Setari Cookie-uri

Iubitul Nebun sau Iubitul Bun...

eu sunt o fata cu studii parintii mei s`au ocupat de mine la capitolul acesta sperand la un viitor cat mai frumos,avand in vedere k sunt si singura lor odrasla. anul trecut am intalnit un baiat ne iubeam mult doar k nu arata foarte bine si majoritatea imi spuneau k nu e de mn k merit ceva mai bun dar il iubeam. din priviri doar,reusea sa ma poarte in lumi nebanuite.dar pe parcurs aveam si certuri de pe urma carora realizam k devenea dependent de mine.obsedat chiar.de frica sa nu ma iau dupa gura lumi si sa imi gasesc un'altul' mai frumos...si sa ma piarda incepea sa devina cu totul alta persoana .. pana cand am zis sa pun capat acelei povesti care din iubire devenise obsesie.si cu greu am reusit pentru k acest baiat a inceput sa vb lumi urat despre mine si familia mea ,sa ma sune noptile sa nu imi dea liniste...am incercat varianta de a`mi face un prieten pt a vedea k eu imi vad de viata mea in continuare "fara stress " dar el de gelozie si din orgoliu ii elimina pe toti baietii din jurul meu ...care cedau in cele din urma din cauza k nu ajungeau sa ma iubeasca si sa fie dispusi sa lupte impotriva acestui personaj negativ din viata mea.dar iata k mai exista un alt baiat ...total inversul obsedatului..care ma iubea de 4 ani dar stim cu toate ca de obicei ii preferam pe cei care nu ne iubesc...ne simtim mai atrase de o pers care ne respinge...decat de cea care ne iubeste neconditionat. si stiind k pe acesta din urma il pot avea ..in ciuda a ce urma sa faca celalalt pt a ne desparti...am acceptat sa fiu cu el.si inca sunt. imi ofera cea mai mare dragoste din lume ma rasfata e atent imi satisface toate placerile...dar numele primului tot nu imi iese din minte si seara knd pun capul pe perna ma gandesc permanent am vise de viitor alaturi de el,mintea tot la el mi-a ramas desi mi a facut fff mult rau si nu-l pot ierta -asta e clar- ...tot il mai iubesc .si zilele trecute mi`a dat un msg care m a dat peste cap ca vrea sa vb k ink nu sa conformat cu ideea k m`a pierdut ca vrea sa reluam totul.nu i`am raspuns la mesaj.nu stiu ce sa fac.daca m`as intoarce la el ar sti cum sa se poarte cu mine de frica sa nu ma piarda si a 2 a oara si ar fi totul frumos cred...dar il am pe acest baiat langa mine care ma iubeste si caruia i`am dat sperante in relatia asta si nu vreau sa`i fac rau sa`i spun k ma intorc la fostul.nu ar merita asa ceva . sa raman cu cel ce ma iubeste si sa invat sa il iubesc si eu.sau sa ma intorc la fostul CARE mi`a facut rau dar care stiu ca ma iubeste si a facut toate astea din orgoliu...si mai presus de toate...CARE il iubesc si eu inca.
georgiana192
Postat pe 22 Februarie 2009 17:03
De la: mada_iuby, la data 2009-02-22 17:03:44eu sunt o fata cu studii parintii mei s`au ocupat de mine la capitolul acesta sperand la un viitor cat mai frumos,avand in vedere k sunt si singura lor odrasla. anul trecut am intalnit un baiat ne iubeam mult doar k nu arata foarte bine si majoritatea imi spuneau k nu e de mn k merit ceva mai bun dar il iubeam. din priviri doar,reusea sa ma poarte in lumi nebanuite.dar pe parcurs aveam si certuri de pe urma carora realizam k devenea dependent de mine.obsedat chiar.de frica sa nu ma iau dupa gura lumi si sa imi gasesc un'altul' mai frumos...si sa ma piarda incepea sa devina cu totul alta persoana .. pana cand am zis sa pun capat acelei povesti care din iubire devenise obsesie.si cu greu am reusit pentru k acest baiat a inceput sa vb lumi urat despre mine si familia mea ,sa ma sune noptile sa nu imi dea liniste...am incercat varianta de a`mi face un prieten pt a vedea k eu imi vad de viata mea in continuare "fara stress " dar el de gelozie si din orgoliu ii elimina pe toti baietii din jurul meu ...care cedau in cele din urma din cauza k nu ajungeau sa ma iubeasca si sa fie dispusi sa lupte impotriva acestui personaj negativ din viata mea.dar iata k mai exista un alt baiat ...total inversul obsedatului..care ma iubea de 4 ani dar stim cu toate ca de obicei ii preferam pe cei care nu ne iubesc...ne simtim mai atrase de o pers care ne respinge...decat de cea care ne iubeste neconditionat. si stiind k pe acesta din urma il pot avea ..in ciuda a ce urma sa faca celalalt pt a ne desparti...am acceptat sa fiu cu el.si inca sunt. imi ofera cea mai mare dragoste din lume ma rasfata e atent imi satisface toate placerile...dar numele primului tot nu imi iese din minte si seara knd pun capul pe perna ma gandesc permanent am vise de viitor alaturi de el,mintea tot la el mi-a ramas desi mi a facut fff mult rau si nu-l pot ierta -asta e clar- ...tot il mai iubesc .si zilele trecute mi`a dat un msg care m a dat peste cap ca vrea sa vb k ink nu sa conformat cu ideea k m`a pierdut ca vrea sa reluam totul.nu i`am raspuns la mesaj.nu stiu ce sa fac.daca m`as intoarce la el ar sti cum sa se poarte cu mine de frica sa nu ma piarda si a 2 a oara si ar fi totul frumos cred...dar il am pe acest baiat langa mine care ma iubeste si caruia i`am dat sperante in relatia asta si nu vreau sa`i fac rau sa`i spun k ma intorc la fostul.nu ar merita asa ceva . sa raman cu cel ce ma iubeste si sa invat sa il iubesc si eu.sau sa ma intorc la fostul CARE mi`a facut rau dar care stiu ca ma iubeste si a facut toate astea din orgoliu...si mai presus de toate...CARE il iubesc si eu inca.


