Setari Cookie-uri

credeti ca cel ce merita nu ne va face sa plangem?

Pentru inceput as vrea sa spun ca dragostea...acest sentiment care nu ne da pace...si ne chinuie indiferent de varsta...sau experiente anterioare...de multe ori seamana mai mult cu ura decat cu prietenia.Iubim si totusi uram , si ii ranim pe oamenii apropiati noua.Poate [mai mult ca sigur] nu vrem sa se intample asta dar totusi o facem...si spunem k am facut-o din dragoste.Oare asa sa fie?Dragostea ne da dreptul sa gresim , sa deschidem rani in sufletul celorlalti ?Spunem mereu ca am facut-o din dragoste....si acum ...vine intrebarea.Sa fie adevarata maxima ,,Nu merita sa plangi dupa nimeni , iar cel ce merita nu te va face sa plang"?...Eu consider ac nu...daca ne gandim ca si pe parintii nostri ii afce de multe ori sa planga...astept parerile voastre
o_parte_din_rai
Postat pe 29 Martie 2009 23:03
oricine te poate face sa plangi.nimeni nu e perfect.
dana_mv
Postat pe 30 Martie 2009 20:32
Mai stiu eu persoane care plang din orice Acuma serios , cred ca un om care te iubeste CU ADEVARAT nu are cum sa te faca sa suferi. Treaba e multe femei isi fac rau singure si accepta situatia in care barbatul de langa ele le calca in picioare mintindu-se singure ca sunt iubite daca respectivul dupa ce o da in bara vine cu coada intre picioare si promite vrute si nevrute dar recidiveaza in scurt timp.
Petek
Postat pe 30 Martie 2009 21:00
este normal ca intr-o relatie sa existe si certuri, sa te si superi pe celalalt si sa si plangi. Dar numai in masura in care acestea sunt lucruri izolate in relatie si sentimentul general este de fericire si implinire sufleteasca.
Daca primeaza in relatie, e timpul sa-ti faci bagajele

(parerea mea)
kitty_krieger
Postat pe 30 Martie 2009 21:27
da, un tip knd iubeshte ,face orice cu putintza sa nu o raneask pe prietena lui. ( exceptand cazurile de tipe isterice ).
insa, citatul nu e valabil dak ea iubeshte pe cnva fara k sentimentul sa fie reciproc, pt k atunci el nu contribuie cu nimic la suferintza ei, nu si-a asumat rolul de a o face fericita
x_tina90
Postat pe 30 Martie 2009 21:46
De la: Petek, la data 2009-03-30 21:00:23 Treaba e multe femei isi fac rau singure si accepta situatia in care barbatul de langa ele le calca in picioare mintindu-se singure ca sunt iubite daca respectivul dupa ce o da in bara vine cu coada intre picioare si promite vrute si nevrute dar recidiveaza in scurt timp.
nu e neaparat vb de inselat...noi femeile suntem maia tente la detalii pe cand barbatii nu...si multe chestii care se aduna de fiecare data lasa cate un loc liber...nu e si asta un fel de a fi ranita?[ex:..o femeie care sa nu se simta jignita daac se frizeaza,sau se vopseste si barbatul nu observa ...si multe alte nimicuri]
o_parte_din_rai
Postat pe 30 Martie 2009 23:30
Draga mea noi suntem mai sensibile si o gluma spusa cand noi suntem intr-o pasa proasta ne pare o jignire si ne face sa plangem sa suferim,doar oameni suntem,tu crezi ca atunci cand spui sau faci ceva cu cea mai mare dragoste si intentioe iese bine.Acu hai sa iti spun ceva ce te va pune pe ganduri "NU CONTEAZA CUM DAI CI CONTEAZA CUM E PRIMIT"sper sa intelegi sensul ,numai bine
Ele_ely
Postat pe 2 Iulie 2009 16:20
De la: Petek, la data 2009-03-30 21:00:23Mai stiu eu persoane care plang din orice Acuma serios , cred ca un om care te iubeste CU ADEVARAT nu are cum sa te faca sa suferi. Treaba e multe femei isi fac rau singure si accepta situatia in care barbatul de langa ele le calca in picioare mintindu-se singure ca sunt iubite daca respectivul dupa ce o da in bara vine cu coada intre picioare si promite vrute si nevrute dar recidiveaza in scurt timp.


