Setari Cookie-uri

Remediu pt parul gras

Cel mai bun remediu, este bineinteles cel mai rapid :D. Ce paote fi mai grav decat sa te trezesti ca ai o intalnire si nu ai destul timp pentru a iti spala si aranja parul. dar nu dispera!!

Cel mai rapid mod de a masca radacinile uleioase este de a aplica pudra de talc( eu folosesc Brotalco) sau orice pudra(pulbere) de fata, Se aplica ori direct cu mana, oi cu o pensula. Da volum instanmtaneu parului, si arata foarte proaspat. Am mai observat, ca daca folosesc produse pentru par cum ar fi spuma sau fixativul, parul nu se ingrasa asa de repede, si se aranjeaza mai bine a doua zi, nu pare asa lipsit de viata. Oricum, nu stiu ce remediu este permanent asa ca incerca doar in ziua spalarii parului sa il porti desfacut, eventual maxim si a doua zi, iar din a 3 a sa ti l prinzi in moduri cat mai interesante, pentru a ii da alt look.
alinuta2
Postat pe 6 August 2008 13:15
daca tii vara parul nespalat 3 zile imbacsit de spuma si fixatix +o caruta de transpiratie( o tine la tine) poate ai aer conditionat la cap mai bagi si pudra !...poate vrei sa tencuiesti

Postat pe 20 August 2008 23:48
de fapt la cat de tanara si nelinistita esti , e de asteptat ...................

Postat pe 20 August 2008 23:51
Hmmmm.....pai depinde ce faci...de transpiri asa...eu care stau numai in casa..si eis seara...nu prea tarnspir la tencuiala:P......Depinde cine te ia cu maina..ce aer conditionat are....dar..deh depinde de cat de mare ai creieru:)))..Daca e mare mare de da pe dinafara.....NU te tine k transpiri mult;))...si te chinuie de pui comentarii in leg cu ...o peruca presupun, la cum descrii:D..take care
alinuta2
Postat pe 21 August 2008 16:07
normal ziua ca ursul in barlog ' si tine cont e mai bn sa ai creierul mai mare ,decat sa-l ai de musca ,vezi trebuie sa mai inveti limba rom. nu te prea descurci cu ea. Asta am simtit asta am scris . Aha era valabil doar pt. intilniri .

Postat pe 22 August 2008 13:46
mai bine faci o baitza repede si sanatoasa, decat sa amesteci toate prostiile in cap.
brunneta
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:31
ffffff. mare dreptate brunneta

Postat pe 4 Septembrie 2008 18:04



cand am vazut titlul ,am crezut ca s-a gasit un remediu pentru par gras ceva,vreo solutie eu stiu...dar nu pudra de talc,nu te mananca capul de la pudra,miros mai stiu eu ce?
anna_mariaO
Postat pe 11 Septembrie 2008 11:56
tu alina esti tare!:)) ..oki ca e italiana sau genul..orikm si eu am auzit asta cu pudra dar sincer nu as putea sa o foosesc pt ca nu imi place mirosul ala....mie parul mi se ingrasa f repede...eu zilnic trebuie sa il spal...iar cand nu reusesc sa il spal il prind in coada a2a zi...dar in nici un caz pudra..cat despre fixativ daca folosesti e adev ca tine mai mult...daca cineva stie un remediu mai .....va rog ziceti-mi si mie.:*
dhanay
Postat pe 18 Septembrie 2008 20:25
Incearca masti naturale care ajuta mult:
1. pt par uscat:
- o lingura mare de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de ulei de masline
- o lingura de vitamina A( farmacie)
Tot se amesteca bine si se pune masca pe par. Se tine 2 h apoi se clateste bine cu apa calda. Daca doar capetele sunt uscate se aplica pe capete.
2. pt par gras:
- o lingura de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de masline
- o lingura mare de zeama de lamaie
- 2 linguri de coniac sau vodca (tarie de 40 grade)
Se amesteca si se pune pe par de la radacina parului. Se tine minim 2 h. Se clateste f bine cu apa calda, nu fierbinte.

