Setari Cookie-uri

Samponul pentru pastrarea culorii parului vopsit

de curand mi-am vopsit parul si am observat ca la samponul care-l folosesc pentru par ondulat ca se duce mai repede culoarea ( sunt facuta cu nuantator in salon). ce marci ati folosit pentru a pastra stralucirea parului ?sunt multe reclame la tv e greu sa te decizi.
si cunoasteti vreo masca buna pentru regenerarea firului de par?
Loretty
Postat pe 10 Februarie 2009 12:09
buna, eu iti recomand samponul pe care il folosesc si eu de la joico, e profesional insa crede-ma k merita din plin! iti tine culoarea mult mai mult timp si ceea ce este mai important nu iti mai curge culoarea din par.
traiesteclipa007
Postat pe 23 Februarie 2009 12:57
si unde se gaseste samponul asta?multumesc ca mi-ai raspuns :)
Loretty
Postat pe 23 Februarie 2009 18:49
Nuantatorul de ia oricum la spalare.
Kathara
Postat pe 23 Februarie 2009 20:01
De la: Loretty, la data 2009-02-10 12:09:16de curand mi-am vopsit parul si am observat ca la samponul care-l folosesc pentru par ondulat ca se duce mai repede culoarea ( sunt facuta cu nuantator in salon). ce marci ati folosit pentru a pastra stralucirea parului ?sunt multe reclame la tv e greu sa te decizi.
si cunoasteti vreo masca buna pentru regenerarea firului de par?


daca esti blonda sau bruneta poti sa folosesti sampon cu henna...e k un nuantator il aplici dupa ce te speli pe cap si nu trebuie sa te mai vopsesti:)
SweetHappyButterfly
Postat pe 23 Februarie 2009 20:11
pai eu l-am cumparat de la salonul la care m-am facut ... dupa ce m-am facut, coafeza mi-a recomandat samponul asta si prima data am zis ...yea right...sigur are comision la vanzare si mi-l baga mie pe gat ...dar am zis hai ... eu il iau de la salonul la care m-am si facut .... Joelle e fff aproape de ASE romana cafeneaua mon cher ...e pe caragea voda ...dar presupun ca il gasesti in saloanele care lucreaza cu joico (e si vopsea) insa mie imi place k tipa asta de fiecare data cand am nevoie o sun si mi-l comanda si a2a zi il am plus ca daca ma duc cu samponul meu ....imi fac reducere la spalat :))) doar e criza nu? :D:D
traiesteclipa007
Postat pe 24 Februarie 2009 14:10
chiar foarte tare ca iti face reducere ca mergi cu samponul tau
tipa la salonul la care merg lucreaza cu wella sau londra. o sa mai caut si in alte saloane poate sunt. eu pana acum am folosit sampon si tratement pt par ondulat de la Catwalk tigi, cumparat din salon si am fost foarte multumita de produse.
multumesc
Loretty
Postat pe 24 Februarie 2009 16:18
daca vrei poti incerca salonul la care merg eu, tipa de pe coafor irina este super de treaba si chiar iti recomanda ce iti trebuie nu aiurea in tramvai. eu am ajuns acolo printr-o recomandare si m-a ajutat cu un tratament de par de care sunt super multumita (pt luciu si in general e mai sanatos k saracu era cam deteriorat de la vopsit) si pe partea de vopsit. tipa a fost trainer la topline adik ea practic ii invata pe stilistii din saloane cum sa foloseasca vopseaua. ea lucreaza cu joico ....crede-ma preturile nu difera fata de wella si londa insa calitatea este super :)
iti las telefonul dak vrei sa o suni sau dak vrei vb eu cu ea si iti fac programare 0732 377 280
sincer acolo salonul arata f bine insa nimeni nu te va trata cum se obisnuieste de obicei in saloanele astea de "fitze" ...te masoara din cap pana in picioare ...si iti trag o privire "dulce" aici chiar nu am nici un stres sa ii spun ce vreau ...si cand vb cu ea cand ii zic ce tunsoare vreau ...e atenta si dak ii zic o tampenie nu incepe si rade chiar imi explica ce si cum :)
traiesteclipa007
Postat pe 24 Februarie 2009 17:25
Nuantatorul iese oricum indiferent de ce sampon folosesti, nu se pastreaza culoarea parului vopsit
_dulcik_
Postat pe 24 Februarie 2009 18:46
Eu sunt vopsita si folosesc pentru mentinerea culorii ELSEVE (e de culoare rosie),si dupa o masca de la KALLOS (scrie placenta pe ea dar o gasesti in mai multe exemplare depinde de ce vrei tu).Eu sunt f multumita de ele
Lady_Gaga9
Postat pe 15 Mai 2009 11:56
De la: traiesteclipa007, la data 2009-02-24 17:25:48daca vrei poti incerca salonul la care merg eu, tipa de pe coafor irina este super de treaba si chiar iti recomanda ce iti trebuie nu aiurea in tramvai. eu am ajuns acolo printr-o recomandare si m-a ajutat cu un tratament de par de care sunt super multumita (pt luciu si in general e mai sanatos k saracu era cam deteriorat de la vopsit) si pe partea de vopsit. tipa a fost trainer la topline adik ea practic ii invata pe stilistii din saloane cum sa foloseasca vopseaua. ea lucreaza cu joico ....crede-ma preturile nu difera fata de wella si londa insa calitatea este super :)
iti las telefonul dak vrei sa o suni sau dak vrei vb eu cu ea si iti fac programare 0732 377 280
sincer acolo salonul arata f bine insa nimeni nu te va trata cum se obisnuieste de obicei in saloanele astea de "fitze" ...te masoara din cap pana in picioare ...si iti trag o privire "dulce" aici chiar nu am nici un stres sa ii spun ce vreau ...si cand vb cu ea cand ii zic ce tunsoare vreau ...e atenta si dak ii zic o tampenie nu incepe si rade chiar imi explica ce si cum :)



de unde esti tu?din bucuresti?ca ma intereseaza si pe mine
dalilascumpy
Postat pe 15 Mai 2009 12:05
fetelor pentru produse profesionale inclusiv vopsea la preturi minime accesati www.beauty-store.ro sau http://www.facebook.com/beauty.store.professional andreea telefon 0722667122 joico tigi londa wella vitality's goldwell opi
andrea_marinescu21
Postat pe 11 Octombrie 2010 21:50
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 20 De la: scorpyoW 9 Iunie 2009 22:32
Placa de intins parul 18 De la: balrog 14 Martie 2011 13:06
Placa de par 1 De la: kudika365888 5 Martie 2011 21:55
prea mult volum! 5 De la: balrog 14 Martie 2011 15:02
Saten inchis peste roscat va rog ajutati-ma!!! Urgent! 9 De la: kudika_937914 24 Octombrie 2013 16:25