Setari Cookie-uri

cafeaua ingrasa sau slabeste?

De la: maricea, la data 2009-02-10 16:23:14am si eu o intrebare foarte multi spun ca cafeaua contine cofeina care ajuta la arderea grasimilor dar am auzit si pareri cum ar fi ca ea ingrasa....voi ce spuneti?


greierash_is_back
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:19
cafeaua nu ingrasa ci slabeste foarte mult.Mai ales coca cola daca bei dupa ce mananci iti spala matele.Poate ati auzit ca se foloseste coca cola pentru a spala sangele dupa asfalt;

din partea lui cristiiiiiiiii bajan
kudika197501
Postat pe 18 Iunie 2010 12:42
daca fumezi mult si dupa te lasi o sa te ingrasi foarte mult
kudika197501
Postat pe 18 Iunie 2010 12:44
cafeaua este foarte buna bauta inn cantitati mari 6-8 cafele pa zi te scapa de nu stiu cate boli dar pe alta parte provoaca insomnii si parkinson....
iar cu slabitul...da...te ajuta dimineata sa ''iesi afara'' si iti da energie pt restul zilei,deci arzi calorii,ba chiar bauta cu zahar
iar cu ingrasatul....ce sa zic...nu!
depinde ce cafea bei si cum o fierbi sau o filtrezi ca poate creste colesterolul...dar nu am auzit sa ingrase cafeaua....
alina_constantin88
Postat pe 18 Iunie 2010 12:57
Ingrasa, deoarece e acida si scade ph-ul, sustine inducerea stresului prin stimularea suprarenalelor - deci se formeaza lantul cofeina-adrenalina-glucoza in sange-glicemie crescuta...iata cum te ingrasa si te goleste de ca, mg, potasiu si alte substante alcaline (asa se face osteoporoza - de la ph scazut in organism). Nu mai spun ca prin asta modifica comportamentul. Psihic vorbind, functioneaza ca un drog - exces de dopamina, si cand nu mai e...depresie (dopamina insuficienta). Dopamina e foarte importanta nu? Deoarece ea este hormonul care ne motiveaza pe toti... Creste trigliceridele in sange (care omoara inima). Singurul moment in care posi slabi cu ajutorul cofeinei (nu intru in detalii) este atunci cand faci miscare in momentul in care cofeina isi face efectul (30 min de la ingerare).
Cioc_Mihai_1
Postat pe 6 Iulie 2013 22:09
De la: Cioc_Mihai_1, la data 2013-07-06 22:09:16Ingrasa, deoarece e acida si scade ph-ul, sustine inducerea stresului prin stimularea suprarenalelor - deci se formeaza lantul cofeina-adrenalina-glucoza in sange-glicemie crescuta...iata cum te ingrasa si te goleste de ca, mg, potasiu si alte substante alcaline (asa se face osteoporoza - de la ph scazut in organism). Nu mai spun ca prin asta modifica comportamentul. Psihic vorbind, functioneaza ca un drog - exces de dopamina, si cand nu mai e...depresie (dopamina insuficienta). Dopamina e foarte importanta nu? Deoarece ea este hormonul care ne motiveaza pe toti... Creste trigliceridele in sange (care omoara inima). Singurul moment in care posi slabi cu ajutorul cofeinei (nu intru in detalii) este atunci cand faci miscare in momentul in care cofeina isi face efectul (30 min de la ingerare).




N-am vazut pe nimeni care sa se fi ingrasat de la cafea...
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2013 11:58
pai sigur nu ingrasa, eu tzoscai cat e ziu de lunga
Titanika
Postat pe 13 Iulie 2013 12:39
Cafeaua verde slabeste din ce stiu eu. Acum cred ca depinde si de metabolismul fiecarei persoane in parte.
kudika_981536
Postat pe 19 Februarie 2015 10:23
Cafeaua mea e maro inchis , da` tot nu ingrasa.
Rotty_
Postat pe 19 Februarie 2015 11:39
Cand vine vorba de cafea, cafeaua verde e de departe cea mai buna alternativa pentru slabit. Acidul clorogenic in combinatie cu exercitiile fizice si dieta sunt benefice si sunt capabile sa mai elimine din kilogramele care sunt in exces.

kudika_1007659
Postat pe 31 Martie 2016 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bicicleta eliptica 2 De la: bestdevilinside 24 Septembrie 2008 21:49
Cum sa fac masa musculara rapid 11 De la: kudika_971688 12 Martie 2016 12:02
PIELEA FLASCA DE PE PICIOARE ,ABDOMEN,FESE 25 De la: b63msh 3 Februarie 2010 01:25
Revolutia wellness! 5 De la: A_dele 1 Iunie 2011 11:24
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE ONLINE 2 De la: nasty_kat2004 10 Martie 2009 18:34