Setari Cookie-uri

anticonceptionale fara reteta?

Buna!
Cassey
Postat pe 14 Mai 2009 21:42
exista dar nu te sfatuiesc...am patit-o pe pielea mea...cel mai bine e sa sa consulti un medic ginecolog.
Anonima_007
Postat pe 15 Mai 2009 15:12
buna.yasmine folosesc eu dar le-am cumparat cu reteta de la medic.sunt bune dar si scumpe
georgy_iii
Postat pe 18 Mai 2009 16:58
De la: Cassey, la data 2009-05-14 21:42:46Buna!


Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Diavolyta_
Postat pe 20 Mai 2009 00:33
da...din cate atiu eu majoritatea anticonceptionalelor se dau fara reteta(adica te duci la farmacie si ceri o cutie de .... si ti se dau).eu iau de vreo 6 ani de zile anticonceptionale(bineinteles dupa ce am fost la doctor si mi-au fost prescrise).prima oara le-am luat pe baza de reteta, a doua oara pe baza aceleiasi retete, iar apoi le-am luat pur si simplu(fara reteta)
DAR, inainte de a te apuca sa iei ac sfatul meu este sa te duci la un ginecolog sau la un cabinet de planning si sa ti se prescrie o reteta.nu le lua dupa capul tau, sau pentru ca prietenele tale iau si ele sunt ok.ce e ok pt ele s-ar putea sa iti faca rau tie.
succes
MissMe2
Postat pe 20 Mai 2009 16:23
Buna!in legatura cu anticonceptionalele eu am o alta intrebare....careva dintre voi,in urma administrarii,ati avut probleme cu kilogramele,v-ati ingrasat sau ati observat o reactie a organismului in sensul acesta?Mie mi-a recomandat medicul meu aceste medicamente,insa imi e frica sa nu apara kilograme in plus...:(
andy_elle
Postat pe 20 Mai 2009 17:13
eu am luat 6 ani si nu am avut probleme cu kg..nici in plus, nici in minus.
se zice ca ac ti-ar da mai multa pofta de mancare, ca sa fiu sincera eu nu am simtit acest lucru.nu cred ca ar favoriza luarea in greutate.vorbesc din experienta mea si din ce a aprietenelor mele apropiate.nici una nu am patit ceva de genul asta.
oricum, daca apar modificari care ti se par ciudate dupa ce incepi sa iei ac eu te sfatuiesc sa mergi la doctor.
MissMe2
Postat pe 21 Mai 2009 16:52
De la: andy_elle, la data 2009-05-20 17:13:38Buna!in legatura cu anticonceptionalele eu am o alta intrebare....careva dintre voi,in urma administrarii,ati avut probleme cu kilogramele,v-ati ingrasat sau ati observat o reactie a organismului in sensul acesta?Mie mi-a recomandat medicul meu aceste medicamente,insa imi e frica sa nu apara kilograme in plus...:(


fa sex cat mai mult si nu ai sa te ingrasi....
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 16:57
eu zic ca intr-adevar pt a nu avea alte surprize neplacute( nu atat legat de sarcina cat de sanatatea voastra in general) ar fi ok sa va faceti niste analize inainte de a lua vreun fel de anticonceptionale dupa ureche(chiar si dupa urechea dr ginecolog).Anticonceptionalele sunt defapt hormoni(de diferite feluri si in diferite cantitati-pe care apropos voi ii aveti deja in organism...tot asa in diferite proportii fiecare)asadar pt a nu va da peste cap sistemul vostru de glande endocrine (sa va ingrasati,sau poate chiar sa slabiti sau alte chestii si mai urate)ar fi chiar ok sa consultati un dr. ENDOCRINOLOG pt ca el poate decide chiar mai bine decat un ginecolog ce vi se potriveste si ce nu, in urma unor teste hormonale(care din pacate costa-dar eu zic ca merita..si apoi chiar ca puteti sta linistite...zic eu
tirpepaula
Postat pe 25 Mai 2009 00:16
eu vreau sa iau anticonceptionale !! am o relatie stabila de mai bine de un an ...problema e k nu's in romania ...si am doar 17 ani ...si sigur k nu vreau sa afle mama faza asta ...am auzit multe nume de anticonceptionale ce se dau fara reteta aici ( in spania...) ..dar nu stiu inca cesa fac...ce sfat imi dati ?
lilutza09
Postat pe 20 Iulie 2009 02:24
De la: lilutza09, la data 2009-07-20 02:24:31eu vreau sa iau anticonceptionale !! am o relatie stabila de mai bine de un an ...problema e k nu's in romania ...si am doar 17 ani ...si sigur k nu vreau sa afle mama faza asta ...am auzit multe nume de anticonceptionale ce se dau fara reteta aici ( in spania...) ..dar nu stiu inca cesa fac...ce sfat imi dati ?




s-o lasi mai moale cu...sexu`...sau...protectie...cat mai sigura!
o vasectomie...ceva!!
ovidiu_42
Postat pe 20 Iulie 2009 02:35
buna seara!
si eu am fost la dr.si nu mi-a facut nimik decat mi-a recomandat pastile(yasmine)care m-au ingrasat
Acum am nu stiu ce sa incerc
ramonizza
Postat pe 26 Iulie 2010 00:23
ramonizza
Postat pe 26 Iulie 2010 00:31
Hai mai fetelor ma ajutati
ramonizza
Postat pe 26 Iulie 2010 00:32
buna seara
si eu patit la fel
nici un control nimik si acum nu stiu ce pastile sa iau sa nu ma ingras
ramonizza
Postat pe 26 Iulie 2010 00:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Erectia 6 De la: orice_e_posibil 18 Iulie 2009 17:45
nu imi vine sa cred 46 De la: cristiana_cris 23 Iulie 2009 12:10
Credeam ca nu se mai poate...iar acum cred ca nu se va mai putea:-s 11 De la: tematoare 28 Iunie 2010 00:40
curiozitate! pegging 7 De la: kudika_26537 17 Februarie 2013 11:59
un sfat daca se poate 3 De la: kudika_22811 5 Decembrie 2012 07:19