Setari Cookie-uri

IMPOTRIVA CELULITEI ULEI DE PAPRIKA

Buna ziua la toata lumea! Ati folosit cumva uleiul de paprika impotriva celulitei. Am auzit ca are efecte ff benefice si ca se poate scapa de 3cm intr- o singura sedinta. Mai stiu ca se poate folosi acasa printr-o aplicare simpla pe zonele afectate de celulita si apoi ar trebuii sa te infasori timp de 45 de min 1h cu folie alimentara.Am vazut pe net multe demonstratii pe blogul irinei reisleir in special, dar nu stiu cat de bun ar fii, de aceea ma adresez tuturor celor care l-au folosit sa imi spuna cateva experiente in legatura cu aceasta metoda de combatere a celulitei.
Am vazut ca preturile difera de pe un site pe altul, in fine pe blogul irinei reisler e mult mai scump decat pe alte site-uri asa ca daca ar fi sa il achizitionez l-as lua din alta parte.
Toate cele bune!
creatanicoleta
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:45
De la: creatanicoleta, la data 2009-04-16 12:45:13Buna ziua la toata lumea! Ati folosit cumva uleiul de paprika impotriva celulitei. Am auzit ca are efecte ff benefice si ca se poate scapa de 3cm intr- o singura sedinta. Mai stiu ca se poate folosi acasa printr-o aplicare simpla pe zonele afectate de celulita si apoi ar trebuii sa te infasori timp de 45 de min 1h cu folie alimentara.Am vazut pe net multe demonstratii pe blogul irinei reisleir in special, dar nu stiu cat de bun ar fii, de aceea ma adresez tuturor celor care l-au folosit sa imi spuna cateva experiente in legatura cu aceasta metoda de combatere a celulitei.
Am vazut ca preturile difera de pe un site pe altul, in fine pe blogul irinei reisler e mult mai scump decat pe alte site-uri asa ca daca ar fi sa il achizitionez l-as lua din alta parte.
Toate cele bune!


Eu am o crema de la plafar care printre multe altele contine si extract de aidei iute,si care mi-a fost recomandata de multe persoane ca fiind o crema ff buna.Din pacate o fol doar de 3 zile si inca nus ce sa-ti spun mai mult decat ca face o pile ff fina si supla.Daca ai tu mai multe idei despre combaterea celulitei si vrei sa vb mai pe indelete uite id-ul meu de mess alexandra_cristina.mateescu
bebe_Cristina
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:37
eu sincer am folosit si folosesc doar ulei de masline de cativa ani si vreau sa va spun ca este miraculos am renuntat definitiv la alte creme(celebre) folositi-l cu incredere
ralu_zar
Postat pe 18 Aprilie 2009 00:47
De la: ralu_zar, la data 2009-04-18 00:47:30eu sincer am folosit si folosesc doar ulei de masline de cativa ani si vreau sa va spun ca este miraculos am renuntat definitiv la alte creme(celebre) folositi-l cu incredere


Pt celulita???????Adica aveai celulita cand ai inceput sa-l folosesti si acum nu mai ai??????
bebe_Cristina
Postat pe 18 Aprilie 2009 08:57
cristina...aveam celulita ..nu atat de grava...dar aveam ...cel putin pe mine uleiul de masline m-a ajutat..2-3 zile fac numai cu ulei de masline, o zi ulei de masline cu zat de cafea (este bun pt gomaj ) Fac masaj 10 minute dupa care las uleiul o jumatate de ora pe corp. Oricum pe primul plan este alimentatia
ralu_zar
Postat pe 18 Aprilie 2009 19:48
Neata Ralu,nici eu nu am muuulta celulita,insa am si nu-mi place,si daca nu fac nimic acum o sa am si mai multa,in privinta alimentatiei sunt ok.Am intrebat pentru ca tote dam o gramada de bani pe creme si cremute si nu stim ca uleiul de masline din debara este solutia!Apropo zatul de cafea este miraculos!
bebe_Cristina
Postat pe 21 Aprilie 2009 09:16
Zatul de cafea? cum adica? cum il folosesti pentru celulita?
Dorina1
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:50
De la: Dorina1, la data 2009-04-21 10:50:25Zatul de cafea? cum adica? cum il folosesti pentru celulita?