dupa cum spuneam...unora li s a urat cu binele... stai in banca ta si nu l mai baga in seama pe dobitoc...acum e frustrat k nu a reusit sa te desparta si de baiatul asta si foloseste alte metode...
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 17:09
buna,


stiu k ai scris mesajul acuma ceva timp....dar m-ar interesa sa aud cum ai procedat pana la urma
nu de altceva dar si eu am fost pusa intr-o situatie asemanatoare si am renuntat in cele din urma la amandoi.


iti doresc mult succes:*>:D
kkt
Postat pe 1 Iunie 2009 15:17
am revenit ... traiesc cea mai frumoasa poveste de dragoste.m-am gandit la bineele meu si am ramas cu baiatul care ma iubea de 4 ani.am invatat sa il iubesc si eu si suntem cea mai frumoasa pereche .familia lui ma place enorm ai mei il adora pe el noi ne iubim ca in filme.despre obsedat ce pot sa spun...mi-a trecut. ramane o amintire ! vreau sa va spun k de atunci doar o singura data l-am mai vazut si nu am simtit nimic pentru el era pur si simplu un trecator...si acum am si eu un sfat ce il dau din experientza..ji din toata inima NICIODATA FETELOR SA NU ARUNCATI CU PIETRE IN CEI CE VA IUBESC SINCER .chiar daca nu simtiti nimic pt pers respectiva tineti-o aproape ca in viata niciodata nu se stie....eu luni de zile am sarutat un baiat pt care nu simteam nimic si acum il iubesc de mor si chiar ma va lua si de nevasta cand vom fi stabili in cariera oricum nu ne mai despartim niciodata si ma declar cu adevarat implinita. :X va pup si aveti grija de voi
georgiana192
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate peste ceva timp voi zambi de "Acum" 15 De la: marco918 29 Iulie 2010 01:18
o alta iubire, ce greu este 30 De la: senza 31 Octombrie 2009 18:06
Despartire brusca prin SMS 1 De la: kudika_1034110 21 Septembrie 2018 06:32
diferenta de varsta 33 De la: kudika_35255 18 Octombrie 2013 13:41
O iubire imposibila 2 De la: kudika047649 23 Iunie 2010 11:01