Setari Cookie-uri

Cum poti sa-l recuceresti pe cel de langa tine?...

As dori sa aflu ce pareri aveti despre cum sa reaprinzi o relatie care pare ca s-a racit?... Imi inchipui ca multe v-ati confruntat cu situatia in care, desi el spune ca inca iubeste, ca nimic nu s-a schimbat... voi ati simtit ca totusi e ceva.. ca nu mai e la fel...ce e de facut atunci?
Coryn_
Postat pe 20 Septembrie 2010 23:00
comunici cu respectiva persoana, dupa ce va stiti aman2 gandurile altfel vezi situatia. parerea mea

nici un strop de intuitie nu face rau
sycorax
Postat pe 20 Septembrie 2010 23:19
De la: Coryn_, la data 2010-09-20 23:00:43As dori sa aflu ce pareri aveti despre cum sa reaprinzi o relatie care pare ca s-a racit?... Imi inchipui ca multe v-ati confruntat cu situatia in care, desi el spune ca inca iubeste, ca nimic nu s-a schimbat... voi ati simtit ca totusi e ceva.. ca nu mai e la fel...ce e de facut atunci?

Daca e grav...mergeti la un psiholog...ajuta f multe, desi oamenii n-au incredere in aceasta metoda.
Daca nu e asa grav, incercati sa discutati...sa va spuneti sincer ce simtiti fiecare...descoperiti problema...apoi cautati solutii...impreuna !Luati-va o vacanta...doar voi 2, intr-un loc linistit ! Eu am trecut prin asta...dar mai rau. Prietenul meu s-a trezit intr-o dimineata si mi-a zis ca nu mai simte la fel...ca nu ma mai iubeste la fel..
Criza..panica !! Am discutat ore intregi incercand sa descoperim cauzele...si sa rezolvam problemele . A fost greu...dar usor usor...l-am facut sa ma iubeasca din nou. Acum simt ca trecem din nou printr-o criza...de data asta ma plictisesc si eu groaznic si mi-e lehamite sa o iau de la capat. Las lucrurile sa-si urmeze cursul firesc...iar eu ma "entertain" cum pot !:)
Bafta multa ! Sper sa reusesti !
JolieJulie
Postat pe 20 Septembrie 2010 23:22
acelasi lucru mi se intimpla si mie ,insa nu sunt sigur ca mai vreau acest lucru
si asta pt ca ea ma minte ft mult si sincer sa fiu nu am incredere in ea,
cred ca sinceritatea face o relatie solida fie ea si extraconjugala.
LOPY_71
Postat pe 8 Octombrie 2010 22:05
De la: Coryn_, la data 2010-09-20 23:00:43As dori sa aflu ce pareri aveti despre cum sa reaprinzi o relatie care pare ca s-a racit?... Imi inchipui ca multe v-ati confruntat cu situatia in care, desi el spune ca inca iubeste, ca nimic nu s-a schimbat... voi ati simtit ca totusi e ceva.. ca nu mai e la fel...ce e de facut atunci?


