Setari Cookie-uri

Sarcina...piatra la rinichi...

Buna ziua tuturor!Am si eu o singura intrebare....abia am aflat ca sunt insarcinata,dar am piatra la rinichi de vreo 2 ani,n-am reusit sa o elimin(cred ca nici n-am sa elimin vreodata o piatra la cate diagnostice mi-au dat doctorii pt aceeasi durere,niciodata cea corecta)....Oricum sa zicem ca e piatra la rinichi,asta ar afecta sarcina in vreun fel?Doar curiozitate....poate a mai patit cineva la fel...pt ca oricum la medic am sa ma duc...
krisstina_baby
Postat pe 10 Martie 2009 08:57
De la: krisstina_baby, la data 2009-03-10 08:57:27Buna ziua tuturor!Am si eu o singura intrebare....abia am aflat ca sunt insarcinata,dar am piatra la rinichi de vreo 2 ani,n-am reusit sa o elimin(cred ca nici n-am sa elimin vreodata o piatra la cate diagnostice mi-au dat doctorii pt aceeasi durere,niciodata cea corecta)....Oricum sa zicem ca e piatra la rinichi,asta ar afecta sarcina in vreun fel?Doar curiozitate....poate a mai patit cineva la fel...pt ca oricum la medic am sa ma duc...


sa-tzi fie de bine si sa-tzi dea Dzeu un copil minunat si sanatos. nu cred ca itzi va afecta sarcina, vb cu ginecologul tau. un tratament usor, ceva mai tarziu nu inn prima luna de sarcina
cristi_nne
Postat pe 10 Martie 2009 09:01
nu vreau sa te sperii,nu se intampla neaparat la fel in toate cazurile...eu cunosc pe cineva care are piatra la rinichi si nu a putut pastra sarcina pana la nastere.mergi la doctor si vei afla mai multe.mult succes,sa ai un bebe sanatos si frumos!
angel_05
Postat pe 13 Mai 2009 09:37
Eu am aflat ca am infectie urinara dupa ce am ramas insarcinata.Am facut tratament insa doar prescris de medicul ginecolog (penicilina si no spa).Spune-i medicului ginecolog despre problema ta
Anonima_007
Postat pe 27 Mai 2009 16:27
Ia 7 zile tamaie dar nu parfumata. Rupi din ea cat un bob de porumb si o bei dimineata cu apa plata inainte de masa cu o jumatate de ora. Nu o tii in gura o bei ca pe pastila.
ancaid
Postat pe 4 Octombrie 2009 14:28
asa mi s-a intamplat si mie ,sunt insarcinata in 6 saptamani si mi s-a declansat si criza de rinichi,mi-au facut tratament cu penicilina si no-spa,eu am eliminat o pietricica dar tot mai am senzatia de durere ,azi ma duc la ecograf sa vad ce fe bebebelu dar si sa vad daca mai am ceva la rinichi
olteanu_mariacristina
Postat pe 19 Aprilie 2012 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
adevar sau fals? 8 De la: diana1981 8 Aprilie 2009 20:55
am nevoie de ajutor care stie sigur va multumesc... 2 De la: Ella078178 22 Ianuarie 2010 12:22
Am nevoie de un sfat urgent,va rog... 9 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 18:48
"mama surogat sau mama purtatoare" 36 De la: Indiana_Jones 2 Noiembrie 2011 15:45
Sarcina si vitaminele 36 De la: kudika_973629 24 Noiembrie 2014 12:23