ce stiti????????

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent ce stiti????????: (5 din 1 vot)

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Spuneti-mi si mie ce stiti despre balsamul de peru. De curand am aflat ca am alergie la aceasta substanta. Stiu ca se foloseste la cosmetice, dar la ingrediente nu am gasit la nici un produs. Cu toate astea continui sa fac alergie, ceea ce inseamna ca exista in ceva ce folosesc.
Raporteaza abuz de limbaj
90701 Avatarul lui 90701

257 mesaje

Spune-mi te rog de unde stii ca ai alergie la acest produs sau ingredient?
Te ajut cu placere daca imi dai mai multe detalii.
life-care.ro/consultant
opreaandreea Avatarul lui opreaandreea

9 mesaje

Am fost la alergologie unde am facut testul PATCH. In urma acestuia singura substanta la care mi-a iesit alergie a fost balsam de peru. Am inteles ca se foloseste mai ales in parfumerie, dar nu l-am intalnit ca ingredient la nimic din ce folosesc, totusi m-am umflat din nou. Asa ca te rog spune-mi ce sti despre el.
Dorina1 Avatarul lui Dorina1

67 mesaje

Din pacate nu am auzit despre acest balsam de peru. Acum aud pentru prima data....pe internet nu ai gasit nimic?
carcri61_yahoo_com Avatarul lui carcri61_yahoo_com

17 mesaje

Balsamul de peru este o substanta uleioasa,care are in compozitia sa benzen,scortisoara,vanilie,nerolidol,farnesol si provine din scoarta unui copac sudamerican.In general,se foloseste in industria cosmetica,la fabricarea sprayurilor,lotiunilor,parfumurilor,pastei de dinti,pudrei,apei de gura,dar si la fabricarea ciocolatei,inghetatei,bomboanelor,prajiturilor,gumei de mestecat,tigarilor,cafelei.Se mai gaseste si in Cola.Consumand unul din aceste produse,automat,organismul tau il respinge,fiind alergica la aceasta substanta.Incearca,pe viitor,sa citesti cu atentie compozitia fiecarui produs pe care l vei folosi sau manca si sa l elimini. In speranta ca te am lamurit(cat de cat)iti doresc insanatosire grabnica!!!!! Cu drag