Setari Cookie-uri

Dezamagita de cea mai buna prietena

Eram ca 2 surori, pana cand a aparut in peisaj un tip. Ne tot ciocneam cu el prin magazine, iar prietena mea il placea foarte mult. Intr-o zi, eram insotite de un tip (prieten de familie al prietenei mele) care era amic cu tipul. Acela vazand ca ne cunoaste, l-a rugat sa ii faca cunostinta cu mine, chipurile, ma placea mult. A mai trecut ceva timp, iar tipul nostru de legatura l-a invitat pe cel cu pricina in casa prietenei mele, unde ne-am simtit bine, iar la plecare m-a condus acasa, mi-a cerut nr de tel... Am inceput sa ne vedem, el cu basme, ca ma place de mult, ca nu stia cum sa ma abordeze... bla bla. Eu il mai luam si la prietena mea, stiind ca ea il place. Azi asa, maine asa, cam vorbea despre ea, la care eu l-am intrebat foarte direct daca o place... a venit cu argumente contra si am zis ca poate sunt paranoica... pana la ziua unei prietene, unde ne-am adunat cu totii. Acolo ea a dansat provocator, i-a facut ochi dulci si invers, nu stiu care a inceput primul, insa nici pe mine nu ma neglija, ma saruta. La plecare m-am facut ca nu mi-am dat seama, insa a doua zi ne-am vazut si l-am intrebat de seara precedenta... mi-a marturisit ca o place mult pe prietena mea si asta a fost. Am vorbit cu ea, s-a jurat ca nu se combina, chipurile, si-a dat seama ca nu e cum credea ea. Dar la o saptamana, timp in care tipul a presat-o zilnic, s-au combinat, argumentand ca si ea il place foarte mult si ca s-a abtinut din rasputeri. Ne-am spus lucruri urate si asta a fost finalul prieteniei, iar eu am ramas singura si dezamagita. Sper ca nu v-am plictisit. Astept pareri!
Ano_nim
Postat pe 21 Februarie 2009 20:11
fii multumita k nu erai deja de mult timp cu el si sa ti faca faza asta...ex u meu cu care am stat 3 ani s a culcat cu o prietena de a mea pe care o consideram foarte buna la mom respectiv!!! eu zic sa ii ignori npe aman2
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Februarie 2009 20:21
De la: danna23ss, la data 2009-02-21 20:11:56Eram ca 2 surori, pana cand a aparut in peisaj un tip. Ne tot ciocneam cu el prin magazine, iar prietena mea il placea foarte mult. Intr-o zi, eram insotite de un tip (prieten de familie al prietenei mele) care era amic cu tipul. Acela vazand ca ne cunoaste, l-a rugat sa ii faca cunostinta cu mine, chipurile, ma placea mult. A mai trecut ceva timp, iar tipul nostru de legatura l-a invitat pe cel cu pricina in casa prietenei mele, unde ne-am simtit bine, iar la plecare m-a condus acasa, mi-a cerut nr de tel... Am inceput sa ne vedem, el cu basme, ca ma place de mult, ca nu stia cum sa ma abordeze... bla bla. Eu il mai luam si la prietena mea, stiind ca ea il place. Azi asa, maine asa, cam vorbea despre ea, la care eu l-am intrebat foarte direct daca o place... a venit cu argumente contra si am zis ca poate sunt paranoica... pana la ziua unei prietene, unde ne-am adunat cu totii. Acolo ea a dansat provocator, i-a facut ochi dulci si invers, nu stiu care a inceput primul, insa nici pe mine nu ma neglija, ma saruta. La plecare m-am facut ca nu mi-am dat seama, insa a doua zi ne-am vazut si l-am intrebat de seara precedenta... mi-a marturisit ca o place mult pe prietena mea si asta a fost. Am vorbit cu ea, s-a jurat ca nu se combina, chipurile, si-a dat seama ca nu e cum credea ea. Dar la o saptamana, timp in care tipul a presat-o zilnic, s-au combinat, argumentand ca si ea il place foarte mult si ca s-a abtinut din rasputeri. Ne-am spus lucruri urate si asta a fost finalul prieteniei, iar eu am ramas singura si dezamagita. Sper ca nu v-am plictisit. Astept pareri!


1.Tinand cont de faptul ca tu erai la curent cu faptul ca prietena ta il placea pe tip normal era sa ai o discutie cu ea .....sa-i explici cum stau lucrurile si sa o intrebi daca o deranjeaza daca iesi cu el sau nu.

2.Prietena ta stiind ca tu ai deja o oarece relatie cu el ....clar nu trebuia sa se comporte asa.

3.Tipul .....daca chiar te placea asa cum spunea initial , putea ramane indiferent la unduielile ei.

