Setari Cookie-uri

ce sa fac?

buna, numele meu este paula si e pentru prima oara cand trimit mesaj.
de vreo 4 luni sunt intro relatie cu un baiat de la mine din oras, la inceputul relatiei a fost foarte frumos, ne distram bine impreuna, radeam mult, faceam haz de necaz....ce sa mai zic era tot ce aveam nevoie. fara sa imi dau seama m-am indragostit nebuneste de el, dar incetul cu incetul el s-a indepartat de mine, s-a inchis in el si nu mai pot sa comunic cu el. el sustine ca este indragostit de mine dar il deranjaza mult felul meu de a fi, adik activ. a inceput sa devina foarte inchis in el, trebuie sa il intreb eu tot timpul sa imi povesteasca ceva, niciodata nu vine el cu un subiect de discutie si nici nu imi povesteste ce simte sau ce vrea. povestea nu se termina aici.....el a trebuit sa plece in anglia la munca pt o perioada de 3 luni( nu e mult, sunt hotarata sa il astept), dar marea problema e ca adude tot felu de prostii de la prietenii lui, pe care de altfel ii si crede, desi eu in afara de a merge la munca si acasa nu fac nimic. am incercat sa ii explic ca nu sunt adevarate barfele ci sunt doar zvonuri, nu ma crede, si nici nu vrea sa imi spuna de la cine le-a auzit. acum eu nu stiu ce sa fac, nu stiu ce sa cred. e oare un motiv ca sa se desparta de mine?
el acolo in anglia sta in aceeasi casa cu fosta lui prietena, care din spusele lui nu se mai suporta, sta doar ca ii e mai usor sa se descurce.
voi ce parere aveti? credeti ca s-a saturat de mine si povestile sunt doar o scuza..? ce credeti ca ar trebui sa fac?
dulceata_p
Postat pe 22 Februarie 2009 13:57
sta in aceeasi casa cu fosta? pai tu...n-ai avut nimic de zis? Pe mine sincer m-ar deranja...si el nu are alta treaba decat sa asculte ce-i spun "prietenii"? mai bine te-ar suna pe tine mai des, decat sa tina leg asa strans cu ei...cred ca relatia fiind destul de "frageda", nu prea iti permiti sa-i impui anumite reguli, dar ar trebui s-o faci,pt ca dupa parerea mea nu joaca corect baietzashu...
mrskattousa
Postat pe 22 Februarie 2009 14:04
pai imi e frica poate si de un raspuns negativ....am incercat sa ii dau de inteles ca nu imi convine....dar scimba subiectu facandu-ma sa ma simt vinovata......pt mine e dureros
dulceata_p
Postat pe 22 Februarie 2009 17:03
Scurt si la obiect .

Cere-i dovada ca zvonurile pe care le aude sunt adevarate .
Daca are dovezi sry .
Daca nu are dovezi inseamna ca nu are incredere in tine .
Daca dupa 4 luni deja nu mai are incredere in tine ... what`s next ? Nu mai are respect. Apoi nu mai are iubire . In 2 ani deja o sa fie cu tine din obisnuinta si nimic mai mult .

Daca la inceput era deschis dar in timp s-a inchis , ceva nu e in regula . De obicei e invers . Incepe inchis apoi se deschide bucatica cu bucatica , mai greu sau mai repede .
Nu invers .

Daca iti da un raspuns negativ asta e viata .
Las , asteapta u 2-3 ani sa gaseasca el pe cineva mai bun si sa se desparta el de tine . In felul asta esti sigura ca nu a fost ina ta ca nu a mers relatia !

Daca nu te poate accepta asa cum esti tu , activa ,atunci nu te iubeste cu adevarat !
un1_simplu_baiat
Postat pe 23 Februarie 2009 02:08
nu are absolut nici o dovada.....pt ca de cand e plecat doar la munca acasa si la cumparaturi am fost......nici macar cu fetele la cafea nu am iesit.....plus de asta, el nu imi spune niciodata o barfa concreta ci doar:"iar am auzit tot felu de povest, crede-ma iubire ca sunt satul". ceva de genu imi spune el, iar eu daca il intreb despre ce e vb sau de la cine a auzitnu vrea sa imi spuna......asta e cea mai mare dilema a mea....:(
dulceata_p
Postat pe 23 Februarie 2009 19:38
nu mai pierde vremea cu el...mai ales ca sta cu fosta lui in casa
eu as innebuni si i-as da papucii,as considera lipsa de respect fata de mine.
se poate sa caute scuze ca sa iti dea papucii.si iti zic eu sigur ca ,daca nu se suporta cu fosta lui,facea tot posibilul sa nu stea cu ea acolo.

