Setari Cookie-uri

Femeia gemeni si barbatul sagetator......cum e ?

Astept pareri :)
OneLastBreath
Postat pe 22 Februarie 2009 13:43
dezastru!vanitatea barbatului sagetator,depaseste orice imaginatie!e nevoie de rabdare si tact cu ei!in rest.....pot avea o relatie ok!
freziealba
Postat pe 5 Mai 2009 20:24
da-mi mai multe detalii despre relatia asta, gemeni ea, si el sagetator.Am citit zodiile, si scrie ca este una dintre cele mai ciudate relatii...ori totul, ori nimic; se inteleg bine pe plan sexual, si atat; instabilitatea sagetatorului o irita pe geamana.Aatea e ce-am citit, dar spune-mi cum e in realitate, daca stai cu un sagetator
kudika010299
Postat pe 6 Mai 2009 08:50
sunt geamana. Cea mai lunga relatie a mea (si cea mai frumoasa) a fost cu un sagetatot...catre 6 ani...dar eram mai copii...inspre maturitate, mi-am dat seama ca doar eu cresc...iar el ramane un copil (desi mai mare cu 4 ani decat langa mine). Distractia e garantata, suprize, romantism, dar niciodata nu se gandea, de exemplu, la viitorul financiar, la niste rezerve puse deoparte...totul era pentru aici si acum. Bafta...eu am ramas cu amintiri placute :)
Hecuba
Postat pe 6 Mai 2009 09:06
Trebuie tinut cont si de ascendentul fiecaruia, el aduce un aport benefic in relatie sau poate aduce diferente afective sau de comportament diminuind sau amplificind dupa caz in rau sau in bine relatia,in general din punct de vedre sexual exista compatibilitati ,dar asta in final nu e totul in ansamblu intr-o relatie,doar in cazul in care e o relatie este doar pentru sex si atit,dar de multe ori s-a plecat de la sex si s-a ajuns la dragoste.
scrichy
Postat pe 6 Mai 2009 10:00
evit-o!daca tot mergi pe ideea de zodie!cei mai potriviti barbati pentru gemeni sunt cei din balantza!au caracter,un suflet mare si o intepciune de invidiat!dar,totul tine de.....educatie! :)
freziealba
Postat pe 6 Mai 2009 19:17
Cea mai ciudata relatie pe care am avut-o vreodata!E un fel de magnetism intre noi pe care nu mi-l pot explica nicidecum,pentru ca suntem absolut incompatibili Insa adevarul e ca ne simtim atrasi unul de altul chiar si atunci cand ne certam,de parca o forta invizibila ne uneste...si nu stiu daca e anume dragoste...e mai mult un fel de nebunie.De atractia sexuala nici nu mai vorbesc Tot ce pot spune este ca la momentul de fata,nu as renunta pentru nimic in lume la el
OneLastBreath
Postat pe 6 Mai 2009 23:25
nasol
ralu_zar
Postat pe 6 Mai 2009 23:27
Barbatul Sagetator si femeia Gemeni sunt prea nehotarâti pentru a reusi sa prinda radacini împreuna. Amândoi sunt mereu preocupati de câte o noua dorinta, care îi împiedica sa mai fie atenti si la altceva.

La începutul relatiei dintre barbatul Sagetator si femeia Gemeni, ambii parteneri se arata multumiti. În scurt timp, însa, femeia Gemeni va începe sa critice, iar barbatul Sagetator va cauta din nou cea mai scurta cale spre distractie.

Compatibilitatea dintre barbatul Sagetator si femeia Gemeni este destul de mica. Doar rareori se întâmpla ca barbatul Sagetator si femeia Gemeni sa formeze o pereche reusita.
ETE_EU
Postat pe 6 Mai 2009 23:31
Ba eu sunt de parere ca fac o pereche reusita!Amandoua semnele tin foarte mult la independenta si apreciaza libertatea in relatie.Sunt semne duble amandoua si au foarte multe lucruri in comun.Mergi pe ralatia asta ca e marea probabilitate sa o finalizati,daca nu sunt alte aspecte planetare adverse.
Amora
Postat pe 7 Mai 2009 15:11
De la: OneLastBreath, la data 2009-02-22 13:43:32Astept pareri :)


Nu am nici o parere
Diavolyta_
Postat pe 7 Mai 2009 15:14
De la: OneLastBreath, la data 2009-05-06 23:25:19Cea mai ciudata relatie pe care am avut-o vreodata!E un fel de magnetism intre noi pe care nu mi-l pot explica nicidecum,pentru ca suntem absolut incompatibili Insa adevarul e ca ne simtim atrasi unul de altul chiar si atunci cand ne certam,de parca o forta invizibila ne uneste...si nu stiu daca e anume dragoste...e mai mult un fel de nebunie.De atractia sexuala nici nu mai vorbesc Tot ce pot spune este ca la momentul de fata,nu as renunta pentru nimic in lume la el
Sunt de acord cu cela relatate,mie personal mi s-a intimplat la fel,e un magnetism puternic,de altfel eu sunt prinsa intr-o astfel de relatie,desi am fugit ani buni,pot spune chiar cu regret pierduti,el sagetator ,eu geaman,el in 10 ani in care ar fi dorit sa se apropie de mine,eu ignorindu-l din ratiune doar,ciudat ,timpul a trecut peste noi,dar dorinta si atractia a ramas aceiasi,suntem impreuna de un an de zile,dar e ciudat acum parca e si mai mare dorinta de a fi impreuna tot timpul,comunicam foarte mult si nu ne plictisim impreuna deloc,e vorba de iubire si respect,noi totusi fiind persoane mature.
scrichy
Postat pe 7 Mai 2009 20:41
De la: scrichy, la data 2009-05-07 20:41:09
De la: OneLastBreath, la data 2009-05-06 23:25:19Cea mai ciudata relatie pe care am avut-o vreodata!E un fel de magnetism intre noi pe care nu mi-l pot explica nicidecum,pentru ca suntem absolut incompatibili Insa adevarul e ca ne simtim atrasi unul de altul chiar si atunci cand ne certam,de parca o forta invizibila ne uneste...si nu stiu daca e anume dragoste...e mai mult un fel de nebunie.De atractia sexuala nici nu mai vorbesc Tot ce pot spune este ca la momentul de fata,nu as renunta pentru nimic in lume la el
Sunt de acord cu cela relatate,mie personal mi s-a intimplat la fel,e un magnetism puternic,de altfel eu sunt prinsa intr-o astfel de relatie,desi am fugit ani buni,pot spune chiar cu regret pierduti,el sagetator ,eu geaman,el in 10 ani in care ar fi dorit sa se apropie de mine,eu ignorindu-l din ratiune doar,ciudat ,timpul a trecut peste noi,dar dorinta si atractia a ramas aceiasi,suntem impreuna de un an de zile,dar e ciudat acum parca e si mai mare dorinta de a fi impreuna tot timpul,comunicam foarte mult si nu ne plictisim impreuna deloc,e vorba de iubire si respect,noi totusi fiind persoane mature.






