Setari Cookie-uri

oare ar trebui sa-l uit?

buna!nici macar nu stiu cu ce sa incep, e dificil sa spun ce mi se intampla...acum 3 ani am avut o relatie cu M si aceasta relatie a durat 6 luni deoarece el a trebuit sa plece in strainatate datorita unor probleme familiale si eram atat de indragostita incat mereu simteam nevoia sa-i scriu macar un mail ,sa vorbesc cu el dar el nu reusea niciodata sa-mi raspunda si vorbeam o data la 3 saptamani ,pe parcurs am inceput sa cred ca nu mai tin la el datorita nepasarii lui . cand a ajuns acasa dupa vreo 6 luni el ar fi vrut ca totul sa fie la fel ca inainte dar eu nu stiam prea bine ce vreau si i-am spus ca ar fi mai bine sa luam o pauza.in aceasta pauza l-am cunoscut pe P si am inceput sa ma atasez de el foarte mult .am avut un conflict cu P si m-am impacat cu M pentru o luna pana cand mi-am dat seama ca distanta devenise un impediment din nou si crezand ca tin la P m-am impacat cu el. de 10 luni sunt cu P iar cu M am ramas in relatii amicale desi stiam mult prea bine ca in ciuda nepasarii pe care o afisa tinea enorm la mine deoarece a venit si la facultate in acelasi oras in care fac si eu facultatea,mereu ma suna era ingrijorat iar eu ma comportam ca si cum era fratele meu mai mare ,i-am facut cunostinta cu P si era gelos (mi-a marturisit asta) si mie nu mi-a prea pasat de asta...culmea ironiei e ca de cand stiu ca M are iubita si i-am vazut nu stiu ce mi se intampla,mi-am dat seama ca inca mai tin la el si nu mai pot continua relatia cu P. P imi reproseaza ca de la o vreme is foarte rece si ca nu ma intelege de ce nu mai e nimic ca inainte .cu M am vorbit,i-am marturisit sentimentele mele dar mi-a spus ca daca ii spuneam asta acum 6 luni nu ar fi stat mult sa se gandeasca dar acum nu stie ce sa faca...culmea e ca am facut si niste chestii prostesti si de atunci ma evita:( si anume dupa ce i-am marturisit ca tin la el l-am sarutat ...nu stiu ce sa mai fac:(ultima oara cand am vbt cu el mi-a sp ca l-am cam speriat:-
purpule_paranoia
Postat pe 19 Martie 2009 10:31
Atata timp cat mai exista litere in alfabet, nimic nu-i pierdut.
Faci si facultate? Serios???
rashela
Postat pe 19 Martie 2009 10:40
moama!!! bai.......!!si?????????????
catch_a_fire
Postat pe 19 Martie 2009 11:06
De la: rashela, la data 2009-03-19 10:40:27Atata timp cat mai exista litere in alfabet, nimic nu-i pierdut.
Faci si facultate? Serios???


:))ma asteptam la asta...mersi pentru ajutor:)
purpule_paranoia
Postat pe 19 Martie 2009 11:06
intre P si M lipseste L
SI VA IESI PLM...................................
just_heaven
Postat pe 19 Martie 2009 11:08
De la: just_maria, la data 2009-03-19 11:08:12intre P si M lipseste L
SI VA IESI PLM...................................

