Setari Cookie-uri

La ce profil sa dau?:|

Trebuie sa-mi aleg un liceu si un profi..............eu ma gandeam sa ma duc la G.Moisil, profilul filologie:D.......mai departe as vrea s urmez o facultate de actorie.........sa devin actrita sau moderator tv...........in orice caz vreau un post in televiziune:x .........credeti k e bene dak dau la filologie????

Vreau si eu cat mai multe raspunsuri va roggg!!!!!
chrystynyk_frumushyk
Postat pe 24 Februarie 2009 10:05
well faci o alegere inteleapta daca alegi filologia:) acolo vei studia mai mult literatura si limbi straine ceea ce e mai mult decat perfect pentru ce iti doresti sa urmezi in viitor;) mult succes
KiddUtza
Postat pe 1 Martie 2009 11:49
De la: KiddUtza, la data 2009-03-01 11:49:06well faci o alegere inteleapta daca alegi filologia:) acolo vei studia mai mult literatura si limbi straine ceea ce e mai mult decat perfect pentru ce iti doresti sa urmezi in viitor;) mult succes
msc
chrystynyk_frumushyk
Postat pe 2 Martie 2009 08:15
depinde de ceea ce iti place ..
EU am fost foarte nehotarata .. in gimnaziu .. am fost olimpica la matematica .. adoram chimia, la biologie eram interesata.. ma pasiona subiectul .. desi profesoara mea lasa de dorit .. apoi la fizica ieseam cel mai mult la tabla .. profesoara de lb romana avea o problema cu mine .. deoarece .. desi eram buna la lb romana .. nu am fost la olimpiada .. suna absurd .. dar pt asta m`a taxat .. si asa am ajuns s a am 6 de 10 in oral si 4 in teza .. mi`a gasit punctul slab si mi l`a exploatat .. a avut grija sa mi scada pt fiecare chichita ... de atunci nu am fost mana in mana cu lb romana .. desi sunt genul care vede negru in fata ochilor atunci cand cineva face "miau"[adica cand scrie legat cuvintele ce se scriu cu cratima] ...
prima mea optiune .. a fost stiinte ale naturii .. dar la noi asta insemna o clasa mai "joasa" adica .. un F G ... si deh .. am renuntat la idee .. doar pt ca se intra cu medii mici .. si nu vroiam ca din cauza colegilor care nu o sa fie foarte interesati de scoala .. sau pierd si eu pe langa ei .. bineinteles .. matematica mi`as fi dorit .. [oarecum] .. mama opta pt aceasta ... eu mai putin .. 100 de exercitii pe saptamana nu suna tocmai bine .. plus ca din clasa la mine .. nu mine nu vroia sa dea la mate info .. atunci am ales filologie .. asa s`a facut .. ca suntem vreo 7 din fosta clasa :D si inca 2 care au fost in in gimnaxiu cu noi dar doar pana in clasa a 4 a.. momentan suntem 31 de fete si 1 sg baiat .. filologia e foarte buna .. doar sa inveti tu .. daca dai peste unprofesor care nu te obliga sa inveti si nu asculta ora de oira .. incearca tu sa faci niste exercitii in plus .. sau macar citeste niste carti .. nu pt el .. pot tine .. ca o sa te ajute sa ti dezvolti modul de a gandi .. si vorbirea .. daca ti plac limbile straine .. eu zic ca filologia e ft buna:D
InnocentChild
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:27
Conteaza ceea ce iti place tie, ce afinitate ai pt anumite materii. Daca pt tine ceea ce tine de matematica reprezinta un cosmar, filologia este alegerea cea mai buna. Insa daca te descurci cat de cat si la materiile de profil real, consider ca este indicat sa optezi pt profilul respectiv, intrucat iti formeaza altfel mintea, logica.

Postat pe 2 Aprilie 2009 16:59
Sincer????Oricum nu o sa te alegi cu nimic:)))) in ziua de azi chiaaaar tb sa ai marea bafta ca sa ajungi undeva unde te mai si invata cate ceva.....
BERBEACA
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:45
la ala de sexologie daca vrei sa fii actrita

Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:49
sunt multe licee in care poti sa te duci..cu profilul ales de u..eu sunt in Rosetti tot la filologie..si facem multa romana, engleza, franceza (sau germana) si latina..Avem si un cerc de teatru in scl. Dak vrei sa vii, te asteptam:P pentru actorie e bine sa faci filo:P Mult succes!
CoKNeZaGirL
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:25
In primul rand, cred ca e bine ca stii inca de pe acum ceea ce vrei sa urmezi dupa. Eu m-am hotarat in cls a8-a, in sem al 2-lea la ce liceu sa merg, si in cls a12-a...tot cam prin februarie ce facultate ;))

Daca alegi actoria, e foarte bine un profil uman, filologie, sau stiinte sociale.
Daca, insa, nu esti hotarata ce vrei mai departe (spun asta in general), cel mai bun ar fi un profil real, chiar daca programul este mai incarcat decat la cel uman, poti, dupa terminarea liceului ( in cazul in care te-a si preocupat scoala, pentru ca mai sunt si cazuri d-astea), sa optezi pentru orice facultate doresti.

Iti urez muuult noroc
ralukiss
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:40
si eu vreau sa dau la actorie..
am discutat si cu prof. si m.au sfatuit sa merg la liceul de arta..la sectziunea teatru dar cand am citit ce atzi discutat..am ramas cam confuza..
daca ma poate ajuta cnv sau sa ma sfatuiasca ma poate gasi la id zuzy_buzy_148 pt a discuta mai pe larg
kidutza
Postat pe 5 Ianuarie 2010 19:20
De la: chrystynyk_frumushyk, la data 2009-02-24 10:05:45Trebuie sa-mi aleg un liceu si un profi..............eu ma gandeam sa ma duc la G.Moisil, profilul filologie:D.......mai departe as vrea s urmez o facultate de actorie.........sa devin actrita sau moderator tv...........in orice caz vreau un post in televiziune:x .........credeti k e bene dak dau la filologie????

Vreau si eu cat mai multe raspunsuri va roggg!!!!!


"Otzi" fi voi binevoitori, dar n-ati inteles nimic. Ea de fapt spera la o astrograma gratuita, ca acolo scrie tot, ce-i place sa manance, in ce pozitii va face copiii, si la ce e mai buna, de unde reiesea si profilul.
Tz, tz, tz!

Zuzy buzy auzi =))
You made my day
Boca
Postat pe 6 Ianuarie 2010 10:53
in primul rand nu conteaza atat de tare profilul liceului pt ca nu se hotarasc toti in cls a 8-a ce meserie vor avea iar in al doilea rand ce legatura are asta cu horoscopul
jackthehook
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:23
eu urasc matematica...sunt in clasa a 8.a si sunt confuza vb de licee si profile....dar ma pus pe ganduri raspunsurile de la intrebarea asta...daca o sa invat bine anu asta fi sigura ca la filologie ma duc..
kudika311645
Postat pe 18 Septembrie 2010 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodia... 12 De la: mimi_ca29 18 Februarie 2011 19:26
eu scorpion el taur 1 De la: levantica 21 Iunie 2009 16:13
cand a aflat ca sunt insarcinata a fugit:(( 136 De la: ancutzaorfik 9 Iulie 2009 19:39
buna yumy 26 De la: Calin_ 8 Octombrie 2010 15:14
EL berbec Ea varsator 5 De la: ICanDream 22 Noiembrie 2011 23:53