sa-l spurci..........
Celia_29
Postat pe 8 Octombrie 2010 22:16
As putea sa spun ca si eu simt acelasi lucru, adica sotul s-a cam racit fata de mine, dar munca il oboseste prea tare, munceste mult si il inteleg. Ce poti face in aceasta privinta? Fa-i surprize, arata-i ca il iubesti ca la inceput si situatia se va schimba. :)
Heavenly_angel
Postat pe 9 Octombrie 2010 05:24
ce mai sfaturi dati......:((
ochicaprui85
Postat pe 9 Octombrie 2010 07:48
Nu lasa timpul sa iti rezolve pb ,timpul ucide si putinul care mai este,sunt intr-o relatie de aproape un an,dar el c-am ,,zburdalnic'' din fire ma pierdut pe undeva ,cand credeam ca l-am pierdut si nu mai este nimic de facut ,am schimbat tactica ,am discutat dar contrar promisiunilor au ramas doar discutii ,fara a se schimba ceva,.....
Atunci stiind cum este cunoscand-ul f bine, am incercat sa ii ofer ,,altceva'' decat celalalte femei ,simple gesturi,simple lucruri care stiam ca ii ajung direct in suflet l-au facut sa revina,cu rabdare si tact,fara al obosi ,presa,fa-l sa se simta liber dar, in acelasi timp fi alaturi de el,ofera-i ceea ce stii ca isi doreste ,fa-l sa se simta dorit,iubit,apreciat ,acum sunt multumita pentru ca imi dau seama ca daca ,,ele''( vb de celalalte femei,care iau atras atentia) au venit,au fost ,au trecut, EU AM RAMAS ,eu am contat .Bafta multa,rabdare,nervi tari si multa foarte multa diplomatie.......
vaalmy
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:48
monotonia ...bat-o vina......
Shocata
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:05
sall.da interesant msj...poveste asemanatoare cu a mea..la fel se int si la me,ce sa fac?poi incearca si adu i aminte cum a fost odata in trecut intre voi de clipele frum.sp kt de mult il iubesti k vrei sa fi cu el si etc,,da mi un rasp pe id meu.princess4you_23@yahoo.com.ok.si mai vb.poooop
kudika191521
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:29
De la: Coryn_, la data 2010-09-20 23:00:43As dori sa aflu ce pareri aveti despre cum sa reaprinzi o relatie care pare ca s-a racit?... Imi inchipui ca multe v-ati confruntat cu situatia in care, desi el spune ca inca iubeste, ca nimic nu s-a schimbat... voi ati simtit ca totusi e ceva.. ca nu mai e la fel...ce e de facut atunci?
kudika186266
Postat pe 9 Octombrie 2010 16:18
De la: LOPY_71, la data 2010-10-08 22:05:43acelasi lucru mi se intimpla si mie ,insa nu sunt sigur ca mai vreau acest lucru
si asta pt ca ea ma minte ft mult si sincer sa fiu nu am incredere in ea,
cred ca sinceritatea face o relatie solida fie ea si extraconjugala.
in momentul in care esti mintit ar trebui sa pui capat oricarei relati, pentru ca acea persoana nu poate sa isi intemeieze o relatie stabila ,ea traieste intro viata numai a iei ,se minte chiar si pe ia, si de mule ori nici ia nu realizeaza, asa ca trebuie indepartata usor si cu blindete, fara a tio face dusman.
kudika171801
Postat pe 9 Octombrie 2010 18:14
De la: kudika171801, la data 2010-10-09 18:14:44
De la: LOPY_71, la data 2010-10-08 22:05:43acelasi lucru mi se intimpla si mie ,insa nu sunt sigur ca mai vreau acest lucru
si asta pt ca ea ma minte ft mult si sincer sa fiu nu am incredere in ea,
cred ca sinceritatea face o relatie solida fie ea si extraconjugala.
in momentul in care esti mintit ar trebui sa pui capat oricarei relati, pentru ca acea persoana nu poate sa isi intemeieze o relatie stabila ,ea traieste intro viata numai a iei ,se minte chiar si pe ia, si de mule ori nici ia nu realizeaza, asa ca trebuie indepartata usor si cu blindete, fara a tio face dusman.
nu intotdeauna minciuna este cauza racirii unei relatii...si atunci ce se poate face???
kudika029282
Postat pe 9 Octombrie 2010 18:40
in primul rand e bine sa nu se raceasca relatia. mai bine previi decat sa tratezi. daca totusi s-a racit e bine sa discutati rapid ce va doriti unul de la altul si sa faceti progrese. trebuie reinoite si toate tehnicile in relatie.
leo_
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:15
incearca sa de dai la trup
kudika224927
Postat pe 10 Octombrie 2010 07:54
comunikare...pt a afla adevaratele motive pt, care s-a "racit" relatia...eventual unele "medicamenete" pt. atrece aceasta "taceala"
aceste medicamente: comunikare, viata sexuala activa, etc
cobra_dm
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:05
O schimare de look, de atitudine - faci exact ceea ce spui ca vrei sa faci - il cuceresti din nou. Ce ai facut cand l-ai cucerit?
O rupere din cotidian, din rutina, gandeste-te ce ti-ar place tie sa ti se intample? Incearca sa redevii un teritoriu necunoscut si demn de a fi descoperit.

Comunicarea de genul : dragul meu eu simt ca ceva nu mai merge , ce s-a intamplat, spune-mi care e problema - ma indoiesc ca e o solutie cu un barbat.
Si nu cred ca doar sexul e o solutie - ca asa ar fi simplu - costum de amazoana, tras de cravata de la usa in dormitor, rupt hainele de pe el - devorat .

Poate un hobby comun - acum depinde si de varsta - calarie, ski, patinaj, sedinte de spa.

