Setari Cookie-uri

sindromul Down

Salutare! De ceva zile ma confrunt cu o mare neliniste: cumnatei mele, insarcinata in luna a patra,i-au iesit bine absolut toate analizele, mai putin una: risc crescut de sindrom Down Trebuia sa mai faca o analiza suplimentara, nu mai stiu cum se numeste, insa e destul de periculoasa pt. copil, iar doctorul i-a spus in cele din urma ca riscul nu ar fi asa mare, iar ea a ales sa nu mai faca analiza asta...
Eu tot am un cui in inima, nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi daca va fi rau...
As avea nevoie de parerile voastre, daca a mai trecut cineva prin asa ceva..precizez ca analizele le-a facut la Medlife...stiti ceva despre clinica asta?
ramo_88
Postat pe 25 Martie 2009 10:28
stiu ca este o clinica buna, dar sa ceara si parerea si o alta parere. dar sa fie linistita eu zic sa nu se comporte ca un strutz,sa faca analiza de care vbeai si sa stea linistita. bafta cumnatei. si multa sanatate
cristi_nne
Postat pe 25 Martie 2009 11:00
De la: ramo_88, la data 2009-03-25 10:28:39Salutare! De ceva zile ma confrunt cu o mare neliniste: cumnatei mele, insarcinata in luna a patra,i-au iesit bine absolut toate analizele, mai putin una: risc crescut de sindrom Down Trebuia sa mai faca o analiza suplimentara, nu mai stiu cum se numeste, insa e destul de periculoasa pt. copil, iar doctorul i-a spus in cele din urma ca riscul nu ar fi asa mare, iar ea a ales sa nu mai faca analiza asta...
Eu tot am un cui in inima, nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi daca va fi rau...
As avea nevoie de parerile voastre, daca a mai trecut cineva prin asa ceva..precizez ca analizele le-a facut la Medlife...stiti ceva despre clinica asta?

Este vorba de amniocenteza. Daca cumnata ta ar fi in Cluj, as putea-o ajuta. Asa, nu pot sa spun decat ca e o procedura minim invaziva, nedureroasa, al carei rezultat va poate da mai multe detalii despre cat de ridicat este riscul de sindrom Down la bebelus.
Lucia1971
Postat pe 25 Martie 2009 11:03
Multumesc pentru raspunsuri.
Pana la urma a mai mers la un doctor, care i-a recomandat amniocenteza, pe care o va face, cel mai probabil luni..ei ii era frica de aceasta analiza, ca fa vi dureroasa sau ca il va afecat pe bebe, dar a lamurit-o doctora ca nu e nicio problema...
sper ca va fi bine..
ramo_88
Postat pe 26 Martie 2009 12:59
parerea mea e ca trebuie sa o faca ,decat sa regrete apoi .sd Dawn este o boala genetica .succes si multa sanatate .
danutzza_stefi
Postat pe 5 Mai 2009 22:54
a facut pana la urma analiza, bebele e bine, sanatos,analizele de sange ii iesisera prost deoarece sta foarte mult timp in fum de tigare...
ramo_88
Postat pe 6 Mai 2009 16:45
De la: ramo_88, la data 2009-05-06 16:45:22a facut pana la urma analiza, bebele e bine, sanatos,analizele de sange ii iesisera prost deoarece sta foarte mult timp in fum de tigare...
:
danutzza_stefi
Postat pe 9 Mai 2009 18:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina nedorita??? 8 De la: andreeap88 28 Iulie 2011 12:31
ma poate ajuta cineva?? 8 De la: valivieru96 12 Iunie 2009 16:51
anticonceptionale 2 De la: kudika_nikole 20 Ianuarie 2012 19:58
caut mama surogata 1 De la: dumitriu_503903 6 Februarie 2012 16:22
ati avut o situatie asemanatoare? 12 De la: Cassey 15 Mai 2009 10:44