Postat pe 23 Februarie 2009 19:42
Parerea mea e ca nu stie cum sa se desparta de tine si tot cauta motive..mai ales ca zici ca nu iesi nicaieri. nu cred ca prietenii lui sunt asa carcotasi incat sa se bage intre voi. Da-i papucii ..nu cred ca se merita sa mai stai cu el. Fii egoista si gandeste-te la tine..aveti numai 4 luni..e mai usor acum decat dupa 2 ani.
madallina
Postat pe 17 Martie 2009 13:03
da......ms de mesaje....m-am despartit de el si acum vad ca imi e foarte bine fara el.....mi-am dat seama de capacitatile mele si stiu ca va fi bine in viitor. am un mare noroc ca am cativa prieteni care m-au inteles si m-au inteles si au fost foarte aproape de mine si trec mai usor peste. si am i-am vazut pe cei care intradevar ma apreciaza pt cine sunt si calitatile mele.............poooop:)
dulceata_p
Postat pe 17 Martie 2009 20:09
wow
cum sa stai in casa cu fosta /fostul ?!cum sa fi tu vinovata ?!
cred ca nu stie ce vrea in momentul asta...
roz5blue6lila7
Postat pe 11 Mai 2009 18:25
Buna...Vreau sa iti spun ca am trecut printr-o situatie similara cu a ta exact genul de om pe care il descrii l-am avut si eu langa mine si am suportat o relatie vreo 5 ani care oricum nu a dus nicaieri....eu cred ca nu e bine sa stai langa un astfel de om iti spun parerea mea sincera .Tu zici ca esti activa si lui nu ii ci=onvine asta ....un motiv in plus pt a-ti vedea de viata ta.Cati ani ai???Traieste-ti viata nu te complica cu o astfel de relatie nu se merita si apoi mai spui si ca prietenii lui ii spun tot felul de chestii si el ii crede ........ iar un lucru care spune multe despre relatia voastra....eu zic sa renunti si sa iti vezi de viata ta...sorry daca sun prea dura da asta e parerea mea...Ai grija de tine si de sufletulk tau in viata tu trebuie sa contezi cel mai mult pt tine
Denisa_Mihaela
Postat pe 12 Mai 2009 08:11
Nu are incredere in tine...e de rau,se va acutiza pe viitor,dak nu chiar se va croniciza,ceea ce e fooooarte stresant si obositor pt o fata!Apoi nu-i place felul tau de-a fi,pt ca esti plina de viata si vesela,banuiesc ca nu vrea sa-ti pui un sac pe cap si sa te ascunzi undeva unde sa nu ai contact cu oamenii,mai ales ca i-ai spus ca tii la el si stie ca il astepti.TREBUIE sa te iubeasca asa cum esti,dak renunti la tine si vei fi altfel decat esti,va fi pt un timp doar,la un moment dat vei redeveni vesela si plina de viata,doar dak te monitorizezi mereu,si te autocontrolezi in permanenta sa fii ceea ce vrea el.Intrebarea este dak el si-ar schimba complet felul de-a fi pt tine,dak nu ti-ar placea ceva din comportamentul lui,ar fi deacord sa nu repete ceea ce te deranjeaza?De fapt asta e dak iubesti pe cineva,faci tot ce se poate sa nu-l superi.Pe tine te vad dispusa la schimbari,dar el ar face acest lucru?
lumimari
Postat pe 24 Iunie 2009 08:05
lol deja e clar ca e ceva putred la mijloc in casa fostei? nu mai are rost sa suferi pt el
yumy
Postat pe 24 Iunie 2009 08:38
De la: dulceata_p, la data 2009-03-17 20:09:19da......ms de mesaje....m-am despartit de el si acum vad ca imi e foarte bine fara el.....mi-am dat seama de capacitatile mele si stiu ca va fi bine in viitor. am un mare noroc ca am cativa prieteni care m-au inteles si m-au inteles si au fost foarte aproape de mine si trec mai usor peste. si am i-am vazut pe cei care intradevar ma apreciaza pt cine sunt si calitatile mele.............poooop:)
yumy
Postat pe 24 Iunie 2009 08:39
Cata suferinta si cate framantari pt mofturile lui!
Nu suport barbatii mofturosi,nu nazuri si pretentii sau suparaciosi!
Daca nu stie sa se comporte,cum sa te cucereasca si cum sa-l iubesti? Pt ce?
Cam toate fetele,din ce citesc,vad ca se invinovatesc pe ele si inghit multe pt a avea o relatie.Nu e normal! Asta nu e fericire! Tb sa te simti iubita cu adevarat!

Postat pe 24 Iunie 2009 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre relatiile mixte, cu cineva de o alta nationalitate , cultura si mod de viata? 9 De la: kudika052198 18 Septembrie 2009 09:33
tineri.....cu copil 8 De la: kudika072286 7 Octombrie 2009 21:28
Vrei sa fii promoter? 1 De la: beauty_addict 14 August 2008 15:48
cine ma poate "informa" 1 De la: kudika_27864 28 Ianuarie 2013 21:37
VOTEAZA 10 inimioare 37 De la: riimaruca 22 Ianuarie 2009 16:57