Setari Cookie-uri

depresia

BUNA!AM 31 DE ANI SI 2 COPII SI UN SOT DE INVIDIAT AVEM INPREUNA 12 ANI .DAR INTR-O DIMINEATA TOTUL SA TRANSFORMAT IN NEGRU SI EL A TREBUIT SA PLECE DEPARTE DE NOI ,EU NU AM SUPORTAT IDEIA SI AM FACUT O DEPRESIE .AM 5 LUNI DE ATUNCI DAR TOT NU ACCEPT IDEIA CA EL SA STEA DEPARTE DE NOI NU AM FAMILIE SAU PRIETENI SI AS DORI SA IMI DATI UN SFAT NU MAI SUPORT SAI VAD PE COPII MEI SUPARATI DIN CAUZA ASTA
kudika361175
Postat pe 19 Februarie 2011 00:49
Buna... in primul rand felicitari pt anii de casnicie si pentru cei doi copii.... nu cred ca sunt in masura sa dau sfaturi... dar cred ca cel mai bine ar fi sa te menajezi pt copii tai si pt sotul tau.
Momentan este plecat... dar gandeste-te ca ori va veni la voi in vizita, ori va veti duce voi la el... crezi ca i-ar place sa te vada intr-o stare DEPLORABILA? Crezi ca lui ii este usor sa fie departe de voi? Nicidecum.... dar trebuie sa fi puternica pt tine si copii tai... ei nu au nevoie de tine depresiva.... ei au nevoie de tine puternica... sotul tau are nevoie langa el de o femeie puternica nu de o carpa.... daca tu iti schimbi starea automat si copii tai vor fi altfel....
Daca o sa continui in ritmul asta.... in cateva luni vei aparea pe forum... "divortezzzz si nu vreau"... hai sa fim seriosi.... revinoti... scutura-te.... ridica-te si mergi mai departe!

ZOE FI BARBATA!!!!!!!!!!!!
gladiola01
Postat pe 19 Februarie 2011 01:40
buna!nu am cuvinte pentru sfstul pe care milati dat ,incerc din rasputeri sa fiu tare pentru ei dar nu pot
kudika361175
Postat pe 19 Februarie 2011 22:48
nu exista nu pot.... exista nu vreau... si sincer? cred ca tu ar trebuii sa vrei.

ridica=te, scutura-te si fi puternica!
gladiola01
Postat pe 20 Februarie 2011 01:09
nu i asa de usor cu depresia. te cred cand zici ca nu poti, pe moment sunt sigur ca nu poti, gandeste te ca trece cu timpul...
rockk
Postat pe 20 Februarie 2011 03:51
M-AM INTREBAT MEREU ;DE CE NOI?
NOI CARE ERAM O FAMILIE UNITA SI FERICITA AM TRECUT INPREUNA PESTE MULTE GREUTATI DAR NU NEAM DAT BATUTI,ACUM AM RAMAS SINGURA SI TREBUIE SA FIU MAI PUTERNICA PENTRU EL SI COPII . DAR INCERC...CAND IL VAD PE BAIATUL MEU DE 8 ANI SUPARAT SI INGANDURAT NU MA APTIN SI MA BUVNESTE PLANSUL ,PLANG ZI SI NOAPTE DECAND EL A PLECAT AS VREA SA DAU TINPUL INAPOI SI SA POT FACE CEVA .ANUL TRECU TREBUIA SA FACEM NUNTA SI NE FACUSEM ATATEA PLANURI DAR TOATE SAU SPULBERAT INTR-O ZI .OARE DE CE?
DE CE TREBUI SA SUFERE COPII MEI?
kudika361175
Postat pe 20 Februarie 2011 11:56
De la: kudika361175, la data 2011-02-20 11:56:07M-AM INTREBAT MEREU ;DE CE NOI?
NOI CARE ERAM O FAMILIE UNITA SI FERICITA AM TRECUT INPREUNA PESTE MULTE GREUTATI DAR NU NEAM DAT BATUTI,ACUM AM RAMAS SINGURA SI TREBUIE SA FIU MAI PUTERNICA PENTRU EL SI COPII . DAR INCERC...CAND IL VAD PE BAIATUL MEU DE 8 ANI SUPARAT SI INGANDURAT NU MA APTIN SI MA BUVNESTE PLANSUL ,PLANG ZI SI NOAPTE DECAND EL A PLECAT AS VREA SA DAU TINPUL INAPOI SI SA POT FACE CEVA .ANUL TRECU TREBUIA SA FACEM NUNTA SI NE FACUSEM ATATEA PLANURI DAR TOATE SAU SPULBERAT INTR-O ZI .OARE DE CE?
DE CE TREBUI SA SUFERE COPII MEI?