nu m-am gandit la asta dar noh:))))
purpule_paranoia
Postat pe 19 Martie 2009 11:14
mai de uitat nu il uita...dar lasa-l sa isi traiesca viata si nu il mai speria adica puii mei nu a apucat sa se gandeasca..daca maine ma satura?ca tu deja erai peste el ..acum..si eu as fugi..daca maine o sa il violezi
cum timpul inapoi nu il poti da mergi inainte cu P si apoi daca se razgandeste M te bagi peste el poate ii trece frica..daca nu..ramai cu P sau alta combinata
coffeeta
Postat pe 19 Martie 2009 11:23
De la: purpule_paranoia, la data 2009-03-19 10:31:33buna!nici macar nu stiu cu ce sa incep, e dificil sa spun ce mi se intampla...acum 3 ani am avut o relatie cu M si aceasta relatie a durat 6 luni deoarece el a trebuit sa plece in strainatate datorita unor probleme familiale si eram atat de indragostita incat mereu simteam nevoia sa-i scriu macar un mail ,sa vorbesc cu el dar el nu reusea niciodata sa-mi raspunda si vorbeam o data la 3 saptamani ,pe parcurs am inceput sa cred ca nu mai tin la el datorita nepasarii lui . cand a ajuns acasa dupa vreo 6 luni el ar fi vrut ca totul sa fie la fel ca inainte dar eu nu stiam prea bine ce vreau si i-am spus ca ar fi mai bine sa luam o pauza.in aceasta pauza l-am cunoscut pe P si am inceput sa ma atasez de el foarte mult .am avut un conflict cu P si m-am impacat cu M pentru o luna pana cand mi-am dat seama ca distanta devenise un impediment din nou si crezand ca tin la P m-am impacat cu el. de 10 luni sunt cu P iar cu M am ramas in relatii amicale desi stiam mult prea bine ca in ciuda nepasarii pe care o afisa tinea enorm la mine deoarece a venit si la facultate in acelasi oras in care fac si eu facultatea,mereu ma suna era ingrijorat iar eu ma comportam ca si cum era fratele meu mai mare ,i-am facut cunostinta cu P si era gelos (mi-a marturisit asta) si mie nu mi-a prea pasat de asta...culmea ironiei e ca de cand stiu ca M are iubita si i-am vazut nu stiu ce mi se intampla,mi-am dat seama ca inca mai tin la el si nu mai pot continua relatia cu P. P imi reproseaza ca de la o vreme is foarte rece si ca nu ma intelege de ce nu mai e nimic ca inainte .cu M am vorbit,i-am marturisit sentimentele mele dar mi-a spus ca daca ii spuneam asta acum 6 luni nu ar fi stat mult sa se gandeasca dar acum nu stie ce sa faca...culmea e ca am facut si niste chestii prostesti si de atunci ma evita:( si anume dupa ce i-am marturisit ca tin la el l-am sarutat ...nu stiu ce sa mai fac:(ultima oara cand am vbt cu el mi-a sp ca l-am cam speriat:-


ia o pauza....gandeste-te bine pe care dintre ei il vrei, k de multe ori pe cine nu putem avea, de ala ne agatzam. asa k gandeste-te bine. stai putzin singurica si pune ordine in ganduri.
cristi_nne
Postat pe 19 Martie 2009 13:29
De la: purpule_paranoia, la data 2009-03-19 11:06:41
De la: rashela, la data 2009-03-19 10:40:27Atata timp cat mai exista litere in alfabet, nimic nu-i pierdut.
Faci si facultate? Serios???


:))ma asteptam la asta...mersi pentru ajutor:)


Daca razi . e de bine! Acum serios, cum putem pretinde seriozitate, respect, intelegere si iubire.. intr-o asemenea "nebunie"? Fug de la x la y.. apoi, pentru ca x si-a lasat o suvita rebela pe frunte.. fug din nou spre el... Dar cum nici y nu-i de lepadat... incerc sa construiesc un triunghi... Totusi am pretentia sa fiu considerata o fata serioasa care isi doreste o relatie la fel de serioasa.
Mai da-i incolo pe amandoi! Deja e prea mult!
rashela
Postat pe 19 Martie 2009 21:03

ala bala portocala...
Diavolyta_
Postat pe 19 Martie 2009 21:08
De la: rashela, la data 2009-03-19 21:03:45
De la: purpule_paranoia, la data 2009-03-19 11:06:41
De la: rashela, la data 2009-03-19 10:40:27Atata timp cat mai exista litere in alfabet, nimic nu-i pierdut.
Faci si facultate? Serios???


