Setari Cookie-uri

Barbatii Berbeci!!!

Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dolceK
Postat pe 21 Martie 2009 00:01
suna mai bine la 112...
ninushk
Postat pe 30 Martie 2009 13:35
?????
Anamaria09
Postat pe 30 Martie 2009 15:46
Barbatul BERBEC

Cine e creatura aceea care vorbeºte la telefon? Sã fie un dinam electric? Sã fie o torþã, o pasãre, o explozie, sau Superman? Pãi, cam aºa ceva. E un bãrbat din zodia Berbecului, ceea ce e cam acelaºi lucru. Sã sperãm cã ºtiþi exact ce vã doriþi. Dacã vreþi emoþii, un bãrbat în zodia Berbecului vi le poate oferi din plin ºi nu veþi avea parte de nici un moment plictisitor. Dar dacã vã doriþi siguranþa ºi stabilitatea unei iubiri calde, confortabile, aþi greºit adresa. Berbecul vã poate copleºi acum cu ardoare plinã de pasiune, pentru ca în clipa urmãtoare sa fie la fel de glacial ca un urs polar. Dacã îl insultaþi sau dacã îºi pierde interesul pentru dvs., personalitatea lui caldã, impulsivã, guvernatã de Marte, va îngheþa imediat. Ca sã-l "aprindeþi" din nou va trebui, probabil, sã luaþi totul de la început. Bãrbaþii din Berbec sînt un izvor nesecat de idei ºi energie creatoare. Probabil cã e greu sã þineþi pasul cu el, dar aþi face bine sã încercaþi din rãsputeri. Mãcar din punct de vedere intelectual. Berbecul are un talent deosebit sã lase în urmã "melcii", fãrã sã mai arunce nici o privire peste umãr. Probabil cã va arãta ºi se va purta ca ºi cînd ar fi mai tînãr decît este, ceea ce e foarte încîntãtor, dar atitudinea lui tinereascã se poate extinde pînã la latura mentalã ºi emoþionalã a personalitãþii lui, iar maturizarea nu se va petrece prea devreme în viaþa unui bãrbat din Berbec. El nu are rãbdare cu cei care se miºcã încet, e îndrãzneþ ºi plin de încredere în sine, întotdeauna cu un pas înaintea celorlalþi ºi uneori chiar prea repezit. Poate fi plin de generozitate, oferind bucuros strãinilor atît timpul, cît ºi banii, înþelegerea ºi bunurile sale. Însã poate fi ºi exasperant de intolerant, nesimþitor, egoist ºi pretenþios atunci cînd dorinþele sale nu sînt îndeplinite pe loc, sau cînd e obligat sã suporte anturajul unor persoane negative. Cînd e vorba de dragoste, nesãbuinþa lui e uluitoare. E în stare sã se arunce cu capul înainte într-o relaþie amoroasã, convins cã e singura iubire adevãratã din toate timpurile, cu excepþia, poate, a celei dintre Romeo ºi Julieta. Cînd "bibeloul de porþelan" al amorului se sparge, Berbecul culege cu grijã toate cioburile ºi încearcã absolut toate modalitãþile care-itrec prin cap pentru a salva idila moartã. Dacã nu se mai poate face nimic, o va lua de la capãt cu o nouã Julietã ºi va fi ca ºi cînd s-ar îndrãgosti pentru prima datã în viaþa lui. Oricîte greºeli amoroase ar face, bãrbatul din Berbec va fi mereu convins cã iubirea vieþii lui, perechea lui de suflet îl aºteaptã dupã urmãtorul vis. Dacã nu eºti o femeie în zodia Scorpionului, bãrbatul din Berbec e visul oricãrei femei în ceea ce priveºte pasiunea. E tot ce-þi poþi dori. E atît de idealist ºi sensibil la sentimente, încît va stoarce dintr-o relaþie toþi fiorii, toate suspinele ºi culmile extazului posibile. Berbecii sînt