OARE IUBESC CU ADEVARAT?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent OARE IUBESC CU ADEVARAT?: (5 din 1 vot)

vanessa_bella1 Avatarul lui vanessa_bella1

4 mesaje
Oras: iasi

Sunt cu prietenul meu de mai mult de 3 ani ne intelegem bine chiar daca mai avem dscutii ca in orice relatie. Am inceput sa lucrez acum cateva luni pana acuma am stat acasa ma intretinea el nu prea gaseam de munca deloc. De cand merg la servici ma simt mai libera parca ,ies mereu cunosc oameni noi (pt ca lucrez in domeniu public) dar si un alt barbat. Imi place el lucreaza in finante ma frecventeaza mereU cand sunt la servici chiar ne vedem si pe ascuns dar Eu am ajuns intr-o situatie care chiar nusiu ce sa fac? sunt disperata eu am iubit el are iubita ne placem unul pe altul dar totusi sunt cu alcineva. Incepem sa ne pirdem mintile amandoi imi promite ca deja incepe sa mentina istanta cu iubita lui ca asa ceva nu i sa mai intamplat niciodata ca ma vrea mereu, dar parca sa las casa unde stau pt alcineva viata mea si toate pt el nu prea am curaj ma simt nesigura pt ca atunci cand sunt cu iubitul meu ma simt bine dar si cand sunt cu celalat ma simt excelent. imi e dor de el dar nici pe iubitul meu nul pot lasa, oare il mai iubesc cu adevarat
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: vanessa_bella1, la data 2009-03-05 20:08:31Sunt cu prietenul meu de mai mult de 3 ani ne intelegem bine chiar daca mai avem dscutii ca in orice relatie. Am inceput sa lucrez acum cateva luni pana acuma am stat acasa ma intretinea el nu prea gaseam de munca deloc. De cand merg la servici ma simt mai libera parca ,ies mereu cunosc oameni noi (pt ca lucrez in domeniu public) dar si un alt barbat. Imi place el lucreaza in finante ma frecventeaza mereU cand sunt la servici chiar ne vedem si pe ascuns dar Eu am ajuns intr-o situatie care chiar nusiu ce sa fac? sunt disperata eu am iubit el are iubita ne placem unul pe altul dar totusi sunt cu alcineva. Incepem sa ne pirdem mintile amandoi imi promite ca deja incepe sa mentina istanta cu iubita lui ca asa ceva nu i sa mai intamplat niciodata ca ma vrea mereu, dar parca sa las casa unde stau pt alcineva viata mea si toate pt el nu prea am curaj ma simt nesigura pt ca atunci cand sunt cu iubitul meu ma simt bine dar si cand sunt cu celalat ma simt excelent. imi e dor de el dar nici pe iubitul meu nul pot lasa, oare il mai iubesc cu adevarat

dar ce vrei mai exact sa-ti spunem noi ..adicatelea care e ''za question ''?
Banshee on duty! Beware :)
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: vanessa_bella1, la data 2009-03-05 20:08:31Sunt cu prietenul meu de mai mult de 3 ani ne intelegem bine chiar daca mai avem dscutii ca in orice relatie. Am inceput sa lucrez acum cateva luni pana acuma am stat acasa ma intretinea el nu prea gaseam de munca deloc. De cand merg la servici ma simt mai libera parca ,ies mereu cunosc oameni noi (pt ca lucrez in domeniu public) dar si un alt barbat. Imi place el lucreaza in finante ma frecventeaza mereU cand sunt la servici chiar ne vedem si pe ascuns dar Eu am ajuns intr-o situatie care chiar nusiu ce sa fac? sunt disperata eu am iubit el are iubita ne placem unul pe altul dar totusi sunt cu alcineva. Incepem sa ne pirdem mintile amandoi imi promite ca deja incepe sa mentina istanta cu iubita lui ca asa ceva nu i sa mai intamplat niciodata ca ma vrea mereu, dar parca sa las casa unde stau pt alcineva viata mea si toate pt el nu prea am curaj ma simt nesigura pt ca atunci cand sunt cu iubitul meu ma simt bine dar si cand sunt cu celalat ma simt excelent. imi e dor de el dar nici pe iubitul meu nul pot lasa, oare il mai iubesc cu adevarat

