Setari Cookie-uri

SOARTA

Ce parere aveti despre soarta este facuta cu ajutoru nostru sau ce este scris asta traim?
pysy_mik
Postat pe 26 Februarie 2009 22:34
Cum alegi asa ai, deciziile de azi iti pot schimba viitorul...

Da, fiecare om are un destin pe lumea asta

metal
Postat pe 26 Februarie 2009 22:46
cred ca fiecare venim cu un scop pe pamant...avem un drum de urmat...dar deciziile de a schimba acest curs sta in mainile noastre..
soarta conduce jumatate din viata fiecarui om...iar caracterul cealalta jumatate
coffeeta
Postat pe 27 Februarie 2009 09:26
da,cred ca exista Soarta,dar este diferita cu fiecare din noi.se spune ca ,atunci cand,Fortuna vrea sa fericeasca pe cineva,il priveste intai cu ochi amenintatori.intai ii da durere,pt ca apoi sa stie sa pretuiasca ceea ce-i ofera cu adevarat.numai ca uneori platim prea mult pentru lucrurile pe care le primim...gratis.asta e soarta.n-ai ce-i face.
dana_mv
Postat pe 27 Februarie 2009 10:30
nu prea ai ce sa schimbi spun din proprie experienta.ce iti este scris...........am sa si exemplific.trebuia sa ma intalnesc cu o colega pe la 20 si sa stam de vb dar nu aveam chef si am spus ca am treaba acasa si nu pot sta....si pe la 23 in drum spre casa am spus ca ar fii bine sa ma mai plimb putin prin oras inainte sa merg acasa si la semafor m.am intalnit fata in fata cu prietena!!!!!!!!sa fie oare coincidenta????????
pysy_mik
Postat pe 27 Februarie 2009 18:03
De la: pysy_mik, la data 2009-02-27 18:03:29nu prea ai ce sa schimbi spun din proprie experienta.ce iti este scris...........am sa si exemplific.trebuia sa ma intalnesc cu o colega pe la 20 si sa stam de vb dar nu aveam chef si am spus ca am treaba acasa si nu pot sta....si pe la 23 in drum spre casa am spus ca ar fii bine sa ma mai plimb putin prin oras inainte sa merg acasa si la semafor m.am intalnit fata in fata cu prietena!!!!!!!!sa fie oare coincidenta????????
asta se numeste ironia sortii.
dana_mv
Postat pe 27 Februarie 2009 22:46
VREI SA ?FACI BANI PE NET SIMPLU SI USOR->AICI SOLUTIA
Cum sa faci bani multi repede, usor si legal CEA MAI NOUA METODA DE FACUT BANI PENTRU ROMANI! BANI RAPID SI SIGUR PE INTERNET. TESTAT! EU AM FACUT 30.000.000 IN 3 SAPTAMANI!!! E RANDUL TAU!!!!!! FUNCTIONEAZA!!!! SINGURUL CARE FUNCTIONEAZA CU ADEVARAT!!! nu risti nu cistigi.
Nu este nici o gluma,crede-ma! Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu pot spune decat ca 10 min. de citit iti pot schimba viata (si portofelul!), depinde numai de tine "POTI FACE BANI USOR SI REPEDE" Crede-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale).Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul. Eram sceptic, totusi... In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie de numai 6 lei. Imediat m-am gandit "chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie". Dar, curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 1 lei la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol . Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail la cat mai multe adrese. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 6 lei si 6 timbre? Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 6 lei. Surpriza!...Ghiciti ce s-a petrecut !!! .. Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei(vechi). La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000 lei(vechi). In a treia saptamana stransesem 25.470.000lei(vechi)! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 6 lei si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana. Cum?
PASUL 1: Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 1 lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 1 lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:
1) Suciu Andrei Dragos, Str.Saturn, nr.19, sc.E, ap.13,Brasov,jud.Brasov
2) Gradinaru Iulia str. Aleea Nucului nr. 5 sc. A ap. 4 bloc 5 Suceava Jud. Suceava
3) Dancu Ioan Jr –str G Cosbuc, nr 44, Tapu, Jud Sibiu
4) Iordachioaia Marian, Str splaiul independentei, nr 290, p21, ap 314, sector 6 Bucuresti
5) Delcea Valentin, Str. Logofat Tautu, nr. 6, bl C5, et. 3, ap. 10, sector 3, cod 742531, Bucuresti
6) Grigoras Alina,Str. Maratei, nr.182,sc.D,bl.B7,ap.75
PASUL 2: Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini
kudika_noi_noi
Postat pe 28 Februarie 2009 17:42
De la: kudika_noi_noi, la data 2009-02-28 17:42:35 VREI SA ?FACI BANI PE NET SIMPLU SI USOR->AICI SOLUTIA
.................................
TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini


