Setari Cookie-uri

foarte dezamagita..

Buna dimineata la toata lumea..Am indraznit sa deskid si io un subiect in legatura cu ceea ce ma framanta si ma bazez pe voi ca o sa ma ajutati sa trec peste..
totul a inceput in vara trecuta cand imi doream fff mult sa ma indragostesc...ma aflam intr-o relatie de 4 ani cu un baiat care ma iubea ff mult ..dar eu nu simteam aceeasi iubire pentru el..
si intr-o zi...m-am indragostit..la inceput a fost fff frumos...inainte sa fim "oficial" impreuna ma gandeam numai la el, aveam fluturi in stomac si toate alea...
problema era ca el este ..musulman si intre noi erau fff multe diferente....am stat fff mult sa ma gandesc dar...intr-un final...m-am lasat dusa de val....si el parea la fel de interesat de persoana mea, dar am observat ca era ff rece....nu ne tineam de mana...cand eram impreuna se multumea sa ma stie prezenta in camera..nu exista sa vina sa stea langa mine...ptr el pokerul pe internet era fff important....ne-am certat mult pe tema asta si sg explicatie care am primit-o este faptul ca ..."asa e el"...intre noi este o diferenta de 9 ani, eu 23 si el 32, dar eu sunt de parere ca daca iubesti...sau cel putin iti place de cineva....nu te poti abtine sa nu fii tandru...
dupa 3 luni ...am observat ca i se aprinsese calcaiele dupa prietena mea si, desi a negat tot timpul, acum cateva zile ea mi-a confirmat avansurile care i le facuse fara sa stiu....intr-o oarecare masura el a recunoscut zisele ei...si tot ce a putut sa imi spuna a fost ca era beat si ca ea ii facea oki dulci
in fine.....dupa 5 luni mi-a zis ca vrea sa ne despartim pe motiv ca el vede ca eu sufar langa el si ca niciodata nu va fi asa cum imi doresc, ca el e bagabont, etc....nu-mi venea sa cred cele zise...mai ales ca eu mereu ii ceream sa ne despartim daca nu se skimba si el nu voia, imi zicea ca tine la mine...acum m-am trezit alungata din viata lui ca si cum s-ar fi plictisit...
am continuat totusi relatia (daca pot sa numesc cateva intalniri si telefoane o relatie), dar ideea finala e ca el nu vrea sa ma iubeasca, ii e frica...nu a vrut sa imi povesteasca de ce...si ca...nu voi fi niciodata fericita alaturi de el tocmai din cauza diferenteelor de religie, etc
cel mai mult ma doare ca m-am indragostit, ca...am fost doar un moft...din moment ce el stia ca nu va avea nici un viitor alaturi de o romanca...dar mai ales ptr ca am renuntat la un baiat care ma iubea fff mult
poate nu simteam acelasi lucru...dar stiu sigur ca ma simteam fff bn alaturi de el si ca il iubeam si eu destul de mult......
little_white_dove
Postat pe 25 Februarie 2009 01:13
draga... eu cred ca ar trebui sa-ti vezi de viata ta.... poate de fapt nu esti indragostita de el... poate ai vazut ceva la el...care sa te atraga... si faptul ca te se purta rece.... de multe ori iti starneste interesul... si te aprinzi singura.... deci... cel mai bine ar fii... sa lasi trecutul acolo unde ii locul... sa nu-ti para rau pentru minic din ce ai facut pana acuma... si sa mergi mai departe cu fruntea sus... chiar daca doare...
AlexandraCj
Postat pe 25 Februarie 2009 01:25
De la: little_white_dove, la data 2009-02-25 01:13:53Buna dimineata la toata lumea..Am indraznit sa deskid si io un subiect in legatura cu ceea ce ma framanta si ma bazez pe voi ca o sa ma ajutati sa trec peste..
totul a inceput in vara trecuta cand imi doream fff mult sa ma indragostesc...ma aflam intr-o relatie de 4 ani cu un baiat care ma iubea ff mult ..dar eu nu simteam aceeasi iubire pentru el..
si intr-o zi...m-am indragostit..la inceput a fost fff frumos...inainte sa fim "oficial" impreuna ma gandeam numai la el, aveam fluturi in stomac si toate alea...
problema era ca el este ..musulman si intre noi erau fff multe diferente....am stat fff mult sa ma gandesc dar...intr-un final...m-am lasat dusa de val....si el parea la fel de interesat de persoana mea, dar am observat ca era ff rece....nu ne tineam de mana...cand eram impreuna se multumea sa ma stie prezenta in camera..nu exista sa vina sa stea langa mine...ptr el pokerul pe internet era fff important....ne-am certat mult pe tema asta si sg explicatie care am primit-o este faptul ca ..."asa e el"...intre noi este o diferenta de 9 ani, eu 23 si el 32, dar eu sunt de parere ca daca iubesti...sau cel putin iti place de cineva....nu te poti abtine sa nu fii tandru...
dupa 3 luni ...am observat ca i se aprinsese calcaiele dupa prietena mea si, desi a negat tot timpul, acum cateva zile ea mi-a confirmat avansurile care i le facuse fara sa stiu....intr-o oarecare masura el a recunoscut zisele ei...si tot ce a putut sa imi spuna a fost ca era beat si ca ea ii facea oki dulci
in fine.....dupa 5 luni mi-a zis ca vrea sa ne despartim pe motiv ca el vede ca eu sufar langa el si ca niciodata nu va fi asa cum imi doresc, ca el e bagabont, etc....nu-mi venea sa cred cele zise...mai ales ca eu mereu ii ceream sa ne despartim daca nu se skimba si el nu voia, imi zicea ca tine la mine...acum m-am trezit alungata din viata lui ca si cum s-ar fi plictisit...
am continuat totusi relatia (daca pot sa numesc cateva intalniri si telefoane o relatie), dar ideea finala e ca el nu vrea sa ma iubeasca, ii e frica...nu a vrut sa imi povesteasca de ce...si ca...nu voi fi niciodata fericita alaturi de el tocmai din cauza diferenteelor de religie, etc
cel mai mult ma doare ca m-am indragostit, ca...am fost doar un moft...din moment ce el stia ca nu va avea nici un viitor alaturi de o romanca...dar mai ales ptr ca am renuntat la un baiat care ma iubea fff mult
poate nu simteam acelasi lucru...dar stiu sigur ca ma simteam fff bn alaturi de el si ca il iubeam si eu destul de mult......



