Setari Cookie-uri

baiatu Capricorn

Prietenul meu este capricorn..nu suntem de mult timp impreuna..si as vrea sa imi spuneti cam ce fel de persoane sunt..ce le place..ce detesta...:-?
thnx
m_deea14
Postat pe 16 Aprilie 2009 08:37
mm..m'am lamurit..am mai gasit un topic ..k asta...si am aflat de acolo:D ..
thnx anyway!
m_deea14
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:17
Daca îl întâlnesti pe barbatul Capricorn când înca nu a trecut de 30 de ani, vei cunoaste de fapt un Capricorn în formare, plin de complexe, care acumuleaza experienta, uneori prin încercari dureroase. Întâlneste-l mai târziu si abia atunci vei avea de-a face cu un Capricorn veritabil.

Pentru barbatul Capricorn, care este în fond un pragmatic, ambitia si cariera conteaza în primul rând. Si fiindca este muncitor, rezistent si deosebit de tenace, va cuceri cu siguranta o pozitie sociala buna, iar meritele sale vor fi recunoscute, chiar daca îi va trebui o viata pentru asta.

Barbatul Capricorn acorda o valoare deosebita datoriei, puterii, respectului si loialitatii. Daca treci dincolo de armura sa, vei constata ca barbatul Capricorn este un romantic. El nu va permite însa nicodata romantismului sau sa-i influenteze deciziile. Din cauza complexitatii sale emotionale si a inhibitiilor, si fiindca siguranta înseamna foarte mult pentru el, mai devreme sau mai târziu va cauta o relatie stabila, îsi va intemeia o familie.

Barbatul Capricorn are certe calitati paterne. Îsi va sprijini si îsi va proteja aleasa, va fi pentru ea un adevarat izvor de întelepciune si de ajutor. Important este ca aceasta sa vrea cu adevarat sa fie protejata si sa nu fie o femeie prea independenta, pentru ca în acest caz îl va simti mai degraba ca pe un gardian, ca pe cineva care îi bareaza accesul la libertate.

În fond, barbatul Capricorn nici nu agreeaza prea tare femeile independente, fiind mai degraba un traditionalist, care considera ca lumea ar trebui sa fie condusa doar de barbati, iar femeia trebuie sa fie, înainte de toate, sotie si mama.

În general este fidel, fiindca nu întelege de ce trebuie sa alergi dupa alte femei daca ti-ai ales-o deja pe cea potrivita.

Este un amant de cursa lunga, atent si rezistent

Kathhy
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:23
Barbatul Capricorn este genul de barbat care trebuie lasat sa aiba el initiativa. Este important, însa, sa-i dai subtil de înteles ca si tu îl vrei.

Îi plac femeile mândre si cu tinuta. Îmbraca-te cu lucruri de calitate, poarta bijuterii putine, dar de valoare - barbatul Capricorn apreciaza valoarea.

Învata sa te porti ireprosabil în societate, fiindca barbatul Capricorn vizeaza în mod sigur un loc bun pe scara sociala, iar femeia care-i va sta alaturi trebuie sa faca fata. Arata-i ca esti gata sa-l sprijini în atingerea telurilor sale, macar moral, daca nu chiar cu relatii sau cu bani.

Tine cont de faptul ca barbatul Capricorn are nevoie de atentie, de tandrete, de afectiune si ca nu suporta sa fie respins sau abandonat. Fa-l sa se simta admirat, apreciat, respectat si dorit. Nu fi zgârcita cu complimentele. Lasa-l sa înteleaga ca ai nevoie de el si ca îi acorzi o încredere nelimitata.

Daca l-ai cucerit, sa nu-ti închipui vreun moment ca-l poti schimba. Nu-l contrazice, nu-l sfida si nu-l jigni, pentru ca barbatul Capricorn, chiar daca pare a trece cu vederea, are tendinta de a acumula nemultumirile si ranchiuna. Daca vrei ca barbatul Capricorn sa tina cont de parerile si dorintele tale, trebuie sa înveti sa fii foarte diplomata - diplomatia este o calitate pe care el o respecta. La început, poate sa mearga si santajul sentimental, dar, dupa un scurt timp, va învata cum sa-l evite sau sa-l contracareze.

Pentru o femeie blânda si diplomata, este unul dintre sotii ideali ai zodiacului.

Kathhy
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:24
De la: Kathhy, la data 2009-04-16 09:23:45Daca îl întâlnesti pe barbatul Capricorn când înca nu a trecut de 30 de ani, vei cunoaste de fapt un Capricorn în formare, plin de complexe, care acumuleaza experienta, uneori prin încercari dureroase. Întâlneste-l mai târziu si abia atunci vei avea de-a face cu un Capricorn veritabil.

Pentru barbatul Capricorn, care este în fond un pragmatic, ambitia si cariera conteaza în primul rând. Si fiindca este muncitor, rezistent si deosebit de tenace, va cuceri cu siguranta o pozitie sociala buna, iar meritele sale vor fi recunoscute, chiar daca îi va trebui o viata pentru asta.

Barbatul Capricorn acorda o valoare deosebita datoriei, puterii, respectului si loialitatii. Daca treci dincolo de armura sa, vei constata ca barbatul Capricorn este un romantic. El nu va permite însa nicodata romantismului sau sa-i influenteze deciziile. Din cauza complexitatii sale emotionale si a inhibitiilor, si fiindca siguranta înseamna foarte mult pentru el, mai devreme sau mai târziu va cauta o relatie stabila, îsi va intemeia o familie.