:))ma asteptam la asta...mersi pentru ajutor:)


Daca razi . e de bine! Acum serios, cum putem pretinde seriozitate, respect, intelegere si iubire.. intr-o asemenea "nebunie"? Fug de la x la y.. apoi, pentru ca x si-a lasat o suvita rebela pe frunte.. fug din nou spre el... Dar cum nici y nu-i de lepadat... incerc sa construiesc un triunghi... Totusi am pretentia sa fiu considerata o fata serioasa care isi doreste o relatie la fel de serioasa.
Mai da-i incolo pe amandoi! Deja e prea mult!


subscriu
lucky_me
Postat pe 20 Martie 2009 09:36
aici se joaca x si o?vreau si eu
donttouch
Postat pe 20 Martie 2009 09:52
nu poti sa il uiti...pt ca in viata asta nu il uitam pe nici unul...dar fa ceea ce iti e tie mai bine,gandeste=-te bine cu care din ei vrei sa fii cu adevarat...si dc crezi ca unul din ei e alesul nu sta pe ganduri,go on!dc nu,lasa-i atunci pe amandoi si vezi-ti de viata ta,ca mai sunt si altii...good luck!
MidnightPoison
Postat pe 23 Mai 2009 11:30
De la: purpule_paranoia, la data 2009-03-19 10:31:33buna!nici macar nu stiu cu ce sa incep, e dificil sa spun ce mi se intampla...acum 3 ani am avut o relatie cu M si aceasta relatie a durat 6 luni deoarece el a trebuit sa plece in strainatate datorita unor probleme familiale si eram atat de indragostita incat mereu simteam nevoia sa-i scriu macar un mail ,sa vorbesc cu el dar el nu reusea niciodata sa-mi raspunda si vorbeam o data la 3 saptamani ,pe parcurs am inceput sa cred ca nu mai tin la el datorita nepasarii lui . cand a ajuns acasa dupa vreo 6 luni el ar fi vrut ca totul sa fie la fel ca inainte dar eu nu stiam prea bine ce vreau si i-am spus ca ar fi mai bine sa luam o pauza.in aceasta pauza l-am cunoscut pe P si am inceput sa ma atasez de el foarte mult .am avut un conflict cu P si m-am impacat cu M pentru o luna pana cand mi-am dat seama ca distanta devenise un impediment din nou si crezand ca tin la P m-am impacat cu el. de 10 luni sunt cu P iar cu M am ramas in relatii amicale desi stiam mult prea bine ca in ciuda nepasarii pe care o afisa tinea enorm la mine deoarece a venit si la facultate in acelasi oras in care fac si eu facultatea,mereu ma suna era ingrijorat iar eu ma comportam ca si cum era fratele meu mai mare ,i-am facut cunostinta cu P si era gelos (mi-a marturisit asta) si mie nu mi-a prea pasat de asta...culmea ironiei e ca de cand stiu ca M are iubita si i-am vazut nu stiu ce mi se intampla,mi-am dat seama ca inca mai tin la el si nu mai pot continua relatia cu P. P imi reproseaza ca de la o vreme is foarte rece si ca nu ma intelege de ce nu mai e nimic ca inainte .cu M am vorbit,i-am marturisit sentimentele mele dar mi-a spus ca daca ii spuneam asta acum 6 luni nu ar fi stat mult sa se gandeasca dar acum nu stie ce sa faca...culmea e ca am facut si niste chestii prostesti si de atunci ma evita:( si anume dupa ce i-am marturisit ca tin la el l-am sarutat ...nu stiu ce sa mai fac:(ultima oara cand am vbt cu el mi-a sp ca l-am cam speriat:-


Prima data hotaraste ce vrei de fapt ....sau pe cine
andreea1976
Postat pe 23 Mai 2009 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce credeti ca gandesc barbatii/baietii despre fete? 30 De la: poitiers 19 Iulie 2012 14:16
ce este normal si anormal in petrecerea timpului impreuna,intr-un cuplu???? 30 De la: danna23 22 Februarie 2010 23:25
Barbatii Gemeni -din vietile femeilor 63 De la: ica0258 13 August 2011 23:57
Ce ne facem cu femeile din viata lui? 27 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:22
Despre suflet....... 48 De la: gratuit89 22 Decembrie 2009 16:26