Setari Cookie-uri

reintalnire dupa ani buni...chiar de Ziua Indragostitilor

de Sf. Valentin mi-am reintalnit prima iubire...nu ne-am vazut de 5 ani si ceva...amandoi suntem implicati in alte relatii...cu toate acestea am simtit fluturi in stomac si nu ne-am putut lua ochii unul de la celalalt. stiu ca si el mai simte ceva pentru mine...mi-am dat seama din privirea lui (melancolica) si din felul in care mi-a vorbit.
Sunt sigura ca daca am fi liberi...dragostea noastra ar renaste cu siguranta. Tin sa precizez ca actualul meu iubit e un om de treaba...dar de care nu ma simt atrasa mai deloc (in schimb cu barbatul pe care l-am reintalnit...pur si simplu luam amandoi foc cand eram impreuna...atractia aia inexplicabila...pe care sunt sigura ca ati simtit-o si voi la un moment dat). ce ma sfatuiti sa fac? multumesc...
kudika004083
Postat pe 30 Martie 2009 19:27
De la: kudika004083, la data 2009-03-30 19:27:09 de Sf. Valentin mi-am reintalnit prima iubire...nu ne-am vazut de 5 ani si ceva...amandoi suntem implicati in alte relatii...cu toate acestea am simtit fluturi in stomac si nu ne-am putut lua ochii unul de la celalalt. stiu ca si el mai simte ceva pentru mine...mi-am dat seama din privirea lui (melancolica) si din felul in care mi-a vorbit.
Sunt sigura ca daca am fi liberi...dragostea noastra ar renaste cu siguranta. Tin sa precizez ca actualul meu iubit e un om de treaba...dar de care nu ma simt atrasa mai deloc (in schimb cu barbatul pe care l-am reintalnit...pur si simplu luam amandoi foc cand eram impreuna...atractia aia inexplicabila...pe care sunt sigura ca ati simtit-o si voi la un moment dat). ce ma sfatuiti sa fac? multumesc...


treci la treaba !!!! Nu e intamplator ca v-ati reintalnit ..si chiar de ziua ..indragostitilor..asta da semn !!!!
Lasa-l pe ala bun ....ce sa faci cu un barbat bun dar pentru care nu mai simti nimik ???Il minti si pe el si te minti si pe tine, numai sa nu-i inseli increderea,vorbeste cu el inainte sa mergi mai departe cu vechea iubire, va despartzitzi si gata ...nu sa incerci cu asta nou/vechi si apoi daca nu merge te intorci la fraierul ala bun sau ii dai papucii ca te-ai indragostit, oamenii care fac asa sunt jeguri si lasi ...mergi la risc si fii corecta!!!!
Asta daca esti mujer adevarata !
__LL__
Postat pe 30 Martie 2009 19:34
Am patit si eu chestia asta...Insa,dupa o saptamana de sex iepuresc....ne-am dat seama ca nu ne mai leaga nimic....Nu confunda atractia cu dragostea...Sfat: trageti-o cu el o perioada....si odata chestia asta consumata vei vedea unde te aflii......sentimental vorbind.
VisareInVant
Postat pe 30 Martie 2009 20:08
va multumesc pentru sfaturi...nici eu nu as vrea sa-l ranesc pe cel cu care sunt acum...dar merita sa raman cu cineva doar pentru ca este o persoana de treaba? nu as vrea sa regret mai tarziu
kudika004083
Postat pe 31 Martie 2009 16:53
De la: kudika004083, la data 2009-03-31 16:53:23va multumesc pentru sfaturi...nici eu nu as vrea sa-l ranesc pe cel cu care sunt acum...dar merita sa raman cu cineva doar pentru ca este o persoana de treaba? nu as vrea sa regret mai tarziu


cel mai bine ti-a raspuns visatorul de mai sus
mai bine de atat nu se poate
_fantoma_
Postat pe 31 Martie 2009 17:03
Asa zic si eu, daca poti sa mergi in paralel si sa probezi daca intr adevar sunt sentimente si atractie, sau eventual da i actualului o pauza, insa nu inainte de ate asigura daca si primul tau e dispus sa faca aceleasi sacrificii de a relua
oana84onutza
Postat pe 18 Februarie 2010 14:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul berbec in intimitate 6 De la: oonahabibi_yahoo_com 31 Martie 2009 14:03
Certificat de nastere pierdut a doua oara... 3 De la: kudika_929976 5 August 2013 15:53
Pierdut certificatul de nastere... 2 De la: Razvan_Nicolae_Radescu_1 22 Martie 2012 17:25
dieta 6 De la: kudika006372 3 Noiembrie 2009 14:13
Cresterea in inaltime 4 De la: Armain 6 Septembrie 2011 20:49