Mai multe
De la: MissRainbow, la data 2012-07-18 15:11:17De la: caisa, la data 2012-07-18 14:59:40De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 14:57:46De la: caisa, la data 2012-07-18 14:56:05chiar nu ma iubeste nimeni? neata, miss! multumesc de cafeluta sa ai o zi frumoasa!
|
||
|
maria-ioana Postat pe 18 Iulie 2012 15:14 |
||
|---|---|---|
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:12:56De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:08:58De la: caisa, la data 2012-07-18 14:59:40uite cine te injura...si de ceDe la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 14:57:46De la: caisa, la data 2012-07-18 14:56:05chiar nu ma iubeste nimeni? ce rai sunteti cu o biata adormita,nedormita
|
||
|
maria-ioana Postat pe 18 Iulie 2012 15:17 |
||
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:11:48De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Oare ?
|
||
|
|
||
|
luchianramona Postat pe 18 Iulie 2012 15:18 |
||
Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn.
|
||
|
Kiddo_ Postat pe 18 Iulie 2012 15:18 |
||
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Buna ziua,Ramo!!! De-alungul timpului,am remarcat infranarea de la alimentatie,presupun ,in scopul mentinerii unei greutati ideale,nu???? Draga mea,atunci cand o persoana prezinta stari de somnolenta,una dintre cauze ar fi neoxigenarea completa si revigoranta a creierului,si cum se produce aceasta oxigenare,,,,numai prin hidratare si alimentatie eficienta,,sangele improspatandu-se cu substantele nutritive si curatandu-se prin hidratatre echilibrata,,va iriga creierul corespunzator si va elimina acea somnolenta deranjanta.Deci,,in sprijinul acestei idei,,sunt convinsa ca nu mananci suficient si nici nu te hidratezi asa cum ar fi indicat,,aceasta ar fi o explicatie data starii de somnolenta. |
||
|
MissRainbow Postat pe 18 Iulie 2012 15:20 |
||
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:11:40De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat!indicele de confort termic...schimba-ti locul de munca sau ia-ti concediu...ca e sezonul Mai am 1 luna pana la concediu Cu siguranta s-a adunat si oboseala si stresul...
|
||
|
luchianramona Postat pe 18 Iulie 2012 15:20 |
||
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:18:23De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:11:48De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! pentru orice eventualitate tu fa-le!!
|
||
|
kiss_my_ass Postat pe 18 Iulie 2012 15:20 |
||
De la: MissRainbow, la data 2012-07-18 15:20:12De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! De curand am suferit o criza de astm. Nici acum nu pot spune ca-s refacuta complet. Ma omoara caldurile astea si atmosfera umeda. Cu toate "fas-fasurile" pe care le iau, tot nu respir normal. S-ar putea sa ai dreptate cu oxigenu'. Si da, ma abtin si de la mancare
|
||
|
luchianramona Postat pe 18 Iulie 2012 15:24 |
||
De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:18:31Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn. |
||
|
maria-ioana Postat pe 18 Iulie 2012 15:24 |
||
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:18:23De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:11:48De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Si colecistul poate ridica probleme de somnolenta,dar coroborat cu alte simptome,,greata,voma chiar,dureri de cap,inapetenta!!!Si problemele ,ce tin de ficat ,au simptomatologie asemanatoare.O vezica biliara lenesa,aduce asa ceva,dar diagnosticul se stabileste in urma unei ecografii abdominale!!! |
||
|
MissRainbow Postat pe 18 Iulie 2012 15:27 |
||
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:24:48De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:18:31Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn. |
||
|
Kiddo_ Postat pe 18 Iulie 2012 15:30 |
||
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:20:27si vremea de pana acum are efecte secundare...cam ca febra musculara...si concediul la care visezi cum pui capul josDe la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:11:40De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat!indicele de confort termic...schimba-ti locul de munca sau ia-ti concediu...ca e sezonul
|
||
|
kudika_11648 Postat pe 18 Iulie 2012 15:30 |
||
De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:30:29De la: caisa, la data 2012-07-18 15:24:48mai repede intr-un fotoliu sau o canapea...decat dupa masa...dar nu pe olita...OlitaDe la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:18:31Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn. |
||
|
kudika_11648 Postat pe 18 Iulie 2012 15:32 |
||
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:32:11De la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:30:29De la: caisa, la data 2012-07-18 15:24:48mai repede intr-un fotoliu sau o canapea...decat dupa masa...dar nu pe olita...OlitaDe la: kudika_11826, la data 2012-07-18 15:18:31Auzi Caisuco, cam ocupata noaptea, las-o mai moale si baga somn. |
||
|
Kiddo_ Postat pe 18 Iulie 2012 15:34 |
||
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:24:45De la: MissRainbow, la data 2012-07-18 15:20:12De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:07:01Va salut cu drag fetelor ! Stie cineva ce anume ar putea crea stari de somnolenta ? Cam de-o saptamana "dorm pe mine" la servici. Cum ma asez pe scaun pur si simplu nu-mi mai pot tine ochii deschisi !!! Daca imi sprijin capul pe maini si inchid ochii incep sa visez imediat! Orice criza de astm,,duce la obstructionarea cailor respiratorii,aducand sufocarea caracteristica,,dar ,in acest caz,,trebuie sa ai acel spray ,bun in astfel de cazuri,caci ,daca Oxigenul nu este pompat corespunzator catre creier,apar probleme!Neajungand Oxigenul,la capacitate maxima,la creier,,poate fi o explicatie pentru starea ta!!!Ai grija,,mergi la salina,,se practica,la recomandarea medicului,sedinte de salina,foarte bune in cazurile de astm!!Poti merge la Predeal,unde s-a constatat ca aerul respirat este benefic in terapiile bolnavilor de astm.Insist asupra alimentatiei si hidratarii!!!Un corp,care nu isi asigura nutrientele necesare bunei functionari fizice si psihice,,este predispua la afectiuni nedorite,,intrucat imunitatea organismului va ridica semne de intrebare. |
||
|
MissRainbow Postat pe 18 Iulie 2012 15:36 |
||
de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea
|
||
|
kudika_11648 Postat pe 18 Iulie 2012 15:38 |
||
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea da-i tu bunule samaritean!
