Setari Cookie-uri

de la un joc nevinovat la iubire(de la cuceritor la cucerita)si de la iubire la lacrimi

Nici nu stiu cum sa incep...Totul a inceput cand aveam 16 ani,cand l-am cunoscut pe el..printul din povesti..frumos,prezentabil,cu toate calitatile care imi plac mie si...fotbalist!Iar eu la fel de frumoasa,desteapta si dornica de necunoscut ,de ce e nou si foarte incapatanata de ”a fura” sa zic asa orice baiat care stiam ca le place fetelor din clasa mea!Si recunosc ca in primul an de liceu mi-am petrecut timpul ,si specific ca mi-a placut sa mi-l petrec,facand zeci de cuceriri pe saptamana si furand baietii cei mai frumosi si mai ales cei dupa care le curegeau ochii colegelor mele!Adoram sa le vad cum ma privesc cu invidie atunci cand eu eram de mana,sau ma sarutam,sau eram in compania sau in bratele vreunui baiat minune care îi ravasea mintitle vreunei colege!
Asa s-a intamplat si cu el..din privirea unor colege am citit ca au de gand sa fie cu el,una din ele chiar a si specificat ca are de gand sa fie cu el ca e foarte frumos...lucru care pe mine m-a ambitionat mult mai mult sa le-o iau inainte!
Zis si facut!Chiar daca in primele ore dupa ce il cunoscusem nu simteam o mare atractie fata de el,ambitia de a fi cu el si privirile care mi le arunca m-au facut sa ma indragostesc si sa-mi doresc cu adevarat sa fiu cu el nu numai pentru a le face in ciuda fetelor,ci si pentru ca simteam ceva in inimioara care ma indemna sa nu-l mai las!
Si, de la banala intalnire pe holul liceului intre o fata si un baiat(ceva gen videoclipul ”sufletul meu” al Andei Adam ,numai ca in cazul meu nu m-am lovit de el,si nici n-am scapat nimic pe jos)ci doar ca eu am venit dintr-o parte si el de dupa colt(venea sa ma caute) ne-am inpotmolit unul in fata celuilalt si ne-am privit in ochi pentru cateva secunde pana a ne continua drumurile(eu in directia in care mergeam si el dupa mine).., pana la simpla intamplare a atinegrii mainilor,nu a durat foarte mult pana cand sa-l privesc iar in ochi si sa ne sarutam!
Ma indragostisem nebuneste!În momentul ala nu ma mai interesau fetele si invidia lor,sau parerile altora!Ma interesa doar sa fiu eu fericita alaturi de el!Si relatia noastra a durat 3 luni pana cand el a incercat sa o opreasca din motivul de a nu suferi din cauza mea mai tarziu(inaintea mea suferise din cauza unei fete si din cauze ei nu mai vroia ca relatiile lui sa dureze mai mult de 3 luni)!
Am primit atunci un mesaj sec de pe numarul lui:ca ”s-a impacat cu fosta si ca s-a terminat”!Eu nu am vrut sa cred si l-am cautat in continuare(ceea ce el a apreciat si l-a facut sa se indragosteasca mai tare de mine)!Si l-am cautat,m-am dus la el acasa,fara sa anunt si nu l-am gasit acasa,dar am vorbit la telefon si i-am zis ca nu pot sa cred acel mesaj iar el mi-a zis atunci adevarul(ca acel mesaj era o scuza,pt ca alta scuza nu ar fi gasit si ca nu ar fi putut sa o faca direct) si am continuat relatia!Am continuat sa ne intalnim sa iesim impreuna si totul era nemaipomenit de frumos pentru mine!
Dupa 1 an de relatie eu am plecat in vacanta de vara in Italia,si dupa 3 saptamani l-am chemat si pe el,iar el a venit dupa mine!A fost o vacanta superba alaturi de el si de familia mea,dar in septembrie eu a trebuit sa ma intorc la liceu,iar el a ramas ca sa munceasca in Italia.Cu toate astea noi am continuat relatia!Vorbeam la telefon de 2-3 ori pe saptamana a cate 10-20-30 si chiar40 de minute (in italia este o oferta pentru a suna in romnia cu numai 20 de cent/minut) si zilnic vorbeam pe internet de la ora 5 cand el ajungea acasa de la munca pana seara tarziu a 10-11 poate si 12!Cand a venit iar vara eu am plecat iar in italia!toate bune si frumoase...in luna august si-a dorit sa se intoarca in tara si eu am mers cu el dar m-am intors in italia chiar daca era sfarsit de august si in septembrie incepeam iar scoala!Evident dupa 3 saptamani m-am intors la liceu.era ultimul an nu aveam de gand sa raman in italia!Am continuat sa vorbim pe internet..De Craciun a venit acasa si m-a cerut de sotie..am petrecut cea mai frumoasa vacanta de iarna impreuna,dupa care s-a intors la munca in Italia!Noi ne-am continuat relatia pe internet!Ne-am mai vazut si de Paste cand am plecat eu in Italia pentru 2 saptamani, dupa care iar pe internet!