Bafta !
OneLastBreath
Postat pe 7 Mai 2009 20:52
De la: OneLastBreath, la data 2009-05-07 20:52:50
De la: scrichy, la data 2009-05-07 20:41:09
De la: OneLastBreath, la data 2009-05-06 23:25:19Cea mai ciudata relatie pe care am avut-o vreodata!E un fel de magnetism intre noi pe care nu mi-l pot explica nicidecum,pentru ca suntem absolut incompatibili Insa adevarul e ca ne simtim atrasi unul de altul chiar si atunci cand ne certam,de parca o forta invizibila ne uneste...si nu stiu daca e anume dragoste...e mai mult un fel de nebunie.De atractia sexuala nici nu mai vorbesc Tot ce pot spune este ca la momentul de fata,nu as renunta pentru nimic in lume la el
Sunt de acord cu cela relatate,mie personal mi s-a intimplat la fel,e un magnetism puternic,de altfel eu sunt prinsa intr-o astfel de relatie,desi am fugit ani buni,pot spune chiar cu regret pierduti,el sagetator ,eu geaman,el in 10 ani in care ar fi dorit sa se apropie de mine,eu ignorindu-l din ratiune doar,ciudat ,timpul a trecut peste noi,dar dorinta si atractia a ramas aceiasi,suntem impreuna de un an de zile,dar e ciudat acum parca e si mai mare dorinta de a fi impreuna tot timpul,comunicam foarte mult si nu ne plictisim impreuna deloc,e vorba de iubire si respect,noi totusi fiind persoane mature.


mersi,si tie multa fericire,e drept ca sagetatorul e un cuceritor prin excelenta nu da gres niciodata,e un tip versat ,foarte vesat,nici o femeie nu ii scapa,dar depinde de cit ii ti piept,sau il ignori,direct nu a putut sa ma aiba,dar noi am avut afaceri multe impreuna in ultimii ani,stind de vorba ne-am apropiat mult si ironia soartei este si sentimental un sagetator,dar ignora asa ceva,e cerebral mai intii de toate.



Bafta !
scrichy
Postat pe 8 Mai 2009 22:30
De la: freziealba, la data 2009-05-06 19:17:20evit-o!daca tot mergi pe ideea de zodie!cei mai potriviti barbati pentru gemeni sunt cei din balantza!au caracter,un suflet mare si o intepciune de invidiat!dar,totul tine de.....educatie! :)
hmm..se pare ca esti un geniul al zodiacelor....eu nu cred ca e adevarat tot ce se zice despre sagetatori...din contra ...iubesc cu pasiune si nu inseala niciodata atunci cand iubesc cu adevarat...;)...iar cu gemenii ...poate fi o poveste de dragoste ff frumoasa ...dar depinde de amandoi in orice relatie ...indiferent de zodie...
banel
Postat pe 5 August 2009 13:22
De la: OneLastBreath, la data 2009-05-06 23:25:19Cea mai ciudata relatie pe care am avut-o vreodata!E un fel de magnetism intre noi pe care nu mi-l pot explica nicidecum,pentru ca suntem absolut incompatibili Insa adevarul e ca ne simtim atrasi unul de altul chiar si atunci cand ne certam,de parca o forta invizibila ne uneste...si nu stiu daca e anume dragoste...e mai mult un fel de nebunie.De atractia sexuala nici nu mai vorbesc Tot ce pot spune este ca la momentul de fata,nu as renunta pentru nimic in lume la el
ff bine..asa sa faci ...da o sansa acestei relatii daca e ceva deosebit ptr tine....si poate nu e asa de bine sa asculti ce zice unul si celalalt....ce simti tu ...asta e el mai important ...si daca totul e ok....mergeti mai departe....
banel
Postat pe 5 August 2009 13:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia gemenii si barbatul varsator... 4 De la: kudika113759 23 Iunie 2013 12:43
dece sa ocolesti femeia din pesti? 53 De la: madddyx 10 Noiembrie 2011 15:17
Femeia Gemeni si barbatul Leu... 8 De la: denyssetop 16 August 2009 23:22
.. 1 De la: ZuZa_LaRy 15 August 2010 19:55
intuitia si capacitatea unei balante 1 De la: ina_still 23 Iulie 2009 10:05