Ai spus-o foarte bine. Asta e masochism ce isi fac unele cu mana lor. Cine ne iubeste cu adevarat nu are nevoie sa vina si sa promita vrute si nevrute. Pur si simplu nu face nimic ca sa ajunga in stadiul respectiv.
lollitta
Postat pe 2 Iulie 2009 18:43
De la: dana_mv, la data 2009-03-30 20:32:45oricine te poate face sa plangi.nimeni nu e perfect.



Sunt de acord cu tine...si in plus atunci knd iubesti mai si suferi...
Frumushica59
Postat pe 2 Iulie 2009 19:17
Dar cine a zis ca nu e bine sa plangi ..daca nu plangi nu simti, daca nu simti traiesti degeaba ..copilul cand se naste plange ...nimeni nu stie de ce plange ...dar daca plange inseamna ca va trai ...judecati voi mai bine...
___LL___
Postat pe 2 Iulie 2009 19:53
Cel ce merita te va face sa plangi, dar, de fericire

Postat pe 3 Iulie 2009 10:06
Oricine te poate face sa plangi...Merita sa plangi,te descarci.Asa k nu mai considerati plansul un lucru rau.Gandi`tzi shy voi logic.Shy dak cnv te face sa plangi poti sa ierti shy sa treci peste faptul ca acea pers te`a facut sa plangi.NoO?????
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 4 Iulie 2009 15:50
"cel ce merita"... de unde sa stim care este "cel ce merita" ? Eu cred ca EL ne va face cel mai mult sa plangem... Pentru ca EL "merita", nu? Merita orice, chiar si sa plangem. Si nu trebuie sa contribuie cu ceva la ceea ce te face sa plangi, pentru ca atunci cand il gasesti pe EL, gasesti si un milion de motive sa te temi, sa plangi. Drept urmare, plangi pentru ca asa vrei, pentru ca "merita". Mai ales atunci cand tu plangi din cine stie ce motiv absurd, iar el iti saruta lacrima cu zambetul pe buze si iti spune "te iubesc, iubita mea! esti frumoasa chiar si atunci cand plangi. esti cea mai frumoasa" Dupa asta, vei cauta motive sa plangi . Pentru ca stii ca merita . Dar ce te faci atunci cand ajungi sa ii zambesti fals, pentru ca nu trebuie sa observe ca tu vrei sa plangi, simti nevoia sa plangi, iar el nu iti da niciun motiv sa faci asta, pentru ca el e perfect?
Parerea mea...
ciella
Postat pe 4 Iulie 2009 19:56
"A iubi înseamnã a înceta sã trãieºti pentru tine, a face ca toate sentimentele omeneºti, teama, speranþa, durerea, bucuria, plãcerea sã nu depindã decât de o singurã fiinþã; înseamnã a te cufunda în infinit, a nu gãsi nici o limitã simþirii, a-þi închina viaþa unei fiinþe în aºa fel încât sã nu trãieºti ºi sã nu gândeºti decât pentru a o face fericitã; a turna mãreþie în înjosire, a gãsi alinare în lacrimi îndurerate, plãcere în suferinþa ºi suferinþa în plãcere; adicã a întruni în sine toate contradicþiile." (Balzac)
ciella
Postat pe 4 Iulie 2009 20:26
De la: o_parte_din_rai, la data 2009-03-29 23:03:16Pentru inceput as vrea sa spun ca dragostea...acest sentiment care nu ne da pace...si ne chinuie indiferent de varsta...sau experiente anterioare...de multe ori seamana mai mult cu ura decat cu prietenia.Iubim si totusi uram , si ii ranim pe oamenii apropiati noua.Poate [mai mult ca sigur] nu vrem sa se intample asta dar totusi o facem...si spunem k am facut-o din dragoste.Oare asa sa fie?Dragostea ne da dreptul sa gresim , sa deschidem rani in sufletul celorlalti ?Spunem mereu ca am facut-o din dragoste....si acum ...vine intrebarea.Sa fie adevarata maxima ,,Nu merita sa plangi dupa nimeni , iar cel ce merita nu te va face sa plang"?...Eu consider ac nu...daca ne gandim ca si pe parintii nostri ii afce de multe ori sa planga...astept parerile voastre