Parca ai spus ca doar a plecat nu ca v-ati despartit,de ce nu ati mai facut nunta?Cand se intoarce sotul?
Brunette27
Postat pe 4 Martie 2011 14:41
De la: kudika361175, la data 2011-02-19 00:49:53BUNA!AM 31 DE ANI SI 2 COPII SI UN SOT DE INVIDIAT AVEM INPREUNA 12 ANI .DAR INTR-O DIMINEATA TOTUL SA TRANSFORMAT IN NEGRU SI EL A TREBUIT SA PLECE DEPARTE DE NOI ,EU NU AM SUPORTAT IDEIA SI AM FACUT O DEPRESIE .AM 5 LUNI DE ATUNCI DAR TOT NU ACCEPT IDEIA CA EL SA STEA DEPARTE DE NOI NU AM FAMILIE SAU PRIETENI SI AS DORI SA IMI DATI UN SFAT NU MAI SUPORT SAI VAD PE COPII MEI SUPARATI DIN CAUZA ASTA


Daca el te-a parasit e si normal sa te simti asa. Si nu te-a parasit numai pe tine, i-a parasit si pe cei micuti.

Incearca sa faci lucruri care sa-ti distraga atentia de la suferinta ta. Iesi cu copilasii in parc si radeti, distrati-va. Asigura-i ca tatal lor nu a plecat din cauza lor, ci ca asa se mai intampla intre oamenii mari. Iar cand iti vine sa plangi, uita-te in sus. De obicei miscarea asta opreste lacrimile. Si plangi cand esti doar tu cu tine, sa nu te vada copiii suparata.

Ai putea sa-ti duci copiii pe la cluburi extrascolare si sa te imprietenesti cu alte mamici sau sa te implici intr-un proiect la scoala lor, care sa te ajute sa cunosti oameni si sa-ti mai iei gandul de la probleme.
kudika_pudika
Postat pe 5 Martie 2011 01:20
De ce a plecat sotul tau?De ce e atat de grea despartirea?Te-a parasit pt o alta femeie,a plecat in strainatate pt munca sau,Doamne fereste e bolnav si internat undeva?De ce suferi atat de mult?I-mi dau seama ca va iubeati,ce s-a intamplat in acea zi neagra?trebiue sa ne mai dai niste detalii ca sa intelegem si sa putem spune ceva...
laraariss
Postat pe 5 Martie 2011 01:38
buna,
singurul sfat pe care as putea sa ti-l dau ar fi acela de a te gandi ca a facut-o pt binele vostru. nu spun ca e usor. si tatal meu a plecat in lumea mare -pentru ca Romania nu a oferit niciodata o sansa la un trai decent- cand eram abia un copil, lasand-o pe mama singura cu 2 fete. nu i-a fost usor deloc, cu serviciu, noi intrasem deja la scoala. stiu ca primul an a fost cel mai greu, dar apoi ne-am obisnuit! si dupa 13 ani, am terminat liceul, am intrat la facultate-pentru ca a stat langa noi sa ne facem un viitor si sa crestem macar alaturi de un parinte- a plecat si ea. si astfel parintii mei sunt undeva in lumea mare si noi pe aici, prin Romania. tu singura trebuie sa te imbarbatezi si sa iti repeti ca ai doi copii pe care trebuie sa ii ajuti! tot respectul meu pentru aceste mame!
sandrab
Postat pe 5 Martie 2011 10:35
dar nu am inteles daca v-a parasit sau a plecat in strainatate? pt ca atunci se schimba situatia! oricum capul sus! Dumnezeu are un plan pt fiecare!
sandrab
Postat pe 5 Martie 2011 10:37
Aplecat la munca in strainatate? sau a plecat de tor? Daca e la munca acolo, de ce te tot strsezi atit? iar de nu, atunci nu-ti ajuta la nimic depresia.Mai bine vezi ce ai de facut mai departe.Gindeste mai mult si ia o decizie corecta.
kudika369633
Postat pe 5 Martie 2011 10:45
dar ce s-a intamplat, a intrat la inchisoare sau de ce esti asa de deprimata? daca asta e cazul, nu vad ce solutzie ai decat sa te ridici si sa fii tare pentru copiii tai....daca e la munca in strainatate si va e asa de greu fara el, atunci discuta cu el si mergeti si voi acolo, solutzii se gasesc.....nu are rost sa stati separati daca va e asa de greu...
DayC
Postat pe 5 Martie 2011 11:17
si eu sunt depresiva.eu beau ceai de SUNATOARE.cate 2 cani pe zi dimineata si seara. .am un somn linistit si nu ma mai gandesc asa mult la problemele care le am.
DAR CEL MAI IMPORTANT PENTRU MINE ESTE RUGACIUNEA LA MAICA DOMNULUI.
CITESC PARACLISUL MAICI DOMNULUI SI CATE UN CAPITOL DIN BIBLIE.
CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU TRECEM NU NUMAI PRIN DEPRESI...TRECEM PESTE MULTE NECAZURI.