incapabili sã pãstreze rezerva. Ei nu ºtiu sã meargã decît pînã la capãt ºi se dãruiesc total persoanei care îi pasioneazã în momentul respectiv. E posibil ca bãrbatul din viaþa ta sã fie unul dintre Berbecii ovini: tãcut ºi liniºtit. Nu te lãsa pãcãlitã. Tot Marte îl guverneazã. Cînd întîlneºti genul acesta, verificã registrele contabile ale afacerii sale ºi te vei convinge cã ai de-a face cu un Berbec adevãrat. Apoi stai de vorbã cu fostele iubite, care probabil cã-þi vor spune chicotind: "El? Timid? Reþinut? Cred cã vorbeºti despre altcineva!". Acel comportament liniºtit e o mascã ce ascunde un suflet înflãcãrat ºi o capacitate de a lua decizii dure în plan profesional. Nici un alt semn zodiacal nu poate fi atît de fidel ca Berbecul, atunci cînd e cu adevãrat îndrãgostit de cineva alãturi de care vrea sã-ºi petreacã restul vieþii. Onestitatea îl va împiedica sã te înºele, iar idealismul îl va împiedica sã-ºi doreascã asta. Promiscuitatea, sau chiar flirturile nevinovate, nu fac parte dintre obiceiurile bãrbatului Berbec atunci cînd e implicat din toatã inima într-o relaþie. El cautã o iubire ca-n poveºti, iar în poveºti atitudinea faþã de dragoste ºi sex nu e niciodatã uºuraticã. Celelalte femei din viaþa lui fac parte din categoria Î.A.T. (înainte sã apari tu). Desigur, trebuie sã fii cu ochii în patru la posibilitãþile viitoare, cãci, oricît de sincer e actualul lui devotament faþã de tine, nevoia lui de romantism e atît de puternicã, încît e capabil sã înceapã sã-l caute în alte pãrþi dacã nu-i menþii permanent iluziile. În clipa în care iubirea voastrã îºi pierde parfumul idilic, el e pe cale sã se abatã de la calea cea dreaptã. În caz cã nu ºtiþi despre ce vorbesc, pentru el ideea de dragoste ca-n poveºti nu include mersul la culcare alãturi de o femeie care are priºniþe cu spirt pe piept, ca sã-i uºureze tusea. Nici sã te vadã fãcîndu-þi toaleta intimã, pilindu-þi unghiile, vopsindu-þi pãrul, jupuindu-þi pielea arsã de soare sau certîndu-te ore în ºir cu mama ta la telefon. În mintea lui, chestiile astea nu prea se potrivesc cu o prinþesã din basme. Cînd vrea sã te trezeascã cu un sãrut, îi cam piere impresia cã e Prinþul Fermecat dacã tu sforãi sau urli la el sã te lase sã dormi. Trebuie sã fii pregãtitã sã-l întîmpini în fiecare dimineaþã cu ochii umeziþi de roua somnului ºi respiraþia tãiatã la vederea frumosului lui chip aºezat pe pernã lîngã al tãu. Ai grijã sã-i spui asta! Bãrbaþii din zodia Berbecului ale cãror iubite neglijeazã aspectul romantic sînt iniþial distruºi, apoi se înfurie, apoi pleacã în cãutarea unei prinþese care sã nu sforãie. Din punctul lui de vedere, asta nu înseamnã cã el e necinstit. Nu el a încãlcat o promisiune, tu ai fãcut asta. L-ai fãcut sã creadã cã eºti o privighetoare adorabilã, scoþînd triluri în lumina lunii, iar acum descoperã cã eºti o coþofanã trãncãnitoare. De cîte ori te atinge, aceastã descoperire îl va coborî din sferele sale cu coruri îngereºti ºi sunete de clopote cereºti. La urma urmelor, cum sã audã, omul, muzica astrelor, cînd tu zbieri la el cã s-a întors acasã dupã miezul nopþii a doua searã la rînd? (Ceea ce e adevãrat, desigur, dar