Setari Cookie-uri

Ajutor

Buna! Eu sunt baiat, dar cred ca am nevoie de ajutor. Sunt nou pe aici. Vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Am 26 de ani si de ceva timp nu am nici o prietena. Vorbesc cu fete, nu sunt un ciudat, dar reusesc doar sa le fiu prieten. Serviciul imi rapeste f mult timp, iar cand am timp liber mai ies dar nu prea mai am curajul sa agat. Pur si simplu cred ca m-am blocat. Stau de vorba cu cate o fata dar ca prieteni. Incerc sa ies din acest cerc vicios dar nu prea reusesc. Si mi se pare ca cu cat trece timpul e si mai rau. Ma tot gandesc ca raman singur si alte chestii d'astea. Topicul nu e pus la gluma, chiar am o problema reala. Stiu ca poate ma vedeti ca pe un intrus dar totusi un sfat mi ar prinde bine. Am o prietena buna cu care vorbesc despre orice dar nu ii pot spune ca nu reusesc sa am o relatie, mi e prea rusine. Asa ca un sfat cat de mic ar fi binevenit. Multumesc anticipat!

Postat pe 19 Februarie 2009 19:36
De la: s_andrei_stelia, la data 2009-02-19 19:36:07Buna! Eu sunt baiat, dar cred ca am nevoie de ajutor. Sunt nou pe aici. Vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Am 26 de ani si de ceva timp nu am nici o prietena. Vorbesc cu fete, nu sunt un ciudat, dar reusesc doar sa le fiu prieten. Serviciul imi rapeste f mult timp, iar cand am timp liber mai ies dar nu prea mai am curajul sa agat. Pur si simplu cred ca m-am blocat. Stau de vorba cu cate o fata dar ca prieteni. Incerc sa ies din acest cerc vicios dar nu prea reusesc. Si mi se pare ca cu cat trece timpul e si mai rau. Ma tot gandesc ca raman singur si alte chestii d'astea. Topicul nu e pus la gluma, chiar am o problema reala. Stiu ca poate ma vedeti ca pe un intrus dar totusi un sfat mi ar prinde bine. Am o prietena buna cu care vorbesc despre orice dar nu ii pot spune ca nu reusesc sa am o relatie, mi e prea rusine. Asa ca un sfat cat de mic ar fi binevenit. Multumesc anticipat!



M-am gasit eu aia isteata sa te iluminez cu vasta mea exeprienta de viata ...trebuie sa ne mai dai detalii... cine sunt fetele cu care vorbesti?colege de serviciu, facultate, amice din copilarie...stii, noi femeile nu ne putem ''combina'' asa cu oricine daca ne leaga amintiri , un trecut amical, poate de asta ele nu vor sa treaca la next level...sa nu strice o buna prietenie,concluzie :tu nu gresesti cu nimic!!!Nu trebuie sa dramatizezi , nu ai 80 de ani si nu te mai ia nimeni...ca sa fii placut ,trebuie sa te placi tu inainte de toate, sa ai ce oferi, niciunul dintre noi nu am vrea o persoana frustrata care se simte singura si neatragatoare...lucreaza la imaginea ta, cumpara-ti niste blugi care sa-ti vina bine, o geaca mai ushkita, schimba-ti ataitudinea, fii increzator in tine si mai mult de atat NU DISPERA( si sa nu iei nici sticla sa bei)!
Si de cand e o rusine sa nu ai o relatie ?La cat e lumea de upside down ...asta e normalitatea de-akum!
Sper sa ne mai dai detalii si sa fie ok pana la urma !
Have a little faith !
scuze de frangleza (defect stricat profesional)
__LL__
Postat pe 20 Februarie 2009 02:18
De la: s_andrei_stelia, la data 2009-02-19 19:36:07Buna! Eu sunt baiat, dar cred ca am nevoie de ajutor. Sunt nou pe aici. Vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Am 26 de ani si de ceva timp nu am nici o prietena. Vorbesc cu fete, nu sunt un ciudat, dar reusesc doar sa le fiu prieten. Serviciul imi rapeste f mult timp, iar cand am timp liber mai ies dar nu prea mai am curajul sa agat. Pur si simplu cred ca m-am blocat. Stau de vorba cu cate o fata dar ca prieteni. Incerc sa ies din acest cerc vicios dar nu prea reusesc. Si mi se pare ca cu cat trece timpul e si mai rau. Ma tot gandesc ca raman singur si alte chestii d'astea. Topicul nu e pus la gluma, chiar am o problema reala. Stiu ca poate ma vedeti ca pe un intrus dar totusi un sfat mi ar prinde bine. Am o prietena buna cu care vorbesc despre orice dar nu ii pot spune ca nu reusesc sa am o relatie, mi e prea rusine. Asa ca un sfat cat de mic ar fi binevenit. Multumesc anticipat!



WOW!!! pentru inceput ar trebui sa ai mai multa incredere in tine...gandeste te k poate in jurul tau sunt fete dragutze care te plac,iar tu nu le oferi nicio sansa...incearca sa nu mai privesti fetele doar ca pe niste prietene,incearca sa stabilesti daca exista o conexiune,o chimie intre tine si cineva...mi se pare imposibil de crezut k nu te atrage niciuna in alt mod decat prietenie...poate k e vina ta k incerci sa le fii un bun prieten,iar ele tind sa se comporte la fel...eu ca fata nu as avea o relatie cu un baiat care mi a fost anterior doar amic,pentru k probabil nu mai e niciun mister,nimik de descoperit intre noi... si nu trebuie sa agati tu..poate te agatza cineva pe tine eu zic sa profiti de orice sansa, eu sunt de principiu ca nimik nu e intamplator,si ca fiecare om are nevoie de o sansa... multa bafta boy
SweetHappyButterfly
Postat pe 20 Februarie 2009 03:43
aaa,si inca ceva,apropo de faptul k stai de vb cu o fata k prieten,e normal sa fie asa la inceput,sa discutati despre voi si etc....doar nu vrei sa discuti cu ea de prima data de parca gata aveti o relatie... unele lucruri au nevoie de timp...
SweetHappyButterfly
Postat pe 20 Februarie 2009 03:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONFLICT INTRE GENERATII LA JOB ??? 7 De la: sadora 27 August 2009 23:28
Marirea sanilor 12 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:35
CUM POTI FACE UN BARBAT FERICIT????? 98 De la: kiana09 11 Ianuarie 2010 07:57
buna tuturor 1 De la: georgiank 13 Ianuarie 2009 23:15
imi place o fata 25 De la: kudika_pudika 15 Noiembrie 2011 13:42