Setari Cookie-uri

INCIZIE GANGLION

imi poate spune cineva daca a suferit de o astfel de operatie?...si cum se simte dupa....daca ramine semn de taietura...orice.....am un ganglion cervical stinga care imi apasa nervul de la git si mana...trebuie sa ma operez insa imi este frica....vreau sfaturi va rog mult
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 12:36
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 12:44
draga mikela, eu am fost operata de curand (acu 3-4 saptamani) de asa ceva, doar ca la axila stanga. am avut 3 ganglioni. in timpul operatiei nu simti nimic ca e anesteziat, abia dupa aceea. la mine a fost la subrat, o zona foarte sensibila si extrem de dureroasa, a durat cam 2 saptamani sa-mi pot misca bratul in voie. nu stiu ce sa spun in cazul tau...depinde de organismul fiecaruia. mi-a ramas semn, dar medicul spune ca va trece. multa rabdare si mergi fara teama daca e absolut nevoie. unii se duc la operatii estetice de moft, iar noi trebuie sa mergem pt sanatatea noastra. pupici
Lulli
Postat pe 21 Martie 2009 16:11
Curaj, n-ai de ce te teme!!!

Investigheaza bine ce fel de ganglion este.
E foarte periculos sa nu iei atitudine!
Incizia ramane o cicatrice mititica.
Cum sa scapi de o cicatrice alba(= bine vindecata, sa nu mai fie mov-rozalie) te invat dupa ce iei atitudine.

Vad ca nu mai dai nici un semn de viata.
Spune daca ai noutati.
90701
Postat pe 29 Octombrie 2009 01:37
buna eu am facut 2 operatii si mai fac una pe 9 decembrie....nu simti nimic la operatie....te adoarme..iti pune o masca la gura si te adoarme dupa te trezesti ametita...si in ziua in care te-ai operat nu mananci nimic o sa ai perfuzii toata ziua iti baga calmante si glucoza....a 2 a zi o sa mananci iaurt si supa strecurata si dupa a 3 a zi poti manca ceva usor...stai linistita nu e grea operatia e foarte usoara..nu te speria.... nu e nimic grav.....ma bucur daca te-am putut ajuta..daca mai ai intrebari... https://www.facebook.com/andreea.pysicutza asta e adresa mea de facebook ma poti contacta cu orice intrebare care te nelamureste...iti doresc o zi buna
Andreea_Deea_36
Postat pe 6 Decembrie 2013 15:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce nu slabesc??? 48 De la: Adriancicm 12 Decembrie 2012 14:51
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
Alimente antistres 4 De la: 5 Martie 2012 21:21
Care este alegerea dumneavoastra? 8 De la: dafffne 9 Octombrie 2008 14:19
un film bun de vazut 2 De la: kudika_4506 27 Mai 2012 13:38