Dupa terminarea liceului,si a examenului de bac toata familia mea se astepta ca eu sa ma duc la o facultate renumita,intr-un alt oras cu facultati bune(Constanta,Bucuresti sau Iasi),unde aveam toate sansele sa intru la o facultate de stat...Dar alegerea mea a fost alta..M-am inscris la facultate dar la invatamant la distanta si am ales centru teritorial Roma..mi-am luat bilet de avion doar dus fara ca cineva din familia mea sa stie ceva si cu 3 zile inante de data de pe bilet i-am anuntat pe bunici decizia mea si am plecat in Italia! I-am dezamagit pe toti din familia mea cu alegerea pe care o facusem dar eu am vrut sa imi continui relatia si sa traiesc cu barbatul pe care il iubesc , nu aveam de gand sa mai stau si la facultate la zi iar el in Italia!Era o decizie pe care am luat-o impreuna cu el pentru ca vroiam amandoi sa fim unul langa celalalt,nu sa stam toata ziua sa vorbim la telefon sau pe internet!
Am ajuns in Italia!Toate bune si frumoase..iubire si fericire chiar daca odata cu criza financiara el a ramas fara servici totul a fost bine in reatia noastra,pana pe data de 8 martie!El a ales sa imi faca un cadou de ziua femeii mai special..adica m-a dus la o cascada de care auzisem noi ca e frumoasa si stia ca imi doream sa merg sa o vad!Am fost am vazut iar la intoarcere a constatat ca i s-a rupt manerul de unde se deschide torpedoul si a inceput sa țipe si sa ma insulte(proasta,dobitoaca)cum de am putut sa trag asa tare de el si sa-l rup!Am inceput sa plang,stiam ca nu era vina mea si chiar de ar fi fost nu trebuia sa imi vorbeasca asa!M-am dat jos din masina si am vrut sa plec,el a venit dupa mine si a continuat sa ma insulte,iar eu i-am tras o palma peste fața!Atat a trebuit ca el sa imi dea 2 palme si un șut in fund!M-am intors la masina,caci pana acasa mai era de mers si nu aveam cum sa merg pe jos!Am ajuns acasa...o saptamana nu am vorbit cu el...ba chiar il insultam si eu si nu-i faceam nici de mancare nici pachet dimineata la munca..nimic din partea mea!Nici el nu mi-a aratat ca i-ar parea rau sau vreun gest de afectiune din parte lui!Intr-o noapte eu am inceput sa plang,nu mai suportam situatia noastra si am inceput sa ascult muzica in cãști,iar atunci el m-a luat in brate si asa am reusit sa adorm!Dupa cateva zile iar ne-am certat si iar m-a lovit..Am incercat sa las sa treaca si sa-l iert dar cum incepea sa imi treaca mie supararea cum se ivea cate un motiv de scandal!Mi-a zis sora mea intr-o seara ca ea si prietenul ei banuiesc ca el nu ma iubeste...ca sta cu mine doar cat mai sta in italia pentru ca lui îi convine:stam la mama si se cheltuiesc mai putini bani decat daca am fi stat in alta parte!Dupa doar 3 zile dupa ce mi-a zis sora mea treaba asta,unchiul meu care se ducea in Spania s-a gandit sa treaca si pe la noi..ne-a mai adus cate ceva din țara ne-a si vazut dupa mult timp si mi-a zis acelasi lucru care mi l-a zis si sora mea!Nu am vrut sa-i zic lui treaba asta,dar ne-am certat din nou si a iceput iar cu insultele si de nervi am luat ce aveam la indemana (telecomanda de la televizor)si am aruncat-o spre el,iar el a facut cel mai josnic gest pe care putea sa-l faca vreodata:m-a scuipat!A venit langa mine si am inceput sa ne certam,si m-a agatat de tricou si a tras de mine cu o furie de parca mai avea putin si ma omora si tot nu inceta sa ma insulte!De nervi i-am zis ca are dreptate lumea..si -am zis ce mi-a zis sora mea,si el inainte de a se pune sa se culce mi-a zis sa ma gandesc bine ce am de gand si ce vreau sa fac,iar azi am vorbit la telefon cand era la munca si mi-a vorbit destul de frumos!
Nu stiu ce sa mai zic,ce sa mai fac.Nu stiu ce decizie sa iau.Parca nu as mai vrea sa raman langa el dupa ce m-a insultat,m-a lovit si m-a scuipat dar parca nici n-as vrea sa sa ma despart de el!Ce as putea sa fac?Ce sa mai cred?Au dreptate sora si unchiul meu?Cateodata se poarta extrem de frumos cu mine dar de 2 saptamani au inceput certurile astea..eu incerc sa imi revin sa il iert dar cand incepe sa imi treaca supararea vine el cu alt motiv de cearta...De 2 saptamani el nu mi-a mai zis nicio vorba frumoasa,un te iubesc,sau sa ma ia sa ma stranga in brate sau vreu alt gest de tandrete..absolut nimic din partea lui!S-a schimbat mult in 2 saptamani.I-am zis treaba asta ca eu am nevoie de dragoste,de afectiune si de toate gesturile astea de iubire pentru a fi fericita ,dar el nimic!Acorda prea mult timp discutiilor despre masini,sau fotbal,sau sta prea mult cuprietenii dar cu mine parca nu are timp sa isi petreaca si sa imi acorde si mie macar o ora de tandrete si de iubire pe zi.Ce as putea sa cred?Are cumva pe alcineva?Va rog sa imi raspudeti daca tot imi cititi povestea!