Eu zic sa pui mana pe un manual de limba romana si sa recitesti unele capitole
In rest, depinde de tine in ce fel de situatii doresti sa te complaci...Tu stii ce vrei de la viata si ce te face pe tine fericita...Nu te lua dupa moralitatea altora
Fosta membra Kudika.ro

asta e marea belea...te intretine (te tine acasa),te iubeste ...bla, bla ...dar cum te scapa din mana gata,ai sarit gardul.Acum te vezi independenta financiar si nu mai ai nevoie de el...Sunteti multe ,nu esti singura!O sa vezi dupa raspunsurile pe care le vei primi.
Problema e ca mereu va aparea altul si mai si...

Si ca sa raspund la intrebarea ta ,nu cred ca il mai iubesti.Sentimentul care il ai pentru el este recunostinta ...si nu-l parasesti pentru ca langa el ai siguranta.

Placerea se poate sprijini pe iluzie, fericirea insa se intemeiaza pe adevar. (Chamfort )
Fosta membra Kudika.ro
Fa exact ce '' te taie capul'' ...rationalul nu prea are de-aface cu dragostea...eu sunt de parere ca poti avea tot ce-ti doresti daca stii unde sa cauti !!!( la mansarda )
Banshee on duty! Beware :)
DeeaCatalina Avatarul lui DeeaCatalina

638 mesaje

clar nu-ti iubesti prietenul, e obisnuinta si recunostinta, iubirea e altceva, cand iubesti nimeni altcineva nu ti mai poate starni sufletul si dorinta.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

gandeste ca daca te iubea o lasa din prima, nu astepta sa "raceasca relatia"...
iubirea e oarba!
o sa treaca va giugiuliti la inceput ,ceva vreme impreuna pana se consuma totul... doar chimie
vanessa_bella1 Avatarul lui vanessa_bella1

4 mesaje

cred ca aveti dreptate ,dar nu am curajul de a luao decizie ..........
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje

De la: vanessa_bella1, la data 2009-03-11 21:13:57cred ca aveti dreptate ,dar nu am curajul de a luao decizie ..........

dar sa ti`o ba gi stii?
Sweet Little Devil
kudika002740 Avatarul lui kudika002740

14 mesaje

Buna,

Ai grija daca ai decis sa te despatrti de prietenul tau pentru cel nou , sa faca si el acelasi lucru. Nu fa tu primul pas. iri
kudika002740 Avatarul lui kudika002740

14 mesaje

Buna,

Ai grija daca ai decis sa te despatrti de prietenul tau pentru cel nou , sa faca si el acelasi lucru. Nu fa tu primul pas. iri
Fosta membra Kudika.ro
Ofer consultanta in carti si TAROT. Nu vreau sa stiu detalii despre dvs. ca apoi sa spuneti ca m-am inspirat! Daca sunteti interesata, lasati un mail pe *** cassey.cassey20@yahoo.com *** si va voi contacta cat se poate de repede. REFERINTE despre mine, gasiti pe cafeneaua de pe link: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey/Cafeneaua-lui-Cassey-pagina-6.html O saptamana frumoasa!
blue_angel1986 Avatarul lui blue_angel1986

38 mesaje

fata mea, tu te crezi perfecta? femeia fara greseli in viata ........
blue_angel1986 Avatarul lui blue_angel1986

38 mesaje

De la: Diavolyta_, la data 2009-03-17 14:41:31
De la: vanessa_bella1, la data 2009-03-11 21:13:57cred ca aveti dreptate ,dar nu am curajul de a luao decizie ..........

dar sa ti`o ba gi stii?

fata mea, tu te crezi perfecta? femeia fara greseli in viata ........
piper Avatarul lui piper

49 mesaje

se poate proceda si asa daca tu consideri caci e normal.
TDM
Fosta membra Kudika.ro
e o vorba-o femeie indragostita nu poate fi cucerita.aici e greu de ales intre siguranta sau pasiune.pasiunea nu tine o viata!