Sa inteleg ca la atata s-a rezumat tot testul prieteniei voastre ? a fost suficient sa apara un tip si gata , v-ati despartit ?nasol ....
iris_4_ever
Postat pe 22 Februarie 2009 03:02
pai si nu se imparte tot intre surori? (glumesc)

naspa situatia...prietena ta mai are pana sa invete sa nu renunte la o prietena pt o p...



coffeeta
Postat pe 22 Februarie 2009 08:15
De la: danna23ss, la data 2009-02-21 20:11:56Eram ca 2 surori, pana cand a aparut in peisaj un tip. Ne tot ciocneam cu el prin magazine, iar prietena mea il placea foarte mult. Intr-o zi, eram insotite de un tip (prieten de familie al prietenei mele) care era amic cu tipul. Acela vazand ca ne cunoaste, l-a rugat sa ii faca cunostinta cu mine, chipurile, ma placea mult. A mai trecut ceva timp, iar tipul nostru de legatura l-a invitat pe cel cu pricina in casa prietenei mele, unde ne-am simtit bine, iar la plecare m-a condus acasa, mi-a cerut nr de tel... Am inceput sa ne vedem, el cu basme, ca ma place de mult, ca nu stia cum sa ma abordeze... bla bla. Eu il mai luam si la prietena mea, stiind ca ea il place. Azi asa, maine asa, cam vorbea despre ea, la care eu l-am intrebat foarte direct daca o place... a venit cu argumente contra si am zis ca poate sunt paranoica... pana la ziua unei prietene, unde ne-am adunat cu totii. Acolo ea a dansat provocator, i-a facut ochi dulci si invers, nu stiu care a inceput primul, insa nici pe mine nu ma neglija, ma saruta. La plecare m-am facut ca nu mi-am dat seama, insa a doua zi ne-am vazut si l-am intrebat de seara precedenta... mi-a marturisit ca o place mult pe prietena mea si asta a fost. Am vorbit cu ea, s-a jurat ca nu se combina, chipurile, si-a dat seama ca nu e cum credea ea. Dar la o saptamana, timp in care tipul a presat-o zilnic, s-au combinat, argumentand ca si ea il place foarte mult si ca s-a abtinut din rasputeri. Ne-am spus lucruri urate si asta a fost finalul prieteniei, iar eu am ramas singura si dezamagita. Sper ca nu v-am plictisit. Astept pareri! [/quote

eu una zic ca nu se merita sa o pierzi pe ea pt el... indiferent ce... si eu mi-am pierdut prietena cea mai buna pt un tip, el era indragostit lulea de ea, ea nu il dorea, ba chiar mai mult, era cu altu' timp in care il vrajea pe el...eu i-am spus lui adevarul, am ramas impreuna, de vreo 5 luni, dar cu ea am racit mult relatia, crede-ma ca nu se merita...parerea mea, vezi-ti de viata cu altcineva, dar vb cu ea... e pacat... nu poti renunta la prietena ta pt o p... fii tu mai desteapta decat ea....
crissa_909
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:42
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-22 03:02:38
De la: danna23ss, la data 2009-02-21 20:11:56Eram ca 2 surori, pana cand a aparut in peisaj un tip. Ne tot ciocneam cu el prin magazine, iar prietena mea il placea foarte mult. Intr-o zi, eram insotite de un tip (prieten de familie al prietenei mele) care era amic cu tipul. Acela vazand ca ne cunoaste, l-a rugat sa ii faca cunostinta cu mine, chipurile, ma placea mult. A mai trecut ceva timp, iar tipul nostru de legatura l-a invitat pe cel cu pricina in casa prietenei mele, unde ne-am simtit bine, iar la plecare m-a condus acasa, mi-a cerut nr de tel... Am inceput sa ne vedem, el cu basme, ca ma place de mult, ca nu stia cum sa ma abordeze... bla bla. Eu il mai luam si la prietena mea, stiind ca ea il place. Azi asa, maine asa, cam vorbea despre ea, la care eu l-am intrebat foarte direct daca o place... a venit cu argumente contra si am zis ca poate sunt paranoica... pana la ziua unei prietene, unde ne-am adunat cu totii. Acolo ea a dansat provocator, i-a facut ochi dulci si invers, nu stiu care a inceput primul, insa nici pe mine nu ma neglija, ma saruta. La plecare m-am facut ca nu mi-am dat seama, insa a doua zi ne-am vazut si l-am intrebat de seara precedenta... mi-a marturisit ca o place mult pe prietena mea si asta a fost. Am vorbit cu ea, s-a jurat ca nu se combina, chipurile, si-a dat seama ca nu e cum credea ea. Dar la o saptamana, timp in care tipul a presat-o zilnic, s-au combinat, argumentand ca si ea il place foarte mult si ca s-a abtinut din rasputeri. Ne-am spus lucruri urate si asta a fost finalul prieteniei, iar eu am ramas singura si dezamagita. Sper ca nu v-am plictisit. Astept pareri!


