Setari Cookie-uri

Ce faci in acest moment!?

De la: MissRainbow, la data 2012-07-18 15:11:17
De la: caisa, la data 2012-07-18 14:59:40
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 14:57:46
De la: caisa, la data 2012-07-18 14:56:05chiar nu ma iubeste nimeni?
nu primesc nicio gurita .......de cafea?
treaba voastra, iar adorm


iti dau eu doua..doar atat mi-a mai ramas!!

d'alea ....dureroase?
vreau cafeluta



Buna ziua,Caisata!!!
Am eu cafea,este taman buna,este fierbinte!!! O zi cu aroma de cafea!!!!

neata, miss!
multumesc de cafeluta
sa ai o zi frumoasa!
maria-ioana
Postat pe 18 Iulie 2012 15:14
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:12:56
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:08:58
De la: caisa, la data 2012-07-18 14:59:40
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 14:57:46
De la: caisa, la data 2012-07-18 14:56:05chiar nu ma iubeste nimeni?
nu primesc nicio gurita .......de cafea?
treaba voastra, iar adorm


iti dau eu doua..doar atat mi-a mai ramas!!

d'alea ....dureroase?
vreau cafeluta
uite cine te injura...si de ce


n-are decat nu-i mai dau cafea!! sa-i dea drumul inapoi la culcare!!

ce rai sunteti cu o biata adormita,nedormita
maria-ioana
Postat pe 18 Iulie 2012 15:17
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:11:48
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Ma mai ridic, ma duc la baie si ma spal pe maini, imi fac de lucru prin arhiva, dar cand ma intorc...e jale!


buna, ramo!! nu vreai sa te sperii dar incearca sa-ti faci niste analize la ficat!

Oare ?
luchianramona
Postat pe 18 Iulie 2012 15:18
Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn.
Kiddo_
Postat pe 18 Iulie 2012 15:18
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Ma mai ridic, ma duc la baie si ma spal pe maini, imi fac de lucru prin arhiva, dar cand ma intorc...e jale!



Buna ziua,Ramo!!! De-alungul timpului,am remarcat infranarea de la alimentatie,presupun ,in scopul mentinerii unei greutati ideale,nu????

Draga mea,atunci cand o persoana prezinta stari de somnolenta,una dintre cauze ar fi neoxigenarea completa si revigoranta a creierului,si cum se produce aceasta oxigenare,,,,numai prin hidratare si alimentatie eficienta,,sangele improspatandu-se cu substantele nutritive si curatandu-se prin hidratatre echilibrata,,va iriga creierul corespunzator si va elimina acea somnolenta deranjanta.Deci,,in sprijinul acestei idei,,sunt convinsa ca nu mananci suficient si nici nu te hidratezi asa cum ar fi indicat,,aceasta ar fi o explicatie data starii de somnolenta.
MissRainbow
Postat pe 18 Iulie 2012 15:20
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:11:40
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Ma mai ridic, ma duc la baie si ma spal pe maini, imi fac de lucru prin arhiva, dar cand ma intorc...e jale!
indicele de confort termic...schimba-ti locul de munca sau ia-ti concediu...ca e sezonul

Mai am 1 luna pana la concediu Cu siguranta s-a adunat si oboseala si stresul...
luchianramona
Postat pe 18 Iulie 2012 15:20
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:18:23
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:11:48
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Ma mai ridic, ma duc la baie si ma spal pe maini, imi fac de lucru prin arhiva, dar cand ma intorc...e jale!


buna, ramo!! nu vreai sa te sperii dar incearca sa-ti faci niste analize la ficat!

Oare ?


pentru orice eventualitate tu fa-le!!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Iulie 2012 15:20
De la: MissRainbow, la data 2012-07-18 15:20:12
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Ma mai ridic, ma duc la baie si ma spal pe maini, imi fac de lucru prin arhiva, dar cand ma intorc...e jale!



Buna ziua,Ramo!!! De-alungul timpului,am remarcat infranarea de la alimentatie,presupun ,in scopul mentinerii unei greutati ideale,nu????

Draga mea,atunci cand o persoana prezinta stari de somnolenta,una dintre cauze ar fi neoxigenarea completa si revigoranta a creierului,si cum se produce aceasta oxigenare,,,,numai prin hidratare si alimentatie eficienta,,sangele improspatandu-se cu substantele nutritive si curatandu-se prin hidratatre echilibrata,,va iriga creierul corespunzator si va elimina acea somnolenta deranjanta.Deci,,in sprijinul acestei idei,,sunt convinsa ca nu mananci suficient si nici nu te hidratezi asa cum ar fi indicat,,aceasta ar fi o explicatie data starii de somnolenta.