bambola
Postat pe 5 Martie 2011 14:03
RUGACIUNEA ESTE SOLUTIA CEA MAI PUTERNICA PENTRU REZOLVAREA TUTUROR PROBLEMELOR. SLAVIT SA FIE DOMNUL,CAND AM AVUT NEVOIE DE EL, MA AJUTAT NESPUS DE MULT CHIAR DACA NU MERITAM. DE S-AR RUGA OAMENI MAI DES SI DE AR AVEA CREDINTA ,NU AR MAI FI ASA MULTE NENOROCIRI PE PAMANTUL ASTA. RUGATIVA NUMAI PRIN RUGACIUNE VOM AVEA LINESTE SUFLETEASCA SI TRUPEASCA. DOAMNE AJUTA!
bambola
Postat pe 5 Martie 2011 14:11
De la: bambola, la data 2011-03-05 14:11:47RUGACIUNEA ESTE SOLUTIA CEA MAI PUTERNICA PENTRU REZOLVAREA TUTUROR PROBLEMELOR. SLAVIT SA FIE DOMNUL,CAND AM AVUT NEVOIE DE EL, MA AJUTAT NESPUS DE MULT CHIAR DACA NU MERITAM. DE S-AR RUGA OAMENI MAI DES SI DE AR AVEA CREDINTA ,NU AR MAI FI ASA MULTE NENOROCIRI PE PAMANTUL ASTA. RUGATIVA NUMAI PRIN RUGACIUNE VOM AVEA LINESTE SUFLETEASCA SI TRUPEASCA. DOAMNE AJUTA!



DE CE TIPI? domnul te aude in taina nu cand TIPI PE FORUM
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 14:19
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 14:19:30
De la: bambola, la data 2011-03-05 14:11:47RUGACIUNEA ESTE SOLUTIA CEA MAI PUTERNICA PENTRU REZOLVAREA TUTUROR PROBLEMELOR. SLAVIT SA FIE DOMNUL,CAND AM AVUT NEVOIE DE EL, MA AJUTAT NESPUS DE MULT CHIAR DACA NU MERITAM. DE S-AR RUGA OAMENI MAI DES SI DE AR AVEA CREDINTA ,NU AR MAI FI ASA MULTE NENOROCIRI PE PAMANTUL ASTA. RUGATIVA NUMAI PRIN RUGACIUNE VOM AVEA LINESTE SUFLETEASCA SI TRUPEASCA. DOAMNE AJUTA!



DE CE TIPI? domnul te aude in taina nu cand TIPI PE FORUM


AICI NU VORBEA CU DOMNUL
_oktober_
Postat pe 5 Martie 2011 14:23
De la: _oktober_, la data 2011-03-05 14:23:16
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 14:19:30
De la: bambola, la data 2011-03-05 14:11:47RUGACIUNEA ESTE SOLUTIA CEA MAI PUTERNICA PENTRU REZOLVAREA TUTUROR PROBLEMELOR. SLAVIT SA FIE DOMNUL,CAND AM AVUT NEVOIE DE EL, MA AJUTAT NESPUS DE MULT CHIAR DACA NU MERITAM. DE S-AR RUGA OAMENI MAI DES SI DE AR AVEA CREDINTA ,NU AR MAI FI ASA MULTE NENOROCIRI PE PAMANTUL ASTA. RUGATIVA NUMAI PRIN RUGACIUNE VOM AVEA LINESTE SUFLETEASCA SI TRUPEASCA. DOAMNE AJUTA!



