ajutati-ma,va rog.

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent ajutati-ma,va rog.: (5 din 1 vot)

roscatika23 Avatarul lui roscatika23

960 mesaje

buna.am si eu o intrebare.dupa ce faci avort nu trebuie sa-ti dea medicul niste antibiotice,ceva?am o prietena care zilele astea a facut avort si nu i-a dat medicul nimic.e posibil asa ceva?eu nu pot sa o sfatuiesc caci nu am facut niciodata avort si nu sti ce sa-i zic sa ia.va rog ajutati-ma sa pot sa-i zic sa ia ceva.va multumesc.
Raporteaza abuz de limbaj
bakası olma,kendin ol..../byle ok daha gzelsin.....
gina31 Avatarul lui gina31

3 mesaje
Oras: bucuresti

buna.stiu ca dupa avort nu se da nici un tratament.
Fosta membra Kudika.ro
De la: roscatika23, la data 2009-03-29 12:55:30buna.am si eu o intrebare.dupa ce faci avort nu trebuie sa-ti dea medicul niste antibiotice,ceva?am o prietena care zilele astea a facut avort si nu i-a dat medicul nimic.e posibil asa ceva?eu nu pot sa o sfatuiesc caci nu am facut niciodata avort si nu sti ce sa-i zic sa ia.va rog ajutati-ma sa pot sa-i zic sa ia ceva.va multumesc.

Nu stiu daca se prescrie sau nu... dar niste antibiotice slabe timp de 5 zile nu vad de ce i-ar strica... doar asa, sa fie sigura
Fosta membra Kudika.ro
buna! dupa avort se da tratament si inca cum!!! in primul rand antibiotice. augmentativ sunt foarte bune. si ceva antiinflamatoare. de exemplu flamexin. nu am auzit dupa un avort sa nu se dea tratament?! este o aberatie.
Fosta membra Kudika.ro
Cred ca fata de deasupra a vrut sa spuna AUGMENTIN - Augmentativ nu e nici macar cuvant...
Augmentinul este un antibiotic foarte puternic, bazat pe amoxicilina... Logic vorbind, daca doctorul si-a facut treaba si a curatzat bine, nu a lasat prea multe "aderentze", atunci nu vad de ce ai avea nevoie de un antibiotic atat de puternic....
Pe de alta parte, eu as sugera sa ia niste fier, pentru ca sange sa pierde oricum, si noi, femeile, suntem destul de deficitare la capitolul asta... Si sa manance ficat, rinichi, organe, in general. Si orice fel de proteine, incluzand oua...
Fosta membra Kudika.ro
am gresit numele antibioticului..scuze... daca tu esti in masura sa dai sfaturi mai multe, atunci......eu stiu mult mai bine ca tine. indiferent cat de bine a curatat, antibioticele sunt foarte importante in astfel de cazuri.... daca tu esti medic, atunci imi retrag sfatul!
roscatika23 Avatarul lui roscatika23

960 mesaje

va multumesc fetelor dar oare nu tine cont si de organismul fiecaruia?sau augmentinul si flamexinul se ia asa cum zice farmacista?oare nu o sa-i faca ei rau chiar daca la altele e bun?
ii multumesc lui dumnezeu ca nu am avut probleme deastea.iar daca racesc ceai si infuzie de musetel.
bakası olma,kendin ol..../byle ok daha gzelsin.....
Fosta membra Kudika.ro
Vezi Roshcatzika? Cam asta era si punctul meu de vedere...
Un consult la doctorul generalist, dar un consult personalizat e cel mai bun! Dar sa iei Augmentin, unul dintre cele mai puternice antibiotice (care se dau, i-adevarat si in cazuri de gripa, de doctorii lenesi care in loc sa investigheze, dau antibioticul cel mai puternic si cu spectrul cel mai larg: Sa fie! )
michon_11_71 Avatarul lui michon_11_71

75 mesaje
Oras: bucuresti

De la: roscatika23, la data 2009-03-29 12:55:30buna.am si eu o intrebare.dupa ce faci avort nu trebuie sa-ti dea medicul niste antibiotice,ceva?am o prietena care zilele astea a facut avort si nu i-a dat medicul nimic.e posibil asa ceva?eu nu pot sa o sfatuiesc caci nu am facut niciodata avort si nu sti ce sa-i zic sa ia.va rog ajutati-ma sa pot sa-i zic sa ia ceva.va multumesc.

Am facut 2 avorturi pina acum, o cezariana si o operatie de chist ovarian cu acelasi medic, de 17 ani, daca medicul e bun si stie ca si-a facut treaba bine si curat nu iti da antibiotic dupa chiuretaj.
Fosta membra Kudika.ro
Fetelor...nu luati antibiotice dupa "ureche"...Si medicamente ,in general.
Sa mearga prietena la un medic...la medicul de familie,daca cel care i-a facut chiuretaj nu i-a prescris nimic.

Placerea se poate sprijini pe iluzie, fericirea insa se intemeiaza pe adevar. (Chamfort )
kudika006210 Avatarul lui kudika006210

1 mesaj

Stiu doar ca nu trebuie sa faca efort si cateva zile sa nu mai aiba relatii sexuale,de antibiotice nu stiu .Apropo vezi ca augmentin se ia maxim 5 zile,risti sa te imbolnavesti mai tare iar flamexin e pentru dureri.
Fosta membra Kudika.ro
Nu se recomanda antibiotic decat atunci cand nu este bine facut si se ia ca masura preventiva
Fosta membra Kudika.ro
Din cate stiu, dupa o inrerupere de sarcina se pot lua antibiotice, ca masura preventiva (Zinnat, Augumentin) si comprimate impotriva candidozei, Nizoral parca se numeau. E bine totusi sa iti indice medicul ginecolog tratamentul.