Setari Cookie-uri

m-am ratacit?de ce mi-e dor de fostul cand tocmai m-am maritat?

dragii mei
nu vreau sa va plictisesc si va spun scurt povestea mea...
am fost indragtostita de un tip multi ani si am trait o relatie frumoasa de cativa ani ...apoi am simtit amandoi nevoia de o schimbare...el s-a cuplat cu alta ..iar eu desi initial am vrut despartirea am ramas cu regretele ...am stat singura mult timp...dupa care am intalnit(ne stiam inainte pe linie de servici...) un tip care mi-a placut...mult.
dupa o "curtare"indelungata am fost in sfasit impreuna dar lucrurile s-au terminat brusc intr-o zi cu soare cand cu zambetul pe buze a plecat fara o explicatie si nu s-a mai intors.
sentimentele au ramas de ambele parti...dar cum explicatia nu a venit iar em fost prea orgolioasa sa o cer ...totul a ramas in coad de peste(el sustine ca eu inca il mai iubeam pe primul...si de aceea).
asadar cum zilele si lunile treceau si...nimic .....m-am infuriat si am luat legatura cu primul meu iubit ...care spasit ca ne-am despartit ...atunci demult si convins ca sunt dragostea vietii lui m-a luat de nevasta.
m-am castorit cu gandul ca imi realizez visul din tinerete si inarmata cu deviza "fie ce-o fi!
intrebarea cheie e de ce nu pot sa imi iau gandul de la domnul acela frumos care a plecat fara un cuvant .
oare chiar asta e problema ca a plecat si m-a lasat nedumerita...si nu mi-am revenit?
ati trecut prin asa ceva...?
si va rog nu radeti de mine....la servici sunt stralucita dar cu barbatii .... o bleaga:))
JAQUELLINE
Postat pe 10 Aprilie 2009 00:42
si de ce te-ai amritat din razbunare?
sau iti era frica k nu te va lua nimeni?
bestiutza_relouded
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:01
M-AM MARITAT PENTRU CA LA MOMENTUL ACELA CREDEAM CA ASA E CEL MAI BINE...SI ODATA MARITATA NU O SA MA MAI GANDESC LA BARBATI FRUMOSI CARE DUPA CE ITI OFERA TOTUL PLEACA ASA .....FARA UN CUVANT.
M-AM MARITAT PENTRU CA DOREAM SA IMI PUN ORDINE IN VIATA.
SI ....IATA...AM AJUNS ,DE UNDE AM PLECAT.
JAQUELLINE
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:14
De la: JAQUELLINE, la data 2009-04-10 01:14:53M-AM MARITAT PENTRU CA LA MOMENTUL ACELA CREDEAM CA ASA E CEL MAI BINE...SI ODATA MARITATA NU O SA MA MAI GANDESC LA BARBATI FRUMOSI CARE DUPA CE ITI OFERA TOTUL PLEACA ASA .....FARA UN CUVANT.
M-AM MARITAT PENTRU CA DOREAM SA IMI PUN ORDINE IN VIATA.
SI ....IATA...AM AJUNS ,DE UNDE AM PLECAT.


poate asa a fost sa fie ....
___LL___
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:42
eu credeam ca oamenii se casatoresc pentru ca vor sa-si uneasca destinele, sa paseasca prin viata impreuna....
nu ca vor sa scape de fantomele trecutului

de ce nu poti sa-l uiti? pentru ca a plecat fara explicatie... e normal sa-ti doresti o incheiere. Eu zic sa analizezi faptele lui, chiar si gesturile mai marunte care ti se par fara importanta, inainte de a se produce ruptura; poate sunt indicii acolo care-ti arata de ce a plecat.