cristyna89
Postat pe 18 Martie 2009 18:21
De la: cristyna89, la data 2009-03-18 18:21:26Nici nu stiu cum sa incep...Totul a inceput cand aveam 16 ani,cand l-am cunoscut pe el..printul din povesti..frumos,prezentabil,cu toate calitatile care imi plac mie si...fotbalist!Iar eu la fel de frumoasa,desteapta si dornica de necunoscut ,de ce e nou si foarte incapatanata de ”a fura” sa zic asa orice baiat care stiam ca le place fetelor din clasa mea!Si recunosc ca in primul an de liceu mi-am petrecut timpul ,si specific ca mi-a placut sa mi-l petrec,facand zeci de cuceriri pe saptamana si furand baietii cei mai frumosi si mai ales cei dupa care le curegeau ochii colegelor mele!Adoram sa le vad cum ma privesc cu invidie atunci cand eu eram de mana,sau ma sarutam,sau eram in compania sau in bratele vreunui baiat minune care îi ravasea mintitle vreunei colege!
Asa s-a intamplat si cu el..din privirea unor colege am citit ca au de gand sa fie cu el,una din ele chiar a si specificat ca are de gand sa fie cu el ca e foarte frumos...lucru care pe mine m-a ambitionat mult mai mult sa le-o iau inainte!
Zis si facut!Chiar daca in primele ore dupa ce il cunoscusem nu simteam o mare atractie fata de el,ambitia de a fi cu el si privirile care mi le arunca m-au facut sa ma indragostesc si sa-mi doresc cu adevarat sa fiu cu el nu numai pentru a le face in ciuda fetelor,ci si pentru ca simteam ceva in inimioara care ma indemna sa nu-l mai las!
Si, de la banala intalnire pe holul liceului intre o fata si un baiat(ceva gen videoclipul ”sufletul meu” al Andei Adam ,numai ca in cazul meu nu m-am lovit de el,si nici n-am scapat nimic pe jos)ci doar ca eu am venit dintr-o parte si el de dupa colt(venea sa ma caute) ne-am inpotmolit unul in fata celuilalt si ne-am privit in ochi pentru cateva secunde pana a ne continua drumurile(eu in directia in care mergeam si el dupa mine).., pana la simpla intamplare a atinegrii mainilor,nu a durat foarte mult pana cand sa-l privesc iar in ochi si sa ne sarutam!
Ma indragostisem nebuneste!În momentul ala nu ma mai interesau fetele si invidia lor,sau parerile altora!Ma interesa doar sa fiu eu fericita alaturi de el!Si relatia noastra a durat 3 luni pana cand el a incercat sa o opreasca din motivul de a nu suferi din cauza mea mai tarziu(inaintea mea suferise din cauza unei fete si din cauze ei nu mai vroia ca relatiile lui sa dureze mai mult de 3 luni)!
Am primit atunci un mesaj sec de pe numarul lui:ca ”s-a impacat cu fosta si ca s-a terminat”!Eu nu am vrut sa cred si l-am cautat in continuare(ceea ce el a apreciat si l-a facut sa se indragosteasca mai tare de mine)!Si l-am cautat,m-am dus la el acasa,fara sa anunt si nu l-am gasit acasa,dar am vorbit la telefon si i-am zis ca nu pot sa cred acel mesaj iar el mi-a zis atunci adevarul(ca acel mesaj era o scuza,pt ca alta scuza nu ar fi gasit si ca nu ar fi putut sa o faca direct) si am continuat relatia!Am continuat sa ne intalnim sa iesim impreuna si totul era nemaipomenit de frumos pentru mine!
Dupa 1 an de relatie eu am plecat in vacanta de vara in Italia,si dupa 3 saptamani l-am chemat si pe el,iar el a venit dupa mine!A fost o vacanta superba alaturi de el si de familia mea,dar in septembrie eu a trebuit sa ma intorc la liceu,iar el a ramas ca sa munceasca in Italia.Cu toate astea noi am continuat relatia!Vorbeam la telefon de 2-3 ori pe saptamana a cate 10-20-30 si chiar40 de minute (in italia este o oferta pentru a suna in romnia cu numai 20 de cent/minut) si zilnic vorbeam pe internet de la ora 5 cand el ajungea acasa de la munca pana seara tarziu a 10-11 poate si 12!Cand a venit iar vara eu am plecat iar in italia!toate bune si frumoase...in luna august si-a dorit sa se intoarca in tara si eu am mers cu el dar m-am intors in italia chiar daca era sfarsit de august si in septembrie incepeam iar scoala!Evident dupa 3 saptamani m-am intors la liceu.era ultimul an nu aveam de gand sa raman in italia!Am continuat sa vorbim pe internet..De Craciun a venit acasa si m-a cerut de sotie..am petrecut cea mai frumoasa vacanta de iarna impreuna,dupa care s-a intors la munca in Italia!Noi ne-am continuat relatia pe internet!Ne-am mai vazut si de Paste cand am plecat eu in Italia pentru 2 saptamani, dupa care iar pe internet!