Eu cred ca rutina e cel mai mare inamic al relatiilor.
I_m_nuts2011
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:16
De la: kudika029282, la data 2010-10-09 18:40:25
De la: kudika171801, la data 2010-10-09 18:14:44
De la: LOPY_71, la data 2010-10-08 22:05:43acelasi lucru mi se intimpla si mie ,insa nu sunt sigur ca mai vreau acest lucru
si asta pt ca ea ma minte ft mult si sincer sa fiu nu am incredere in ea,
cred ca sinceritatea face o relatie solida fie ea si extraconjugala.
in momentul in care esti mintit ar trebui sa pui capat oricarei relati, pentru ca acea persoana nu poate sa isi intemeieze o relatie stabila ,ea traieste intro viata numai a iei ,se minte chiar si pe ia, si de mule ori nici ia nu realizeaza, asa ca trebuie indepartata usor si cu blindete, fara a tio face dusman.
nu intotdeauna minciuna este cauza racirii unei relatii...si atunci ce se poate face???
maryutza75
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:14
buna...am citit cam tot ce s-a scris...am si citat un pasaj care pe mine ,sincer,m-a lasat fara cuvinte...frateee,unde ai fost la lectia de limba romana?cred ca ...crede-ma ca daca taceai filozof ramaneai...Nu sunt o ipocrita,toti gresim cateodata insa tu nu ai nici macar o idee cum sa scrii corect.nu vreau sa ma intelegi gresit ,nu e nimik personal numai ca este trist sa vezi ca se fac tot timpul astfel de greseli in ultimul timp.
Acum sa va spun despre subiectul initial...parerea mea este ca a intervenit monotonia in relatia voastra si daca vrei sa schimbi ceva atrage-i atentia asupra ta,cum? poti incepe s fi mai tenta cu tine,cand pleci undeva,chiar la cumparaturi ,fardeaza-te si inbraca-te ca si cum ai merge la o intalnire si atunci o sa inceapa sa fie putin gelos...fi putin evaziva cand te intreaba unde mergi,pastreaza putin mister si atunci o s-i starnesti curiozitatea.Incerc sa-l ignori cand greseste dand impresia ca nu te prea intereseaza,poti face asta si cand te roaga sa faci ceva...din experienta mea el incepe sa devin nesigur si va incepe sa inteleaga ca te poate pierde...ajunsi in stadiul asta puteti avea o discutie sanatoasa despre situatia critica in care sunteti si sa luati deciziile potrivite pentru voi.Va urez mult succes si....sa va iubiti mult:)
maryutza75
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:53
Haha! Sau arde-i una la bila, si ia-l pe o insula pustie. Acolo, nu-l lasi sa te atinga, imparti insula-n doua si-l lasi sa tanjeasca dupa tine.
Sa vezi atunci chef de ce-o sa aiba
Dor_a
Postat pe 12 Octombrie 2010 16:11
Realitatea e cruda.....sigur are o aventura,la momentul acesta sigur doar atit este,ideea este ca daca el insista sa ramina intr-o astfel de relatie peste citeva luni nu va mai fi doar o aventura....Daca il iubesti trebuie sa-l faci si pe el sa lupte pentru voi,daca nu reusesti macar ai incercat.....Ia-o incet ,fara scandal,reprosuri,alte alea....fii diplomata,intelegatoare,rabdatoare....
kudika227120
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:51
dar, de ce ai lasat-o sa se raceasca?
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:53
kudika171801
VAD CA ESTI BARBAT SI SINCER ITI MULTUMESC PENTRU SFAT
ESTE FOARTE ADEVARAT CE SPUI NUMAI CA EU MI-AM FACUTO DEJA DUSMAN PE FEMEIA CU CARE AM AVUT O RELATIE DE UN AN SI JUMATATE , PINDESTE LA TOT PASUL PENTRU A SE RAZBUNA PE MINE
INSA EU AM INCHEIAT TOTUL SI CU ASTA BASTA.
MULTAM
LOPY_71
Postat pe 12 Octombrie 2010 22:35
PENTRU maryutza75
nu ai putea tu cumva sa-ti bagi corectura gramaticala undeva sus s-au jos, depinde
de situatie ,ma enervati la culme cu tupeul asta de profesoare
posteaza foaia matricola sa-ti vedem notele la romana s-au fii atenta la discutii si invata
ca sigur nu stii in ce an si-a cistigat Romania independenta.....