poate suntem noi diferite, dar la mine dragostea nu seamana deloc cu ura si foarte mult cu prietenia.e adevarat, e mult mai egoista ca prietenia, dar contine si prietenie si atractie si de toate, mai putin ura. in momentul cand ar aparea asemenea sentimente, la mine ar incepe ratiunea sa lucreze si aceasta ratiune mi-ar spune ca trebuie sa pun capat relatiei. si da, sunt convinsa ca cel care te iubeste cu adevarat face tot posibilul sa nu te raneasca. si viceversa. ura si frustrarea nasc monstri, si e bine sa ne oprim la timp.
mkdisk
Postat pe 6 Iulie 2009 09:25
"Nu merita sa plangi dupa nimeni , iar cel ce merita nu te va face sa plangi"......potzi plange de fericire ..de dor..;;)
kudika063187
Postat pe 15 Mai 2010 00:11
De la: mkdisk, la data 2009-07-06 09:25:45
De la: o_parte_din_rai, la data 2009-03-29 23:03:16Pentru inceput as vrea sa spun ca dragostea...acest sentiment care nu ne da pace...si ne chinuie indiferent de varsta...sau experiente anterioare...de multe ori seamana mai mult cu ura decat cu prietenia.Iubim si totusi uram , si ii ranim pe oamenii apropiati noua.Poate [mai mult ca sigur] nu vrem sa se intample asta dar totusi o facem...si spunem k am facut-o din dragoste.Oare asa sa fie?Dragostea ne da dreptul sa gresim , sa deschidem rani in sufletul celorlalti ?Spunem mereu ca am facut-o din dragoste....si acum ...vine intrebarea.Sa fie adevarata maxima ,,Nu merita sa plangi dupa nimeni , iar cel ce merita nu te va face sa plang"?...Eu consider ac nu...daca ne gandim ca si pe parintii nostri ii afce de multe ori sa planga...astept parerile voastre

poate suntem noi diferite, dar la mine dragostea nu seamana deloc cu ura si foarte mult cu prietenia.e adevarat, e mult mai egoista ca prietenia, dar contine si prietenie si atractie si de toate, mai putin ura. in momentul cand ar aparea asemenea sentimente, la mine ar incepe ratiunea sa lucreze si aceasta ratiune mi-ar spune ca trebuie sa pun capat relatiei. si da, sunt convinsa ca cel care te iubeste cu adevarat face tot posibilul sa nu te raneasca. si viceversa. ura si frustrarea nasc monstri, si e bine sa ne oprim la timp.
diana_alin
Postat pe 15 Mai 2010 00:48
ai dreptate!!!
diana_alin
Postat pe 15 Mai 2010 00:50
pentru nimic din ce ne este dat sa traim in viata nu primim garantii..astazi poti plange alaturi de un om, impartasind bucuria..altadata poate un necaz..iar daca vorbim de dragoste ..aici, cred eu, lucrurile sumt mult mai complexe.. pana la urma cel/cea de care te indragostesti e un strain..mai devreme sau mai tarziu devii constient/a de asta ..acuma depinde ..cum suporti..cat de matur esti dpdv emotional si al relatiilor..cu timpul te "calesti" si nu ti se mai pare asa grav..pastrezi ce e frumos ..o rupi civilizat si next..viata e prea frumoasa ..n are rost sa pierzi timpul
dulcineeaXXX
Postat pe 16 Mai 2010 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
menage a trois 64 De la: kudika002139 15 Mai 2009 23:26
help.... 17 De la: jenesaispas 11 Iulie 2009 17:36
eu leu....el pesti 3 De la: ancaveres 26 Februarie 2009 20:19
Ajutati-ma sa inteleg un lucru... 6 De la: ilovethisgame 8 Septembrie 2010 09:48
salut 1 De la: Clauda 18 Aprilie 2011 00:37