Dupa terminarea liceului,si a examenului de bac toata familia mea se astepta ca eu sa ma duc la o facultate renumita,intr-un alt oras cu facultati bune(Constanta,Bucuresti sau Iasi),unde aveam toate sansele sa intru la o facultate de stat...Dar alegerea mea a fost alta..M-am inscris la facultate dar la invatamant la distanta si am ales centru teritorial Roma..mi-am luat bilet de avion doar dus fara ca cineva din familia mea sa stie ceva si cu 3 zile inante de data de pe bilet i-am anuntat pe bunici decizia mea si am plecat in Italia! I-am dezamagit pe toti din familia mea cu alegerea pe care o facusem dar eu am vrut sa imi continui relatia si sa traiesc cu barbatul pe care il iubesc , nu aveam de gand sa mai stau si la facultate la zi iar el in Italia!Era o decizie pe care am luat-o impreuna cu el pentru ca vroiam amandoi sa fim unul langa celalalt,nu sa stam toata ziua sa vorbim la telefon sau pe internet!
Am ajuns in Italia!Toate bune si frumoase..iubire si fericire chiar daca odata cu criza financiara el a ramas fara servici totul a fost bine in reatia noastra,pana pe data de 8 martie!El a ales sa imi faca un cadou de ziua femeii mai special..adica m-a dus la o cascada de care auzisem noi ca e frumoasa si stia ca imi doream sa merg sa o vad!Am fost am vazut iar la intoarcere a constatat ca i s-a rupt manerul de unde se deschide torpedoul si a inceput sa țipe si sa ma insulte(proasta,dobitoaca)cum de am putut sa trag asa tare de el si sa-l rup!Am inceput sa plang,stiam ca nu era vina mea si chiar de ar fi fost nu trebuia sa imi vorbeasca asa!M-am dat jos din masina si am vrut sa plec,el a venit dupa mine si a continuat sa ma insulte,iar eu i-am tras o palma peste fața!Atat a trebuit ca el sa imi dea 2 palme si un șut in fund!M-am intors la masina,caci pana acasa mai era de mers si nu aveam cum sa merg pe jos!Am ajuns acasa...o saptamana nu am vorbit cu el...ba chiar il insultam si eu si nu-i faceam nici de mancare nici pachet dimineata la munca..nimic din partea mea!Nici el nu mi-a aratat ca i-ar parea rau sau vreun gest de afectiune din parte lui!Intr-o noapte eu am inceput sa plang,nu mai suportam situatia noastra si am inceput sa ascult muzica in cãști,iar atunci el m-a luat in brate si asa am reusit sa adorm!Dupa cateva zile iar ne-am certat si iar m-a lovit..Am incercat sa las sa treaca si sa-l iert dar cum incepea sa imi treaca mie supararea cum se ivea cate un motiv de scandal!Mi-a zis sora mea intr-o seara ca ea si prietenul ei banuiesc ca el nu ma iubeste...ca sta cu mine doar cat mai sta in italia pentru ca lui îi convine:stam la mama si se cheltuiesc mai putini bani decat daca am fi stat in alta parte!Dupa doar 3 zile dupa ce mi-a zis sora mea treaba asta,unchiul meu care se ducea in Spania s-a gandit sa treaca si pe la noi..ne-a mai adus cate ceva din țara ne-a si vazut dupa mult timp si mi-a zis acelasi lucru care mi l-a zis si sora mea!Nu am vrut sa-i zic lui treaba asta,dar ne-am certat din nou si a iceput iar cu insultele si de nervi am luat ce aveam la indemana (telecomanda de la televizor)si am aruncat-o spre el,iar el a facut cel mai josnic gest pe care putea sa-l faca vreodata:m-a scuipat!A venit langa mine si am inceput sa ne certam,si m-a agatat de tricou si a tras de mine cu o furie de parca mai avea putin si ma omora si tot nu inceta sa ma insulte!De nervi i-am zis ca are dreptate lumea..si -am zis ce mi-a zis sora mea,si el inainte de a se pune sa se culce mi-a zis sa ma gandesc bine ce am de gand si ce vreau sa fac,iar azi am vorbit la telefon cand era la munca si mi-a vorbit destul de frumos!
