Setari Cookie-uri

Ma dispera matreata

De aprox o luna, am facut matreata, nush sigur de la ce, dar cred ca de vina este samponul,eu foloseam elseve din ala portocaliu si l-am schimbat cu elseve din ala nou cu laptisor de matca, mi-a placut f tare cum imi face parul....eram chiar multumita de acest sampon....dar mi-a aparut matreata, in disperare am folosit samponul clear al prietenului meu, care este antimatreata, insa fara nici un efect....Ce sampon imi recomandati?sau ceva un alt remediu naturist?ceva sa scap de problema asta?
generash
Postat pe 7 Aprilie 2009 10:20
Iti recomand sampon antimatreata clavis-abc.cosmetic sau de la forever-o minune plus ca regenereaza firul de par, il folosesc de 3 ani. Merita,ti le pot trimite la pret de depozit,
email ancasimanu@yahoo.com
ancaid
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:43
Eu am avut problema asta de mai multe ori si de fiecare data solutia a fost Ducray Selgel pentru matreata uscta (il gasesti in farmacii). E mai scump (35-40 RON), dar merita toti banii. Insa usuca foarte tare pielea scalpului de aceea trebuie sa folosesti dupa o masca profesionala (Keune au produse minunate, sau Kallos cu miere pentru par vopsit).
rexona19
Postat pe 14 Aprilie 2009 00:36
Urat...de ce schimbati sampoanele ca pe chiloti? Cand gasiti ceva ce va face bine, folositi-l in continuare!
mrskattousa
Postat pe 14 Aprilie 2009 00:40
eu iti recomand sa te duci la un dermatograf. matreata e un semn ,un inceput de boala. asa incepe de exemplu psoriasisul.
eu_nusi
Postat pe 19 Aprilie 2009 06:35
Incearca Nizoral parca, se ia din farmacii si e special facut anti-matreata.
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 12:43
De la: eu_nusi, la data 2009-04-19 06:35:26eu iti recomand sa te duci la un dermatograf. matreata e un semn ,un inceput de boala. asa incepe de exemplu psoriasisul.
...hmmm, dermatograf...nu stiam ca mai nou lumea merge la dermatograf
venin
Postat pe 19 Aprilie 2009 13:29
HRISTOS A INVIAT !!!!.............Fetelor aveti grija cum si unde se trateaza matreata !!!!...........si cine nu stie cei acela un dermatograf......CE PACAT!.....
kudika013547
Postat pe 19 Aprilie 2009 13:58
De la: kudika013547, la data 2009-04-19 13:58:51 HRISTOS A INVIAT !!!!.............Fetelor aveti grija cum si unde se trateaza matreata !!!!...........si cine nu stie cei acela un dermatograf......CE PACAT!.....


corect e "ce-i acela un dermatograf"....te-ai grabit
venin
Postat pe 19 Aprilie 2009 14:17
De la: kudika013547, la data 2009-04-19 13:58:51 HRISTOS A INVIAT !!!!.............Fetelor aveti grija cum si unde se trateaza matreata !!!!...........si cine nu stie cei acela un dermatograf......CE PACAT!.....
cum am putut sa scriu asemenea tampenie. cer iertare. dar defapt voi ( fete destepte) stiti ce am vrut sa scriu. deci mergeti la dermatolog in loc de dermatograf:))))))))) doamne , imi vine sa rad si eu.dar serios spun ; cu matreata nu e de glumit , dermatita seboreica , psoriasisul asa incepe
eu_nusi
Postat pe 19 Aprilie 2009 16:41
De la: eu_nusi, la data 2009-04-19 16:41:09
De la: kudika013547, la data 2009-04-19 13:58:51 HRISTOS A INVIAT !!!!.............Fetelor aveti grija cum si unde se trateaza matreata !!!!...........si cine nu stie cei acela un dermatograf......CE PACAT!.....
cum am putut sa scriu asemenea tampenie. cer iertare. dar defapt voi ( fete destepte) stiti ce am vrut sa scriu. deci mergeti la dermatolog in loc de dermatograf:))))))))) doamne , imi vine sa rad si eu.dar serios spun ; cu matreata nu e de glumit , dermatita seboreica , psoriasisul asa incepe


asta nu e nimic! eu am o colega la servici care o da intr-una ca trebuie sa mancam, ca sa slabim, mai putine alimente care contin "hidrocarburi"....e o fata f desteapta, pe cuvant, dar nu stiu ce-i in capul ei cand zice de hidrocarburile alea..si nu doar o data am auzit-o, nu mai stiu cum sa ma ascund de ras pe sub birou....cred ca se refera la carbohidrati
venin
Postat pe 19 Aprilie 2009 16:50
De la: eu_nusi, la data 2009-04-19 06:35:26eu iti recomand sa te duci la un dermatograf. matreata e un semn ,un inceput de boala. asa incepe de exemplu psoriasisul.
DERMATOGRAF??????????????????????????????? SI CUM SE FOLOSESTE?
DAI CU CREIONU PE PAR?
alesya83
Postat pe 24 Aprilie 2009 01:34
Cumnata mea a folosit HEAD and SHOULDERS MENTOL si nu a mai avut probleme
alesya83
Postat pe 24 Aprilie 2009 01:38
Clear
Diavolyta_
Postat pe 24 Aprilie 2009 01:42
dermatograf=creion colorat cu o compozitie speciala ce se foloseste la machiajul ochilor
anadx
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:35
si eu am aceasi problema m-am vopsit ultima oara la par cu pallete si de atunci nu am mai scapat de matreata am incercat de toate am fost si la dermatolog mi-a prescris si ala un tratament de ma usturat buzunarul si tot nu am scapat,am auzit k nizoralul e cel mai bun dar pe la farmaciile din cartierul meu nu se gaseste.da-ti si mie raspuns la ce farmacie se gaseste nizoralul in bucuresti merci si astept un rasp
anadx
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:40
Eu am incercat sa ma tratez cu clear si am facut mai multa matreata,se vedea si pe parul abea spalat si eu cam ceva zeci de cm de par.M-am spalat ac cu dove antimatreata si e super,sa vd daca scap detot dar macar nu se vede,stiu doar eu1
bebe_Cristina
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:27
Scapa de matreata! Prepara-ti singura un sampon cu galbenus de ou: amesteca doua sau trei galbenusuri de ou cu 30 g. de rom si 10 g. ulei de ricin. Maseaza-ti pielea capului cu acest sampon si lasa-l sa actioneze timp de 15 minute. Clateste apoi bine cu apa. In ultima apa de clatit adauga si putin otet .

Acest sampon va intari radacina firului de par, impiedicandu-l sa devina casant si te va ajuta sa scapi si de matreata!
alesya83
Postat pe 25 Aprilie 2009 22:32
Scalpul difera de la persoana la persoana! si am avut matreata multa. Am reusit sa scap de ea numai cu Head@Shoulders 2in1. Am parul cret si ma vopsesc cu Garnier. Deci nu e o regula care se poate aplica oricui!
vikidutza
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor ce efect a avut produsele de la Revitol?pentru voi? 3 De la: balrog 14 Martie 2011 13:06
ingrijirea parului cret 8 De la: balrog 14 Martie 2011 12:47
Incerc sa identific nuanta de koleston special blond care imi trebuie:) 7 De la: just_me_ana27 3 Mai 2011 16:03
Recomandari saloane 6 De la: balrog 14 Martie 2011 12:48
Extensii clip on pe comanda 2 De la: balrog 14 Martie 2011 14:01