Setari Cookie-uri

am 22 de ani si de ceva timp traiesc un coshmar! prietenul meu e navigator si fffff gelos! ajutor!!!!!

ce pot sa fac in cazul in care iubitul e navigator,si f gelos?
ne iubim si avem planuri seriose de viitor, dar eu stiu ca ma insheala in fiecare voiaj, simt asta in ciuda faptului ca imi jura credintza si loialitate!...
cum pot sa fac sa scap de obsesia asta... ptr ca acest gand infect ma urmareste de fiecare data cand ma duc la culcare!o prietena comuna de-a noastra, al carei prieten este tot navigator m-a sfatuit sa fac si eu la fel daca simt nev de sex, dar nu asta vreau, vreau sa fie al meu si sa fiu doar a lui ...atat...e chiar atat de greu ce cer???..., ma puteti ajuta cu niste pareri sau sfaturi? chiar sunt disperata ca ma chinuie la maxim gandul ca eu plang de dorul lui si el si-o trage cu toate nespalatele alea...si nu vreau sa renunt la el...suntem de 3 ani jumate, eu am 22 si el 26....astept raspuns! Multumesc!
elektro_grl
Postat pe 27 Februarie 2009 16:01

nu ai ce face
numai tu te poti stapani sa te gandesti la asta
cred ca esti f geloasa si fff posesiva si de aici si gandurile astea
ptr ca tu nu stii sigur daca el si-o trage sau nu pe unde se duce
_fantoma_
Postat pe 27 Februarie 2009 16:11
trebuie sa fie ceva...o solutzie! l-ash urmarii!:)) e aberant:)) glumesc, nu m-ash umili asha, dar trebuie sa existe o solutzie! iar problema este intr-adevar a mea dar problema mea e el...problema e el!si crede-ma ca stiu sa ma controlez si sa gandesc limpede cand intervine gelozia pentru ca dupa 3 ani de psihologie am invatat f multe!dar niciodata nu am putut sa ma ajut pe mine, mereu am cate o rezolvare ptr toata lumea mai putzin sau niciodata ptr mine!,si cred ca gelozia din mine am preluat-o de la el, cred ca e bolnav de gelozie, ca sa nu mai vb cat e de posesiv...nu am voie sa ies nicaieri cat e el plecat, nu am voie sa am prieteni care nu ii plac lui, sau daca ma atinge cineva in troleu ii vine sa mushte din respectivul daca e un el, fie el si un batran amarat...asta asha in mare..so...pls! cineva sa ma ajute...

elektro_grl
Postat pe 27 Februarie 2009 16:21
hmmm...nu va cunosc, dar nu stiu de ce, ceva imi zice ca intuitia ta e buna
kitty_krieger
Postat pe 27 Februarie 2009 17:05
Navigator...ce navigheaza? nave spatiale? Glumeam! Dar de ce te agiti atat de mult ce face el cand ai putea sa profiti de faptul ca e plecat pt a avea timp pt tine, si numai pt tine. O femeie care isi face timp pt ea are si o alta atitudine ... chiar trebuie sa te abtii de la tot ce iti "interzice" el? fa-l sa inteleaga ca te poate pierde cu gelozia asta dusa la extrem (e gelos pana si pe batranei ...Jesus Christ!) Nu cred ca traiesti un cosmar, ci tu ti-l inchipui...atata timp cat nu pui piciorul in prag, lucrurile n-or sa se schimbe. Fii stapana pe tine si nu te subestima. Daca face intr-adevar ceea ce banuiesti, are numai de pierdut...
mrskattousa
Postat pe 27 Februarie 2009 17:24
preferi sa te chiunui degeaba... gelozia trebuie tratata
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc dar nu stiu ce simte el 4 De la: Barbie30 6 Iulie 2010 01:16
Confort la cele mai mici preturi 1 De la: inventator 7 Decembrie 2008 16:18
buna 1 De la: kudika017543 7 Ianuarie 2011 14:11
abuz de date personale pe netlog 16 De la: Roslein 22 Martie 2011 08:25
am 20 de ani si trebuie sa muncesc in 2 locuri ca sa ma pot intretine,parintii nu ma ajuta cu nimic si pe deasupra unde m-am angajat am n sef care s-a indragostit de mine si iubitul meu este foarte gelos dar nu se arata si este o tensiune foarte mare in r 57 De la: arhanghel 6 Octombrie 2009 01:54