auzi ba frate se gaseste ea sa se dea pReFeSoArA..........
MAI STIU EU PE UNA CARE FACEA TOT LA FEL, SI-O BAGA CU AMBELE MIINI
IMI ZICEA ATUNCI CIND INTRA : AUUUUU d liniuta ai m liniuta ai incet
DAR NU CU BARBATSU CI CU MINE CARE NU ERAM ASA DE DOTAT GRAMATICAL CA EA
LOPY_71
Postat pe 12 Octombrie 2010 22:46
maryutza 75
Ai spus ca nu intodeauna minciuna este cauza raciri unei relati, ei bine ai dreptate, dar sar putea sa fie si asta unul din motive, in general discutile vin de la neajunsuri, stres, iar de aici nu mai e decit un pas pina la despartire, si daca ambi se tin tari si fiecare crede ca dreptatea este de partea lui fara sa se simta au facut deja pasul.
Si acum draga fata daca tot vrei sa ne dai lecti de gramatica ceia ce nu cred ca era subictul nosru dediscuti u atunci spunemi cum se scrie corect (nimik)sau(nimic) daca tu faci opservati aicea stau si ma gindesc cind asculti cite o stire pe la posturile TV si auzi cum macelaresc liba romana cam ce mai spui. Eu iti doresc numai sanatate fericire si nu mai fi rautacioasa.
kudika171801
Postat pe 12 Octombrie 2010 23:50
Hello...! va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns la mesaj, intr-un fel sau altul:). As vrea totusi sa va rog sa nu va mai certati aiurea, cu privire la cine scrie mai corect si cine nu. Cei care nu scriu corect, cred ca e in interesul lor sa stie sa scrie corect, dar daca ei nu au o problema cu asta, de ce ar avea ceilalti?
Cu privire la relatia mea...cred ca s-au imbunatatit lucrurile, sau cel putin incerc eu sa nu mai fiu asa nemultumita si sa nu ma mai concentrez numai asupra lui, ci sa ma preocup mai mult si de mine... Iubire multa si voua!
Coryn_
Postat pe 13 Octombrie 2010 17:11

Daca e grav...mergeti la un psiholog...ajuta f multe, desi oamenii n-au incredere in aceasta metoda.
Daca nu e asa grav, incercati sa discutati...sa va spuneti sincer ce simtiti fiecare...descoperiti problema...apoi cautati solutii...impreuna !Luati-va o vacanta...doar voi 2, intr-un loc linistit ! Eu am trecut prin asta...dar mai rau. Prietenul meu s-a trezit intr-o dimineata si mi-a zis ca nu mai simte la fel...ca nu ma mai iubeste la fel..
Criza..panica !! Am discutat ore intregi incercand sa descoperim cauzele...si sa rezolvam problemele . A fost greu...dar usor usor...l-am facut sa ma iubeasca din nou. Acum simt ca trecem din nou printr-o criza...de data asta ma plictisesc si eu groaznic si mi-e lehamite sa o iau de la capat. Las lucrurile sa-si urmeze cursul firesc...iar eu ma "entertain" cum pot !:)
Bafta multa ! Sper sa reusesti ![/quote]


si al meu s-a trezis asa intr- dimineata.(sapt asta)..si gata..dupa 4 ani de relatie..am ramas doar cu vorbele ca iubirea lui pentru mine s-a stins....nu mai e...si nici o sansa la impacare...so...capul sus...privirea inainte....si toate cele bune...

__XXX__
Postat pe 16 Octombrie 2010 14:37
De la: JulieJolie, la data 2010-09-20 23:22:55
De la: Coryn_, la data 2010-09-20 23:00:43As dori sa aflu ce pareri aveti despre cum sa reaprinzi o relatie care pare ca s-a racit?... Imi inchipui ca multe v-ati confruntat cu situatia in care, desi el spune ca inca iubeste, ca nimic nu s-a schimbat... voi ati simtit ca totusi e ceva.. ca nu mai e la fel...ce e de facut atunci?