partea buna e ca ai scris atat de mult incat se vor plictisi majoritatea dupa primele randuri ,de asemenea partea buna e ca nu prea te ia nimeni in seama(dovada de inteligenta)...partea rea e ca nu va poate opri mineni sa postati balarii aici

ella_c
Postat pe 28 Februarie 2009 18:00
De la: pysy_mik, la data 2009-02-26 22:34:32Ce parere aveti despre soarta este facuta cu ajutoru nostru sau ce este scris asta traim?


cred ca deciziile pe care le iei pe parcusul vietii iti fac soarta.Fiecare si-o face dupa bunul plac si dupa cum il duce mintea..Orice decizie gresita iti schimba traiectoria vietii..
ella_c
Postat pe 28 Februarie 2009 18:04
si totusi,exista soarta.daca am fi doar noi proprii nostri stapani,cu totii am fi fericiti.e o iluzie ca ne gestionam singuri viata.suntem marionete in mana sortii.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 20:46
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 20:46:37si totusi,exista soarta.daca am fi doar noi proprii nostri stapani,cu totii am fi fericiti.e o iluzie ca ne gestionam singuri viata.suntem marionete in mana sortii.


nu te contrazic..e parerea ta.
Nu avem cum sa fim fericiti pentru ca depindem de alte persoane care la randul lor iau propriile decizii..
Si daca nu ne includ...uite ,nefericire maxima!

e usor sa dai vina pe soarta.Cand ceva nu merge ,nu incercam sa facem ceva sa schimbam...aruncam pe soarta,bat-o vina!

ella_c
Postat pe 28 Februarie 2009 20:53
De la: ella_c, la data 2009-02-28 20:53:36
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 20:46:37si totusi,exista soarta.daca am fi doar noi proprii nostri stapani,cu totii am fi fericiti.e o iluzie ca ne gestionam singuri viata.suntem marionete in mana sortii.


nu te contrazic..e parerea ta.
Nu avem cum sa fim fericiti pentru ca depindem de alte persoane care la randul lor iau propriile decizii..
Si daca nu ne includ...uite ,nefericire maxima!

e usor sa dai vina pe soarta.Cand ceva nu merge ,nu incercam sa facem ceva sa schimbam...aruncam pe soarta,bat-o vina!

nu dau vina pe soarta.spun doar ca exista.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 20:55
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 20:46:37si totusi,exista soarta.daca am fi doar noi proprii nostri stapani,cu totii am fi fericiti.e o iluzie ca ne gestionam singuri viata.suntem marionete in mana sortii.



De ce am fi fericiti daca am fi proprii nostri stapani ? Facem greseli, o dam in bara, de aia uneori nu suntem fericiti ! Hai sa dam vina pe soarta pt ca suntem nefericiti !

Postat pe 28 Februarie 2009 20:56


[/quote]nu dau vina pe soarta.spun doar ca exista.[/quote]


ai dovezi?nu cred decat daca ai dovezi!

care e soarta?cea 'trasata" de ursitori?

...glumesc!
ella_c
Postat pe 28 Februarie 2009 20:59
De la: Georgia99, la data 2009-02-28 20:56:05
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 20:46:37si totusi,exista soarta.daca am fi doar noi proprii nostri stapani,cu totii am fi fericiti.e o iluzie ca ne gestionam singuri viata.suntem marionete in mana sortii.



