Setari Cookie-uri

(((((((((((SFATURI(((((((((

GANGLION latero cervical....imi poate spune cineva daca a suferit de o astfel de operatie?...si cum se simte dupa....daca ramine semn de taietura...orice.....am un ganglion cervical stinga care imi apasa nervul de la git si mana...trebuie sa ma operez insa imi este frica....vreau sfaturi va rog mult..nu mai dorm noaptea cu gindul acesta...normal trebuia dupa tratament trebuia sa dispara...insa se pare ca nu vrea...
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 13:17
cred ca frica fata de operatii si boli,in general,o are oricine !!!.........ce pot sa-ti spun este sa fii optimista si sa mergi inainte cu credinta in suflet...........si sa atragi astfel pozitivitatea de partea ta.........gandind pozitiv,vei trece mult mai usor peste acest necaz.......si ,in general ,.peste probleme.............si de cele mai multe ori GANDIREA POZITIVA SI CREDINTA FAC MINUNI !!!!............ ........... .........

despre problema ta nu prea stiu ce sa-ti spun.......vezi si tu pe internet daca gasesti ceva..........oricum,iti tin pumnii...........
etta
Postat pe 25 Februarie 2009 13:29
Te-as sfatuii sa faci operatia intr-o alta tarisoara .
De ex. te duci in grecia pt. vacanta , te relaxezi , faci operatia , te recuperezi apoi revii la noi ;)
un1_simplu_baiat
Postat pe 25 Februarie 2009 14:22
of....sunt optimista de fel... ...dar se spune ca dupa tratament este ok dispare in timp...si mai rau ca nu a disparut...si mult mai rau ca nu am voie sa fac bebe acum .......................si daca nu ma fac bine....??...vreau bebe.
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 14:26
De la: mikela_my, la data 2009-02-25 14:26:43of....sunt optimista de fel... ...dar se spune ca dupa tratament este ok dispare in timp...si mai rau ca nu a disparut...si mult mai rau ca nu am voie sa fac bebe acum .......................si daca nu ma fac bine....??...vreau bebe.

nu trebuie sa disperi oprreaza-te pt ca am citit ca daca te operezi iar organismul tau reactioneaza bine te poti reface foarte repede si apoi poti avea si un bebe nu trebuie sa disperi o sa fie totul bine
yumy
Postat pe 28 Februarie 2009 10:32
Operatia de ganglioni nu este cine stie ce ( ca si operatie ). Mama mea s-a operat de asa ceva, operatia a decurs bine, s-a simtit bine dupa operatie, nu au aparut complicatii...Cat despre cicatrice, hai sa fim seriosi, asta trebuie sa fie ultima grija, probabil ca iti va ramane un mic semn, insa depinde de chirurgul care te opereaza.

Postat pe 28 Februarie 2009 10:39
mikela_my
Postat pe 2 Martie 2009 14:57
am o intrebare...ai incercat prin tratament naturist?? se pot retrage prin asemenea tratamente...iti spun pt k sora mea sa tratat de tiroida astfel iar eu acum urmez unul pt pancreatita...
bruneagra25
Postat pe 3 Martie 2009 14:22
da iau tinctura de arin combinata cu zmeura si coacaze negre....si comprese pe ganglion...cu argila,bitter suedez si varza.........of...da nimik...atit ca imi mai alina durerea....da nu vrea sa dispara .........
mikela_my
Postat pe 3 Martie 2009 14:24
incearca la un homeopat...e un pic altfel decat un naturist clasic din cate am inteles...nu sunt sigura exact de diferenta...dak vrei sa vb mai multe lasa-mi id tau la mesaje...eu am suferit 2 pancreatite...iar acum ma simt ff bine datorita homeopatului....
bruneagra25
Postat pe 3 Martie 2009 14:26
De la: mikela_my, la data 2009-02-25 13:17:11GANGLION latero cervical....imi poate spune cineva daca a suferit de o astfel de operatie?...si cum se simte dupa....daca ramine semn de taietura...orice.....am un ganglion cervical stinga care imi apasa nervul de la git si mana...trebuie sa ma operez insa imi este frica....vreau sfaturi va rog mult..nu mai dorm noaptea cu gindul acesta...normal trebuia dupa tratament trebuia sa dispara...insa se pare ca nu vrea...


Uite, vezi, Mikela, nu stiu sa iti raspund...
Dar oricum, din ceea ce spui tu, pare serios si trebuie sa faci operatia... Lasa problema cicatricii pentru dupa. Tu rezolva intai problema asta. Stii, e o vorba in engleza: Trece podurile cand ajungi la ele.
Si, presupunand ca iti ramane cea mai oribila cicatrice, hai sa iti spun ceva despre care stiu: chirurgia plastica e foarte avansata. Face miracole. Ma uitam la cabinetul amicei mele, care e chirurg plastic (in Lima, insa)... Bai baiete, in fiecare spatamana are pliante noi de nu-sh ce injectii si mai stiu eu ce tratamente...
Cam asta... Nu stiu cat ti-am fost de folos , dar nu vorbesc decat despre ce stiu...
Dor_a
Postat pe 3 Martie 2009 14:31
orice sfat..incurajare pt mine este binevenit...mersik fetele
mikela_my
Postat pe 3 Martie 2009 14:43
De la: mikela_my, la data 2009-03-03 14:43:17orice sfat..incurajare pt mine este binevenit...mersik fetele


O sa fie totul bine
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 13:18
mikela_my
Postat pe 13 Martie 2009 13:52
da...e 13 si e vineri...da' de ce esti 'enervoasa' ???
_oktober_
Postat pe 13 Martie 2009 14:12
mikela_my
Postat pe 13 Martie 2009 20:06
De la: mikela_my, la data 2009-02-25 13:17:11GANGLION latero cervical....imi poate spune cineva daca a suferit de o astfel de operatie?...si cum se simte dupa....daca ramine semn de taietura...orice.....am un ganglion cervical stinga care imi apasa nervul de la git si mana...trebuie sa ma operez insa imi este frica....vreau sfaturi va rog mult..nu mai dorm noaptea cu gindul acesta...normal trebuia dupa tratament trebuia sa dispara...insa se pare ca nu vrea...


si daca itzi va ramane un semn mititel??.. tu sa fii bine. k? fiecare persoana are organismul ei si nu potzi spune ca te vei simtzi k sau nu. sa fii sanatoasa si sa bafta.
cristi_nne
Postat pe 25 Martie 2009 09:49
De la: mikela_my, la data 2009-03-13 20:06:30


Auzi, da' tu tot n-ai facut operatia aia?
Dor_a
Postat pe 25 Martie 2009 10:10
buna dora, neatza.
cristi_nne
Postat pe 25 Martie 2009 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
party halloween 5 De la: _oktober_ 1 Noiembrie 2009 09:56
Cantonament de SALSA la Loga Dance SCHOOL! 13-19 Iulie 2009 1 De la: logadanceschool 22 Iunie 2009 19:42
cine? 23 De la: Calandrinon 13 Noiembrie 2009 10:41
Cafenea de vara 349 De la: caty31 4 Mai 2010 10:48
Campusul liceului 1 De la: oana16br 15 Septembrie 2009 18:48