Setari Cookie-uri

Este posibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp?

Buna seara!Sper ca nu am pus o intrebare prea stupida dar nu mai stiu ce e in sufletul meu si pentru prima oara apelez la voi.De un an de zile sunt intr-o relatie cu un barbat care ma rasfata, ma respecta si ma iubeste.Totul bine si frumos pana acum...ne intelegem bine, ne mai certam din cand in cand din cauza geloziei mele( ii cam fug ochii dupa alte femei dar discret).Eu insa am avut o relatie de 5 ani cu un barbat care imi oferea ceea ce imi ofera si cel de acum...in plus se purta cu mine ca si cum eu eram cea mai importanta din aceasta lume! Asta ma face sa il doresc din nou...desi este un om iresponsabil si aici ma refer din punct de vedere profesional, nu are anumite ambitii si planuri in acest sens.El ma vrea pe mine si atat.Gandindu-ma la viitor am renuntat la el, dar acum inca ma cauta si nu stiu ce sa fac, barbatul din prezent nu ma poate face sa simt ce am simtit cu fostul, desi este un om integru.Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
cristinamy
Postat pe 15 Februarie 2009 22:23
NU ii iubesti pe amandoi. Cred ca in alegerile tale este foarte important confortul si stabilitatea financiara. Nu e nici o problema, atata timp cat alegi pe cineva pe care iubesti cu adevarat, si nu doar ai impresia din alte cauzeca tii la el.
blackjasmine
Postat pe 17 Februarie 2009 18:00
nu pre inteleg ce ai facut de ce te-ai despartit de primul?
si de ce nu esti fericita langa cel de al doilea? esti sigura ca e vrb doar de "se purta cu mine de parca eram unica" sau mai ai si alte motiva pe care nu le poti posta. fa-ma sa inteleg ca sa te pot ajuta
pupici
mariana_melania2000
Postat pe 17 Februarie 2009 22:43
M-am despatit de primul pentru ca am considerat ca nu imi pot face o famile cu el atata timp cat este iresponsabil.Am sa-ti dau un exmplu: lucra 5, 6 luni intr-un loc dupa care renunta; statea 2, 3 luni acasa si iarasi se apuca de munca.Locuia cu parintrii si avea intotdeauna bani insa varsta lui acum este de 29 de ani.Eu am terminat o facultate, el nici nu vrea sa o inceapa.Eu lucrez de cand am terminat liceul fara sa am pauza nici macar de o luna...pe cand el...niciodata nu s-a pus problema sa ma intretina sau sa il intretin, am dus o viata decenta impreuna.Dar a venit ziua cand am considerat ca merit ceva mai mult si atunci l-am intalnit pe actualul.Este un om serios, lucreaza de ani buni la acelasi loc de munca si pe deasupra are facultatea terminata.Asta m-a incantat foarte mult la el.Insa nu ma face sa ma simt fericita, sunt doar multumita de el.Pur si simplu nu a fost acel ceva atunci cand ne-am cunoscut si din pacate nici nu a venit pe parcurs...
cristinamy
Postat pe 18 Februarie 2009 18:29
Hmmm....grea decizie, asculta-ti inima si ea o sa-ti dea raspunsul
anelys
Postat pe 21 Februarie 2009 14:11
De la: anelys, la data 2009-02-21 14:11:09Hmmm....grea decizie, asculta-ti inima si ea o sa-ti dea raspunsul


foloseste un stetoscop!!