De ce am fi fericiti daca am fi proprii nostri stapani ? Facem greseli, o dam in bara, de aia uneori nu suntem fericiti ! Hai sa dam vina pe soarta pt ca suntem nefericiti !
am spus si o repet:nu dau vina pe soarta.dar uneori,nu putem schimba unele lucruri,oricat de mult am incerca.nu putem face orice.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 21:01
nu putem face orice ,pentru ca exista legi!
ca am face..
ella_c
Postat pe 28 Februarie 2009 21:03
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:03:25nu putem face orice ,pentru ca exista legi!
ca am face..
uite un exemplu:daca iubesti,nu gresesti cu nimic si esti parasita...ce poti face tu?ce lege te opreste sa faci ce vrei?e adevarat,omul contribuie mult la viata sa,dar nu in totalitate.mai exista si ceva nevazut,ce vine cand nu te astepti.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 21:10
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:10:17
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:03:25nu putem face orice ,pentru ca exista legi!
ca am face..
uite un exemplu:daca iubesti,nu gresesti cu nimic si esti parasita...ce poti face tu?ce lege te opreste sa faci ce vrei?e adevarat,omul contribuie mult la viata sa,dar nu in totalitate.mai exista si ceva nevazut,ce vine cand nu te astepti.


Pai daca el a luat o decizie?Asta s-a intamplat...El a schimbat ceva in viata ta(sau persoanei pe care a parasit-o) .Decat sa iti pui intrebari de-astea..."de ce m-a parasit?",etc...mai bine te intrebi de ce nu l-ai facut sa te iubeasca.Sau de ce nu ti-ai dat seama ca nu te iubeste..
Dragoste cu sila nu se poate, si am toata admiratia pentru oamenii care nu stau agatati in relatii false si ipocrite doar pentru ca au nu-stiu-cati-ani sau ca au vazut nu-stiu-ce lan de grau impreuna cand incoltea spicu'...

Ceva "nevazut" era pentru cel parasit.Celalalt vazuse de mult!

E discutabil oricum..
ella_c
Postat pe 28 Februarie 2009 21:20
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:01:41
De la: Georgia99, la data 2009-02-28 20:56:05
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 20:46:37si totusi,exista soarta.daca am fi doar noi proprii nostri stapani,cu totii am fi fericiti.e o iluzie ca ne gestionam singuri viata.suntem marionete in mana sortii.



De ce am fi fericiti daca am fi proprii nostri stapani ? Facem greseli, o dam in bara, de aia uneori nu suntem fericiti ! Hai sa dam vina pe soarta pt ca suntem nefericiti !
am spus si o repet:nu dau vina pe soarta.dar uneori,nu putem schimba unele lucruri,oricat de mult am incerca.nu putem face orice.


Depinde ce vrei sa schimbi

Postat pe 28 Februarie 2009 21:23
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:20:32
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:10:17
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:03:25nu putem face orice ,pentru ca exista legi!
ca am face..
uite un exemplu:daca iubesti,nu gresesti cu nimic si esti parasita...ce poti face tu?ce lege te opreste sa faci ce vrei?e adevarat,omul contribuie mult la viata sa,dar nu in totalitate.mai exista si ceva nevazut,ce vine cand nu te astepti.


Pai daca el a luat o decizie?Asta s-a intamplat...El a schimbat ceva in viata ta(sau persoanei pe care a parasit-o) .Decat sa iti pui intrebari de-astea..."de ce m-a parasit?",etc...mai bine te intrebi de ce nu l-ai facut sa te iubeasca.Sau de ce nu ti-ai dat seama ca nu te iubeste..
Dragoste cu sila nu se poate, si am toata admiratia pentru oamenii care nu stau agatati in relatii false si ipocrite doar pentru ca au nu-stiu-cati-ani sau ca au vazut nu-stiu-ce lan de grau impreuna cand incoltea spicu'...

Ceva "nevazut" era pentru cel parasit.Celalalt vazuse de mult!