|
||
|
kiss_my_ass Postat pe 18 Iulie 2012 15:40 |
||
n-am de unde eu nu beau cafea
|
||
|
kudika_11648 Postat pe 18 Iulie 2012 15:41 |
||
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:41:22 eu iti dau tie, tu ii dai ei!! |
||
|
kiss_my_ass Postat pe 18 Iulie 2012 15:43 |
||
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea ioi eu nu sunt asmatica intamplarea face sa am ceva la ficat dar nu are legatura plimbarea de aseara , bat-o vina, s-a prelungit pana in zori
|
||
|
maria-ioana Postat pe 18 Iulie 2012 15:45 |
||
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 14:13:55SALUTA-NE
|
||
|
PARTENERDEVIS Postat pe 18 Iulie 2012 15:48 |
||
De la: MissRainbow, la data 2012-07-18 14:30:31De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-18 14:12:33Ei na ce fac ? Mam consversat la tilifon si nu am mai putut fi si pe aici.Ei si ce ca doar nu ai sazut in drum bre.
|
||
|
PARTENERDEVIS Postat pe 18 Iulie 2012 15:50 |
||
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:43:52deja se da in grupDe la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:41:22
|
||
|
kudika_11648 Postat pe 18 Iulie 2012 15:50 |
||
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:45:47daca ai pierdut ultimul metrouDe la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea
|
||
|
kudika_11648 Postat pe 18 Iulie 2012 15:51 |
||
Multumesc dragii mei! Las' ca ma fac io bini si ce-am sa mai zburd !
|
||
|
luchianramona Postat pe 18 Iulie 2012 15:52 |
||
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:50:37De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-18 15:43:52deja se da in grupDe la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:41:22 dupa ce iti dau eu ma retrag!! este ca un fel de lant fara slabiciuni!
|
||
|
kiss_my_ass Postat pe 18 Iulie 2012 15:54 |
||
De la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:51:32De la: caisa, la data 2012-07-18 15:45:47daca ai pierdut ultimul metrouDe la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea si tu m-ai sfatuit sa-mi iau bicicleta
|
||
|
maria-ioana Postat pe 18 Iulie 2012 15:55 |
||
|
Imi dau botinele cu dohot sa marg la inspectiune. V-AM SALUTAT
|
||
|
PARTENERDEVIS Postat pe 18 Iulie 2012 16:13 |
||
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:52:47Multumesc dragii mei! Las' ca ma fac io bini si ce-am sa mai zburd !crezi ca mai prinzi concediul daca stai asa ?
|
||
|
kudika_11648 Postat pe 18 Iulie 2012 16:20 |
||
De la: caisa, la data 2012-07-18 15:55:23daca n-ai ascultatDe la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:51:32De la: caisa, la data 2012-07-18 15:45:47daca ai pierdut ultimul metrouDe la: kudika_11648, la data 2012-07-18 15:38:34de asta cere caisa cafea cu atata insistenta...are criza de astm...se sufoca...si o ia somnul...si voi rideti de ea...nu-i dati o cafea
|
||
|
kudika_11648 Postat pe 18 Iulie 2012 16:22 |
||
| Subiect | Mesaje | Ultimul Mesaj |
|---|---|---|
| ce v-a enervat azi? | 739 | De la: geo_xx 16 Noiembrie 2009 22:14 |
| "HAREMUL" SI MINUNILE LUI..!! | 2348 | De la: ___LL___ 10 Iunie 2009 21:43 |
| Buna | 2 | De la: kudika342165 23 Februarie 2012 22:59 |
|
|
||
| CONCLUZIE) | 4 | De la: redline 29 Iulie 2009 13:37 |
| Buna tuturor. Recomand Ask GfK -Panel Online- | 3 | De la: kudika331408 24 Noiembrie 2010 12:56 |
Site-ul Kudika.ro este creat si administrat de SC Internet Corp SRL.
Pentru propuneri de colaborare privind promovarea pe site-ul kudika.ro,
va rugam sa contactati departamentul de vanzari la [email protected]
Sediul social: Bucuresti, Str. Putul lui Zamfir nr. 28, Sector 1
Solicitarile cu privire la protectia datelor cu caracter personal pot fi trimise la email [email protected]
Termenul legal in care poti primi un raspuns din partea noastra este de 30 zile calendaristice.