Setari Cookie-uri

ce faci cand totii prietenii tai sunt si prietenii lui si v-ati despartit........

Eu una nu prea inteleg...daca ei sunt si prietenii tai,de ce nu ti-au spus ca el afiseaza o noua cucerire si de ce te-au lasat sa-ti petreci singura ziua de nastere ?si de ce nu au fost alaturi de tine sa te sustina,stiind ca nu mai esti cu el ?........Daca intr-adevar iti sunt prieteni,nu ar fi normal sa te considere o fraiera.....si nu e normal ca tu sa-ti faci griji in privinta asta,sau sa-ti fie frica sa vorbesti cu ei...ce naiba
OneLastBreath
Postat pe 9 Aprilie 2009 10:46
De la: OneLastBreath, la data 2009-04-09 10:46:26Eu una nu prea inteleg...daca ei sunt si prietenii tai,de ce nu ti-au spus ca el afiseaza o noua cucerire si de ce te-au lasat sa-ti petreci singura ziua de nastere ?si de ce nu au fost alaturi de tine sa te sustina,stiind ca nu mai esti cu el ?........Daca intr-adevar iti sunt prieteni,nu ar fi normal sa te considere o fraiera.....si nu e normal ca tu sa-ti faci griji in privinta asta,sau sa-ti fie frica sa vorbesti cu ei...ce naiba


da ai dreptate, doar prietenii la nevoie se cunosc. DAr ca sa dau un sfat , eu as proceda altfel, bineuinteles ca tb timp si multa concentrare. Incepe sa arati in primul rand prietenilor tai si implicit sa afle si el ,dc te mai intereseaza, ca esti f. bine si iti duci viata mai departe ,ca iti faci noi prieteni. Fii zambitore si cu timpul chiar vei fi surprinsa ca vei simti diferenta. Gandeste-te numai la tine si imaginea ta, fa sport, mergi in parc, calatoreste.
O sa apara soarele si pe strada ta! la mine nici nu stiu dc s-a organizat ceva la intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului, ca sunt mutata din localiate si chair nu ma intereseaza, caci prima mea iubire era coleg de clasa si liceu cu mine. Asa ca am taiat complet legatura.Am suferit multa vreme dar am avut multa ambitie. Bafta!
azalis
Postat pe 9 Aprilie 2009 10:57
Ei si ce?
Ca doar tu n-o sa ramai singura pe viata, o sa-ti gasesti si tu un iubit. Sa se uite cine cum o vrea, tu vezit-i de-ale tale... Ce, tu crezi ca "actuala" n-o sa devina si ea "fosta"? S-o insura direct cu ea?
Iti faci prea multe probleme, pe bune!
Eu cred ca - daca tu ai sa te proti normal (adica nici sa provoci, nici sa te uiti urat, nici sa vorbesti de rau) - totul o sa intre in normal foarte curand.
Bafta!
Dor_a
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:05
In aceeasi situatie am fost si eu , am ramas in acelasi anturaj inca vreo3-4 luni pana mi-am facut alt cerc de prieteni in care mi-am gasit si un iubit cu care ma inteleg extrem de bine.Inca eu tot timpul am fost cu zambetul pe buze , chiar daca se rupe sufletul in tine si te napadesc amintirile nu arata ca suferi si nu ai sa inspiri mila nimanui , din contra....toti te vor aprecia ca ai stiut sa treci peste.Emare lucru sa sti sa pierzi!!!
alicey
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:59
nu te lasa doborata de esecul asta pt k viata merge inainte....de curand am trecut prin aceeasi situatie insa am continuat sa ies cu gasca din care face parte si el, am zambit, am glumit ,nu i am zis nimic ,nu m am aratat afectata. acum el are pe alta la nici o luna de la despartirea noastra insa nu ma arat afectata deloc.merg mai departe cu fruntea sus k el a pierdut nu eu.acelasi sfat ti l dau si tie ....incearca sa iesi si cu ei sa arati k esti o doamna si ca nu tu ai pierdut ci EL si trateaza l cu indiferenta ;) daca vrei sa vb mai multe da mi un mesaj privat si ti las id ul meu de mess. te vei simti mai bn sa ai cu cine vb si eventual o noua prietena :) te am pupat si ai grija de tine
FaerieCorpse
Postat pe 14 Aprilie 2009 10:12
Tocmai pentru toate cele insirate de tine....nu am incredere sa vorbesc cu ei pentru ca nu stiu cat de departe ajung vorbele......da faptul ca s-au facut ca nu stiu nimic.....poate ca nu au vrut sa se bage, era inca prea devreme sa se pronunte, cand il vedeau cu mine, cand cu ea...dar oricum am aflat foarte repede, deci poate ca nu au avut timp sa reactioneze. Sunt o persoana foarte mandra si nu vreau sa ii las nici pe ei si nici pe el sa vada ca sufar. Deja simt ca am fost injosita de el, prin actiunile lui.
kerigan_ro
Postat pe 21 Aprilie 2009 09:41
Sincer, mi-e frica sa-l vad, au trecut ceva saptamani in care nici nu l-am vazut si nici nu am vorbit. Mi-e frica ca daca il vad ma voi impaca cu el si nu mai vreu. Si mi-e frica ca daca ies undeva unde e si el, daca e cu vre una, nu as suporta scena. Am ceva important de luat de la el si ma tot gandesc cum ar fi cel mai bine sa procedez, ca sincer nu vreau sa-l vad. Deocamdata ma descurc destul de bine cu despartirea, dar stiu ca asta se datoreaza faptului ca nu am avut contact. Am trecut prin crize destul de nasoale cand ne-am despartit inainte si nu vreau sa ajung iar la fel, tocmai de aia il evit.
kerigan_ro
Postat pe 21 Aprilie 2009 09:50
Pai,intuitiv stii ce este bine pentru tine.Cu siguranta este cel mai indicat sa eviti sa il vezi sau sa vorbesti cu el pana in momentul cand te vei vindeca.
Abia cand il vei putea reintalni si sa te lase rece,abia atunci vei sti ca ai trecut peste.
Succes!
heaven2007
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:11
Wow,abia acum am vazut ca e topic din aprile!Sorryyy!
heaven2007
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:12
poi dak mi-sar intampla aja cv ..eu m-as retrage si l-as lasa p el sa-i fie bn cu prietenii lui..mi-as cauta altzi prieteni sau cel mai sigur as revenii la prietenii din copilarie....
kudika316563
Postat pe 26 August 2010 14:28
Cred ca dupa 1 an si vreo 4 luni si-a gasit altii prieteni!
Barbie30
Postat pe 26 August 2010 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hey 1 De la: anduu 30 Iulie 2010 15:59
compatibilitate zodii 12 De la: Shhh 29 Ianuarie 2010 17:11
De ce conteaza compatibilitatea dintre doua zodii? 1 De la: kudika_29516 18 Februarie 2013 14:04
eu taur..el berbec.... 8 De la: coole_tl 2 Mai 2015 11:20
Ce te faci daca nu te atrage nimic? 11 De la: sycorax 24 Iulie 2009 12:40