E discutabil oricum..
fata draga,era doar un exemplu.nimic mai mult.dar nu conteaza.fiecare om are dreptul la propriile pareri si idei.la urma urmei omul e o fiinta complexa.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 21:24
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:24:40
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:20:32
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:10:17
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:03:25nu putem face orice ,pentru ca exista legi!
ca am face..
uite un exemplu:daca iubesti,nu gresesti cu nimic si esti parasita...ce poti face tu?ce lege te opreste sa faci ce vrei?e adevarat,omul contribuie mult la viata sa,dar nu in totalitate.mai exista si ceva nevazut,ce vine cand nu te astepti.


Pai daca el a luat o decizie?Asta s-a intamplat...El a schimbat ceva in viata ta(sau persoanei pe care a parasit-o) .Decat sa iti pui intrebari de-astea..."de ce m-a parasit?",etc...mai bine te intrebi de ce nu l-ai facut sa te iubeasca.Sau de ce nu ti-ai dat seama ca nu te iubeste..
Dragoste cu sila nu se poate, si am toata admiratia pentru oamenii care nu stau agatati in relatii false si ipocrite doar pentru ca au nu-stiu-cati-ani sau ca au vazut nu-stiu-ce lan de grau impreuna cand incoltea spicu'...

Ceva "nevazut" era pentru cel parasit.Celalalt vazuse de mult!

E discutabil oricum..
fata draga,era doar un exemplu.nimic mai mult.dar nu conteaza.fiecare om are dreptul la propriile pareri si idei.la urma urmei omul e o fiinta complexa.


ok fata draga! am adus argumente la exemplul dat de tine!
ella_c
Postat pe 28 Februarie 2009 21:27
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:10:17
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:03:25nu putem face orice ,pentru ca exista legi!
ca am face..
uite un exemplu:daca iubesti,nu gresesti cu nimic si esti parasita...ce poti face tu?ce lege te opreste sa faci ce vrei?e adevarat,omul contribuie mult la viata sa,dar nu in totalitate.mai exista si ceva nevazut,ce vine cand nu te astepti.



Poate ca el nu te iubeste la fel de mult si s-a indragostit de altcineva sau pur si simplu poate ca tu vedeai in viitor, iar el nu ! Ce este atat de greu de inteles ? Exemplul tau nu este deloc bun...
Uite...o persoana f apropiata a decedat...nu pot sa schimb asta, nu pot sa o readuc la viata, insa nici nu pot da vina pe soarta, pur si simplu o boala a fost de vina...

Postat pe 28 Februarie 2009 21:28
De la: Georgia99, la data 2009-02-28 21:28:08
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:10:17
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:03:25nu putem face orice ,pentru ca exista legi!
ca am face..
uite un exemplu:daca iubesti,nu gresesti cu nimic si esti parasita...ce poti face tu?ce lege te opreste sa faci ce vrei?e adevarat,omul contribuie mult la viata sa,dar nu in totalitate.mai exista si ceva nevazut,ce vine cand nu te astepti.



Poate ca el nu te iubeste la fel de mult si s-a indragostit de altcineva sau pur si simplu poate ca tu vedeai in viitor, iar el nu ! Ce este atat de greu de inteles ? Exemplul tau nu este deloc bun...
Uite...o persoana f apropiata a decedat...nu pot sa schimb asta, nu pot sa o readuc la viata, insa nici nu pot da vina pe soarta, pur si simplu o boala a fost de vina...
si tu ai dreptul la propriile pareri...poti citi raspunsul dat mai sus.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 21:31
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:31:14
De la: Georgia99, la data 2009-02-28 21:28:08
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:10:17
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:03:25nu putem face orice ,pentru ca exista legi!
ca am face..
uite un exemplu:daca iubesti,nu gresesti cu nimic si esti parasita...ce poti face tu?ce lege te opreste sa faci ce vrei?e adevarat,omul contribuie mult la viata sa,dar nu in totalitate.mai exista si ceva nevazut,ce vine cand nu te astepti.