Postat pe 21 Februarie 2009 14:46
De la: cristinamy, la data 2009-02-15 22:23:55Buna seara!Sper ca nu am pus o intrebare prea stupida dar nu mai stiu ce e in sufletul meu si pentru prima oara apelez la voi.De un an de zile sunt intr-o relatie cu un barbat care ma rasfata, ma respecta si ma iubeste.Totul bine si frumos pana acum...ne intelegem bine, ne mai certam din cand in cand din cauza geloziei mele( ii cam fug ochii dupa alte femei dar discret).Eu insa am avut o relatie de 5 ani cu un barbat care imi oferea ceea ce imi ofera si cel de acum...in plus se purta cu mine ca si cum eu eram cea mai importanta din aceasta lume! Asta ma face sa il doresc din nou...desi este un om iresponsabil si aici ma refer din punct de vedere profesional, nu are anumite ambitii si planuri in acest sens.El ma vrea pe mine si atat.Gandindu-ma la viitor am renuntat la el, dar acum inca ma cauta si nu stiu ce sa fac, barbatul din prezent nu ma poate face sa simt ce am simtit cu fostul, desi este un om integru.Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.


Intoarce-te la fostul tau iubit ..cel actual nu merita sa stai cu el din mila...ori e ori nu e ..fara jumatati de masura ..ca minciuna are picioare scurte :)..hai ca v-am facut praf ..daca nu ati inteles nika' asta era si ideea tu tot ce o sa vrei sa faci o sa faci independent de parerile noastre...asa sunt oamenii ca de-aia sunt oameni!
Multa bafta si iubiti-va mult ..peste tot :)))
__LL__
Postat pe 21 Februarie 2009 22:42
e clar nu iubesti 2 barbati ci doar 1 idea e ca la cel deal doilea ai gasit cea c nu ai gasit l primul asa e dragostea nu tine cont de conditia sociala nu tine cont de nimic simti si atat nu-i poti porunci inimi s simta cea c tu nu vrei acum depinde de tine ce iti doresti s iubesti si s fi iubita sau ..doar s fi iubita si s simulezi k iubesti doar de dragul conditiei sociale DOAR TU AI SPUS nu m simt cu al 2 lea cum m simteam cu primul... deci?
vrei s fi o femeie goala pe dinauntreu? tu nu sti k banii nu aduc fericirea?
dak iubesti mai mult luxul presupun k vei ramane cu cel deal doilea dar risti l un moment dat s il inseli cu primul pt k nu t implineste presupun nu stiu in viata nu le poti avea pe toate ...mereu trebuie s renunti l ceva Important este c iti doresti tu...d la un barbat ...si dak il uiti pe primul si te axezi pe cel deal doilea eu zic k vei reusi s simti poate mai mult decat ai simtit cu primul ...nu ai face rau s discuti cu el si s ii spui k esti un pic nemultumita si risk ca te piarda daca nu isi da interesul.. sau poate tu esti d vina k ink t gandesti l cum te simteai cu fostul ..nu stiu eu zic totusi s comunicati..prin comunicare vei reusi s treci peste tot.
www_andreeadoltu
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:53