Daca e grav...mergeti la un psiholog...ajuta f multe, desi oamenii n-au incredere in aceasta metoda.
Daca nu e asa grav, incercati sa discutati...sa va spuneti sincer ce simtiti fiecare...descoperiti problema...apoi cautati solutii...impreuna !Luati-va o vacanta...doar voi 2, intr-un loc linistit ! Eu am trecut prin asta...dar mai rau. Prietenul meu s-a trezit intr-o dimineata si mi-a zis ca nu mai simte la fel...ca nu ma mai iubeste la fel..
Criza..panica !! Am discutat ore intregi incercand sa descoperim cauzele...si sa rezolvam problemele . A fost greu...dar usor usor...l-am facut sa ma iubeasca din nou. Acum simt ca trecem din nou printr-o criza...de data asta ma plictisesc si eu groaznic si mi-e lehamite sa o iau de la capat. Las lucrurile sa-si urmeze cursul firesc...iar eu ma "entertain" cum pot !:)
Bafta multa ! Sper sa reusesti !



Buna..si al meus-a trezit tot la fel intr-o dimineata (saptamana asta)..ca el nu ma mai iubeste...si dupa 4 ani de relatie mi-a zis ca dragostea lui pt mine s-a dus..asa dintr-o data...si ca flacara ce ardea in el s-a stins...si nici nu mai are gand de impacare sau ceva de genu...vrea in schimb s ramane prieteni....ce sa va zic..multa bafta...
__XXX__
Postat pe 16 Octombrie 2010 14:42
Pt "Maryutza75" : Spuneai k e nashpa k in ultimul timp foarte multa loome scrie incorect din punct de vedere gramatical,dar eu cred k e shi mai urat sa faci pe filozoafa shi sa jignesti o persoana iar tu sa scrii la fel de analfabet...si asha dak tot criticai k nush cine a dormit la ora de romana probabil k tuh nici macar nu ai fost porezenta la vreo ora...pt k alfel stiai k inainte de "b" si "p" intotdeauna se scrie "m" si nuh n shi moolte alte greseli banale pe care le-ai facut!
qu33n_in_darkness888
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:56
De la: __XXX__, la data 2010-10-16 14:42:38
De la: JulieJolie, la data 2010-09-20 23:22:55
De la: Coryn_, la data 2010-09-20 23:00:43As dori sa aflu ce pareri aveti despre cum sa reaprinzi o relatie care pare ca s-a racit?... Imi inchipui ca multe v-ati confruntat cu situatia in care, desi el spune ca inca iubeste, ca nimic nu s-a schimbat... voi ati simtit ca totusi e ceva.. ca nu mai e la fel...ce e de facut atunci?

Daca e grav...mergeti la un psiholog...ajuta f multe, desi oamenii n-au incredere in aceasta metoda.
Daca nu e asa grav, incercati sa discutati...sa va spuneti sincer ce simtiti fiecare...descoperiti problema...apoi cautati solutii...impreuna !Luati-va o vacanta...doar voi 2, intr-un loc linistit ! Eu am trecut prin asta...dar mai rau. Prietenul meu s-a trezit intr-o dimineata si mi-a zis ca nu mai simte la fel...ca nu ma mai iubeste la fel..
Criza..panica !! Am discutat ore intregi incercand sa descoperim cauzele...si sa rezolvam problemele . A fost greu...dar usor usor...l-am facut sa ma iubeasca din nou. Acum simt ca trecem din nou printr-o criza...de data asta ma plictisesc si eu groaznic si mi-e lehamite sa o iau de la capat. Las lucrurile sa-si urmeze cursul firesc...iar eu ma "entertain" cum pot !:)
Bafta multa ! Sper sa reusesti !



Buna..si al meus-a trezit tot la fel intr-o dimineata (saptamana asta)..ca el nu ma mai iubeste...si dupa 4 ani de relatie mi-a zis ca dragostea lui pt mine s-a dus..asa dintr-o data...si ca flacara ce ardea in el s-a stins...si nici nu mai are gand de impacare sau ceva de genu...vrea in schimb s ramane prieteni....ce sa va zic..multa bafta...
de sa ramaneti prieteni daca dragostea lui pt tine sa stins..are vreun rost..eu nu as fi de acord cu propunerea asta....
kudika029282
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care este compatibilitatea dintre femeia capricorn si barbatu Rac??? 2 De la: LoveSmartFashion 16 Ianuarie 2011 17:14
horoscop 15 De la: miss_darine 24 Octombrie 2009 23:39
ce parere aveti?? eu gemeni el gemeni.. 15 De la: kudika294786 4 August 2010 15:32
Eu capricorn, el rac... 15 De la: Gia_Cory 25 Noiembrie 2009 14:56
Eu leoaica el gemeni:) 36 De la: rubyn 8 Decembrie 2010 13:28