Setari Cookie-uri

Par cret...sfaturi..experienta proprie?

Va rog sa ma ajutati..vreau pareri.Eu am parul cret si sincer m-am cam saturat de el.E super greu de intretinut,de pieptanat nici nu se pune problema.Am incercat zeci de masti si tratamente.Mai folosesc si ulei de masline..Problema mea e ca se usuca ingrozitor de repede si sunt nevoita sa ii tai varfurile foarte des.Asa ca nu reusesc niciodata sa il vad la o lungime pe care as dori-o.E mereu la baza umerilor.Din cauza ca e si foarte voluminos,mai folosesc uneori si produse de styling...Pe moment sunt ok,apoi... parul devine tern si uscat.Stiti ceva mai bun,mai util?ceva care sa imi lase buclele usoare si definite si sa nu il mai usuce asa grav..
stefanitza_87
Postat pe 27 Martie 2009 16:39
da,uite eu folosesc un fel de crema din placenta.....de la kaufland,E un bidonash iar firma cred ca e kalos.dupa ce il spal imi aplic aceasta crema si las o jumate de ora dupa care limpezesc.Buclele sunt minunate si parul devine foarte moale...si usor.....
ai incercat sa il intinzi?
o sa te socheze transformarea.
matracucu
Postat pe 27 Martie 2009 16:47
Da..am incercat si cu indreptatul.Mi-am luat placa profesionala + uscatorul ala lissima...Nicio sansa.Odata ce am terminat o jumatate din totalul meu de par care e mult si des ,m-am apucat de cealalta jumatate in timp ce partea indreptata incepea sa se onduleze in voie,linistita...Am fost si la salon si coafeza saraca a zis ca nu se mai "baga" la parul meu in viata ei .Masca de la Kallos cu placenta o folosesc si eu...fara prea mult efect din pacate.Am impresia ca sunt un caz pierdut.M-am obisnuit cu ideea ca trebuie sa fiu creata,dar tot ce vreau e sa il am si eu putin mai lung.Sa nu mai fiu obligata sa ii tund varfurile...
stefanitza_87
Postat pe 27 Martie 2009 16:54
nuuu,mai trebuie sa incerci balsam,incearca mai multe feluri.
uite,baiatului meu care este tot cretz ii face buclele f definite,balsamul de la nivea.
nu dispera.daca tu esti cea din poza,numai cuvinte de lauda
matracucu
Postat pe 27 Martie 2009 16:56
mersi scumpa..eu sunt in poza.era o "good hair day" mai incerc..nu ma las batuta cu una cu doua...doar nu ma face el pe mine oricum..mai astept pareri!
stefanitza_87
Postat pe 27 Martie 2009 17:10
si eu am aceiasi problema,chiar dak e lung eu nu l-am vazut niciodata lung si eu tre sa-l tai macar la 2 luni.In schimb il rezolv din cand in cand cu placa am probat multe si am gasit-o pe cea care-i face fata.Intradevar nu sta drept mai mult de jum de zi k incepe sa se increteask...
lacrasar
Postat pe 28 Martie 2009 14:26
off mai fetelor..si yo vreau sa il am cretz nu stiu ce ai putea face uh pentru indreptare..dar ce as putea face eu sa am un par k al tau ?
Alee_Annie
Postat pe 28 Martie 2009 14:31
De la: annyanny, la data 2009-03-28 14:31:05off mai fetelor..si yo vreau sa il am cretz nu stiu ce ai putea face uh pentru indreptare..dar ce as putea face eu sa am un par k al tau ?

stii cum ii cele ce-l au cret il vor drept si invers....te plictisesti
lacrasar
Postat pe 28 Martie 2009 15:17
fa-ti afro....daca iti place stilul ...asa creste mai usor .sau tine l mereu in coada ...impletit ...serios ...incearca si vezi ce iese ..
__LL__
Postat pe 28 Martie 2009 15:38
De la: annyanny, la data 2009-03-28 14:31:05off mai fetelor..si yo vreau sa il am cretz nu stiu ce ai putea face uh pentru indreptare..dar ce as putea face eu sa am un par k al tau ?


Nu fii trista, ca tot voi sunteti mai avantajate.
Voi puteti sa-l faceti cum vreti si mai ales, cand vreti.
Noi...cum sta asa il purtam, fie la baie, fie pe strada, fie la strand, fie oriunde.
Daca ai rupe si tu pieptenii in par incercand sa-l descurci, crede-ma c-ai dispera ca noi.
Si eu cred ca singura varianta (ca solutie n-am gasit inca) este o ora de retus si pregatiri a formei parului inainte de a iesi din casa.
Tu ce faci in ora mea obligatorie? Somn de frumusete?
90701
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:15
De la: annyanny, la data 2009-03-28 14:31:05off mai fetelor..si yo vreau sa il am cretz nu stiu ce ai putea face uh pentru indreptare..dar ce as putea face eu sa am un par k al tau ?