cine eºti tu de-þi închipui cã-i poþi dicta fiecare miºcare? Cãsnicia nu e o închisoare, iar tu nu eºti gardianul lui - cam asta e atitudinea). Dacã înveþi sã baþi ingenuu din gene ºi sã îl priveºti topitã de amor, va sta bucuros cu tine ºi de dragul tãu va ignora toate celelalte femei de pe pãmînt. Este foarte puþin probabil ca Berbecul sã se implice într-o relaþie fizicã cu mai mult de o femeie, pentru cã infidelitatea sexualã nu se potriveºte imaginii iubirii unice ºi adevãrate, pe care o are în minte (cu excepþia celor cu ascendent în Gemeni sau afectaþi la naºtere de planeta Venus). Decizia de a o rupe cu vechea iubire va fi fãcutã cu mult timp înainte de a deveni prea implicat în relaþia cu noua iubire, deci vei avea destule semnale de avertizare. Berbecul nu poate mima pasiunea, dacã nu o mai simte. Ca sã-l þii, nu fi plicticoasã, negativistã sau prea timidã. Ideal ar fi sã fii o combinaþie de Grace Kelly, Ursula Andress, Marie Curie ºi regina Victoria. E un adevãrat tur de forþã sã-l convingi cã eºti superioarã tuturor celorlalte femei, dar dacã reuºeºti s-o faci, îþi va fi cu desãvîrºire fidel. Dupã o separare, dacã îl prinzi în dispoziþia necesarã, i-ai putea reaprinde pasiunea dacã te porþi ca ºi cum abia v-aþi cunoscut. Va trebui sã faci pe inaccesibila, pentru cã el adorã provocãrile. Dacã îþi trece prin cap sã te joci cu el flirtînd cu alþii, las-o baltã! Îl poþi pierde cu o singurã ºoaptã sau o simplã privire intimã aruncatã altui bãrbat. El insistã sã fie primul în toate, inclusiv în inima ta. Bãrbatul Berbec e extrem de posesiv ºi gelos ºi, ce e mai rãu, nu îþi va acorda niciodatã încrederea oarbã pe care el o aºteaptã din partea ta. Va trebui sã înþelegi cã discuþiile animate pe care le poartã cu alte femei sînt complet inocente, cãci va pretinde toatã libertatea de a avea contacte sociale pe care þi-o refuzã þie, ºi mai mult decît atît. Iubitul tãu de sub semnul lui Marte te va cimenta pe un piedestal ºi se va aºtepta ca tu sã stai cuminte acolo. Sã nu miºti nici un degeþel! Nici mãcar sã nu pari cã ai vrea sã o faci! Berbecul mascul e un rebel din naºtere. Adorã sã sfideze autoritatea ºi crede cã e mai deºtept decît toþi ceilalþi. Tot ce se poate, dar oamenilor nu prea le place sã li se scoatã ochii cu asta. Din cauza superioritãþii afiºate ostentativ, are toate ºansele sã o ia de multe ori în barbã, iar superiorii îi vor da numeroase ºi dureroase lecþii de modestie din cauza refuzului de a se supune. În aceste momente tu vei fi favorizatã, cãci va da fuga la tine ca sã-i pansezi ego-ul rãnit. Astfel, vei afla cã sub faþada lui agresivã, stãpînã pe sine, zace un complex de inferioritate pe care nu l-ar recunoaºte nici mort. Sã nu faci niciodatã greºeala sã te declari de acord cu inamicul lui din acel moment ºi nici sã nu încerci sã fii corectã ºi sã priveºti controversa din toate unghiurile. Trebuie sã iubeºti ce iubeºte el ºi sã urãºti ce urãºte el. Dacã nu poþi respecta codul acesta, gãseºte-þi alt bãrbat. Firea Berbecului e lipsitã de ascunziºuri ºi subtilitãþi, aºa cã nu va fi deloc greu de spus cînd un astfel de bãrbat a pus punct unei relaþii. Rãceala ºi plictiseala