cred ca ar fi mai bine sa iti vezi de viata ta in continuare si sa incerci sa fii fericita alaturi de cineva care te poate iubi cu adevarat pentru ca sincer din ce am citit mie mi se pare ca baiatul asta nu aa avut de la inceput ganduri serioase cu tine....adica....faptul ca ti-a bagat in fata ca e musulman si ca nu va merge relatia din cauza asta mi se pare un pretext ca sa te lase.
Nu vreau sa rasucesc cutitul in rana dar asta eu asa cred ca ar fi mai bine sa cauti pe cineva care sa te aprecieze pentru ceea ce esti si pentru calitatile tale si sa nu mai continui o relatie care pare fara sens si fara un final fericit

Postat pe 25 Februarie 2009 01:34
nu pare...kiar e fara sens sau cel putin fara final fericit..
stiu ca asta e ceea ce ar trebui sa fac, dar e foarte greu
am avut prea mare incredere in relatia asta ca o sa fie ceva frumos si dezamagirea...parca nu imi da voie sa ma opresc.....nu vreau sa realizez ca este adevarat...
ai dreptate alexandra...cred ca indiferenta lui m-a adus in pozitia asta
multumesc ptr sfaturi
little_white_dove
Postat pe 25 Februarie 2009 03:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitati 8 De la: deea_andrutza 9 Februarie 2009 14:51
intrebare pt baieti 29 De la: extravagant 25 Octombrie 2010 22:27
eu scorpion el pesti 3 De la: kudikamakeup 16 Mai 2010 13:04
sa merg mai departe sau nu? 15 De la: dolcik1 2 Iulie 2009 19:30
Ghicitul in palma 27 De la: ralu_zar 5 Mai 2009 19:02