Draga Annyanny sa vezi tu dimineata in oglinda zi de zi un par cret,iti vine sa l tai tot.Voi puteti sa faceti ce vreti cu parul drept dar noi nu prea putem sa-l indreptam prea bn.
dutza30
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:19
Parul cret este mai greu de intretinut, insa din fericire este tot timpul la moda !
Eu folosesc un balsam pe care il aplic doar la varsuri, !/3 din lungimea parului ( il am pana la umeri ) si ma spal de 3 ori pe saptamana, pt a arata parul mai bine !
Sa stii ca este recomandat sa iti tunzi varfurile mai des, pt ca parul fiind cret, este destul de inestetic sa ai varfurile despicate, si in plus buclele nu iti mai stau bine daca vf sunt despicate
Summer_
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:28
inceark sa folosesti un sampon special pt par uskt.....si tunde-ti din knd in knd vf parului...este ff indikt..
BlueRose123
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:07
si eu am parul cret este cam la fel ca si al tau.il am pana la umeri si si eu folosesc masca kallos cu placenta,ma spal o data la 3-4 zile si trebuie sa mi`l dau cu spuma altfel nu pot iesi din casa.mi`l pieptan doar cand e ud ca sa nu stric buclele .cateodata am foarte 'bad hairy days' si sunt nevoita sa mi`l prind .in fata nu e asa rau,dar in spate e uscat si cateodata nu`mi sta bine deloc;acum doi ani era si mai rau ziceai ca e sarma,dar am folosit masti dupa masti,balsam,asa zisele samponuri minune,ulei de ricin si de masline si a inceput sa`si mai revina,dar tot nu sunt multumita.as vrea si eu sa stiu ce sa`i mai fac.dar vreau de la cineva care are parul cret pt ca de obicei se mai baga si altii in vb care habar n`au cum e sa il ai asa.din nefericire sunt o adepta a schimbarilor, cu parul nu pot sa fac nimic decat sa`l las asa si este foooarteeeee plictisitor.deci cele care au parul drept mai pot sa`l increteasca,dar noua nu ne iese asa bine sa`l indreptam,iar parul meu are un volim 'huge'.
dariutzu_4u
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:33
Ehee, abia acum incep s-o inteleg pe sora mea. De ce ii trebuie o ora in oglinda, de ce consuma balsamul de par mai repede decat mine, de ce da o caciula de bani pe "cosmeticale". Avem amandoua parul lung pana la fund, doar ca eu il am lins, iar ea incredibil de cret. Este o coama imensa pe care eu nu as fi avut rabdarea s-o ingrijesc. Si, tocmai pentru ca nu m-am lovit de problema asta, nu pot sa spun cu exactitate ce face. De tuns se fereste sa-l tunda. Asa cum am spus e foarte lung si ii ocupa foarte mult timp. Stiu doar ca foloseste ACELEASI firme de ingrijire de ani de zile. Desigur, masti, balsam, perii speciale. Voi stiti mai bine.

Imi pare rau, sfaturi nu va pot da. Vroiam doar sa spun ca va admir rabdarea si ca voi (nu noi) sunteti cele ce merita invidiate.
rashela
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:47
si eu sunt creata dar am buclele mai mari si nu e asa voluminos...cateodata imi e dor sa fie asa mare si cu propria lui personalitate...acum a crescut pana aproape de mijloc si nu mai sta asa...gandeste-te ca daca va fi mai lung te vei stradui si mai mult cu descurcatul si aranjatul:-s...eu nu ma pieptan decat atunci cand ma spal pe cap(sampon+balsam clatit)+balsam leave in...si apoi il usuc cu un pumn de spuma si sta asa si o saptamana,cu buclele definite chiar daca il prind;) si ii tund varfurile cateva luni,dar continua sa creasca,poate poti face vreun tratament sa iti creasca mai repede:-?? sau poate e din alimentatie...bafta oricum:*
myaunik
Postat pe 10 Iulie 2010 16:01
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna........... 2 De la: kudika049911 8 Iulie 2009 20:23
nuantator de par 2 De la: valy90 14 Decembrie 2010 12:46
Am mare nevoie de ajutor... 24 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:01
wellaton 0 De la: 28 August 2011 21:06
.... 6 De la: Metal_spell 4 Decembrie 2009 21:14