Setari Cookie-uri

Aparentzele inseala...?

Buna,tuturor cititorilor acestui forum! As dori sa va impartasesc si eu din ultima mea experientza de viatza.Am cunoscut un barbat pe net-este casatorit,acelasi statut avandu-l si eu.Dupa cateva luni de discutii banale pe mess,ne-am intalnit...Ne-am placut reciproc si am hotarat sa ne mai vedem de cate ori aveam ocazia,fara sa dam nimanui de banuit nimic.Totul a fost ok,pana intr-o seara,cand intrand pe un canal de chat,a vb cu mine fara sa stie ca sunt eu,mi-a cerut adresa de mess(i-am dat o alta adresa),dar a incercat sa obtina si o eventuala intalnire de la mine.Mi-am dat seama ce fel de om era si m-am si dus la intalnirea stabilita propriu-zis cu o alta persoana.Va datzi seama ce ochi a facut cand m-a vazut-a ramas pe moment fara cuvinte.A avut loc intre noi un schimb de replici,insa la despartirea din restaurant a ramas ca mai vorbim.De atunci nu l-am mai vazut.Nu mi-a mai raspuns la telefon si nici pe mess.Ma ocoleste! Mie mi-a ramas in suflet si nu mai vreau acum altceva de la el decat poate o explicatie la tot ce a facut,cand el imi spunea ca i-am intrat la suflet si isi doreste cu mine o relatie frumoasa.Ce credeti,oare ma va mai cauta vreodata?Au trecut de la cearta noastra 3 luni de cand nu mai stiu nimic de el.Si inca ceva- nu locuim in acelasi oras.Astept parerile voastre.Va multumesc!
adela_morutz
Postat pe 23 Februarie 2009 18:03
auzi bre tanti, da' matale realizezi ca ce spui acum e putin aberatie!!?
adicatelea inseli cu buna stiinta si ti se pare asa, ca zboru' libelului de normal!!

Postat pe 23 Februarie 2009 18:12

Las la o parte faptul ca ai inselat...Nu pot decat sa citesc o data,inca o data...si cred ca mai citesc o data ce ai scris!

Cred ca pentru unii agatatul pe net ajunge sa devina un sport...
ella_c
Postat pe 23 Februarie 2009 18:17
Esti casatorita. De ce ai facut asta? In primul rand, cum te-ai simti daca ai fi in situatia sotului tau?
Asta n-am s-o inteleg niciodata. In fine, fiecare face cum crede ca ii e mai bine.

Cea mai simpla explciatie la povestea ta? Probaibil ca asta facea de obicei barbatul respectiv- agata femei pe chat. Iar tu ai fost doar una dintre ele. Ai si dovada- nu a ezitat sa se intalneasca cu "cealalta", desi tie iti facuse promisiuni.