O solutie mai puternica pt caderea, intarirea parului e Yuda Pilatory, aveam de vanzare, la momentul dat nu mai am, s-au terminat, dar am sa am peste 15 zile, daca o sa te intereze scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com

Bafta multa!!!!
merycam
Postat pe 20 Septembrie 2008 11:50
ooooo...multumesc mult pentru sfat....am sa incerc imediat ce pot si am sa iti zic rezultatele...
dhanay
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:41
Interesanta propunerea lui merycam.Voi incerca si eu... Ms.
MarinAlina82
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:14
Am incercat si eu cu pudra de talc si este eficient. Alina se referea daca apare ceva neprevazut, o intalnire neplanificata poti recurge la aceasta metoda, asta nu inseamna ca sta nespalata la cap si ca foloseste pudra din comoditate. Inainte sa se faca comentarii rautacioase mai bine va informati sau puneti in practica, apoi aveti dreptul sa comentati.
lover_woman
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:39
offf,de cativa ani bunisori am probleme cu parul...se ingrasa,e firul subtire...am incercat o multime de produse..dar mai nimic.cred ca e de la "mama natura".nu prea ai ce sa-i faci.
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 03:18
pudra in cap!!asta imi mai lipseste dupa ce k am parul f sensibil... nu...nu cred k imi este util sfatul tau...
laura_chirea
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:04
parul se ingrasa datorita lipsei de vitamina B din organism,foloseste sampon pe baza de germeni de grau sau altul care este imbunatatit cu vit.B, deasemeni daca poti mananca drojdie de bere ,prospata nu uscata,(cat o nuca )dimineata pe stomacul gol macar o luna de zile,are in compozitia ei complexul B care te ajuta si la curatarea tenului
camelya957
Postat pe 11 Decembrie 2008 23:50
dupa fiecare spalat se da pe radacina tinctura de brusture(se gaseste in farmacii sau la plafare),aceasta tinctura se amesteca cu apa(ac cantitate si la apa si la tictura)
tarcovniac_andreia
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:08
parul are nevoie de vitamine, si cu cat adoptam un regim de viata mai sanatos cu atat mai bine va fi pentru tot organismul.pentru cei cu probleme recomand zeama de lamaie si ulei de masline.
monalisa81
Postat pe 20 Decembrie 2008 16:26

- o lingura de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de masline
- o lingura mare de zeama de lamaie
- 2 linguri de coniac sau vodca (tarie de 40 grade)
Se amesteca si se pune pe par de la radacina parului. Se tine minim 2 h. Se clateste f bine cu apa calda, nu fierbinte.

Asa...poy si dupa asta se spala cu sampon ptr par gras nu?
isa_bella
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:25
Poi lamaia si uleiul de masline folosesc si eu de multa vreme....atata doar ca il arata f sanatos, matasos, luceste de la lamaie...dar nu tine. adica tot de 3-4 ori ma spal pe saptamana, depinde, mai este si cand il prind in coada, ca sa nu il spal asa de des. Dar cum a mai zis cineva, depinde mult de mama-natura. Si ar fi bine sa bem f multa apa, cam 2-3 litri pe zi, sa mancam legume si fructe multe...s.a.m.d......si daca nici atunci nu se vede o imbunatatire la parul nostru, atunci chiar nu avem ce sa-i facem. b-(
amalushh
Postat pe 22 Iulie 2009 08:40
De la: merycam, la data 2008-09-20 11:50:06Incearca masti naturale care ajuta mult:
1. pt par uscat:
- o lingura mare de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de ulei de masline
- o lingura de vitamina A( farmacie)
Tot se amesteca bine si se pune masca pe par. Se tine 2 h apoi se clateste bine cu apa calda. Daca doar capetele sunt uscate se aplica pe capete.
2. pt par gras:
- o lingura de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de masline
- o lingura mare de zeama de lamaie
- 2 linguri de coniac sau vodca (tarie de 40 grade)
Se amesteca si se pune pe par de la radacina parului. Se tine minim 2 h. Se clateste f bine cu apa calda, nu fierbinte.

