Setari Cookie-uri

O poveste stranie dintre o femeie si un barbat insurat sau "Zaraza, versiune retro"

De cate ori ascult melodia lui Cristian Vasile, Zaraza, gandul ma duce la ei, la ciudata lor poveste de dragoste traita intre o imbratisare patimasa si un pumn aruncat aiurea.
El, patimas din cale afara, iubaret, mare admirator de femei, ea, indragostita ca o pustoaica de 17
ani,dar egoista si extraordinar de posesiva.El, ca orice barbat, daca vedea o femeie mai cu nuri,
avand acel "sex appeal",facea pe "dracu'-n patru " ca s-o aiba in patul sau.Bietul mascul, deosebit de ascutit la minte nu avea de unde sa stie ca "ea", raza sa de soare" ii urmareste fiece miscare gata sa "devoreze'" pe cea care cuteza sa "guste" din izvorul placerilor ce-i apartinea de fapt.Si atunci devenea diabolica.Era in stare sa treaca la lupta sub orice forma pentru a-si intimida si pune pe fuga concurentza.Ii verifica mesageria, citind orice mesaj si raspunzand la mesajele primite de la orice persoana feminina intr-un mod atat de grosolan care l-ar fi facut sa roseasca pana si pe ultimul golan de pe site.Simtea o placere diabolica sa jigneasca, sa umileasca, sa injoseasca pe cea care ar fi cutezat sa-i fure iubitul.Avea o obsesie pt obezitate, ea fiind o persoana nu tocmai slabutza, insa simtea nevoia sa-i strige celeilalte ca este grasana. Se pare ca gelozia ca si iubirea sunt oarbe,pentru ca femeia aceasta nu mai gandea logic.Iubirea ii luase mintile.Iubea in taina, iubea cu patima,iubea orbeste barbatul alteia.Sotia amantului sau era victima iubirii lor.Acum amanta era o victima.Ea insasi devenea cea inselata, iubind pe cine nu merita.Uitase ca daca e sa insele cineva, o va face si la bratul tau.Barbatul cel istet facuse o greseala copilareasca. Nesocotise ca o femeie simte imediat cand este inselata.Intuitia ei feminina, al saselea simt declanseaza "sistemul de alarma".
Incepuse o adevarat campanie de denigrare a actualei iubite a omului iubit.Voia sa faca in asa fel ca totul sa para ca este scris de acel barbat.
Isi facuse un cont de barbat cu un nume asemanator iubitului sau, din care scria mesaje tendentioase la adresa rivalei sale.Degeaba, cei doi se intalneau in viata reala si stiau ca totul e doar o facatura.Toate acestea i-au facut rau doar ei, indepartand-o si mai mult din inima iubitului sau. Oricat de mult ai iubi un om, nu il poti tine cu fortza langa tine si nu prin astfel de mijloace.De aceea,nu am sa o inteleg niciodata pe aceasta femeie, care tinut cu dintii de acesta relatie. tot asa cum nu o sa-i inteleg niciodata pe acel cantaret care a preferat sa-si transforme iubita in cenuse pt a o tine langa el pt totdeauna.
SALOMEE
Postat pe 23 Februarie 2009 02:26
sant si femei care lupta murdar dar se stie k binele invinge intotdeauna si totul se intoarce impotriva ei
lacrasar
Postat pe 24 Februarie 2009 14:49
Si "a" iarasi! Tot nu stiu care e faza cu Zaraza
Dor_a
Postat pe 24 Februarie 2009 15:24
De la: Dor_a, la data 2009-02-24 15:24:42Si "a" iarasi! Tot nu stiu care e faza cu Zaraza



dap ...................complicata problema ..................si Zaraza ce zicea?
donttouch
Postat pe 24 Februarie 2009 15:27
isi impletea virtual coditele , in urna de cenusa a cantaretului... mie tare-mi pare cunoscuta povestioara asta dar ma abtin de la judecati absurde ca nu vreau sa ma apuce paranoia...si asa sunt ultra plictisita si sictirita.
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Februarie 2009 15:37
ZARAZA E STE UN CINTEC...
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 15:44
INSA UN CINTEC FRUMOS...CE LEGATURA ARE CU POVESTEA DE SUS?

mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 15:45
Zaraza este o tiganca frumoasa si patimasa ,"cu ochi ca de foc" nascuta intr-o satra,de care este atras (indragostit? )autorul cantecului icu acelasi nume,nterpretat de Cristian Vasile.Cred ca este un cantec de prin anii 40-50?.
cornelia_leia
Postat pe 24 Martie 2009 09:03
sunteti cumva matusa amantei?sunteti casa torita?Nu stiti ca o sotie ar face orice ca sotulei sa revina in sanul familiei?
eliza_basilro
Postat pe 9 Iunie 2009 14:06
De la: eliza_basilro, la data 2009-06-09 14:06:43sunteti cumva matusa amantei?sunteti casa torita?Nu stiti ca o sotie ar face orice ca sotulei sa revina in sanul familiei?


daaa eu is matusa Tamara
Buttefflypink
Postat pe 9 Iunie 2009 14:26
sunte-ti probabilmulte femei in aceasta comunitate,cum v-ati simti sa fiti inselate ,amanta nu stia ca la randul ei va fi si ea inselata.sau cea care scrie este chiar tipa cu care a fost inselata amanta,in nici un caz sotia.
probabil acel barbat mai are si copii,ele nu gandesc ca vor fi doar aventuri.
am o prietene care este casatorita de 7 ani are 2 fetite frumoase a trecut prin aceleasi clipe ,inselata copii abndonati,amanta se credea sotia ,pentru ca nu stia adevarul,cand aflat ,a fost prea crud acel adevar,iar sotul ratacitor sa intors la sotie,si la copii.viata nu este un film. cu ce credeti ca a ajutato sau a deranjat-o acel cont pe hi5,acolo scriu numai copii
dan_constructdd
Postat pe 9 Iunie 2009 17:42
acuma am inteles mai bine cea care a postat acea poveste este chiar tipa cu care insela fosta amanta adica "tot o amanta"daca era casatorit.ea ce crede ca pe ea nu o va insela curand sau poate si este "o fosta"
dan_constructdd
Postat pe 9 Iunie 2009 17:46
De la: cornelia_leia, la data 2009-03-24 09:03:39Zaraza este o tiganca frumoasa si patimasa ,"cu ochi ca de foc" nascuta intr-o satra,de care este atras (indragostit? )autorul cantecului icu acelasi nume,nterpretat de Cristian Vasile.Cred ca este un cantec de prin anii 40-50?.


Ete fleosc, vorba Dorei .Aia-i fictiune, bibicule! Zaraza e un tango pe care l-am furat de la argentinieni, mai precis de la Carlos Gardel. Ce tiganca, ce satra, ce autor? Doamne da-mi putere!
Kathara
Postat pe 9 Iunie 2009 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
varsator--gemeni 5 De la: pesah 30 Aprilie 2009 14:00
Eu crestina el musulman 21 De la: kudika152745 30 Iulie 2013 21:10
relatie pe mess...intalnire...apoi indragosteala.... 48 De la: dia36 3 Martie 2010 16:52
iubire saw nuh?? 6 De la: TIGRA 27 Octombrie 2010 14:38
De ce amant/amanta? 7 De la: kudika195501 14 Decembrie 2010 23:53