Setari Cookie-uri

candida

buna ziua! am si eu problema si as vrea sa mai aud pareri ... am fost de curand la medicul ginecolog si in urma analizelor mi s-a trecut pe buletinul de analiza "organisme fungice de tip candida". medicul insa mi-a spus sa nu imi fac nici o problema si mi-a dat doua ovule(lomexin) pe care sa le iau la diferenta de 7 zile. de asemenea el mi-a zis ca daca in afara de faptul ca secretia este mai densa, nu am nici un alt simptom atunci nu am candida... as vrea sa stiu de la cele care au mai avut, ce simptome aveau , cum s-au tratat etc.
deya_22
Postat pe 30 Martie 2009 15:18
draga mea , candida albicans este un fungus tare pacatos care se face deobicei in urma tratamentelor cu antibiotice fara a fi insotite de un antimicotic (STAMICIN SAU NISTATIN) a diferitelor afectiuni si se transmite prin contact sexual . Daca nu este tratata , devine tare agresiva si ataca incet tot corpul .Cel mai des se localizeaza in cavitatea bucala si cea vaginala .

Exista un produs extraordinar de bun pe care l-am folosit cu mare succes eu personal (asa ca iti spun din propria experienta) si care se face in cuplu OBLIGATORIU , ca altfel iei candidoza inapoi de la partener si iar o iei de la inceput si nu mai termini niciodata. Este un tratament forte in 27 zile , dupa care ai scapat .

Se numeste FORMULA CANDIDA , este canadian si il poti gasi pe www.bestlife-naturiste.ro , de unde il poti si cumpara . Trebuie 1 cutie ptr tine si una ptr el si luati amandoi in acelasi timp . Asta deparaziteaza organismul , dupa care trebuie continuat tot la fel amandoi , cu cate 1 cutie de ACTIVE ACIDOPHILUS ptr refacerea florei intestinale .

Incearca si nu o sa-ti para rau . Sper sa-ti faca bine , eu am fost foarte multumita de el si nu mai stiu ce este aia candidoza

jeanetta
Postat pe 1 Aprilie 2009 01:41
buna, as dori sa stiu si eu daca cumva candida o pot lua de la un barbat....pentru ca eu inainte de contact nu am avut simptome. si daca da, atunci el la ce doctor ar trebui sa se prezinte? multumesc
albinuzza
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:11
se ia si prin contact sexual neprotejat. tu ar trebui sa mergi la ginecolog, dr iti va lua o proba de secretie, iar in urma analizei iti va spune daca ai sau nu candida. daca da, iti va prescrie un tratament si pentru tine si pentru prietenul tau.ms jeanetta pt. raspuns!
deya_22
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:17
si ginecologul ii scrie si lui traament? nu ar trebui sa mearga la urolog?
albinuzza
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:57
da,tot ginecologul. nu trebuie sa mearga nicaieri daca este vorba despre candida, pentru ca la barbati este asimptomatica .
deya_22
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:47
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 13:51
FORMULA CANDIDA e o porcarie pe care dai bani fara nici un rezultat......am incercat si eu ,cit si niste prieteni.
adriancojanu
Postat pe 27 Februarie 2011 13:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 3 De la: blaa 9 Aprilie 2010 17:21
si eu am nevoie de ajutor 7 De la: MissRainbow 26 Ianuarie 2012 11:23
eruptii pe piele.....ajutor 8 De la: adddda 9 Ianuarie 2009 21:40
tije metalice-se detecteaza???/help 10 De la: manu08 30 Iunie 2009 13:26
Probleme cu dintii 15 De la: kudika_11632 9 Iunie 2013 15:20