Ideea e ca trebuie sa iti dai seama ce conteaza mai mult pentru tine. nu merge pt toata lumea faza cu iubirea eterna,alaturi de sufletul pereche. unele femei sunt fericite cand se simt in siguranta si atat , indiferent ca nu e o dragoste 'nebuna', ci o prietenie adanca bazata pe alte criterii.
eu zic sa mai astepti si sa incerci sa ti dai seama daca esti mai echilibrata si mai fericita asa , sau daca intr adevar persoana cu care ai fost e singura care te face sa te simtii implinita. si sincer (depinde de fiecare aici), eu cred ca nu i atat de important daca a facut sau nu o facultate, daca e sau nu cineva 'serios' din punct de vedere social, atata timp cat tu stii sa il accepti si sa l placi asa cum e.
si renunta la ideea cu 'cine intretine pe cine'...asta sincer mi se pare din toate punctele de vedere o tampenie.Atata timp cat esti cu cineva, trebuie sa fi pregatit sa imparti tot ce ai, iar valorile materiale sunt printre cele mai neinsemnate.Atata timp cat nici unul nu abuzati de celalalt, nu i nika rau in a imparti ceea ce castigi cu celalalt sau invers.
Melody
Postat pe 8 Aprilie 2009 03:02
parerea mea e ca tre sa te gandesti la o veche zicala banii nu aduc fericirea, degeaba ai bani multi daca nuai o viata fericita.
Eu cared ca, cu comunicare si intelegere o sa le aveti p toate
Iubytzy_k
Postat pe 8 Aprilie 2009 19:43
il iubesc sau nu,spuneti-mi voi ce se intampla cu mine. imi place sa stau de vorba cu el ca simt ca ma intelege,imi place cum vorbeste,e o persoana blanda,calma,nu jigneste nici daca e jignit si spun eu ca e mare lucru,dar nu ma atrage fizic deloc.l-am alungat si imi e nespus de dor de el,desi nu il pot accepta fizic.dar nici nu pot accepta sa dispara de tot din viata mea caci m-am atasat de el.il iubesc sau nu pe omul asta,nu stiu.
kudika007253
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:36
De la: kudika007253, la data 2009-10-05 20:36:18il iubesc sau nu,spuneti-mi voi ce se intampla cu mine. imi place sa stau de vorba cu el ca simt ca ma intelege,imi place cum vorbeste,e o persoana blanda,calma,nu jigneste nici daca e jignit si spun eu ca e mare lucru,dar nu ma atrage fizic deloc.l-am alungat si imi e nespus de dor de el,desi nu il pot accepta fizic.dar nici nu pot accepta sa dispara de tot din viata mea caci m-am atasat de el.il iubesc sau nu pe omul asta,nu stiu.


de unde a venit asta?
greierash_is_back
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:38
cred k ar trebui sa il alegi pe cel p care il iubesti


nu t lasa inselata doar d stabilitatea materiala bani vin si pleaka


impreuna cu cel iubit totul e posibil:*:*


eusunteu
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:06
De la: kudika007253, la data 2009-10-05 20:36:18il iubesc sau nu,spuneti-mi voi ce se intampla cu mine. imi place sa stau de vorba cu el ca simt ca ma intelege,imi place cum vorbeste,e o persoana blanda,calma,nu jigneste nici daca e jignit si spun eu ca e mare lucru,dar nu ma atrage fizic deloc.l-am alungat si imi e nespus de dor de el,desi nu il pot accepta fizic.dar nici nu pot accepta sa dispara de tot din viata mea caci m-am atasat de el.il iubesc sau nu pe omul asta,nu stiu.


Pai daca tu nu stii noi de ce ne-am zbate neuronii sa aflam pe care il iubesti tu sau de ce?

Postat pe 5 Octombrie 2009 21:38
e posibil, daca ai dubla personalitate
arhanghel
Postat pe 6 Octombrie 2009 01:23
daca il iubesti pe fostul mai bine impacate cu el...poate pe parcurs il ajuti sa-si dezvolte si interesele profesionale.....de iubit nu ii poti iubi pe amndoi....pe unul il iubesti iar de unul esti indragostita:P
anaroxana02
Postat pe 8 Octombrie 2010 01:24
Doamne, femeile astea....catastrofa.
kudika195501
Postat pe 8 Octombrie 2010 01:28
De la: kudika195501, la data 2010-10-08 01:28:02Doamne, femeile astea....catastrofa.



offf :)))
krisbarbie
Postat pe 8 Octombrie 2010 01:34
De la: kudika195501, la data 2010-10-08 01:28:02Doamne, femeile astea....catastrofa.

mno...dai tu cu seama?
AdrianaR
Postat pe 8 Octombrie 2010 01:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE SA FAC??? 3 De la: ogrezeanu_gigi 8 Decembrie 2008 19:01
ceaiul de slabit 21 De la: Elena_B_ 21 Iunie 2009 11:01
ce cadou de craciun alegeti iubitului/sotului? 3 De la: julien90 22 Decembrie 2009 13:51
am citit ca a aparut magazin PALMER'S in ro, dar unde??? 6 De la: Cassey 28 Decembrie 2008 22:42
inbracaminte 11 De la: coco87mademoiselle 15 Iulie 2008 14:26