Legat de titlul topicului.... da.. aparentele inseala de cele mai multe ori... din pacate, sau din fericire...depinde
ralukiss
Postat pe 23 Februarie 2009 18:18
tu esti femeie casatorita si-ti pui si problema daca altul te va mai cauta vreodata????
sub ce piatra traiesti? e bine acolo?
kitty_krieger
Postat pe 23 Februarie 2009 18:22
OK.Nu am spus totul de la inceput-ma asteptam sa fiu luata de unii la intrebari de genul:tu de ce ai inshelat?
Intre mine si sotul meu nu mai exista relatii de un an de zile,tocmai pe motivul ca eu l-am prins cu cineva.Cautam si eu o persoana sincera cu care sa ma simt bine si atata tot.Chiar am crezut in sinceritatea acelei persoane.Nu aveam de gand sa intru in amanunte,insa nu vreau sa fiu pusa la zid de unii care nu ma cunosc si nu imi stiu viatza doar pt ca am incercat si eu sa gasesc pe cineva langa care sa ma simt ok.Si inca ceva - nu sunt genul de femeie care agatza pe chat...pur si simplu s-a intamplat sa ies cu acea persoana...m-am gandit ca merit si eu atat dupa ceva vreme de suferit.
adela_morutz
Postat pe 23 Februarie 2009 18:51
O parere...
Niciodata un barbat INSURAT care-si cauta o partenera pe un chat nu se va opri doar la una. Si reciproca e valabila. Si daca in 3 luni nu ti-a dat nicio explicatie, n-o mai astepta ca nu va veni. Never ever!
Lucia1971
Postat pe 23 Februarie 2009 18:56
De la: adela_morutz, la data 2009-02-23 18:51:23OK.Nu am spus totul de la inceput-ma asteptam sa fiu luata de unii la intrebari de genul:tu de ce ai inshelat?
Intre mine si sotul meu nu mai exista relatii de un an de zile,tocmai pe motivul ca eu l-am prins cu cineva.Cautam si eu o persoana sincera cu care sa ma simt bine si atata tot.Chiar am crezut in sinceritatea acelei persoane.Nu aveam de gand sa intru in amanunte,insa nu vreau sa fiu pusa la zid de unii care nu ma cunosc si nu imi stiu viatza doar pt ca am incercat si eu sa gasesc pe cineva langa care sa ma simt ok.Si inca ceva - nu sunt genul de femeie care agatza pe chat...pur si simplu s-a intamplat sa ies cu acea persoana...m-am gandit ca merit si eu atat dupa ceva vreme de suferit.


Nu te judec,tu stii mai mai bine care ti-e situatia.Doar ca eu sunt un pic mirata..
Imi dau seama pentru a mia oara ca nu tot ce zboara se mananca..

Nu fii trista,si nu te mira,poti lua aceeasi teapa si cu cunostintele din viata reala...
ella_c
Postat pe 23 Februarie 2009 19:05
Tu crezi in sinceritatea unei persoane cunosacute pe net? inainte sa o cunosti face-to-face? dupa cum spuneam, sub ce piatra traiesti?
Daca lucrurile nu merg bine in casnicia ta, de ce nu incerci sa le rezolvi? Iar daca nu pot fi rezolvate, de ce nu divortezi?
kitty_krieger
Postat pe 23 Februarie 2009 19:13
ETERNA SI PLAUZIBILA SCUZA FOLOSITA SI DE BARBATI!!
vaai, nu ma inteleg cu sotul meu, nu am mai facut dragoste din era glaciara si nu ma aprecieaza. ne-am racit!

in asemenea situatii , divortul este cea mai buna forma de libertate!

Postat pe 23 Februarie 2009 19:15
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-23 19:13:59Tu crezi in sinceritatea unei persoane cunosacute pe net? inainte sa o cunosti face-to-face? dupa cum spuneam, sub ce piatra traiesti?
Daca lucrurile nu merg bine in casnicia ta, de ce nu incerci sa le rezolvi? Iar daca nu pot fi rezolvate, de ce nu divortezi?


pisicuto,si eu cred in oameni..chiar si in cei cunoscuti pe net!Nu inseamna ca ma arunc cu capul inainte ..dar cred!Uneori cautam iluzii,asta a facut si ea...

si crede-ma nu traiesc sub nici o piatra!Apropo de pietre..aruncati aia care nu ati gresit!!
ella_c
Postat pe 23 Februarie 2009 19:31
Multumesc tuturor pentru opinii!!
adela_morutz
Postat pe 23 Februarie 2009 19:48
De la: ella_c, la data 2009-02-23 19:31:33
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-23 19:13:59Tu crezi in sinceritatea unei persoane cunosacute pe net? inainte sa o cunosti face-to-face? dupa cum spuneam, sub ce piatra traiesti?
Daca lucrurile nu merg bine in casnicia ta, de ce nu incerci sa le rezolvi? Iar daca nu pot fi rezolvate, de ce nu divortezi?


pisicuto,si eu cred in oameni..chiar si in cei cunoscuti pe net!Nu inseamna ca ma arunc cu capul inainte ..dar cred!Uneori cautam iluzii,asta a facut si ea...

