Setari Cookie-uri

totul se prabuseste...

As vrea sa ma ajutati cu un sfat daca se poate, cred ca v-ati saturat sa auziti acelasi subiect...dar ... vreau si eu un sfat, o indrumare! Multi ani de zile am fost indragostita de un tip, el cu 7 ani mai mare decat mine, acum are 29. Ne stim de multi ani, ne-am placut in toti acesti ani, si am ajuns sa fim impreuna intr-un final.Relatia nostra a durat 2 luni de zile, dar in aceste doua luni ne-am intalnit mai rar, din cauza serviciului meu pt care am fost nevoita sa lucrez 10-12 ore pe zi. Ne vedeam doar seara si de foarte putine ori dimineata. El s-a saturat, si il inteleg, zicand ca nu ne potrivim. Ma doare acum pt ca vroiam ceva mai mult, ceea ce sunt constienta ca nu se poate atata timp cat doar eu vroiam asta. Nu-l condamn... Vreau sa il recuceresc usor, usor. Avem acelasi grup de prieteni si mi-e greu acum sa ii caut pt ca stiu ca e si el...si e dureros sa-l vad fara sa pot sa-l strang in brate... Ma evita pt ca nici eu nu-i sunt indiferenta, mi-a spus asta. Ne-am despartit acum 2 zile. Suna ciudat, dar ne-am despartit amical, am stat 3 ore in masina in care ne-am strans in brate, ne-am sarutat pasional, spunandu-ne ca totul o sa fie bine, ca ne placem, dar asta nu e de ajuns...si ca lipseste acel ceva. Credeti ca il pot recucerii in timp, stiind ca nu ii sunt indiferenta?
needles_and_pins
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:14
Posibil sa poti...tu stii cel mai bine ce a fost in relatia voastra...dar exista si posibilitatea ca el sa fi vrut doar o aventura cu tine.Un barbat care te iubeste ramane langa tine...Joaca-te putin cu el...Parerea mea e sa faci tu pe indiferenta...si sa-i arati ca nu-ti pasa...eventual iesi si cu altcineva...ca sa vezi daca e gelos sau nu...si lasa-l pe el sa faca primul pas...nu-l fa tu...Poti sa-i dai de inteles ca inca iti mai place de el dar foarte subtil...adica sa lasi loc de interpretari...
camelusha83
Postat pe 13 Aprilie 2009 23:27
bucura-te ca au fost doar 2 luni
priest
Postat pe 13 Aprilie 2009 23:31
atata mi-e de greu sa fac pe indiferenta, stau tot timpul cu telefonul in mana si-mi vine sa-l sun. mi-am facut curaj si l-am sunat ieri> la telefon parea ok, a zis ca trece pe la mine, dar... n-a trecut si nici nu a dat nici un telefon sa-mi zica ca nu ajunge...mi-e greu...n-am mai iesit cu prietenii din cauza lui, pt ca am impresia ca daca afla ca merg si eu, prefera sa nu mai vina el. Simt ca innebunesc! Sunt constienta ca vrea poate sa-l las in pace, dar nu pot. Mi-e greu! si nu as vrea sa-l stresez astfel incat sa isi doreasca sa ma evite de tot!
needles_and_pins
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:48
dragoste cu forta nu se face....
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:53
te place,te vrea,dar totusi nu te vrea... e cam aiurea...
cand e sa fie ceva,este...
cand nu e,nu e!!! degeaba faci sacrificii,degeaba suferi si astepti...
bucura-te ca a fost ceva,si ai avut o sansa pe care altii nu o au
SweetHappyButterfly
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:56
eu zic ca da......nu ii arata c simti, fii un pic indiferenta si treptat treptat il vei recucerii, incearca sa te joci un pic cu el.....atragel apoi respinge-l si tot asa, insa nu exagera pt k sa va plictisii, din pacate stiu cum e sa iubesti si sa iti doresti sa fii cu acea persoana insa acea persoana sa fie de parere opusa, sa creada ca relatia nu are nici un viitor, dar se poate insela....asa k parerea mea e sa incerci
natasha69
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:34
De la: needles_and_pins, la data 2009-04-15 20:48:32atata mi-e de greu sa fac pe indiferenta, stau tot timpul cu telefonul in mana si-mi vine sa-l sun. mi-am facut curaj si l-am sunat ieri> la telefon parea ok, a zis ca trece pe la mine, dar... n-a trecut si nici nu a dat nici un telefon sa-mi zica ca nu ajunge...mi-e greu...n-am mai iesit cu prietenii din cauza lui, pt ca am impresia ca daca afla ca merg si eu, prefera sa nu mai vina el. Simt ca innebunesc! Sunt constienta ca vrea poate sa-l las in pace, dar nu pot. Mi-e greu! si nu as vrea sa-l stresez astfel incat sa isi doreasca sa ma evite de tot!