Nu stiu ce sa mai zic,ce sa mai fac.Nu stiu ce decizie sa iau.Parca nu as mai vrea sa raman langa el dupa ce m-a insultat,m-a lovit si m-a scuipat dar parca nici n-as vrea sa sa ma despart de el!Ce as putea sa fac?Ce sa mai cred?Au dreptate sora si unchiul meu?Cateodata se poarta extrem de frumos cu mine dar de 2 saptamani au inceput certurile astea..eu incerc sa imi revin sa il iert dar cand incepe sa imi treaca supararea vine el cu alt motiv de cearta...De 2 saptamani el nu mi-a mai zis nicio vorba frumoasa,un te iubesc,sau sa ma ia sa ma stranga in brate sau vreu alt gest de tandrete..absolut nimic din partea lui!S-a schimbat mult in 2 saptamani.I-am zis treaba asta ca eu am nevoie de dragoste,de afectiune si de toate gesturile astea de iubire pentru a fi fericita ,dar el nimic!Acorda prea mult timp discutiilor despre masini,sau fotbal,sau sta prea mult cuprietenii dar cu mine parca nu are timp sa isi petreaca si sa imi acorde si mie macar o ora de tandrete si de iubire pe zi.Ce as putea sa cred?Are cumva pe alcineva?Va rog sa imi raspudeti daca tot imi cititi povestea!


Oamenii se mai si schimba unii in bine altii in rau ...omul asta e o bestie ..un drac cu chip de om ..cum sa te bata si sa te scuipe, sa te injure...chiar asa in halul asta ? Nu vreau sa ma gandesc daca chiar o sa aiba motiv ...o sa te omoare sau cum ?Dumnezeule ...lasa-l si vede-ti de treaba ta ..cat a fost frumos a fost , akum nu mai e, nu mai e iubire e vrajeala, isi bate joc de tine ...LASA-L !
__LL__
Postat pe 18 Martie 2009 19:55
Pai stai in continuare cu el, nu de alta dar sa se bucure si fetele, colegele care aveau
bucurii la el ...ca le-ai scapat de un badaran!!!
Nu te supara pe mine, dar asa este in viata...cand faci lucrurile doar pentru a avea orgoliul ciugulit, pentru ca adori sa fii invidiata...mai primesti cate o palma, cate un sut in fund...
O fata frumoasa si desteapta ar fi intrat la o facultate buna, ar fi fost mult mai dornica sa isi asigure un viitor , o cariera ca de doar asa ar fi putut dovedi ca este desteapta , nu? O fata frumoasa si desteaptata nu isi petrece timpul "furand baietii cei mai frumosi" doar pentru a se simti invidiata...invidia nu este un sentiment nobil, iar o persoana desteapta stie ca nu este suficient sa fii frumoasa ci iti mai trebuie si un caracter frumos...
Ce ai facut tu pana acum ai demostrat doar ca esti frumoasa...acum e timpul sa demonstrezi ca esti si desteapata.
Cine rade la urma, rade mai bine !
Callyope
Postat pe 18 Martie 2009 20:48
mama zeci de cuceriri pe saptamana...ai vrut sa faci high score? si mi se pare irelevant sa te plangi akum de tipu asta.un om nu le poate avea pe toate.dak arata f bine poate ca are alte hibe in alta parte,dupa cum ai descoperit recent.mai sunt si exceptii...dar fiind "fotbaliator" nu stiu ce sperante mari iti puneai tu in buna lui educatie :P
anyway sper sa iasa cum vreii tu asa ca iti urez succes si mai mult discernamant in alegerile viitoare.
razz
Postat pe 19 Martie 2009 22:20
Cea mai mare greseala pe care o poate face o fata este sa renunte la studii pentru un barbat. Studiile inseamna in primul rand sansa unui viitor mai bun si sansa de a nu depinde de nimeni in viata asta.
Sa sti ca viata asta e plina de surprize si intorsaturi ciudate. Azi cuceresti zeci de baieti pe sapt., maine iti iei un sut un fund...
Uite ce e, nu vreau sa fiu rea dar, mai ai fff mult de crescut. Cu cat te maturizezi mai repede cu atat vei renunta la viziunea asta superficiala asupra vietii. Pt ca nu tot ce ni se intampla pare scos dintr-un videoclip al Andei Adam...

Considera ca ai facut un pas inainte atunci cand nu vei mai putea afirma despre tine insuti ca esti frumoasa si desteapta cu atata usurinta si cand vei putea sa stai un minut sa te gandesti ce anume ai realizat tu in viata ca sa te poti considera cu adevarat plina de calitati.

Si o ultima chestie: da-i un sut in fund individului si vezi-ti de viata ta!
gazamica
Postat pe 25 Martie 2009 18:55
Eu zic ca nu merita sa mai stai cu un asemenea tip.....Sincer nu pot sa inteleg cum nu iai dat inca papuci......Nu te merita si o sa continue asa....deci nu merita...lasal....
andreaandrea
Postat pe 11 Aprilie 2009 22:53
barbatii care stiu sa iubeasca cu adevarat,nu lovesc o femeie.
dana_mv
Postat pe 11 Aprilie 2009 23:15
Un barbat care se comporta astfel nu merita o persoana langa el........cum mai poti sta cu cineva care te loveste,te insulta,te scuipa???
Scumpo barbati mai gasesti pe lumea asta si daca as fi in locul tau si ultimul de pe pamant sa fie si nu as mai sta cu el in conditiile astea!!!
Si cum se zice ne iubim mult dar daca nu ne mai intelegem mai bine fiecare pe drumul nostru ca e mai bine!!!
Sper ca ti-a fost de folos macar putin parerea mea.

