Setari Cookie-uri

Va rog dati-mi un sfat

Consider ca este o problema destul de serioasa, careia nu-i gasesc cauza si nici efectul. Tin sa mentionez ca am 26 ani si niciodata nu am avut ciclu regulat; cat am luat Jasmine a fost ok, fara dureri de cap si stres, insa am facut pauza o luna dupa care nu mi-a mai venit (trebuia sa se intample in 28 Aprilie). Am luat timp Orgametril in speranta ca lucrurile vor reveni la normal si imi va veni................si totusi dupa perioada asta am avut o scurgere pe 12 Mai DAR DE SCURTA DURATA (o zi). In ziua cu pricina am cumparat din nou anticonceptionalele pe care le-am si luat numai ca .............scurgerea a disparut..... Intrebarea mea este mai continui cu administrarea anticonceptionalelor..................exista posibilitatea sa dezvolt vreo sarcina.....desi n-am simptome si am facut si un test barza... Sper ca m-am facut inteleasa..........
ioana_madalina
Postat pe 15 Mai 2009 13:35
dute la medic!!!! nu cred k esti insarcinata dar o problema exista!!! dute la medic si nu mai lua pastile de capu tau k pot avea urmari grave
bruneagra25
Postat pe 15 Mai 2009 13:40
Multumesc ptr sfat draguta.. ...................trebuie sa ma rup un pic sa merg la doctor.........
ioana_madalina
Postat pe 15 Mai 2009 13:59
De la: ioana_madalina, la data 2009-05-15 13:59:41Multumesc ptr sfat draguta.. ...................trebuie sa ma rup un pic sa merg la doctor.........

dute k nu e de joaca cu pilulele dak le iei fara sfatul unui medic...cunosc caz cand a luat o cunostinta de capul ei si au afectato destul de grav in sensul k nu a mai putut face copii decat cu tratament :( deci dute la medic nu sta asa
bruneagra25
Postat pe 18 Mai 2009 08:23
Da, intradevar exista o problema dar se poate gasi rezolvare ptr ea . Sfatul meu: mergi la un ginecolog si un endocrinolog.
Iar pe langa(nu se anuleaza una pe alta), urmeaza un tratament naturist cu:
-extract din mladite de zmeur (indicat in tulburari premenstruale...fibrom uterin, chist ovarian, dismenoree, metroragie, menoragie, amenoree, metrita si/sau vaginita, hipogonadism la pubertatea femeii, tulburari de libidou, îmbatrânire precoce la femei).
-pulbere de seminþe ºi flori sau de rãdãcinã de brânca ursului, câte o linguriþã de 4 ori pe zi, pe stomacul gol,Pentru a-i intensifica acþiunea puteþi lua simultan ºi pulbere de seminþe de mãrar, aceeaºi cantitate.
Iar pentru a evita o sarcina nedorita foloseste o metoda de contraceptie (prezervativ, diafragma, COC, POP).
Sanatate si numai bine.
daniela1973
Postat pe 18 Mai 2009 17:09
Sper ca nu iei anticonceptionale pt a-ti regla ciclul,ci pt a te feri de sarcina.Reglatoare hormonale sunt multe produse naturiste, eventual si indiene,folosite de femei cu succes si doar o perioada,dupa care situatia normala se stabilizeaza.

Postat pe 16 Iunie 2009 10:58
mai bine mergi la un medic si spune-i povestea toata , ca e mai bine. el e singurul in masura sa-ti raspunda la toate intrebarile, si e cel mai sigur asa. NU TOTI SUNTEM LA FEL , DECI SI REZOLVAREA PROBLEMELOR ESTE DIFERITA DE LA OM LA OM. sanatate multa
GABYTA13
Postat pe 28 Octombrie 2009 08:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare e sarcina?? 6 De la: yulyxa 11 Ianuarie 2013 13:57
Nasterea naturala cu epidurala...nasterea sub apa...sau cezariana 98 De la: danyela_angela 5 Mai 2010 20:33
Va rog dati-mi un sfat 7 De la: GABYTA13 28 Octombrie 2009 08:31
am nevoie de ajutor care stie sigur va multumesc... 2 De la: Ella078178 22 Ianuarie 2010 12:22
:-s 171 De la: mimi_ca29 21 Ianuarie 2011 22:56