Barbatul Capricorn are certe calitati paterne. Îsi va sprijini si îsi va proteja aleasa, va fi pentru ea un adevarat izvor de întelepciune si de ajutor. Important este ca aceasta sa vrea cu adevarat sa fie protejata si sa nu fie o femeie prea independenta, pentru ca în acest caz îl va simti mai degraba ca pe un gardian, ca pe cineva care îi bareaza accesul la libertate.

În fond, barbatul Capricorn nici nu agreeaza prea tare femeile independente, fiind mai degraba un traditionalist, care considera ca lumea ar trebui sa fie condusa doar de barbati, iar femeia trebuie sa fie, înainte de toate, sotie si mama.

În general este fidel, fiindca nu întelege de ce trebuie sa alergi dupa alte femei daca ti-ai ales-o deja pe cea potrivita.

Este un amant de cursa lunga, atent si rezistent





Multumiri eastrolog.ro
Kathhy
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:25
De la: Kathhy, la data 2009-04-16 09:23:45Daca îl întâlnesti pe barbatul Capricorn când înca nu a trecut de 30 de ani, vei cunoaste de fapt un Capricorn în formare, plin de complexe, care acumuleaza experienta, uneori prin încercari dureroase. Întâlneste-l mai târziu si abia atunci vei avea de-a face cu un Capricorn veritabil.

Pentru barbatul Capricorn, care este în fond un pragmatic, ambitia si cariera conteaza în primul rând. Si fiindca este muncitor, rezistent si deosebit de tenace, va cuceri cu siguranta o pozitie sociala buna, iar meritele sale vor fi recunoscute, chiar daca îi va trebui o viata pentru asta.

Barbatul Capricorn acorda o valoare deosebita datoriei, puterii, respectului si loialitatii. Daca treci dincolo de armura sa, vei constata ca barbatul Capricorn este un romantic. El nu va permite însa nicodata romantismului sau sa-i influenteze deciziile. Din cauza complexitatii sale emotionale si a inhibitiilor, si fiindca siguranta înseamna foarte mult pentru el, mai devreme sau mai târziu va cauta o relatie stabila, îsi va intemeia o familie.

Barbatul Capricorn are certe calitati paterne. Îsi va sprijini si îsi va proteja aleasa, va fi pentru ea un adevarat izvor de întelepciune si de ajutor. Important este ca aceasta sa vrea cu adevarat sa fie protejata si sa nu fie o femeie prea independenta, pentru ca în acest caz îl va simti mai degraba ca pe un gardian, ca pe cineva care îi bareaza accesul la libertate.

În fond, barbatul Capricorn nici nu agreeaza prea tare femeile independente, fiind mai degraba un traditionalist, care considera ca lumea ar trebui sa fie condusa doar de barbati, iar femeia trebuie sa fie, înainte de toate, sotie si mama.

În general este fidel, fiindca nu întelege de ce trebuie sa alergi dupa alte femei daca ti-ai ales-o deja pe cea potrivita.

Este un amant de cursa lunga, atent si rezistent




mersi mult ....mmm...da..in mare parte...mi-am dat seama de asta.pana acum totul e perfect..si incerc sa mentin aceeasi atmosfera
m_deea14
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:34
De la: m_deea14, la data 2009-04-16 08:37:58Prietenul meu este capricorn..nu suntem de mult timp impreuna..si as vrea sa imi spuneti cam ce fel de persoane sunt..ce le place..ce detesta...:-?
thnx

nu mai deschide topicuri aiurea cat ai stat tu sa scrii aiki mai bn dadeai un search pe google si aflai de toate
BabyPinkGlam
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:08
si prietenul meu este capricorn si este super de treaba suntem de 2 ani impreuna si mi-a fost fidel, a avut grija de mine cand am fost bolnava si nu ne-am certat niciodata.vine dupa mine infiecare seara si ma ia de la servici si nu mai iasa cu baieti nici unde decat cu mine...dar si eu sunt capricorn ca si el si poate de asta ne intelegem .... succes si sa fi fericita si eu zic ca nu are rost sa te iei dupa zodii ca nu toti sunt la fel
Lady_Ana
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:45
De la: m_deea14, la data 2009-04-16 08:37:58Prietenul meu este capricorn..nu suntem de mult timp impreuna..si as vrea sa imi spuneti cam ce fel de persoane sunt..ce le place..ce detesta...:-?
thnx


Barbatilor capricorni le place sa aiba grija de cineva...sa simta ca ai nevoie de el, ca-l consulti in orice decizie! Fa-l parte din viata ta, implica-l in deciziile importante, cere-i sfaturi si ti-l vei apropia!

Ce nu-i place: MINCIUNA!!
andra_ale
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m-am saturat oameni buni 36 De la: kagome_kudika 2 Martie 2014 08:49
Cat de mult conteaza ptr. tine relatia cu colegii? 29 De la: kudika344657 29 Decembrie 2010 07:12
Chirurgie estetica si plastica. Operatii estetice si alte servicii medicale - Clinica Esthera 5 De la: Dor_a 8 Aprilie 2009 10:32
Un sfat, va rog! 11 De la: stiricaremerita 22 Ianuarie 2011 11:08
Ce sa fac...? 21 De la: pryntzesyta 24 Iunie 2009 14:55