Dar nu sunt de acord cu motivul pentru care te-ai maritat, nu asa se pune ordine in viata
kitty_krieger
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:52
De la: JAQUELLINE, la data 2009-04-10 00:42:34 dragii mei
nu vreau sa va plictisesc si va spun scurt povestea mea...
am fost indragtostita de un tip multi ani si am trait o relatie frumoasa de cativa ani ...apoi am simtit amandoi nevoia de o schimbare...el s-a cuplat cu alta ..iar eu desi initial am vrut despartirea am ramas cu regretele ...am stat singura mult timp...dupa care am intalnit(ne stiam inainte pe linie de servici...) un tip care mi-a placut...mult.
dupa o "curtare"indelungata am fost in sfasit impreuna dar lucrurile s-au terminat brusc intr-o zi cu soare cand cu zambetul pe buze a plecat fara o explicatie si nu s-a mai intors.
sentimentele au ramas de ambele parti...dar cum explicatia nu a venit iar em fost prea orgolioasa sa o cer ...totul a ramas in coad de peste(el sustine ca eu inca il mai iubeam pe primul...si de aceea).
asadar cum zilele si lunile treceau si...nimic .....m-am infuriat si am luat legatura cu primul meu iubit ...care spasit ca ne-am despartit ...atunci demult si convins ca sunt dragostea vietii lui m-a luat de nevasta.
m-am castorit cu gandul ca imi realizez visul din tinerete si inarmata cu deviza "fie ce-o fi!
intrebarea cheie e de ce nu pot sa imi iau gandul de la domnul acela frumos care a plecat fara un cuvant .
oare chiar asta e problema ca a plecat si m-a lasat nedumerita...si nu mi-am revenit?
ati trecut prin asa ceva...?
si va rog nu radeti de mine....la servici sunt stralucita dar cu barbatii .... o bleaga:))




De ce iti place sa iti complici existenta? De ce atatea intrebari inutile?De ce sa iti faci viata un scenariu ieftin de telenovela?Daca a plecat,e bun plecat si gata!Esti maritata acum,ai un sot minunat,cred,de ce sa sufere ca tu te gandesti aiurea?Parerea mea e ca tu nu ai ce face si te gandesti la cine nu trebuie!
bl_de
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:53
De la: bl_de, la data 2009-04-10 10:53:21
De la: JAQUELLINE, la data 2009-04-10 00:42:34 dragii mei
nu vreau sa va plictisesc si va spun scurt povestea mea...
am fost indragtostita de un tip multi ani si am trait o relatie frumoasa de cativa ani ...apoi am simtit amandoi nevoia de o schimbare...el s-a cuplat cu alta ..iar eu desi initial am vrut despartirea am ramas cu regretele ...am stat singura mult timp...dupa care am intalnit(ne stiam inainte pe linie de servici...) un tip care mi-a placut...mult.
dupa o "curtare"indelungata am fost in sfasit impreuna dar lucrurile s-au terminat brusc intr-o zi cu soare cand cu zambetul pe buze a plecat fara o explicatie si nu s-a mai intors.
sentimentele au ramas de ambele parti...dar cum explicatia nu a venit iar em fost prea orgolioasa sa o cer ...totul a ramas in coad de peste(el sustine ca eu inca il mai iubeam pe primul...si de aceea).
asadar cum zilele si lunile treceau si...nimic .....m-am infuriat si am luat legatura cu primul meu iubit ...care spasit ca ne-am despartit ...atunci demult si convins ca sunt dragostea vietii lui m-a luat de nevasta.
m-am castorit cu gandul ca imi realizez visul din tinerete si inarmata cu deviza "fie ce-o fi!
intrebarea cheie e de ce nu pot sa imi iau gandul de la domnul acela frumos care a plecat fara un cuvant .
oare chiar asta e problema ca a plecat si m-a lasat nedumerita...si nu mi-am revenit?
ati trecut prin asa ceva...?
si va rog nu radeti de mine....la servici sunt stralucita dar cu barbatii .... o bleaga:))




De ce iti place sa iti complici existenta? De ce atatea intrebari inutile?De ce sa iti faci viata un scenariu ieftin de telenovela?Daca a plecat,e bun plecat si gata!Esti maritata acum,ai un sot minunat,cred,de ce sa sufere ca tu te gandesti aiurea?Parerea mea e ca tu nu ai ce face si te gandesti la cine nu trebuie!