Postat pe 12 Aprilie 2009 02:24
daca s`a intamplat o data....de 2 ori..fii sigura ca o sa se mai intamle....Tipul asta nu o sa se schimbe niciodata.ptr ce mai stai cu el?iti place sa fii scuipata?nu cred....esti inca tanara ai viitorul in fata si familia alaturi.Acum e timpul tau sa iei decizia corecta...gandeste`te daca asa face acum..pe viitor o sa apara copii o sa fii legata de el,o sa te umileasca mereu.nici nu vreau sa ma gandesc sunt atatea cazuri..atatea fete inconstiente....ai grija ce faci
iulices
Postat pe 12 Aprilie 2009 03:04
De la: Callyope, la data 2009-03-18 20:48:16Pai stai in continuare cu el, nu de alta dar sa se bucure si fetele, colegele care aveau
bucurii la el ...ca le-ai scapat de un badaran!!!
Nu te supara pe mine, dar asa este in viata...cand faci lucrurile doar pentru a avea orgoliul ciugulit, pentru ca adori sa fii invidiata...mai primesti cate o palma, cate un sut in fund...
O fata frumoasa si desteapta ar fi intrat la o facultate buna, ar fi fost mult mai dornica sa isi asigure un viitor , o cariera ca de doar asa ar fi putut dovedi ca este desteapta , nu? O fata frumoasa si desteaptata nu isi petrece timpul "furand baietii cei mai frumosi" doar pentru a se simti invidiata...invidia nu este un sentiment nobil, iar o persoana desteapta stie ca nu este suficient sa fii frumoasa ci iti mai trebuie si un caracter frumos...
Ce ai facut tu pana acum ai demostrat doar ca esti frumoasa...acum e timpul sa demonstrezi ca esti si desteapata.
Cine rade la urma, rade mai bine !


Fato draga, fac eforturi sa te-nteleg. N-am vazut unul (una) sa te-aplaude pentru tot comportamentul tau. Si nu te supata ca-ti spun, esti prima vinovata. Nu uita ca te joci cu-n lucru care nu se mai intoarce: CU VIATA TA! Bun, n-ai ascultat, i-ai dezamagit pe parinti, pe rude, pe toti, dar nu uita ca acestia au fost cei care-au suferit cel mai mult pentru purtarea ta. Nu pe ei ii pacalesti, pe tine! Pe ei, din cauza ca te iubesc cu-adevarat ii faci numai sa sufere. Si-ar trebui si tu sa suferi, dar probabil ca incapatanarea ta depaseste suferinta. Pentru ca atunci cand un barbat (baiat) iti da o palma, nu o bataie ci doar o palma, e un semnal de alarma. Mare! #E degradant nu pentru tine, ci pentru el. Dar la a doua palma, deja tu esti vinovata, ca mai stai cu el. Ori aici ai trecut de faza cu palmele, cu bataia, oh, asta a fost flaore la ureche. Acum ai ajuns sa fi scuipata. Nici macar pe-o tarfa n-o scuipi, pentru ca este femeia cu care te-ai culcat, chiar daca n-o iubesti cu sufletul, ai facut totusi amor cu ea; si chiar si ea are dreptul la un anume respect din partea unui barbat. dar de unul care te-a scuipat, sa fugi! sa fugi fetito scumpa fara sa te mai uiti inapoi cat te tin picioarele. Esti inca tanara, inca... mai poti sa-ti refaci viata si asta sa-ti fie invatatura de minte. Atata cata mai ai.
Imi pare rau, dar daca parintilor le dau lacrimile, noua nu ne inspiri decat mila.
Fugi! Fugi! Fugi! Cu cat mai repede cu-atat mai bine pentru tine.
Si apuca-te de scoala.
Ndrusu
Postat pe 12 Aprilie 2009 05:34
si acum ce astepti de fapt? sa te calce in picioare? nu vezi ca pentru el esti ...ca o " minge de fotbal" ?....lasa-l...si pentru binele tau fa-o repede...pana nu ajungi prin spitale ca urmare a gesturilor lui de "tandrete".
ingerasultau
Postat pe 12 Aprilie 2009 05:49
Am si eu o poveste asemanatoare.Am inceput relatia cu el din ambitite.Barbatul frumos,cu bani,stilat,elegant,afemeiat.Am avut o relatie de trei ani.Totul a inceput din prea multa gelozie(din partea lui).Reprosuri,jigniri,amenintari.N-a dat niciodata in mine.Din fata eleganta,comunicativa,cu multi prieteni,ajunsesem sa-mi fie frica sa ridic capul din pamant si sa ma uit la cineva.IMi reprosa ca eu nu sint geloasa,ca nu-l iubesc.Gelozia e buna dar in ,,doza,, mica.Intr-o seara a venit acasa furios si mi-a zis ca ma bate pina ma omoara ca el stie ce fac eu la munca.Atunci am luat decizia definitorie.I-am zis,,ne despartim ca sa nu ajungem sa ne batem precum huliganii''.A ridicat mina la mine iar eu de frica am luat o sticla si i-am dat peste ochi.N-a apucat sa ma loveasca ,iar eu m-am asezat pe pat fiindca nu-mi venea sa cred ce-am facut.Asa s-a terminat povestea noastra de dragoste.Mi-am inecat amarul in fumat si bautura si nopti nedormite.O luna de zile n-am fost om.Am suferit enorm de mult.Am trecut peste asta si iata-ma iar intr-o relatie super frumoasa.O relatie plina de dragoste,afectiune si incredere.Intr-adevar o pot numi si defini RELATIE.Nu trebuie sa suferi linga el.Esti tinara si ai toata viata inainte.Mai tirziu daca apare si-un copil ce-o sa faci?