Poarta-te natural si iesi cu prietenii tai...chiar daca el incearca sa te evite...la urma urmei sunt si prietenii tai...Nu vorbi cu prietenii tai despre ceea ce simti pentru el...incearca sa fii cat mai naturala si nu-l mai suna...lasa-l sa creada ca totul e intamplator...Cred ca nu-si da seama dar o data ce te evita inseamna ca nu-i esti indiferenta...iar daca vine si el poarta-te foarte natural ca si cum nu ai fi avut nimik cu el...Joaca si tu putin teatru...eventual poti sa-i ceri sfaturi in legatura cu un asa zis pretendent...inventeaza...Stiu ca ti-e greu dar trebuie sa vezi mai intai daca are ceva pentru tine si apoi sa incerci sa-l recuceresti...
camelusha83
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:36
cred cu siguranta ca il vei recuceri in timp mai ales daca v-ati despartit amical..
Baiat_Rezervat
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:21
eh na ! ce tactica de despartire ! sa se asigure ca oftezi dupa el ! stii barbatii aia de care nu poti scapa sub nicio forma? aia cum au timp de tine oricand ? daca ar fi vrut....dar NU VREA...
_oktober_
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:26
un barbat care te iubeste,nu se poarta asa...sunt multi care fac asa.sa nu crezi nimic din ce spune...intr-o zi vei realiza ca te-a mintit.
dana_mv
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:32
multumesc mult pt sfaturi, am hotarat ca de azi sa nu-l mai caut si sa nu mai fortez nimic...daca e sa vina, o sa vina de la sine. Mi-e foarte greu. Azi ne-am intalnit prima oara de cand ne-am despartit si mi-am dat seama ca e mai bine asa. Incerc sa imi gasesc alta ocupatie, sa uit... De o saptamana n-am mai iesit nici macar cu prietenii mei pt ca am incercat sa-i sun de vreo 2 ori, dar...m-am cam simtit in plus pt ca mereu nu puteau... si am lasat-o balta! daca a mai trecut cineva prin asa ceva, va rog spuneti-mi cum s-a terminat in cazul vostru. Va pup si multumesc inca o data!
needles_and_pins
Postat pe 17 Aprilie 2009 21:36
De la: needles_and_pins, la data 2009-04-17 21:36:19multumesc mult pt sfaturi, am hotarat ca de azi sa nu-l mai caut si sa nu mai fortez nimic...daca e sa vina, o sa vina de la sine. Mi-e foarte greu. Azi ne-am intalnit prima oara de cand ne-am despartit si mi-am dat seama ca e mai bine asa. Incerc sa imi gasesc alta ocupatie, sa uit... De o saptamana n-am mai iesit nici macar cu prietenii mei pt ca am incercat sa-i sun de vreo 2 ori, dar...m-am cam simtit in plus pt ca mereu nu puteau... si am lasat-o balta! daca a mai trecut cineva prin asa ceva, va rog spuneti-mi cum s-a terminat in cazul vostru. Va pup si multumesc inca o data!

Chestia e ca atunci cind celalalt considera ca iubitul/iubita nu se implica suficient in relatie, indiferent ca e din lipsa timpului, sau nu stiu ce alte cauze, are tendinta sa renunte, pt. ca are impresia ca partenerul nu se regaseste in relatie asa cum si-ar dori el.
Daca consideri ca poti sa te implici asa cum vrea el, nu renunta, ca e pacat, cere o a doua sansa...
cckitty
Postat pe 17 Aprilie 2009 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor 2 De la: kudika_24917 4 Ianuarie 2013 15:39
pastile pentru cresterea apetitului sexual? 40 De la: timisoara64 25 Ianuarie 2010 12:34
heeei... 6 De la: Full_Metal_Jacket 31 Martie 2010 11:00
atractia sexuala e suficienta pentru reinodarea unei relatii? 12 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 18:53
Caut o prietena mai....speciala. 62 De la: kudika421339 26 Noiembrie 2011 14:32