din vocea ºi comportamentul lui vor fi fãrã echivoc ºi vor fi, de obicei, acompaniate de o declaraþie deschisã, care va clarifica ºi mai binetotul. Pe de altã parte, o explozie de furie devastatoare e mai puþin gravã, cãci aratã cã nemulþumirea lui e, probabil, trecãtoare, iar iubirea poate fi salvatã. Bãrbaþilor din Berbec nu le plac jocurile. Cînd a gãsit iubirea nu va pierde timpul, dar ai grijã sã-l laºi pe el sã o declare. Nu-l "vîna", nu-i telefona des, nu-i arãta deschis cît de îndrãgostitã eºti ºi nu-þi declara sentimentele decît atunci cînd eºti absolut sigurã cã sînt împãrtãºite. Nu existã cale mai rapidã de a-l pierde decît sã faci prima miºcare. Dacã nu-i dai voie sã preia conducerea îºi va pierde interesul atît de repede, cã nu vei pricepe ce s-a întîmplat. Însã, o datã închegatã relaþia, nu fi prea distantã, cãci va cãuta în altã parte atenþia de care are nevoie. Nu fugi de el ºi nu fugi dupã el. Trebuie sã-l þii în prizã, chiar ºi atunci cînd eºti a lui, dar în acelaºi timp are nevoie sã-l asiguri cã îl iubeºti orice ar face. Învaþã sã faci aceastã echilibristicã delicatã între interesul afectuos ºi detaºarea distantã sau învaþã sã trãieºti fãrã bãrbatul Berbec
Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 15:50
Pff traiesc cu un berbec...eu sunt rac...se lasa cu ploi de foc cand ne certam ...da mai rau se lasa in pat dupa cearta....
in pat sunt niste zei... .... da uneori sunt insuportabili...!
Anamaria09
Postat pe 30 Martie 2009 16:04
Hai ca nici nu sunt asa de rai! Trebuie doar sa ajungi sa-i cunosti si sa fii mai incapatanati ca ei! Daca ajung sa te iubeasca, o sa fie cei mai buni barbati
andra_ale
Postat pe 27 Mai 2009 11:29
deci ..e foarte adevarat ce zice aici ... exact aºa sunt ei ..am avut 2 prieteni berbec ...ºi se purtau exact aºa .. unul din ei timid ºi retras [aparent] iar celãlalt tipul orgolios ºi cu putere de sine .. deci e foarte adevãrat !!!
girl_serios
Postat pe 27 Mai 2009 12:59
traiesc si eu cu un barbat berbec. este si timid(in foarte putine situatii), incapatanat, stapan pe sine, pe sentimentele lui...pot spune pe tot.sau de multe ori am impresia ca asta vrea sa arate. este o fire destul de dificila. cel mai rau e ca nu suporta sfaturile nimanui, nu prea se confeseaza nimanui....le coace, si apoi le face..periculos pot spune. dar stiu, si simt ca este un om bun, care merita sa fie iubit, si care iubeste!
andrada2226
Postat pe 27 Mai 2009 17:41
te-ai inecat intr-un berbec...
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Mai 2009 17:47
astia sunt dracu in persoana:-) sunt satula pina peste cap de ei.nici de nume nu vreau sa le mai aud!exact asa cum i-ai descris,poate si mai rau
cristinika29
Postat pe 27 Mai 2009 17:53
Sunt impreuna cu un berbec de o jumatate de an`... dar pot sa iti spun sincer ca niciodata nu m-am plictisit cu el....e foarte romantic unori(aunci cand trebuie) si foarte dinamnic si energic cand este nevoie....barbatii berbeci iubesc foarte puternic...am mai avut un barbat berbec si aproape la fel sunt`.....au un simt al umorului dezvoltat...e perfect`....sper ca eu sa-l pastrez mult timp pe iubitul meu...:) te pup...
