Setari Cookie-uri

Inesteticele cosuri

Buna!De cativa ani de zile,ma confrunt cu o mare problema cu cosurile!Nu am avut niciodata pana acum 3 ani cosuri,nici macar pe fata,dar,in decurs de o luna,tot spatele meu s-a umplut de cosuri si de-atunci a devenit groaznic in ceea ce priveste imbracamintea si siguranta mea ca femeie .Ma simt mereu jenata daca se lasa bluza pe spate,sau daca vreau sa port o rochie,un mayou cu spatele gol,in plus organismul ae nevoie sa respire!Am mereu senzatia ca toat lumea se uita la cosurile mele de pe spate!Am incercat si ceaiuri,care le-au inmultit si Zynerit care mi-a inrosit pilea si mi-a provocat dureri si chiar am incercat un nou regim de viata,dar au disparut cateva,atat.Nu reusesc sa imi dau seama care e cauza si ce as putea sa fac,mai ales ca vara parca o iau razna,sunt din ce mai multe si mai dureroase!Totusi,eu nu imi permit sa urmez tratamente foarte scumpe,dar mi-as dori foarte mult sa scap de cosuri si de urmele de pe spate,care arata inestetic.V-as fi recunoscatoare dac m-ati putea ajuta.Multumesc mult!
emanuela_v
Postat pe 2 August 2011 02:27
De la: emanuela_v, la data 2011-08-02 02:27:34Buna!De cativa ani de zile,ma confrunt cu o mare problema cu cosurile!Nu am avut niciodata pana acum 3 ani cosuri,nici macar pe fata,dar,in decurs de o luna,tot spatele meu s-a umplut de cosuri si de-atunci a devenit groaznic in ceea ce priveste imbracamintea si siguranta mea ca femeie .Ma simt mereu jenata daca se lasa bluza pe spate,sau daca vreau sa port o rochie,un mayou cu spatele gol,in plus organismul ae nevoie sa respire!Am mereu senzatia ca toat lumea se uita la cosurile mele de pe spate!Am incercat si ceaiuri,care le-au inmultit si Zynerit care mi-a inrosit pilea si mi-a provocat dureri si chiar am incercat un nou regim de viata,dar au disparut cateva,atat.Nu reusesc sa imi dau seama care e cauza si ce as putea sa fac,mai ales ca vara parca o iau razna,sunt din ce mai multe si mai dureroase!Totusi,eu nu imi permit sa urmez tratamente foarte scumpe,dar mi-as dori foarte mult sa scap de cosuri si de urmele de pe spate,care arata inestetic.V-as fi recunoscatoare dac m-ati putea ajuta.Multumesc mult!


Fara sa te jignesc, sau sa te simti jignita, ti-ai inceput viata sexuala ??? Daca nu, ar putea fi si hormonii o problema, daca da tot hormonii pot fi problema ar trebuii sa o faci mai des :P
cocancl
Postat pe 2 August 2011 16:46
Va spun si eu un tratament..pe care ni l-a spus fosta profesoara de chimie din liceu...umeziti putina vata cu..urina...da,cu propia urina in fiecare seara ....ciudat stiu...
Deeliaaaa
Postat pe 2 August 2011 17:12
Da stiu:| si eu am auzit de faza cu urina....ihhh:|...Din cate am mai auzit, ceai de trei frati patati ai incercat? sau chiar si argila...dar...asta are efect temporar din cate am vazut
Lalyly
Postat pe 2 August 2011 21:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am 22 de ani si de ceva timp traiesc un coshmar! prietenul meu e navigator si fffff gelos! ajutor!!!!! 6 De la: _dulcik_ 10 Martie 2009 23:33
intrebare 8 De la: copacelul 12 Mai 2009 22:23
Intrebare :D 6 De la: amircristian 17 Martie 2010 12:08
relati imposibile 41 De la: greierash_is_back 4 Noiembrie 2009 17:41
Eu sau mama.... 28 De la: mantu 14 Ianuarie 2011 08:50