nu-si complica existentza trist este ca a facut un pas ce nu trebuia facut:casnicia.................iar acum a constatat ca nu era ceea ce-si dorea...............nu cred ca te gandesti la celalalt pentru ca inca il iubesti............... pur si simplu ai ajuns la concluzia ca ce ai acum nu este exact ce ai vrut de la viatza
donttouch
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:58
De la: JAQUELLINE, la data 2009-04-10 00:42:34 dragii mei
nu vreau sa va plictisesc si va spun scurt povestea mea...
am fost indragtostita de un tip multi ani si am trait o relatie frumoasa de cativa ani ...apoi am simtit amandoi nevoia de o schimbare...el s-a cuplat cu alta ..iar eu desi initial am vrut despartirea am ramas cu regretele ...am stat singura mult timp...dupa care am intalnit(ne stiam inainte pe linie de servici...) un tip care mi-a placut...mult.
dupa o "curtare"indelungata am fost in sfasit impreuna dar lucrurile s-au terminat brusc intr-o zi cu soare cand cu zambetul pe buze a plecat fara o explicatie si nu s-a mai intors.
sentimentele au ramas de ambele parti...dar cum explicatia nu a venit iar em fost prea orgolioasa sa o cer ...totul a ramas in coad de peste(el sustine ca eu inca il mai iubeam pe primul...si de aceea).
asadar cum zilele si lunile treceau si...nimic .....m-am infuriat si am luat legatura cu primul meu iubit ...care spasit ca ne-am despartit ...atunci demult si convins ca sunt dragostea vietii lui m-a luat de nevasta.
m-am castorit cu gandul ca imi realizez visul din tinerete si inarmata cu deviza "fie ce-o fi!
intrebarea cheie e de ce nu pot sa imi iau gandul de la domnul acela frumos care a plecat fara un cuvant .
oare chiar asta e problema ca a plecat si m-a lasat nedumerita...si nu mi-am revenit?
ati trecut prin asa ceva...?
si va rog nu radeti de mine....la servici sunt stralucita dar cu barbatii .... o bleaga:))