De curand am suferit o criza de astm. Nici acum nu pot spune ca-s refacuta complet. Ma omoara caldurile astea si atmosfera umeda. Cu toate "fas-fasurile" pe care le iau, tot nu respir normal. S-ar putea sa ai dreptate cu oxigenu'. Si da, ma abtin si de la mancare
luchianramona
Postat pe 18 Iulie 2012 15:24
De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:18:31Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn. [/quote
imi permite ....tineretea
vara nu dorm, nu am somn
maria-ioana
Postat pe 18 Iulie 2012 15:24
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:18:23
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:11:48
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Ma mai ridic, ma duc la baie si ma spal pe maini, imi fac de lucru prin arhiva, dar cand ma intorc...e jale!


buna, ramo!! nu vreai sa te sperii dar incearca sa-ti faci niste analize la ficat!

Oare ?



Si colecistul poate ridica probleme de somnolenta,dar coroborat cu alte simptome,,greata,voma chiar,dureri de cap,inapetenta!!!Si problemele ,ce tin de ficat ,au simptomatologie asemanatoare.O vezica biliara lenesa,aduce asa ceva,dar diagnosticul se stabileste in urma unei ecografii abdominale!!!
MissRainbow
Postat pe 18 Iulie 2012 15:27
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:24:48
De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:18:31Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn. [/quote
imi permite ....tineretea
vara nu dorm, nu am somn

Atunci macar baga un somnic dupa masa.
Kiddo_
Postat pe 18 Iulie 2012 15:30
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:20:27
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:11:40
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Ma mai ridic, ma duc la baie si ma spal pe maini, imi fac de lucru prin arhiva, dar cand ma intorc...e jale!
indicele de confort termic...schimba-ti locul de munca sau ia-ti concediu...ca e sezonul

Mai am 1 luna pana la concediu Cu siguranta s-a adunat si oboseala si stresul...
si vremea de pana acum are efecte secundare...cam ca febra musculara...si concediul la care visezi cum pui capul jos
kudika_11648
Postat pe 18 Iulie 2012 15:30
De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:30:29
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:24:48
De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:18:31Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn. [/quote
imi permite ....tineretea
vara nu dorm, nu am somn

Atunci macar baga un somnic dupa masa.
mai repede intr-un fotoliu sau o canapea...decat dupa masa...dar nu pe olita...Olita
kudika_11648
Postat pe 18 Iulie 2012 15:32
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:32:11
De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:30:29
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:24:48
De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:18:31Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn. [/quote
imi permite ....tineretea
vara nu dorm, nu am somn

Atunci macar baga un somnic dupa masa.
mai repede intr-un fotoliu sau o canapea...decat dupa masa...dar nu pe olita...Olita


Kiddo_
Postat pe 18 Iulie 2012 15:34
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:24:45
De la: MissRainbow, la data 2012-07-18 15:20:12
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Ma mai ridic, ma duc la baie si ma spal pe maini, imi fac de lucru prin arhiva, dar cand ma intorc...e jale!



Buna ziua,Ramo!!! De-alungul timpului,am remarcat infranarea de la alimentatie,presupun ,in scopul mentinerii unei greutati ideale,nu????

Draga mea,atunci cand o persoana prezinta stari de somnolenta,una dintre cauze ar fi neoxigenarea completa si revigoranta a creierului,si cum se produce aceasta oxigenare,,,,numai prin hidratare si alimentatie eficienta,,sangele improspatandu-se cu substantele nutritive si curatandu-se prin hidratatre echilibrata,,va iriga creierul corespunzator si va elimina acea somnolenta deranjanta.Deci,,in sprijinul acestei idei,,sunt convinsa ca nu mananci suficient si nici nu te hidratezi asa cum ar fi indicat,,aceasta ar fi o explicatie data starii de somnolenta.