razelm
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:06
Ti-am citit povestea .E infiorator cum poate sa se schimbe cineva de la o zi la alta .Daca a dat odata in tine si l-ai iertat o sa dea si a doua oara pentru ca il ierti .Nu accepta asa ceva ,meriti mai mult. Intelege NU TE MAI IUBESTE e dur adevarul stiu .Incearca sa mergi mai departe DAR FARA EL CA NU TE MERITA .Ai familia alaturi care te sprijina. Totul depinde de tine, ai grija ce hotarare iei gandeste-te bine .
GEORGIANA_76
Postat pe 12 Aprilie 2009 11:37
Cristyna89, daca mai stai langa el chiar ca esti o proasta! Tu sa-l scuipi si sa-i dai un sut in fund! Tu chiar ai crezut ca boul asta te iubeste?! Auzi, fotbalist! La ce dracu' sa te astepti de un fotbalist?! Daca te mai ia la bataie, baga-i degetele in ochi si scoate-le pe parte cealalta! Ha ha ha! Fa-ti, mai fato, studiile, traieste-ti viata, arata- i ca nu incepe si nu se termina lumea cu el, cunoaste alti barbati si lasa-l pe cretinul asta! Nu ai numic de castigat de pe urma lui! Daca te iubea, nu se purta asa! Lasa-l in zeama lui! Valeeeeaaaaa!
darksukkubus69
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:11
am mai scris un mesaj lung, dar vad ca nu a aparut.
merci, kudika
rezum in doua vorbe.
te crezi inteligenta? ceea ce faci demonstreaza ca nu esti.
esti doar vanitoasa, atata tot.
misca-ti fundul nehotarat, fa-i bagajele si expediaza-l.
ar fi prima chestie inteligenta pe care ai face-o.
daca nu o faci, ii demonstrezi ca ai ramas la fel de proasta si va matura cu tine trotuarele romei.
daca in schimb, esti masochista, iti place sa fii brutalizata si unsa cu murdarie din cap pana in picioare, ramai cu el.

ioanashiatat
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:29
lasa-l ,nu te merita.nimeni nu merita asa ceva...dar mai ales o femeie...nu sunt de acord cu acest lef de om daca pot sa-l numesc om, este o bruta...iti vei pierde timpul cu el, viata merge inainte, uita l! te sarut!pupici!
mayasimona
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:05
in primul rand, draga mea nu baga in seama comentariile rautacioase sau cele off topic. Am trecut printr-o situatie mult mai grava decat a ta. Oricat vei incerca sa il schimbi, nu vei reusi. Omul care ajunge sa te loveasca 1 data o va face mereu. Pleaca cat mai ai respect pentru tine. O relatie inseamna mai mult de indragostit, stat impreuna..etc. Trebuie sa se bazeze pe respect. Capul sus, chiar daca iti e greu, dar pleaca cat mai repede si fa tot posibilul sa nu ramai singura, pentru ca traumele loviturilor fizice se pot transforma in lucruri mult mai grave. Daca tot consideri ca tii la el, gandeste-te asa: "ce-ar fi daca as fi gravida si m-ar lovi"?iti raspund eu care sunt posibilitatile: pe langa viata ta ai mai nenoroci una si te-ai gasi in imposibilitatea, Doamne fereste sa nu mai poti avea copii. Ia o decizie matura, du-te la parinti cu capul sus. Pana la urma, ai facut cum ai doritsi crezut de cuviinta la momentul respectiv. Asta e viata. Te ridici si mergi mai departe. Daca doresti, poti sa imi trimiti un mail la wsa_kitty@yahoo.com. Sa fii tare! Cu mult drag, Laura
WOLFITZA
Postat pe 13 Aprilie 2009 01:07
este ff greu sa termini o relatie si eu am trecut prin ceva asemanator si mi-a fost extrem de greu sa-l las cu 10 luni inainte de nunta...o luma am suferit cumplit....acum ma doare k nu am terminat mai demult...asta e viata e plina de surprize lasa-l fa-ti viata mai frumoasa singura nu langa el k nu merita.
alina_860102
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:57
nu faci decat sa te amagesti.........nu va mai fi cum a fost niciodata oricat de tare speri tu.ruptura s-a produs.un lucru carpit nu mai poate fi ca nou.si oare merita.......te-ai intrebat? intr-o relatia amandoi partenerii trebuie sa mearga in aceiasi directie altfel.......asculta si sfatul celor din jur si poate ca este mai bine ca s-au intamplat acum toate astea si nu mai tarziu......ptr binele tau incearca sa vezi realitatea dureroasa si cruda decat sa regreti mai tarziu.esti tanara ,viata merge inainte si nu uita nu esti singura.........priveste in jurul tau la toti cei care sunt langa tine.bafta multa si deschide ochii cat poti de mari !!!