Din moment ce Don Juan te-a lasat in ploaie sau cu ochii in soare si nu ti-a spus franº ca NU te doreste, ca nu te mai iubeste si nu vrea un viitor alaturi de tine.... tu iti poti imagina tot felul de fantezii cum ar fi putut decurge relatia mai departe. Iti faci planuri de viitor cu el in imaginatia ta, fiindca nu a pus el capat relatiei printr-un motiv vizibil. Dar e simplu, daca te dorea nu pleca...Nu-l mai astepta cu sufletul, ca nu se mai intoarce...
Treci la realitate, respecta si iubeste omul/sotul de langa tine, care pare ca intradevar te iubeste, nu-ti bate joc de el, ca intr-o zi se satura si el si te lasa cu ochii in soare..Si atunci vei vedea real ce ai pierdut...
In cazul in care nu-l iubesti pe sot, divorteaza de el si nu-i complica lui viata si nici tie...Ar fi doar pierdere de timp, pentru voi...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:10
...cam acelasi lucru mi sa intamplat si mie...doar ca eu nu m-am casatorit...a plecat...dupa doi ani sa intors la mine...este casatorit are un copil....in acesti doi ani in care nu am fost impreuna cred ca nu a fost o zi in care sa nu ma gandesc la el...tot asa credeam si eu ca ma gandesc la el doar pt. ca a plecat fara nici o explicatie...can ne-am reantalnit mi-am dat seama ca era asa pt. ca il iubeam...il iubesc si acum...ma iubeste si el si i-mi dovedeste asta in fiecare zi...deci eu cred ca nu putem noi sa-ti raspundem la aceasta intrebare...singura care poate esti tu...si o sa reusesti atunci cand o sa te intalnesti cu el si o sa vorbiti sau poate ca e de ajuns sa-l vezi si o sa stii raspunsul...ori o sa vezi ca il iubesti ori o sa te intrebi ce ai vazut la el...
cristina_iul
Postat pe 13 Aprilie 2009 09:13
SI ESTI MANDRA CA S-A INTORS LA FRAIERA CARE A STAT SINGURA SA ASTEPTE SA II DEA O FARAMA DE ....?
CA IN ACEST TIMP EL SIA- FACUT O FAMILIE, O NEVASTA , UN COPIL A CAROR EXISTENTA LE-O STRICI TU?
micky77
Postat pe 20 August 2009 13:21
DACA Stiai ca il iubesti pe celalalt de ce teai casatorit?daca nul iubesti pe sotul tau spunei si divorteaza nu merita sal chinui el nu are nici o vina.gandeste da ca situatia ar fi fost invers?
kudika058564
Postat pe 20 August 2009 13:32
Si Otilia ii zicea lui Felix ca se plictiseste repede...!Uneori chiar te poti insela..zici ca iubesti si nu-i asa,alteori zici ca nu iubesti..si te minti!Mai asteapta,timpul le cam aseaza pe toate.
locked
Postat pe 20 August 2009 18:14
JAQUELLINE , de ce nu te gandesti tu la sotul tau? Esti nedumerita din cauza faptului k a plecat fara sa`ti dea vreo explicatie ...da` tu ce`ai fi facut daca l`ai fi vazut pe fostu` cu o tipa langa el...??? Da`mi un sfat..
kudika042667
Postat pe 21 August 2009 13:05
daca te-a parasit nu mai conteaza de ce . Poate era deja insurat, Poate nu ti-a spus si cand a vazut ca totul devine prea intens a disparut. E o moda la barbati.
Esti casatorita cu o iubire de-a ta? mai conteaza restul?
ai o varsta la care trebuie sa stii sa nu dai cu piciorul sotului tau, de unde stii tu ca s-a casatorit cu tine pt ca s-a simtit vinovat? e o prostie. iti lua un cadou aparte si gata.
ce pt o "vina" te insori? trebuie sa fi masochist sa te insori sa-ti platesti toata viata o vina.
Simti ca tine la tine ? ok. fa-l sa tina si mai mult.Iubeste-l si tu ; faceti un copil etc.
Sau de fapt te ispiteste un nou iubit, fructul interzis?
Bucura-te de viata. sau te-ai saturat de bine?
Altele au soti meschini; violenti ; tradatori si tu te gandesti la prostii.
Daca te duce capul la servici, trebuie sa te duca si in familie,
Depinde de tine daca vrei sa fi cu adevarat fericita.
c_dana
Postat pe 22 August 2009 21:13
pentru cristina
Lasa-l fetito!
are o familie.
daca te iubea cu tine facea copil.
sau vrei sa afle nevasta lui si sa te paruiasca, sau sa te blesteme?
tu 2 ani de ce l-ai asteptat, de ce te-ai mai intalnit cu el; de ce ii asculti minciunile?
iar daca vrei un rol de amanta fi amanta oricui alcineva !!!! nu a lui
e clar ca pentru el nu ai valoare.
esti o insula pe care o poate parasi oricand, .......ca doar a mai facut-o.
ne mai miram ca nu ne respecta barbatii, cand nu nu respectam noi.
CAUTA_TI PE ALTCINEVA, nu sta blocata in trecut.
sau esti masaochista si-ti place sa suferi toata viata?
ai patit-o cu el o data. nu ti-a ajuns?
c_dana
Postat pe 22 August 2009 21:22
jaqueline
nu e de ras
e de plans ca nu sti ce e mai important pt tine
dar esti de admirat ca ai avut curajul sa ceri un sfat sub forma asta.
deci intradevar nu esti chiar asa de fraiera cum crezi, si cauti solutii. e bine. esti pe drumul bun
PS citeste mesajajul ce ti l-am scris inainte
pa
c_dana
Postat pe 22 August 2009 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce? 9 De la: kudika226898 15 Iulie 2010 18:06
cum sa-l fac sa nu sufere? 19 De la: MaraDonna 14 Septembrie 2009 20:35
Problema delicata 62 De la: kiss_my_ass 14 Septembrie 2012 11:15
need help 11 De la: ciuby_33 6 Aprilie 2009 07:28
cel mai bun prieten sau iubirea adevarata? 5 De la: alecsa_alecsandra 31 August 2010 11:31