Cristina_xT
Postat pe 27 Mai 2009 22:32
de pe ce site e textul ala? e adevarat absolut tot ce scrie acolo :D eu sunt cu un Berbec de un an si il cunosc destul de bine cat sa pot fi de acord cu toata caracterizarea. E de o acuratetze incredibila. DEci site-ul te rog :D :D :D
Auguria
Postat pe 28 Mai 2009 03:48
Am avut si eu un Berbec veritabil , foarte de treaba tipul.... Surprinzator de tanar in gandire, si la fel de surprinzator in pat.... Oooo, daaaa, foarte surprinzator.

Ne-am despartit, dar am ramas prieteni, si pot spune k m-a iubit destul ca sa ii raman intiparita in minte....cu toate astea, anul trecut era sa-l pierd, voia sa se insoare omu', cu una cu care era de 8 luni,dar s-a lamurit repede si a lasat-o balta cu tot cu banii ei. Berbeci....daca stii sa te comporti cu ei, iti vor da mai mult decat te astepti , din orice punct de vedere...


Offff, iar visez cu ochii deschisi....
amr2009
Postat pe 28 Mai 2009 13:28
sunt sotia unui berbec si pot sa spun ca este total adevarat ceea ce s-a scris despre ei..daca stii cum sa ii iei vor face totul si de toate pentru tine, au fel de a-ti spune te iubesc si de a-ti arata dragostea ..eu..sunt fecioara si nah ..inainte de fi relatia serioasa am cautat compatibilitatea dintre noi..sanse 0 pe linie..chiar intr-unul scria 'mai bine impusca-te' dar, s-a putut, daca vede ca ai cedat tu prima oara..el va ceda de o mie de ori ..fara sa iti mai ceara sa cedezi si a doua oara ..
luxiana
Postat pe 28 Mai 2009 13:34
Ana scuza-ma ca te intreb de cat timp esti cu un berbec? Articolul este exceptional este caracterizarea perfecta a barbatului Berbec........... Dupa 2 ani alaturi de unul credeti-ma stiu ce spun.... Stiti ce usor spune ca nu vrea sa mai fie cu tine? are un talent unic cum sa o faca..........Iar daca el nu mai vrea poti sa fii tu cat vrei de incapatanata nu vei reusi sa-l intorci.. Potzi sa ii aduci si luna de pe cer ca tot nu il indupleci........Bafta pt altele dar ganditi-va de mai multe ori cand gasiti un barbat Berbec
Florya78
Postat pe 26 August 2009 12:45
Ahh cat adevar!! am fost parasita de un berbec..oarecum...sunt sanse sa ne impacam dar nu cred ca mai vreau eu, nu mai am rabdare cu el. Barbatul asta, berbecu asta ma facut sa ma simt teribil. Urata, proasta....simteam ca nu mai am nici un fel de demnitate....Cu berbecii trebuie multa rabdare si eu ma gandesc daca o merita. Sunt o femeie frumoasa dorita si desteapta e treaba lui daca nu ma vede asa...nu am sa traiesc niciodata in umbra lui. Vorbit doar atunci cand are chef, nu imi raspunde la telefon sau la mesaje pe motiv ca nu a avut chef?!!! sa nu mai vorbesc de sex, daca e stresat nu face sex....3 luni el a fost deprimat nu a avut chef nici sa doarma cu mine....eu stiu ca intro relatie ne zbatem amandoi, dar el nu, el vrea sa faca totul singur, eu nici nu stiu de ce berbecii mai au relatii.
Habar nu au sa se poarte cu o femeie decat foarte rar, atunci cand ei se simt ok in ziua respectiva din toate pctle de vedere....
Anamaria09
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:55
As dori sa vorbesc in particular cu tine se poate?:D:* Multumesc .