Poate ca el nu te iubeste la fel de mult si s-a indragostit de altcineva sau pur si simplu poate ca tu vedeai in viitor, iar el nu ! Ce este atat de greu de inteles ? Exemplul tau nu este deloc bun...
Uite...o persoana f apropiata a decedat...nu pot sa schimb asta, nu pot sa o readuc la viata, insa nici nu pot da vina pe soarta, pur si simplu o boala a fost de vina...
si tu ai dreptul la propriile pareri...poti citi raspunsul dat mai sus.



Ok..dar exemplul tau, cu iubirea, hmm..este pueril si nu are legatura cu soarta

Postat pe 28 Februarie 2009 21:33
Nu este soarta de vina pt ca ai de ex o sambata plictisitoare. Oricine poate sa fie plictisit, si eu as putea sa fiu plictisita...insa nu vreau...azi am iesit cu niste prieteni si acum urmeaza sa ies din nou !

Postat pe 28 Februarie 2009 21:37
De la: Georgia99, la data 2009-02-28 21:33:44
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:31:14
De la: Georgia99, la data 2009-02-28 21:28:08
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:10:17
De la: ella_c, la data 2009-02-28 21:03:25nu putem face orice ,pentru ca exista legi!
ca am face..
uite un exemplu:daca iubesti,nu gresesti cu nimic si esti parasita...ce poti face tu?ce lege te opreste sa faci ce vrei?e adevarat,omul contribuie mult la viata sa,dar nu in totalitate.mai exista si ceva nevazut,ce vine cand nu te astepti.



Poate ca el nu te iubeste la fel de mult si s-a indragostit de altcineva sau pur si simplu poate ca tu vedeai in viitor, iar el nu ! Ce este atat de greu de inteles ? Exemplul tau nu este deloc bun...
Uite...o persoana f apropiata a decedat...nu pot sa schimb asta, nu pot sa o readuc la viata, insa nici nu pot da vina pe soarta, pur si simplu o boala a fost de vina...
si tu ai dreptul la propriile pareri...poti citi raspunsul dat mai sus.



Ok..dar exemplul tau, cu iubirea, hmm..este pueril si nu are legatura cu soarta
pai m-am inspirat din povestile pe care le tot citesc pe aici,sunt femei ce fac orice sa fie cu fostii si degeaba.nu e cazul meu.mai bine sufar o viata decat sa cersesc ceva imposibil.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 21:39
Eu cred in soarta,am vazut citeva intimplari care nu pot fi explicate altfel.Tot la fel cred insa ca sint mici amanunte care pot schimba soarta cuiva
puiu66
Postat pe 28 Februarie 2009 21:46
De la: Georgia99, la data 2009-02-28 21:37:38Nu este soarta de vina pt ca ai de ex o sambata plictisitoare. Oricine poate sa fie plictisit, si eu as putea sa fiu plictisita...insa nu vreau...azi am iesit cu niste prieteni si acum urmeaza sa ies din nou ! distractie placuta!
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 21:47
De la: puiu66, la data 2009-02-28 21:46:22Eu cred in soarta,am vazut citeva intimplari care nu pot fi explicate altfel.Tot la fel cred insa ca sint mici amanunte care pot schimba soarta cuiva
nu intra si tu in gura lupului.nu vezi ce patesc eu pt ca imi sustin opinia?
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 21:49
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 21:49:14
De la: puiu66, la data 2009-02-28 21:46:22Eu cred in soarta,am vazut citeva intimplari care nu pot fi explicate altfel.Tot la fel cred insa ca sint mici amanunte care pot schimba soarta cuiva
nu intra si tu in gura lupului.nu vezi ce patesc eu pt ca imi sustin opinia?
Nu mi-e frica de lup
puiu66
Postat pe 28 Februarie 2009 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
psihologie......pareri 27 De la: kudika076978_iasomie 26 August 2015 17:24
Afacerea care mi-a schimbat viata! 1 De la: deea1005 21 Decembrie 2010 00:27
Cariera???? 173 De la: francia2008 7 Iulie 2008 19:12
Eurovision-nou prilej de scandal :D 7 De la: Luli2 14 Februarie 2009 22:04
m-a inselat . il iert? 31 De la: kudika044610 19 Iulie 2009 20:02