Setari Cookie-uri

OARE IUBESC CU ADEVARAT?

Sunt cu prietenul meu de mai mult de 3 ani ne intelegem bine chiar daca mai avem dscutii ca in orice relatie. Am inceput sa lucrez acum cateva luni pana acuma am stat acasa ma intretinea el nu prea gaseam de munca deloc. De cand merg la servici ma simt mai libera parca ,ies mereu cunosc oameni noi (pt ca lucrez in domeniu public) dar si un alt barbat. Imi place el lucreaza in finante ma frecventeaza mereU cand sunt la servici chiar ne vedem si pe ascuns dar Eu am ajuns intr-o situatie care chiar nusiu ce sa fac? sunt disperata eu am iubit el are iubita ne placem unul pe altul dar totusi sunt cu alcineva. Incepem sa ne pirdem mintile amandoi imi promite ca deja incepe sa mentina istanta cu iubita lui ca asa ceva nu i sa mai intamplat niciodata ca ma vrea mereu, dar parca sa las casa unde stau pt alcineva viata mea si toate pt el nu prea am curaj ma simt nesigura pt ca atunci cand sunt cu iubitul meu ma simt bine dar si cand sunt cu celalat ma simt excelent. imi e dor de el dar nici pe iubitul meu nul pot lasa, oare il mai iubesc cu adevarat
vanessa_bella1
Postat pe 5 Martie 2009 20:08
De la: vanessa_bella1, la data 2009-03-05 20:08:31Sunt cu prietenul meu de mai mult de 3 ani ne intelegem bine chiar daca mai avem dscutii ca in orice relatie. Am inceput sa lucrez acum cateva luni pana acuma am stat acasa ma intretinea el nu prea gaseam de munca deloc. De cand merg la servici ma simt mai libera parca ,ies mereu cunosc oameni noi (pt ca lucrez in domeniu public) dar si un alt barbat. Imi place el lucreaza in finante ma frecventeaza mereU cand sunt la servici chiar ne vedem si pe ascuns dar Eu am ajuns intr-o situatie care chiar nusiu ce sa fac? sunt disperata eu am iubit el are iubita ne placem unul pe altul dar totusi sunt cu alcineva. Incepem sa ne pirdem mintile amandoi imi promite ca deja incepe sa mentina istanta cu iubita lui ca asa ceva nu i sa mai intamplat niciodata ca ma vrea mereu, dar parca sa las casa unde stau pt alcineva viata mea si toate pt el nu prea am curaj ma simt nesigura pt ca atunci cand sunt cu iubitul meu ma simt bine dar si cand sunt cu celalat ma simt excelent. imi e dor de el dar nici pe iubitul meu nul pot lasa, oare il mai iubesc cu adevarat


dar ce vrei mai exact sa-ti spunem noi ..adicatelea care e ''za question ''?
__LL__
Postat pe 5 Martie 2009 20:11
De la: vanessa_bella1, la data 2009-03-05 20:08:31Sunt cu prietenul meu de mai mult de 3 ani ne intelegem bine chiar daca mai avem dscutii ca in orice relatie. Am inceput sa lucrez acum cateva luni pana acuma am stat acasa ma intretinea el nu prea gaseam de munca deloc. De cand merg la servici ma simt mai libera parca ,ies mereu cunosc oameni noi (pt ca lucrez in domeniu public) dar si un alt barbat. Imi place el lucreaza in finante ma frecventeaza mereU cand sunt la servici chiar ne vedem si pe ascuns dar Eu am ajuns intr-o situatie care chiar nusiu ce sa fac? sunt disperata eu am iubit el are iubita ne placem unul pe altul dar totusi sunt cu alcineva. Incepem sa ne pirdem mintile amandoi imi promite ca deja incepe sa mentina istanta cu iubita lui ca asa ceva nu i sa mai intamplat niciodata ca ma vrea mereu, dar parca sa las casa unde stau pt alcineva viata mea si toate pt el nu prea am curaj ma simt nesigura pt ca atunci cand sunt cu iubitul meu ma simt bine dar si cand sunt cu celalat ma simt excelent. imi e dor de el dar nici pe iubitul meu nul pot lasa, oare il mai iubesc cu adevarat