si crede-ma nu traiesc sub nici o piatra!Apropo de pietre..aruncati aia care nu ati gresit!!

foarte frumos, dar eu nu pot... pana nu vad omul ala in fata mea, sa-i vad eu reactiile, tonul vocii, postura etc etc, nu pot sa-mi fac cine stie ce parere despre el/ea.
kitty_krieger
Postat pe 23 Februarie 2009 23:14
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-23 23:14:48
foarte frumos, dar eu nu pot... pana nu vad omul ala in fata mea, sa-i vad eu reactiile, tonul vocii, postura etc etc, nu pot sa-mi fac cine stie ce parere despre el/ea.





pai nu stiu cum sa-ti spun...daca ajungi sa ai o relatie cu respectiva persoana e cam greu sa nu te vezi.Si atunci e in fata ta,ii vezi reactiile...intelegi tu.
Ideea e ca doar il cunosti virtual,fapta o faci real...!
ella_c
Postat pe 23 Februarie 2009 23:22
De la: ella_c, la data 2009-02-23 23:22:06
pai nu stiu cum sa-ti spun...daca ajungi sa ai o relatie cu respectiva persoana e cam greu sa nu te vezi.Si atunci e in fata ta,ii vezi reactiile...intelegi tu.


pai deja nu mai e doar o persoana de pe net, daca ai ajuns la stadiul asta

....poate n-am inteles eu bine ce vroia sa spuna fata
kitty_krieger
Postat pe 23 Februarie 2009 23:24
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-23 23:24:57
De la: ella_c, la data 2009-02-23 23:22:06
pai nu stiu cum sa-ti spun...daca ajungi sa ai o relatie cu respectiva persoana e cam greu sa nu te vezi.Si atunci e in fata ta,ii vezi reactiile...intelegi tu.


pai deja nu mai e doar o persoana de pe net, daca ai ajuns la stadiul asta

....poate n-am inteles eu bine ce vroia sa spuna fata



Uite ce zice:
"Dupa cateva luni de discutii banale pe mess,ne-am intalnit...Ne-am placut reciproc si am hotarat sa ne mai vedem de cate ori aveam ocazia,fara sa dam nimanui de banuit nimic."

ella_c
Postat pe 23 Februarie 2009 23:29
ahaaaa, acum am luat pastila de putut si am inteles mai bine
kitty_krieger
Postat pe 23 Februarie 2009 23:33
de ce te agiti domn geo?stai linistit iubire!!! doar un lucru tre a inteleaga tanti asta ca pe mesenger putem fi oricine.si stii in viata cum faci asa primesti.daca tu ai inselat de ce la randul tau sa nu fi inselata si mintita?
habbie
Postat pe 23 Februarie 2009 23:35
daca au trecut 3 luni si nu ti-a dat nici un semn asta=CA NU VREA SA MAI AUDA DE TINEEEE.NU TE-AI PRINS PANA ACUM?
ETE_EU
Postat pe 23 Februarie 2009 23:38
Dar ,draga doamna, daca deja ai vazut ce fel de om este si cu ce se ocupa ce mai doresti?
iulia75
Postat pe 23 Martie 2009 10:53
cred ca ii este rusine ca l-ai cam prins cu mata-n sac si e greu sa te caute...dar nu se stie niciodata...
corina_night
Postat pe 23 Martie 2009 21:53
Relatia voatra a inceput cu stangul...Amandoi casatoriti .Trebuie sa stii, daca el isi insela sotia cu tine, sigur te va insela si pe tine! Renunta, nu are rost sa continui...

Postat pe 24 Martie 2009 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Berbecutza...el Sagetator 6 De la: 592777 7 Iulie 2009 19:42
sorina.marilena@yahoo.com 1 De la: kudika053783 23 Iulie 2009 14:07
Eu taur,el balanta 3 De la: kudika098923 27 Iulie 2010 02:38
buna 2 De la: miss_darine 17 Noiembrie 2009 22:11
Caraterizari generale ale zodiilor?!!! 253 De la: yogeolove 15 Iulie 2010 18:44