De curand am suferit o criza de astm. Nici acum nu pot spune ca-s refacuta complet. Ma omoara caldurile astea si atmosfera umeda. Cu toate "fas-fasurile" pe care le iau, tot nu respir normal. S-ar putea sa ai dreptate cu oxigenu'. Si da, ma abtin si de la mancare



Orice criza de astm,,duce la obstructionarea cailor respiratorii,aducand sufocarea caracteristica,,dar ,in acest caz,,trebuie sa ai acel spray ,bun in astfel de cazuri,caci ,daca Oxigenul nu este pompat corespunzator catre creier,apar probleme!Neajungand Oxigenul,la capacitate maxima,la creier,,poate fi o explicatie pentru starea ta!!!Ai grija,,mergi la salina,,se practica,la recomandarea medicului,sedinte de salina,foarte bune in cazurile de astm!!Poti merge la Predeal,unde s-a constatat ca aerul respirat este benefic in terapiile bolnavilor de astm.Insist asupra alimentatiei si hidratarii!!!Un corp,care nu isi asigura nutrientele necesare bunei functionari fizice si psihice,,este predispua la afectiuni nedorite,,intrucat imunitatea organismului va ridica semne de intrebare.
MissRainbow
Postat pe 18 Iulie 2012 15:36
de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea
kudika_11648
Postat pe 18 Iulie 2012 15:38
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea


da-i tu bunule samaritean!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Iulie 2012 15:40
n-am de unde eu nu beau cafea
kudika_11648
Postat pe 18 Iulie 2012 15:41
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:41:22 n-am de unde eu nu beau cafea


eu iti dau tie, tu ii dai ei!!

kiss_my_ass
Postat pe 18 Iulie 2012 15:43
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea

ioi
eu nu sunt asmatica
intamplarea face sa am ceva la ficat dar nu are legatura
plimbarea de aseara , bat-o vina, s-a prelungit pana in zori
maria-ioana
Postat pe 18 Iulie 2012 15:45
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 14:13:55SALUTA-NE

PARTENERDEVIS
Postat pe 18 Iulie 2012 15:48
De la: MissRainbow, la data 2012-07-18 14:30:31
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-18 14:12:33Ei na ce fac ?
VA SALUT .



Io astept,,,inca!!!!

Mam consversat la tilifon si nu am mai putut fi si pe aici.Ei si ce ca doar nu ai sazut in drum bre.
PARTENERDEVIS
Postat pe 18 Iulie 2012 15:50
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:43:52
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:41:22 n-am de unde eu nu beau cafea


eu iti dau tie, tu ii dai ei!!

deja se da in grup
kudika_11648
Postat pe 18 Iulie 2012 15:50
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:45:47
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea

ioi
eu nu sunt asmatica
intamplarea face sa am ceva la ficat dar nu are legatura
plimbarea de aseara , bat-o vina, s-a prelungit pana in zori
daca ai pierdut ultimul metrou
kudika_11648
Postat pe 18 Iulie 2012 15:51
Multumesc dragii mei! Las' ca ma fac io bini si ce-am sa mai zburd !
luchianramona
Postat pe 18 Iulie 2012 15:52
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:50:37
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:43:52
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:41:22 n-am de unde eu nu beau cafea


eu iti dau tie, tu ii dai ei!!

deja se da in grup


dupa ce iti dau eu ma retrag!! este ca un fel de lant fara slabiciuni!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Iulie 2012 15:54
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:51:32
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:45:47
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea

ioi
eu nu sunt asmatica
intamplarea face sa am ceva la ficat dar nu are legatura
plimbarea de aseara , bat-o vina, s-a prelungit pana in zori
daca ai pierdut ultimul metrou

si tu m-ai sfatuit sa-mi iau bicicleta
maria-ioana
Postat pe 18 Iulie 2012 15:55
Imi dau botinele cu dohot sa marg la inspectiune.
V-AM SALUTAT
PARTENERDEVIS
Postat pe 18 Iulie 2012 16:13
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:52:47Multumesc dragii mei! Las' ca ma fac io bini si ce-am sa mai zburd !
crezi ca mai prinzi concediul daca stai asa ?
kudika_11648
Postat pe 18 Iulie 2012 16:20
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:55:23
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:51:32
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:45:47
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea

ioi
eu nu sunt asmatica
intamplarea face sa am ceva la ficat dar nu are legatura
plimbarea de aseara , bat-o vina, s-a prelungit pana in zori
daca ai pierdut ultimul metrou

si tu m-ai sfatuit sa-mi iau bicicleta
daca n-ai ascultat
kudika_11648
Postat pe 18 Iulie 2012 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce v-a enervat azi? 739 De la: geo_xx 16 Noiembrie 2009 22:14
"HAREMUL" SI MINUNILE LUI..!! 2348 De la: ___LL___ 10 Iunie 2009 21:43
Buna 2 De la: kudika342165 23 Februarie 2012 22:59
CONCLUZIE) 4 De la: redline 29 Iulie 2009 13:37
Buna tuturor. Recomand Ask GfK -Panel Online- 3 De la: kudika331408 24 Noiembrie 2010 12:56