Setari Cookie-uri

Veninul Trecutului!

deschid acest subiect ,gandindu ma la cei care inca nu au gustat in trecut veninul ,si pt cei care l au gustat incat au gustul amar!Eu pot spune ca l am 'baut 'pana cand mi a otravit sufletul si corpul .sunt constiienta ca in viata fiecarui om exista sau va exista ceva ce nu va fi uitat asa usor ...vorbind despre mine pot spune urmatoarele;am gustat din venin in momentul in care parintii mei sau despartit ,cand tatal meu i mi spunea in fata ca nu ma iubeste ,ca nu insemn nimic pt el ,ca pot sa mor ii este indiferent ,cand surorile mele se casatorisera si am vazut ca am ramas singura intr o lume plina de noroii ,era lumea mea in trecut .cand ,a trebuit sa supravietuiec ,cand nu aveam banii sa mi pot platii studiile ,cand barbatii pt mine erau niste monstri ,cand totul in jurul meu era negru ,incat aveam impresia ca societatea nu ma accepta ,,cand mama mea nu a mai dat nici o veste timp de 13 ani ,cand nu aveam prietenii ,un umar pe care a si fi putut plange ,cand doresti sa mori ,si chiar incerci ,dar din fericirea nu a dat rezultate ......Acum totul este roz in viata mea ,dar nu pot uita ,incerc dar noaptea ami pun mii de intrebari care incep cu ;de ce ? inca nu mi pot raspunde la ele ,stiu ca intr o zi voi gasi raspunsul iertand .........dar inca nu pot ,pt ca sunt mii de lucruri care inca ma readuc in trecut ca de ex famillia mea ,ca sa i pot vedea de fiecare data m ai beau o cupa .........dar pana cand ? ??Voi cei care l ati gustat cum a ti facut sa treceti peste 'veninul trecutului '???????????

Postat pe 1 Martie 2009 15:28
De la: ramo_nik, la data 2009-03-01 15:28:06deschid acest subiect ,gandindu ma la cei care inca nu au gustat in trecut veninul ,si pt cei care l au gustat incat au gustul amar!Eu pot spune ca l am 'baut 'pana cand mi a otravit sufletul si corpul .sunt constiienta ca in viata fiecarui om exista sau va exista ceva ce nu va fi uitat asa usor ...vorbind despre mine pot spune urmatoarele;am gustat din venin in momentul in care parintii mei sau despartit ,cand tatal meu i mi spunea in fata ca nu ma iubeste ,ca nu insemn nimic pt el ,ca pot sa mor ii este indiferent ,cand surorile mele se casatorisera si am vazut ca am ramas singura intr o lume plina de noroii ,era lumea mea in trecut .cand ,a trebuit sa supravietuiec ,cand nu aveam banii sa mi pot platii studiile ,cand barbatii pt mine erau niste monstri ,cand totul in jurul meu era negru ,incat aveam impresia ca societatea nu ma accepta ,,cand mama mea nu a mai dat nici o veste timp de 13 ani ,cand nu aveam prietenii ,un umar pe care a si fi putut plange ,cand doresti sa mori ,si chiar incerci ,dar din fericirea nu a dat rezultate ......Acum totul este roz in viata mea ,dar nu pot uita ,incerc dar noaptea ami pun mii de intrebari care incep cu ;de ce ? inca nu mi pot raspunde la ele ,stiu ca intr o zi voi gasi raspunsul iertand .........dar inca nu pot ,pt ca sunt mii de lucruri care inca ma readuc in trecut ca de ex famillia mea ,ca sa i pot vedea de fiecare data m ai beau o cupa .........dar pana cand ? ??Voi cei care l ati gustat cum a ti facut sa treceti peste 'veninul trecutului '???????????



Cineva, ceva, a vrut ca viata ta sa fie roz acum, asa ca trebuie sa te gandesti ca poate asa a fost sa fie, nimic nu e intampltor in viata, sunt oameni care trebuie sa treaca prin para si foc si sa reuseasca si altora le vine totul de-a gata,cu totii am vrea sa facem pate din a doua categorie dar din pacate putini sunt norocosi! Dupa experienta asta gandeste te ca te-ai completat pe tine ca om si nu ai sa faci niciodata ce ti s-a facut! Oamenii dragi tie AU CASTIGAT UN OM DE CALITATE, complet, bun si altruist, te puteai inrai si sa fii ca ei dar tu ai ales calea ta si ai facut foarte bine !
Apa trece, pietrele raman, daca ai putut sa treci prin tot atunci cand ti-era greu ce rost are sa te chinui cu amintirea care e mult mai usoara si in plus a trecut !
Fa-ti curat in dulap, vorba prietenului Eminem sI CAND ITI VIN GANDURI NEGRE, FA CEVA CE TI FACE PLACERE , asculta muzica ce-ti place, iesi la plimbare, intra pe kudika si stai de vorba cu noi, orice e binevenit !Nu trebuie sa-i ierti, trebuie sa treci peste ei, ca si cand nu au existat , mai ales ca acum iti e bine
Curaj , fii tare !
Te pup
__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 15:38
m ai pus pe gandurii ,l ai cam completat pe iubitul meu ,mersi mult papusa pt sfat ,de data asta cred ca ar fi timpul sa l iau in consideratie.mersi mult inca o data si tot ce ti doresti de 1 martie sa fii iubita !!!!

Postat pe 1 Martie 2009 18:17
Daca viata ta a fost asa cum a fost, tu acum nu mai poti sa faci nimic. Sunt lucruri care ni se intampla pur si simplu, in fata carora nu avem nici o putere, dar la sfarsit, noi decidem ce sa facem cu experientele acestea. Noi suntem cei care hotaram sa le luam ca pe niste lectii de viata, sau ca pe un destin tragic in fata caruia nu ne putem impotrivi...
Eu cred ca intotdeauna raul e spre bine, cred ca ceea ce ti s-a intamplat a avut ca scop sa te pregateasca pentru mai departe, sa te invete ce trebuie sa faci in anumite situatii, sa stii de ce sa te feresti, sa iti arate ce e rau si ce e bine, si drept dovada e faptul ca acum esti fericita alaturi de cineva care te iubeste.
LASA TRECUTUL IN TRECUT! Ia partea buna a lucrurilor, si mergi inainte...
my_melody
Postat pe 10 Martie 2009 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna tuturor 1 De la: georgiank 13 Ianuarie 2009 23:15
TOATE FEMEILE SUNT FRUMOASE! 79 De la: Lucia38 14 August 2009 18:37
Indragostita de un barbat insurat aflat in divort 16 De la: cristinarudi 2 Iunie 2009 21:41
COMUNITATEA FETELOR SUPER TARI...ORICE SUBIECT!!! 81 De la: kudika484489 11 Decembrie 2011 23:15
Buna! 7 De la: dulcyka 12 Septembrie 2009 19:02