1.Tinand cont de faptul ca tu erai la curent cu faptul ca prietena ta il placea pe tip normal era sa ai o discutie cu ea .....sa-i explici cum stau lucrurile si sa o intrebi daca o deranjeaza daca iesi cu el sau nu.

2.Prietena ta stiind ca tu ai deja o oarece relatie cu el ....clar nu trebuia sa se comporte asa.

3.Tipul .....daca chiar te placea asa cum spunea initial , putea ramane indiferent la unduielile ei.

Sa inteleg ca la atata s-a rezumat tot testul prieteniei voastre ? a fost suficient sa apara un tip si gata , v-ati despartit ?nasol ....


Oficial sunt fana Iris! Cum le zici tu mami asa bine. Bravo! Subscriu.
koph
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:45
iris, aici sunt de acord cu tine
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:47
Ne-am impacat, dar nu mai e ca inainte, simt o raceala si ea ma cam ataca de cate ori are ocazia, in sensul ca ma contrazice cu niste chestii de care sunt sigura, dar nu-nteleg de ce o face, poate vrea sa isi demonstreze k e mai "sus" decat mine. Eu una am iertat-o si nu i-am reprosat nimic, dar o simt schimbata....
Va multumesc frumos!
Ano_nim
Postat pe 16 Aprilie 2009 20:18
am patit-o si eu...
numai ca eu nu mai vorbesc cu ea nici in ziua de azi
te-as sfatui si pe tine sa faci la fel
ashley
Postat pe 16 Aprilie 2009 20:23
:))) ce tii si cu prietenele astea bune...
Ma si eu am avut una de asta.. si era mai mica decat mine , avea mari probleme in familie si statea singura k parintii erau divortati, maica`sa in strainatate.. tac`su alcoolic , rudele vai si`amar.. si eu eram cea mai buna prietena a ei.. , protectoare... aveam grija de ea. ,cu orice o ajutam mereu si ce`i drept si ea pe mine, stiam una despre alta ce nu stia nimeni, fiecare stia mereu ce face cealalalta ... frumos ce`i drept :) si hop tzop a aparut in peisaj un fraier!unu care ma placea pe mine mai de mult... si ma implora sa fiu cu el... dar l`am refuzat mereu.si mna d`soara asta de prietena a mea a vazut in el TOT, am incercat s`o conving k nu e bun pt ea. k merita mai mult... k e un mitocan si bla bla... , a c rezut k mi`s invidioasa:))) bleaks.. si mna a continuat`o cu el.. a inceput sa fie disperata rau dupa el, el profitand mult de pe seama ei , ea fiind ffffff naiva!!! ba chiar se comporta de`a dreptul oribil cu ea.. mereu facea comparatii intre mine si ea.. k eu ash fii mai frumoasa k ea... si ea de ce nu poate fii asa, o injura, tipa la ea ... si o tinea din scurt , n`o mai lasa sa iasa din casa( ulterior s-a mutat la ea). era interzis sa merg la ea.. sa vina la mine :) Ea il asculta in tocmai. Si ... la un moment dat i`a interzis sa ma fie prietena cu mine si sa mai vb cu mine amenintand`o c`o paraseste daca nu face cum zice el.Normal ea.. oribita de acea dragoste prosteasca a acceptat.Si`a murit iubirea noastra!
Si intre timp ea s`a mutat la maica`sa in afara tarii si am pierdut de tot legatura... k dupa un an sa ne int vara aceasta pe strada.. si knd ma vede sa ma intrebe sec : " ce faci tu ? "
Bleaks!!!!! Oricum ea a fost ultima mea prietena:) de atunci m`am scarbit de asa ceva.. pt mine nu mai exista prietenie... doar amicitie...
Deci ii vrajeala asta cu prietenia k.. dupa ce dau t*****e de "os" uita tot !
i0nutza
Postat pe 7 August 2009 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jobul dorit o iluzie ???? 5 De la: Marryzza 18 Martie 2012 12:41
love... 2 De la: steffy91 21 Ianuarie 2012 05:27
help! -pentru fetele din bucuresti 11 De la: EndlessBleu 15 Mai 2009 01:21
bolnav psihic neindreptatit, chinuit si umilit :( 22 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 12:09
Pentru studenti, invitatie la Jobbing! 1 De la: jobbing 14 Martie 2009 12:56