DE CE TIPI? domnul te aude in taina nu cand TIPI PE FORUM


AICI NU VORBEA CU DOMNUL


ce vrei sa insinuezi? ca eu nu sunt un domn?
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 14:27
nu vorbea cu tine! battle,auzi voci
_oktober_
Postat pe 5 Martie 2011 14:30
De la: _oktober_, la data 2011-03-05 14:30:48nu vorbea cu tine! battle,auzi voci


doar cand se tipa
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 14:31
vocile sunt in depresie?
_oktober_
Postat pe 5 Martie 2011 14:33
De la: _oktober_, la data 2011-03-05 14:33:35vocile sunt in depresie?


asa se pare... toata lumea incearca sa se trateze

tu ce pastile recomanzi?
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 14:37
De la: bambola, la data 2011-03-05 14:03:54si eu sunt depresiva.eu beau ceai de SUNATOARE.cate 2 cani pe zi dimineata si seara. .am un somn linistit si nu ma mai gandesc asa mult la problemele care le am.
DAR CEL MAI IMPORTANT PENTRU MINE ESTE RUGACIUNEA LA MAICA DOMNULUI.
CITESC PARACLISUL MAICI DOMNULUI SI CATE UN CAPITOL DIN BIBLIE.
CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU TRECEM NU NUMAI PRIN DEPRESI...TRECEM PESTE MULTE NECAZURI.







pt depresie exista psihiatru ...el stie cel mai bine ..sa treateze ..si psiholog !! k ..sper sa nu te superi ..
gabrielle_new
Postat pe 5 Martie 2011 14:40
mai sus se recomanda rugaciunea...nu pastile
_oktober_
Postat pe 5 Martie 2011 14:41
De la: _oktober_, la data 2011-03-05 14:41:51mai sus se recomanda rugaciunea...nu pastile



nu esti deloc pe faza ...
nu ai inteles ca depresia se trateaza la psihiatru (ala de te indoapa cu "calmante")
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 14:43
De la: _oktober_, la data 2011-03-05 14:41:51mai sus se recomanda rugaciunea...nu pastile
..da ..e parerea ..ei .. eu zic ca e mai bine asa
gabrielle_new
Postat pe 5 Martie 2011 14:44
postul e cu o secunda inaintea mea...ma scuzi ca sunt mai lenta
_oktober_
Postat pe 5 Martie 2011 14:45
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 14:43:31
De la: _oktober_, la data 2011-03-05 14:41:51mai sus se recomanda rugaciunea...nu pastile



nu esti deloc pe faza ...
nu ai inteles ca depresia se trateaza la psihiatru (ala de te indoapa cu "calmante")
oare ...asa sa fie ??
gabrielle_new
Postat pe 5 Martie 2011 14:45
De la: _oktober_, la data 2011-03-05 14:45:37postul e cu o secunda inaintea mea...ma scuzi ca sunt mai lenta
nu-i nimik ..e ok
gabrielle_new
Postat pe 5 Martie 2011 14:46
am urmar un tratament acum 5 luni ,nul pot recomanda eu doar doctorul poate si daca te obijnuiesti pe pastile este mai greu ,eu am mai iesit din depresie cu ajutorul copiilor mei si cu gandul k va veni si o zi mai buna pentru noi
kudika361175
Postat pe 5 Martie 2011 14:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am si eu nevoie de voi.... 13 De la: kudika023770 8 Noiembrie 2009 18:45
InTrEbArE 1 De la: Laura1 16 Iulie 2009 19:50
salut 5 De la: coffeeta 29 Martie 2009 16:15
HEEEELP!!UN SFAT VA ROG!!! 10 De la: Mirelutza21 11 Aprilie 2010 13:31
Webcams 14 De la: _dulcik_ 3 Mai 2009 02:24