Sa comentam impreuna!!!

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

nelly_a Avatarul lui nelly_a

12 mesaje
Oras: bucuresti

Buna seara.Am tot urmarit azi postarile voastre aici,in legatura cu relatii,sex,barbati,femei. Care mai de care mai adevarate sau nu,fiecare isi spune punctul de vedere! Citind acum o revista,am gasit un reportaj dragutz,pe care as vrea sa il expun aici,pentru a-l comenta impreuna.
Acesta se refera la calitatile unei femei pe care orice tip le cauta,inainte de a se hazarda intr-o relatie! Sa vedem...

1) Asculti si "intrgistrezi"

Un barbat vrea ca cea de langa el sa fie interesata de domeniile care-l fascineaza,indiferent daca e vorba de job-ul lui sau de echipa sa favorita de fotbal. Daca il privesti in ochi si pui mai multe intrebari,va fi foarte multumit.

2)Esti independenta.

Faptul ca nu renunti cu totul la pasiunile si hobby-urile tale in favoarea lui,ci le acorzi importanta in continuare,este un "detaliu" foarte important! Asta ii arata ca esti sigura pe tine si ca ai o lume proprie pe care abia asteapta sa o descopere.

3)Razi foarte mult!!!

Barbatii nu vor o fata exagerat de zambareata,dar isi doresc sa gaseasca o tipa care sa-i considere haiosi.Daca razi la glumele lui,iar tu esti glumeata la randul tau,se va simti extraordinar si ii va placea si mai mult compania ta relaxanta.

4)Te respecti.

Daca un tip intarzie la intalnire sau nu suna cand ar trebui,este posibil sa te testeze pentru a vedea daca,la un momwent dat, cedezi nervos si-i scoti pe nas faptul ca se comporta ca un nesimtit!!! Tipul de care ai nevoie apreciaza o femeie capabila sa il puna la respect!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. - Rainer Maria Rilke
bestiutza_relouded Avatarul lui bestiutza_relouded

8232 mesaje

cred k sint mai multe calitati
eu as mai adauga----
http://lumeacafelei.eva.ro/plantatia-lui-bestiuitza/

12 mesaje

De la: bestiutza_reloaded, la data 2009-03-21 00:20:47cred k sint mai multe calitati
eu as mai adauga----

Da,mai sunt,bineinteles,dar ma refeream ca acestea sunt cele care fac prima inpresie,cand inca nu exista o relatie... Si da,sunt enumerate cateva dintre ele doar
Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. - Rainer Maria Rilke

8232 mesaje

De la: nelly_a, la data 2009-03-21 00:23:47
De la: bestiutza_reloaded, la data 2009-03-21 00:20:47cred k sint mai multe calitati
eu as mai adauga----

Da,mai sunt,bineinteles,dar ma refeream ca acestea sunt cele care fac prima inpresie,cand inca nu exista o relatie... Si da,sunt enumerate cateva dintre ele doar

un barbat remarca inca de la inceput elegantza spun eu..

8232 mesaje

si complicitatea din primele discutii sau priviri

12 mesaje

De la: bestiutza_reloaded, la data 2009-03-21 00:26:25
De la: nelly_a, la data 2009-03-21 00:23:47
eu as mai adauga----

un barbat remarca inca de la inceput elegantza spun eu..

Da,si asta!! Eu consider ca prima impresie conteaza,gesturile,cuvintele,cat si faptul cum te simti langa el/ea!!!! Daca e o pesoana deschisa,cu simtul umorului,cu bun simt,etc...
Dar cred ca aceasta prima impresie conteaza 50% asa,restul ar trebui descoperit ulterior!! De obicei aparentele inseala.(asa in prima faza)

8232 mesaje

12 mesaje

De la: bestiutza_reloaded, la data 2009-03-21 00:35:13

rashela Avatarul lui rashela

3663 mesaje

Ehee, din cate vad eu.. vorbim de un barbat care poseda cam aceleasi calitati... pe care le vede / le doreste la partenera.
I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it.

12 mesaje

vreau sa ascult si alte pareri :)
tinadee Avatarul lui tinadee

1 mesaj
Oras: sighisoara

ce este de fapt iubirea??
iubirea este diferenta pe care o facem noi toti dintre idealul si perfectiunea la care speram si cat de multe se apropie persoana respectiva de acestea.
in principiu conteza prima impresie chiar daca ne inselam sau nu iar dupa aceea conteaza de cat de mult de apropiem de idealul celuilalt sa invers
Fosta membra Kudika.ro
booooring.....barbatii nu sunt tomate sa semene intre ei...
how the f.u.c.k. did you get to be borned so stupid!!!!
v_raluca_c Avatarul lui v_raluca_c

270 mesaje

De la: l_diana_c, la data 2009-06-02 13:30:04booooring.....barbatii nu sunt tomate sa semene intre ei...

corect!
cand esti trist si deprimat adu-ti aminte ca odata ai fost cel mai rapid si mai puternic spermatozoid...
Fosta membra Kudika.ro
De la: v_raluca_c, la data 2009-06-02 13:32:25
De la: l_diana_c, la data 2009-06-02 13:30:04booooring.....barbatii nu sunt tomate sa semene intre ei...

corect!

normal!!!
how the f.u.c.k. did you get to be borned so stupid!!!!