Setari Cookie-uri

caderea parului

buna.va rog sa imi dati si mie un sfat,ce as putea sa mai folosesc ,ca sa nu mai imi cada parul.Am icercat cu Alpecin,cu gaz ,cu ou,dar tot degeaba(folosesc contraceptive de 2 ani si jumatate-oare asta sa fie cauza ?): mai stiti vreun alt tratament naturist sau medicamentos care m-ar putea ajuta?multumesc
marina_5
Postat pe 29 Martie 2010 23:41
De la: marina_5, la data 2010-03-29 23:41:03buna.va rog sa imi dati si mie un sfat,ce as putea sa mai folosesc ,ca sa nu mai imi cada parul.Am icercat cu Alpecin,cu gaz ,cu ou,dar tot degeaba(folosesc contraceptive de 2 ani si jumatate-oare asta sa fie cauza ?): mai stiti vreun alt tratament naturist sau medicamentos care m-ar putea ajuta?multumesc


Salut!si eu am avut aceeasi poblema ca si tine.Un remediu bun ar fi frectia cu usturoi pe scalp inainte de a te spala pe cap cu cateva ore.Desi aceasta metoda e destul de mirositoare,dupoa cateva saptamani se poate observa o ameliorare.Alta ar fi (in cazul in care nu vrei sa te risti cu imputiciunea) uleiul de ricin.Se aplica la radacina firului de par si se sta cu el aprox. 30 min dupa care se spala cu sampon.Mult succes!
theditza04
Postat pe 31 Martie 2010 17:20
Am avut aceeasi problema.Am rezolvat-o cu Kit-ul de tratament de la Gerovital plant.Sampon tratament si Kitul (doua fiole care se amesteca,se aplica dupa spalare de 2 ori pe saptamana).Parul nu mai cade ,firul e mai sanatos si imi pare ca creste mai repede
simiszabo
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:41
ulei de rechin sau galbenus de ou amestecat cu o lingura
iulia069834
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:07
De la: iulia069834, la data 2010-04-07 21:07:38ulei de rechin sau galbenus de ou amestecat cu o lingura


iulia069834
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:17
Cred ca Ulei de ricin nu de rechin!!
simiszabo
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:32
AM AV ACEASTA PROB SH EU SH AM CUMPARAT DL FARMACIE REVALID SE GASESTE SUB FORMA D SAMPON,TABLETE,BALSAM LA MN A FUNCTIONAT SH NU COSTA MULT IN JUR D 40 D RON
kudika012227
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:50
Si eu am avut asemenea probleme si dupa mai multe tratamente (incepand cu Revalid,cele de la Gerovital +multe altele gasite pe net)fara nici un rezultat,am dat de produsele din catalogul Life Care.Au mai multe tratamente pt par asa ca am folosit pt inceput pe cel mai accesibil buzunarului meu(gama Krauter)dar apoi am devenit consultant si am avut reducere asa ca mi-am luat gama Logona care chiar si-a facut tratamentul.Si colegele mele folosesc tot aceste doua game si rezultatul este chiar uimitor.Daca nu si-a revenit parul tau ai putea incerca si aceste game de produse.O zi buna.
kudika133973
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:23
Buna fetelor!
Eu am avut o experienta reusita cu Vichy Dercos Aminexil SP 94 - un tratament sub forma de fiole. Este intr-adevar cam scump (140 de ron de la Sensiblu) insa eu am considerat ca merita. Nu am avut niciodata un par foarte des dar cu 6 luni in urma am inceput sa ma alarmez pentru ca arata mai rau ca niciodata. Am fost la medicul de familie cu gandul ca-mi voi face niste teste. Mi-a sugerat sa incerc intai Dercos si apoi sa revin daca nu sunt multumita. Efectele s-au vazut chiar de la prima aplicare -un par mai tonifiat, cu volum, care se aranja foarte frumos. Dupa o saptamana se observau deja fire noi - parul meu e vizibil mai bogat acum.
Pentru mine e singurul produs care a dat rezultate dintre alte cateva zeci pe care le-am incercat.
turtur_ica
Postat pe 17 Aprilie 2010 20:12
Eu va sfatuiesc sa folositi samponul Nanoguard A de la Nanogen si sa tineti un tratament cu pastilele Nanocaps. Eu am tinut timp de 4 luni si credeti-ma ca nu mai am probleme. Va las id-ul meu pentru mai multe detalii: xsoquite
Pupici
kudika133510
Postat pe 28 Aprilie 2010 14:51
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Putin ajutor va rog? :sml-sign0163: 10 De la: balrog 14 Martie 2011 14:07
ce produse pentru protectie termica folositi fetelor? 5 De la: balrog 14 Martie 2011 13:58
De la roscat inchis la saten ciocolatiu 5 De la: kudika_32051 16 Octombrie 2013 19:48
imi cade parul groaznic!!!!!!!!!!!! 68 De la: buzatzica_eu 23 Mai 2018 09:45
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 14:05