O solutie mai puternica pt caderea, intarirea parului e Yuda Pilatory, aveam de vanzare, la momentul dat nu mai am, s-au terminat, dar am sa am peste 15 zile, daca o sa te intereze scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com

Bafta multa!!!!


trebuie sa tin cont sa fie miere de la o singura albina? :P
EULTAU
Postat pe 22 Iulie 2009 16:58
...deci am incercat cu masti naturale...mananc sanatos...nimic nu functioneaza la mine......zilnic trebuie sal spal...o sa raman cheala......acm vreau sa incerc cu sampon de la phytoceratos...o prietena il foloseste.deci fetelor incercati pana gasiti ce vi se potriveste....eu una sunt disperata...multa bafta
yoannas
Postat pe 28 Iulie 2009 20:58
Incercati sampon uscat Batiste care reda parului prospetimea in numai 2 minute. Este un spray care se pulverizeaza pe suprafata parului, se maseaza scalpul 20 secunde apoi se piaptana si parul este ca si proaspat spalat. Si nu este un miracol! Tot pudra de talc se gaseste si in acest produs, dar nu lasa pete, cum o face pudra in stare bruta, deoarece se gaseste in cantitati foarte mici si este pulverizata. Samponul uscat este produsul pe care ar trebui sa il aiba orice femeie in trusa de cosmetice. Batiste Dry Shampoo se produce in Marea Britanie inca din anii '70 si este cel mai bun sampon uscat din Europa. samponuscat.ro
Pitaque
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:26
Eu am scapat de aceasta problema cu samponul Onescalp de la Nanogen. Mi se ingrasa parul la 2 zile, iar dupa o folosire de 2 luni am ajuns sa nu mai fiu nevoita sa ma spal la 2 zile ci la 4 zile. Va sfatuiesc sa il incercati si nu veti avea nimic de pierdut. Va las id-ul meu pentru mai multe inf. oana_eu2009
Pupici
scumpica20
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:06
si mie mi se ingrasa parul foarte repede, si il am foarte luuung...la 2 zile m-a spal pe cap dar nu m-a deranjeaza...decat sa stau si sa aplic tot felul de chestii mai bn fac un dus si s-a rezolvat....si merycam decat sa imi torn coniacul in cap mai bn il beau ....
freakbabe
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:13
Buna!

Daca pana acuma nimic nu va ajutat, incercati samponul uscat de la Batiste. O puteti cumpara cu doar 23 Ron de pe blogul http://samponuscat.blogspot.com.
Pe mine m-a ajutat, sigur o sa va ajute si pe voi!

S_Kata
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:02
acest sampon Onescalp de la Nanogen,nu da nici un rezultat. problema e ca tu vinzi acest sampon si vrei sa iti faci vanzare...
kudika357991
Postat pe 24 Ianuarie 2011 23:03
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:39
asta chiar e o problema si cineva inceark sa-i dea solutii....iti arde d facut misto?dak nu t intereseaza nu mai raspunde.
kudika470626
Postat pe 13 Noiembrie 2011 08:38
De la: , la data 2008-08-20 23:48:31daca tii vara parul nespalat 3 zile imbacsit de spuma si fixatix +o caruta de transpiratie( o tine la tine) poate ai aer conditionat la cap mai bagi si pudra !...poate vrei sa tencuiesti
kudika470626
Postat pe 13 Noiembrie 2011 08:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii clip on pe comanda 2 De la: balrog 14 Martie 2011 14:01
viaderm 3 De la: Nog 5 Iulie 2011 12:47
Ce sa mai folosesc pt par?\ 4 De la: kudika226898 14 Martie 2011 22:48
atipic 18 De la: kudika378235 21 Martie 2011 23:48
Cornrows, Impletituri, Frizuri misto :) 4 De la: cornrows4u 6 Septembrie 2012 15:23