Eu zic sa pui mana pe un manual de limba romana si sa recitesti unele capitole
In rest, depinde de tine in ce fel de situatii doresti sa te complaci...Tu stii ce vrei de la viata si ce te face pe tine fericita...Nu te lua dupa moralitatea altora
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Martie 2009 20:29
De la: vanessa_bella1, la data 2009-03-05 20:08:31Sunt cu prietenul meu de mai mult de 3 ani ne intelegem bine chiar daca mai avem dscutii ca in orice relatie. Am inceput sa lucrez acum cateva luni pana acuma am stat acasa ma intretinea el nu prea gaseam de munca deloc. De cand merg la servici ma simt mai libera parca ,ies mereu cunosc oameni noi (pt ca lucrez in domeniu public) dar si un alt barbat. Imi place el lucreaza in finante ma frecventeaza mereU cand sunt la servici chiar ne vedem si pe ascuns dar Eu am ajuns intr-o situatie care chiar nusiu ce sa fac? sunt disperata eu am iubit el are iubita ne placem unul pe altul dar totusi sunt cu alcineva. Incepem sa ne pirdem mintile amandoi imi promite ca deja incepe sa mentina istanta cu iubita lui ca asa ceva nu i sa mai intamplat niciodata ca ma vrea mereu, dar parca sa las casa unde stau pt alcineva viata mea si toate pt el nu prea am curaj ma simt nesigura pt ca atunci cand sunt cu iubitul meu ma simt bine dar si cand sunt cu celalat ma simt excelent. imi e dor de el dar nici pe iubitul meu nul pot lasa, oare il mai iubesc cu adevarat



asta e marea belea...te intretine (te tine acasa),te iubeste ...bla, bla ...dar cum te scapa din mana gata,ai sarit gardul.Acum te vezi independenta financiar si nu mai ai nevoie de el...Sunteti multe ,nu esti singura!O sa vezi dupa raspunsurile pe care le vei primi.
Problema e ca mereu va aparea altul si mai si...

Si ca sa raspund la intrebarea ta ,nu cred ca il mai iubesti.Sentimentul care il ai pentru el este recunostinta ...si nu-l parasesti pentru ca langa el ai siguranta.



ella_c
Postat pe 5 Martie 2009 21:06
Fa exact ce '' te taie capul'' ...rationalul nu prea are de-aface cu dragostea...eu sunt de parere ca poti avea tot ce-ti doresti daca stii unde sa cauti !!!( la mansarda )
__LL__
Postat pe 6 Martie 2009 17:14
clar nu-ti iubesti prietenul, e obisnuinta si recunostinta, iubirea e altceva, cand iubesti nimeni altcineva nu ti mai poate starni sufletul si dorinta.
DeeaCatalina
Postat pe 7 Martie 2009 01:02
gandeste ca daca te iubea o lasa din prima, nu astepta sa "raceasca relatia"...
iubirea e oarba!
o sa treaca va giugiuliti la inceput ,ceva vreme impreuna pana se consuma totul... doar chimie

Postat pe 7 Martie 2009 01:09
cred ca aveti dreptate ,dar nu am curajul de a luao decizie ..........
vanessa_bella1
Postat pe 11 Martie 2009 21:13
De la: vanessa_bella1, la data 2009-03-11 21:13:57cred ca aveti dreptate ,dar nu am curajul de a luao decizie ..........


dar sa ti`o ba gi stii?
Diavolyta_
Postat pe 17 Martie 2009 14:41
Buna,

Ai grija daca ai decis sa te despatrti de prietenul tau pentru cel nou , sa faca si el acelasi lucru. Nu fa tu primul pas. iri
kudika002740
Postat pe 17 Martie 2009 14:47
Buna,

Ai grija daca ai decis sa te despatrti de prietenul tau pentru cel nou , sa faca si el acelasi lucru. Nu fa tu primul pas. iri
kudika002740
Postat pe 17 Martie 2009 14:52
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 23:00
fata mea, tu te crezi perfecta? femeia fara greseli in viata ........
blue_angel1986
Postat pe 28 Iulie 2009 22:31
De la: Diavolyta_, la data 2009-03-17 14:41:31
De la: vanessa_bella1, la data 2009-03-11 21:13:57cred ca aveti dreptate ,dar nu am curajul de a luao decizie ..........


dar sa ti`o ba gi stii?


fata mea, tu te crezi perfecta? femeia fara greseli in viata ........
blue_angel1986
Postat pe 28 Iulie 2009 22:31
se poate proceda si asa daca tu consideri caci e normal.
piper
Postat pe 30 Iulie 2009 13:35
e o vorba-o femeie indragostita nu poate fi cucerita.aici e greu de ales intre siguranta sau pasiune.pasiunea nu tine o viata!
pearl_cris
Postat pe 30 Iulie 2009 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bunaa. care mai e treaba?? 3 De la: dandanaua_reloaded 8 Noiembrie 2009 17:16
sa ma culc cu el ? ajutati-ma 66 De la: kudika486771 20 Decembrie 2011 21:10
Curiozitate... compatibilitate zodii! 17 De la: amrita 30 Iunie 2011 23:55
Relatia cu un rac.... 26 De la: Anutza_anny 8 Mai 2012 16:59
nu stiu ce sa fac... 27 De la: pamela_1 25 Martie 2009 15:06