Kud_12
Postat pe 11 Noiembrie 2010 00:01
De la: Cristina_xT, la data 2009-05-27 22:32:36Sunt impreuna cu un berbec de o jumatate de an`... dar pot sa iti spun sincer ca niciodata nu m-am plictisit cu el....e foarte romantic unori(aunci cand trebuie) si foarte dinamnic si energic cand este nevoie....barbatii berbeci iubesc foarte puternic...am mai avut un barbat berbec si aproape la fel sunt`.....au un simt al umorului dezvoltat...e perfect`....sper ca eu sa-l pastrez mult timp pe iubitul meu...:) te pup...


ma rog.. cu cea care a scris acest articol.
Kud_12
Postat pe 11 Noiembrie 2010 00:01
De la: Anamaria09, la data 2009-09-17 13:55:57A............. Vorbit doar atunci cand are chef, nu imi raspunde la telefon sau la mesaje pe motiv ca nu a avut chef?!!! sa nu mai vorbesc de sex, daca e stresat nu face sex....3 luni el a fost deprimat nu a avut chef nici sa doarma cu mine....eu stiu ca intro relatie ne zbatem amandoi, dar el nu, el vrea sa faca totul singur, eu nici nu stiu de ce berbecii mai au relatii.
Habar nu au sa se poarte cu o femeie decat foarte rar, atunci cand ei se simt ok in ziua respectiva din toate pctle de vedere....





... si de ce v-ar dori ? ... berbecii, taurii, cocostircii, camilele ? ... sinteti asa de ieftine ... sincer ... vreti relatii ? ... vi se dau relatii ... nu vreti probleme ''existentiale'' ... e foarte simplu sa beneficiezi astazi de orice femeie ... ii spui ca vrei o ''relatie'' cu ea ... si gata ... e pres in fatza ... de s-ar stradui berbecii sau oricare altii ? ... sinteti ieftine si va place sa fiti asa ... unele in mod sigur ...

marco918
Postat pe 11 Noiembrie 2010 00:08
stau cu un berbec de 4 ani..si eu la randul meu sunt berbec...pot zice ca sunt si rai,f rai si buni....mai ales la pat.....daca lasam unul de la altul ne intelegem bine....
kudika_21571
Postat pe 18 Decembrie 2012 10:01
incepusem o relatie cu un berbec.toate bune si frumoase..pana cand dupa 2 sapt...m-am trezit ca nu a mai raspuns la telefon si la mesaje...in ziua respectia a fost totul ok pana spre seara,apoi dintr-o data nu a mai dat nici un semn. nu stiu nici acum care sunt adevaratele motive...el a spus ca nu e pregatit pt o relatie...
tipa10
Postat pe 19 Martie 2013 12:25
barbatii berbeci sunt copilarosi, fug de responsabiltati cand dau de greu si fac tot posibilul ca totul sa fie in favoarea lor
yumy
Postat pe 19 Martie 2013 12:33
De la: yumy, la data 2013-03-19 12:33:08barbatii berbeci sunt copilarosi, fug de responsabiltati cand dau de greu si fac tot posibilul ca totul sa fie in favoarea lor



Si incapatanati!!!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Martie 2013 12:34
intr-adevar sunt dracu in persoana nu au mila, nu au sentimente, se joaca cu tine si mint
divacris
Postat pe 24 Aprilie 2014 20:27
ce prostii
-Iulya
Postat pe 24 Aprilie 2014 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROGRAM PENTRU COPII AGRESIVI: 26-27 MARTIE 2010 0 De la: 15 Martie 2010 12:48
Vreau sa urmez un master in psihologie, am nevoie de putin ajutor. 4 De la: bestest_girl 8 Iulie 2009 18:22
Trainingul - dezvolta-ti abilitatile in vanzari 6 De la: dandanaua_reloaded 2 Octombrie 2008 17:07
ABORDAREA ANXIETATII SI A ATACURILOR DE PANICA CU TEHNICI DE RELAXARE: 25 IUNIE 2011. 1 De la: kudika310794 8 Iunie 2011 10:20
La munte in Romania 3 De la: MissMe2 9 Aprilie 2009 16:24