Setari Cookie-uri

ce sa fac sa scap de ungiile moi?? :(

fetelor spuneti-mi si mie ce remedii cunoasteti pentru unghiile moi..Am incercat sa le tin in ulei de masline cald si...nici un rezultat...sunt foarte moi si mi se si rup..
multumesc anticipat
v-am pupat
bblusha_4u
Postat pe 12 Martie 2009 13:53
De la: bblusha_4u, la data 2009-03-12 13:53:12fetelor spuneti-mi si mie ce remedii cunoasteti pentru unghiile moi..Am incercat sa le tin in ulei de masline cald si...nici un rezultat...sunt foarte moi si mi se si rup..
multumesc anticipat
v-am pupat


buna :D
si eu am problema aceasta .. nu suport unghiile scurte ..dar lungi imi tin maxim 3 saptamani .. desi am foarte mare grija de ele .. am incercat toate trataamentele .. in schimb cel mai important e sa le tii mereu date cu lac sau oja .. nu cred ca exista solutie pentru asta .. adica leacuri babesti .. poti incerca la farmacie .. sunt anumite pastile pt unghii si par .. poate au rezultate :D si eu am o crema din italia .. pt unghii .. parca parca ceva se vede :P dar cel mai bine e sa rezolvi problema de la radacina .. sa ti reglezi calciul .. sa iei cateva vitamine :D
InnocentChild
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:12
De la: bblusha_4u, la data 2009-03-12 13:53:12fetelor spuneti-mi si mie ce remedii cunoasteti pentru unghiile moi..Am incercat sa le tin in ulei de masline cald si...nici un rezultat...sunt foarte moi si mi se si rup..
multumesc anticipat
v-am pupat


eu am incercat timp de o luna sa ma dau in fiecarea seara cu ulei de ricin..dar chiar inainte de culcare ceea ce inseamna ca sa nu mai ai nici un fel de contact cu apa sau cu alte lichide..
nu ai sa primesti rezultat imediat..dar ai sa vezi ca dupa 2 saptamani deja se vor inatri
eu una asa am incercat si am unghii f lungi acum care nu se mai rup (eterna problema)
Buttefflypink
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:48
De la: Buttefflypink, la data 2009-04-02 10:48:02
De la: bblusha_4u, la data 2009-03-12 13:53:12fetelor spuneti-mi si mie ce remedii cunoasteti pentru unghiile moi..Am incercat sa le tin in ulei de masline cald si...nici un rezultat...sunt foarte moi si mi se si rup..
multumesc anticipat
v-am pupat


eu am incercat timp de o luna sa ma dau in fiecarea seara cu ulei de ricin..dar chiar inainte de culcare ceea ce inseamna ca sa nu mai ai nici un fel de contact cu apa sau cu alte lichide..
nu ai sa primesti rezultat imediat..dar ai sa vezi ca dupa 2 saptamani deja se vor inatri
eu una asa am incercat si am unghii f lungi acum care nu se mai rup (eterna problema)

da ... la asta nu m`am gandit .. foloseam ulei de ricin pt gene sau pt regenararea parului .. nu am crezut ca e bun si pt unghii .. multumim
InnocentChild
Postat pe 2 Aprilie 2009 21:32
multam fetele pt sfaturi ....o sa incerc si eu sa ma tin de"tratament" sper sa scap si de exfolierea unghiilor cu ocazia asta v-am pupat.
bblusha_4u
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:30
pt unghiile moi exista mai multe tratamente cu diferite vitamine,cum ar fi vitamina B5 necesara unghiei,aceste tratamente se gasesc la magazinele de unde va cumparati si ojele,de asemenea va puteti da cu ulei de ricin sau lamaie,sunt foarte bune,uleiul de ricin intareste unghia si il puteti folosi si in alte scopuri,cum ar fi gene,sprancene sau pielea capului.sper sa va fie de folos informatia.va pupik
angel_05
Postat pe 27 Aprilie 2009 10:21
Buna...si mie mi se rupeau unghiile..exfoliau..etc si nu puteam sa le am deloc mari...cumparam de la oriflame sau avon..tratament..intaritor.....dar degeaba...nu aveau nici un rezultat....pana cand intr-o zi..am fost la o farmacie de prin cartierul meu..si am vz ca au oje....am cumparat un tratament no name....Coral "tratament cu keratina pt unghii care se exfloiaza usor"....nu ii dadeam mari sanse.....dar se pare ca e fff bun...de 1 luna..nu mi s-au mai rupt unghiile..si pot spune ca au crescut 4-5 cm....si sunt f tari......eu il recomand cu incredere..la mine a functionat!
bubu15
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:24
De la: bubu15, la data 2009-04-27 12:24:24Buna...si mie mi se rupeau unghiile..exfoliau..etc si nu puteam sa le am deloc mari...cumparam de la oriflame sau avon..tratament..intaritor.....dar degeaba...nu aveau nici un rezultat....pana cand intr-o zi..am fost la o farmacie de prin cartierul meu..si am vz ca au oje....am cumparat un tratament no name....Coral "tratament cu keratina pt unghii care se exfloiaza usor"....nu ii dadeam mari sanse.....dar se pare ca e fff bun...de 1 luna..nu mi s-au mai rupt unghiile..si pot spune ca au crescut 4-5 cm....si sunt f tari......eu il recomand cu incredere..la mine a functionat!


5 cm o unghie????
Lamaia mi se pare cea mai buna pentru intarirea unghiilor..
rashela
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:41
asa ma gandeam si eu 5 cm ale mele sunt imense si knd le am masurat acu 2 zile aveam 1cm jumate :)))
alina_luminita
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:44
Da...portiunea aceea alba (unghie crescuta) este de 4 cm..si a crescut intr-o luna.
bubu15
Postat pe 27 Aprilie 2009 14:27
scuze..greseala mea..5 mm
bubu15
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:29
am avut si eu problema asta si o mai am din cand in cand, dar ma tratez repede si mi se intaresc din nou . ei bine remediul meu este unul babesc: imi infierbant intr-un recipient mai adanc niste ulei de floarea soarelui si dupa aceea stau cu unghiile 3-4 secunde in el, in vreo 4 seri. la mine are efect kiar sunt tari si imagineaza-ti k la Craciun aveam unghiile mari de tot si imi doream sa le mai a si la revelion dar se pare k m-au tinut pana dupa Paste. alt lucru care-l fac este k folosesc km 3 straturi de oja. try it
nokitel
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:43
am avut si eu problema asta, m am dat cu tinctura de iod o vara intreaga dar s a rezolvat! le dai cu un penson de la oja, curat, in fiecare seara , cam 2 luni si se intaresc perfect ! eu am incercat si am reusit. succes
kudika066321
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac ???!!! 26 De la: steffy91 8 Noiembrie 2011 13:38
Femeia Scorpion Barbatul Capricorn 7 De la: lory86_lolo_yahoo_com 10 Noiembrie 2009 15:22
sa ce? ai dreptate 3 De la: anastasia_m 7 Ianuarie 2011 17:28
Femeia Leu, barbatul Berbec 6 De la: anybody 7 Iulie 2009 11:43
Urgent! 9 De la: kudika_4784 26 Aprilie 2012 16:52