentru cei dragi si este… o invingatoare. Dar… acum… ca sa se poata indeparta de tine, sa te poata uita (cand relatia voastra nu este inca stabilita), este posibil sa se arunce in bratele altuia, asa ca eu cred ca trebuie sa te hotarasti ce vrei sa faci… Spui ca nici nu te lasa, nici nu te tine , te-ar tine ea de tot… daca nu s-ar simti vinovata ca-ti va strica relatia cu prietena ta. Te doreste cu siguranta si te viseaza nopti intregi, chiar vede viata alaturi de tine, esti barbatul ideal pentru ea, si ea sotia idela pentru tine, dar nu are curaj sa-ti ceara sa ramai cu ea, iar tu esti prea timid ca sa ii spui ca o vrei pe ea, si astfel ii tai si elanul ei. Intre voi acum sunt multe cuvinte nespuse din cauza timiditatii tale, ea nu se baga in viata nimanui cu forta, daca nu se simte primita cu bratele deschise chiar se va retrage (cu toata dragostea ce ti-o poarta) singura inainte ca tu sa-i arati ca nu o vrei de aici ideea ca nici nu te tine nici nu te lasa, dar odata uniti intre voi nu vor mai exista secrete. Nu suporta sa-si construiasca fericirea pe nefericirea altora. Dar sa nu uitam ca daca tu o iubeai asa de mult pe prietena ta din pesti, nu puteai avea ochi si pentru altcineva, deci relatia ta deja scartie, asta inseamna ca nu esti fericit in acea relatie, ce te retine sa nu fii fericit alaturi de femeia pe care o iubesti? De ce sa te sacrifici? pentru ca prietena ta sa nu se supere? iti putea fi chiar si sotie, nu are importanta. Viata asta e atat de scurta… si merita sa o traiesti cat poti de bine inconjurat de cei pe care ii iubesti si te iubesc, nu trebuie neaparat sa te sacrifici de dragul altora (nu ai ce face daca exista si copii la mijloc, dar nici macar pentru ei nu trebuie sa-ti sacrifici iubirea, pe care poate o intalnesti o singura data in viata), ca daca i se intampla prietenei tale crezi ca ea ar mai fi stat cu tine ca tu sa nu fii suparat? sa fim seriosi, sau tu ai fi acceptat sa mai stea cu tine cand gandul ei era in alta parte? Daca va respectati cel putin si va doriti fericirea unul altuia discutati si spune-i ca iubesti pe altcineva, ca pur si simplu s-a intamplat. Inimii nu-i poti comanda, si este foarte important sa-ti asculti inima, ca ea este cea care-ti doreste cu adevarat binele, constiinta o ia razna uneori si-ti dicteaza numai tampenii, iti poate aduce multa nefericire. Copii mici care nu au constiinta isi asculta inima si sunt fericiti, noi avem constiinta si diverse indoctrinari care ne aduc numai nefericire uneori. Sunt inconjurata de perechi el pesti - ea scorpion, sunt cupluri fericite de multi ani impreuna care nu au avut nici macar o data vreo tentativa de a se desparti, se idolatrizeaza reciproc, mai ales ea pe el, nu pot trai unii fara altii, si sincer ii invidiez. Chiar daca ar fi sa nu dureze la infinit relatia ta cu scorpioanca, desi ma indoiesc, merita sa traiesti aceasta fericire, nu rata ocazia asta ca poate este unica. Mai tarziu sigur vei regreta, caci gandul tau va fi mereu la ea, o scoprioanca nu e usor de uitat, are un sarm aparte.

kudika056313
Postat pe 10 Iulie 2011 04:34
Eu sunt scorpion si pot sa iti spun un lucru.Cand un scorpion vrea ceva,obtine.Momentan nu te cunoaste.Acum te studiaza,se joaca cu tine sa te poata descoperi.Cel mai bine e sa fii deschis fata de ea si sa iei o decizie in cel mai scurt timp daca nu vrei sa o pierzi sau pentru a evita stuatii neplacute.Daca stii ca vrei sa ramai cu ea,ramai cu ea dar nu juca pe doua planuri ca vei iesi foarte sifonat.
Reborn_Godess
Postat pe 22 August 2011 17:10
De la: Reborn_Godess, la data 2011-08-22 17:10:05Eu sunt scorpion si pot sa iti spun un lucru.Cand un scorpion vrea ceva,obtine.Momentan nu te cunoaste.Acum te studiaza,se joaca cu tine sa te poata descoperi.Cel mai bine e sa fii deschis fata de ea si sa iei o decizie in cel mai scurt timp daca nu vrei sa o pierzi sau pentru a evita stuatii neplacute.Daca stii ca vrei sa ramai cu ea,ramai cu ea dar nu juca pe doua planuri ca vei iesi foarte sifonat.


vai si eu sunt scorpion ,tre sa deschidem musai un topic cu coltisorul scorpionilor
piscolino
Postat pe 22 August 2011 17:13
De la: alexlovesteaua, la data 2011-05-31 14:43:47Nu credeam ca o sa apelez la asa ceva vreodata.Am 28 de ani.Sunt intr-o relatie cu o fata din 2004.Este o fata extraordinara,am fost primul ei prieten si singurul.Acum 2 luni,am cunoscut accidental o fata de 20 ani.Am vorbit pe mess,ne-am intalnit o data,si am descoperit o serie de chestii,care mi-au dat viata peste cap.Si ea ma place,mi-a spus ca ca a gasit in mine ceva diferit,cum si eu am gasit la ea ceva diferit.O plac din ce in ce mai mult.Ea a fost clara,mi-a spus ca e mai bine pt amandoi,sa ne vedem de viata fiecare si sa fim prieteni buni si atat.Am incercat sa o ignor,sa nu mai tin legatura deloc.Nu m-a lasat si m-a abordat ea.I-am zis sa nu ma mai abordeze nici macar pt salut.Nu a tinut.Ne-am intalnit si a fost din nou un schimb de priviri,si am ajuns de unde am plecat.Eu as vrea sa nu o mai caut,dar nu pot.Ea nici nu ma lasa,nici nu ma tine...Ce as putea sa fac sa fiu cu aceasta fata?Eu sunt in pesti,prietena mea e in pesti,fata asta e in scorpion.Un trio perfect...pls help....


Dupa parerea mea zodiile nu au prea multa importanta. Esti implicat intr-o relatie stabila si a aparut tentatia... Pe iubita ta o cunosti cu bune si rele, pe cea noua nu o cunosti si probabil de aceea te tenteaza, ai vazut numai partile ei ....interesante
De cele mai multe ori ne dam seama de calitatile cuiva abia dupa ce-l pierdem... Sper sa nu ajungi in situatia asta.
_vio_
Postat pe 22 August 2011 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
kudika069665 10 De la: elliaa 19 Septembrie 2009 20:58
RELATIE INTRE O FATA DE 24 D ANI SI UN BARBAT DE 35 D ANI! 12 De la: kudika472899 4 Decembrie 2012 11:17
Horoscop 39 De la: mika_i 4 Iunie 2009 01:08
Fecioarele,pisaloage si egoiste? 119 De la: SimplePlan 17 Ianuarie 2013 10:51
Eu gemeni el leu :sml-confused0006: suntem compatibili? 8 De la: sandrab 21 Noiembrie 2010 22:21