Setari Cookie-uri

ce stiti????????

Spuneti-mi si mie ce stiti despre balsamul de peru. De curand am aflat ca am alergie la aceasta substanta. Stiu ca se foloseste la cosmetice, dar la ingrediente nu am gasit la nici un produs. Cu toate astea continui sa fac alergie, ceea ce inseamna ca exista in ceva ce folosesc.

Postat pe 10 Martie 2009 13:24
Spune-mi te rog de unde stii ca ai alergie la acest produs sau ingredient?
Te ajut cu placere daca imi dai mai multe detalii.
90701
Postat pe 31 Martie 2009 16:54
Am fost la alergologie unde am facut testul PATCH. In urma acestuia singura substanta la care mi-a iesit alergie a fost balsam de peru. Am inteles ca se foloseste mai ales in parfumerie, dar nu l-am intalnit ca ingredient la nimic din ce folosesc, totusi m-am umflat din nou. Asa ca te rog spune-mi ce sti despre el.
opreaandreea
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:09
Din pacate nu am auzit despre acest balsam de peru. Acum aud pentru prima data....pe internet nu ai gasit nimic?
Dorina1
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:17
Balsamul de peru este o substanta uleioasa,care are in compozitia sa benzen,scortisoara,vanilie,nerolidol,farnesol si provine din scoarta unui copac sudamerican.In general,se foloseste in industria cosmetica,la fabricarea sprayurilor,lotiunilor,parfumurilor,pastei de dinti,pudrei,apei de gura,dar si la fabricarea ciocolatei,inghetatei,bomboanelor,prajiturilor,gumei de mestecat,tigarilor,cafelei.Se mai gaseste si in Cola.Consumand unul din aceste produse,automat,organismul tau il respinge,fiind alergica la aceasta substanta.Incearca,pe viitor,sa citesti cu atentie compozitia fiecarui produs pe care l vei folosi sau manca si sa l elimini. In speranta ca te am lamurit(cat de cat)iti doresc insanatosire grabnica!!!!! Cu drag
carcri61_yahoo_com
Postat pe 20 Iulie 2009 23:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
yves rocher 4 De la: Metal_spell 14 Ianuarie 2010 06:56
anticearcan!!!!!ajutooor 2 De la: Full_Metal_Jacket 29 Martie 2010 16:57
Machiajul nude 2 De la: cristina_cristina 20 Aprilie 2010 15:42
Okii caprui 28 De la: LoveB3ingB3auty 10 Decembrie 2009 00:00
AVON SI ORIFLAME 17 De la: jadelina 23 Iulie 2009 04:18