Faci un gomaj cel putin de 3 ori pe saptamana,eu fac de 5 ori,cu zat de cafea si ulei de masline,le amesteci si te dai cu compiozitia pe zonele afectate,stai asa cam 15 minute,dupa care te clatesti cu apa calduta.Eu i-l amestec si cu gel de dus daca nu am ulei de masline,si cand il aplic am grija sa ma inrosesc ,imp este ca dupa ce te-ai clatit sa nu te mai speli cu sapun sau gel de dus,te stergi pur si simplu.App si eu folosesc cafea macinata nu zat de cafea pt k nu am deunde.
bebe_Cristina
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:57
buna crisstina...vezi ca stiai si tu de uleiul de masline
ralu_zar
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:40
De la: ralu_zar, la data 2009-04-22 00:40:32buna crisstina...vezi ca stiai si tu de uleiul de masline

Buna,intradevar stiam ceva insa credeam ca 'o face doar zatul.Multumesc.minunea'
bebe_Cristina
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:47
Si ceva rezultate ati avut pan acum cu zatul de cafea?
Dorina1
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:11
si totusi ulei de paprika nu a folosit nimeni???
creatanicoleta
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:36
Buna. Eu mi-am comandat de la o firma de pe internet,ulei de paprika costa 18 lei 250 ml. Am ramas socata,stiind ca pretul pe o alta adresa era mult mai mare. Il folosesc de 3 saptamani, ma dau de 2 ori pe saptamana cu el, si este fffff bun! Sunt foarte multumita.
raluca_novela
Postat pe 4 Mai 2009 21:43
BuNA SEARA ! CINA MA POATE AJUTA CU O ADRESA DE E_MAIL DE UNDE SA POT CUMPARA ULEI DE PAPRIKA ? AM GASIT PE IRINA REISLER DAR MI SE PARE FOSRTE SCUMP. E_MAIL-LUL MEU ESTE. irinapiopa98@yahoo.com. multumesc!

Postat pe 2 Iunie 2009 19:59
http://mese-de-masaj.ro/products/57/

aici il gasesti mai ieftin.
creatanicoleta
Postat pe 3 Iunie 2009 16:25
La naiba cu gramatica!. Daca mai citesc mult pe forumurile astea o sa uit sa scriu si sa vorbesc romaneste. Enfin...
Uleiul de paprika este foarte revulsiv, adica stimuleaza circulatia sanguina. Il puteti comanda de la firma Cosmedicum la pretul real ( e ieftin, fiind o chestie banala) si nu la pretul stupid si aberant de pe blogul marii afaceriste.
Si sa nu va imaginati ca dispare celulita numai prin stimularea circulatiei sanguine, ca atunci am folosi toate creme din alea chinezesti pentru reumatism.
Diana

Postat pe 7 Iunie 2009 19:08
zatul de cafea eu il folosesc pentru peeling. M-ai folosesc uneori si malai.
rg
Postat pe 16 Octombrie 2009 09:44
Eu am luat uleiul de la Irina Reisler. Nu l-am folosit de foarte multe ori, dar dupa cum spun ei in reclama ar tebui sa scazi in centimetri chiar de la prima sedinta. Eu nu am vazut nici o schimbare. Am sa mai incerc. Pentru cei care sunt interesati de acest ulei pot sa il caute si pe alte seit-uri. Il vor gasi mai ieftin, dar trebuie sa fie siguri ca este acelasi lucru.
rg
Postat pe 16 Octombrie 2009 09:48
Nu faceti gresala sa va infoliati dupa ce dati cu ulei de paprika, o sa va ia pielea foc de usturime; se face doar masaj. Nici un ulei sau crema nu te scapa de 3 cm odata, mare prostie. Celulita o punem in timp si tot in ceva timp si cu multa munca o dam jos.
anayram
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:36
eu l-am cumparat si l-am folosit o perioada. Nu pot sa-ti spun ca dela prima sedinta s-a cunoscut ceva miraculos, dar facind cite doua impachetari pe saptamina aspectul celulitei mele a fost altul. poti sa-l incerci, dar vezi pe ce seit-uri il cauti ca cel de la Irina Reisler este scump. Cit despre zatul de cafea, il poti folosi inainte de a te impacheta cu uleiul de paprika, dar nu foarte des, Cu el se face un fel de peeling (gomaj), iar acesta nu este indicat foarte des. Perioada acceptata pentru gomaj este de 5-6 zile, pentru a permitae pielii sa se regenereze, daca pot spune asa. Ai grija la uleiul de paprika, nu-l folosi singur ci amestecat in cantitati egale cu ulei de masline, pentru ca este puternic. Dupa impachetare nu faci dus, ci doar te stergi cu un prosop. te sarut. succes.
rg
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:27
eu am folosit crema Iodase Actisome de la Natural Project si este foarte eficient, e drept ca este mai scumpa decat cremele din comert, dar este naturala din extracte de plante. Eu am comandat-o de pe net. Cu 2 flacoane am scapat deja de celulita coaja de postocala, acum mai trebuie sa lucrez sa dispara de tot.
rendo
Postat pe 11 Noiembrie 2009 10:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E la moda sa fii slab/a? 73 De la: za_raza 18 August 2014 20:45
Guma zoftpt marirea sanilor 121 De la: laurathegirl 12 Martie 2009 14:24
Hainute bio pentru copii... 1 De la: danielatontsch 24 Noiembrie 2009 13:18
piciorusele 20 De la: ottovintila 31 Octombrie 2009 21:49
PIELEA FLASCA DE PE PICIOARE ,ABDOMEN,FESE 25 De la: b63msh 3 Februarie 2010 01:25