kudika001317
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:21
naspa ce pot sa spun...si eu am stat cu un baiat 3 ani,apoi m-am mutat la el si inca 1 an a mai fost frumos;visam k el e cel mai potrivit pt mine...k cu el voi petrece tot restu vietii; dar nu a fost asa k dupa aceea s-a schimbat,a urmat o juma de an in care ma batea fara motiv... in total 4 ani juma am stat cu el...apoi mi-am luat inima in dinti si am plekt de la el.... acu ii pare rau...k nu mai gaseste o fata ca mine... sa faca tot ce faceam eu (de 3 ori femeie ).... acum....eu sunt maritata cu un baiat de nota 10... avem si o fetita... acum eu sunt fericita si el inca mai cauta o fata ca mine...sa il accepte asa cum e... deci...poate ai inteles ceva din povestea mea...asa pe scurt cum a fost ea scrisa... al tau e pus undeva bine...trebuie doar sa il cauti bine... poop si bafta!!! pleaca cit mai poti...
patrascuioana
Postat pe 13 Aprilie 2009 22:53
apropos...am uitat sa mentionez...eu ma certam cu toata lumea pt el...el fiind si primul barbat din viata mea.....dar am trecut peste povestea asta...cu greu...cu mult greu dar am trecut....pina sa il cunosc pe sotul meu(Bogdan)am mai stat cu un baiat mai mare ca mine cu 7 ani...si el am cerzut k e omul potrivit... m-am mutat cu el dupa o luna ... dar dupa un an am renuntat si la el...pt l ma insela eu lucram si de zi si de noapte...iar cund noaptea eram la servici el ducea fete aksa...cu alte cuvinte ma insela...am renuntat... simteam k nu mai am putere sa o iau de la inceput...cu bogdan a inceput totul ca o joaca... acu sunt fericita...suntem impreuna de 1 an si 10 luni si de 10 luni suntem casatoriti ....

ps....nu te opri la el....fai bagaju si da-i cu flit...nu te merita...si desteapta ca tara geme...
patrascuioana
Postat pe 13 Aprilie 2009 23:10
Oamenii nu se schimba...doar, isi arata cealalta "fata"...Nu rebuia sa renunti la studii!!
cosmyy
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:33
Nu asa ar trebui sa se comporte un iubit cu tine. Si tu nu ai de ce sa-i suporti comportamentul violent pe care il manifesta.

Am si eu un iubit. Si mi s-a intamplat ca dintr-o neglijentza a mea sa-i lovesc masina. Stii ce a facut? Mi-a zis frumos ca nu e nici o problema, sa nu fiu suparata, ca totul se rezolva. Observi vreo diferentza? Nu a tipat, nu m-a lovit, desi masina era noua, de 2 saptamani luata din service. Asa ar trebui sa se comporte cineva care intradevar tine la tine.

Si referitor cu scoala. Cum ziceau si alte fete mai sus, ea iti ofera un viitor, nu ar trebui sa renunti la ea. Esti inca tanara poti sa o iei de la capat.

El ar trebui sa te pretuiasca in fiecare zi doar pentru ca existi, nu sa te insulte sau mai rau sa te scuipe. Detaseaza-te un pic de toata povestea asta si fa ce e mai bine pentru tine.
gazutza
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:47
dak a dat in tine ...o data ...a doua ora ....sa stii ca o sa o faca de cate ori are ocazia....stiu cum e sa iubesti si sa nu ti se dea atentie....cand o sa va casatoriti si o sa aveti un copil atunci ce o sa mai faca .... :-?? gandeste'te bine si nu te lasa influentata de nimeni......ia o decizie de care crezi ca nu o sa'ti para rau mai tarziu....
ruxxy_aln21
Postat pe 17 Aprilie 2009 18:56
In primul si primul rand, fara suparare, dar trebuie sa te maturizezi! Si asta cat mai repede! Pentru ca situatia in care ai ajuns ai cautat-o tu cu lumanarea.
Si in privinta lui, martalogi ca el sunt destui pe lume
AnotherCatWoman
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:19
pai daca sta la ai tai...... ..eu zic asa ...
- FAI BAGAJUL
- ARUNCA-L AFARA CU UN SUT IN FUND
- si inainte sa inchizi usa SCUIPA-L.......SAU MAI BINE NU.... CA NU MERITA
ferero
Postat pe 15 Mai 2009 04:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spun barbatii adevarul cand sunt bauti? 98 De la: puiutz1 18 Martie 2012 08:44
parintii lui sunt prea bagaciosi 8 De la: Anonima_007 9 Ianuarie 2010 03:07
Cine mai intelege barbatii? Nici nu ma vrea, nici nu ma lasa... 1 De la: kudika_1036236 23 Martie 2019 15:02
ADUC BANII FERCIREA? 138 De la: baby_jacks3187 26 Iulie 2012 04:53
Ce ne facem cu femeile din viata lui? 27 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:22