Setari Cookie-uri

Cum sa scap de acnee de pe spate:(


Buna as dori sa imi spuneti si mie cum as putea sa scap de accnea de pe spate si de semnele lasate de ea:(...am problema asta de ceva ani si nici pana acuma nu mi-a trecut..am fost la dermatolog si mi-a dat niste creme scumpe de la avenne si vichy dar degeaba...fara nici un efect..Multumesc anticipat!
kudika024920
Postat pe 13 Martie 2010 17:25
era cantecul ala "La mare, la soare..." ta na-na na-na na...
mie asa-mi trece, desi nu cred ca am o forma ca a ta.

cand afli ceva sa-mi spui si mie. I'm a little dinosaurous, yes....
Boca
Postat pe 13 Martie 2010 19:44
De la: kudika024920, la data 2010-03-13 17:25:58
Buna as dori sa imi spuneti si mie cum as putea sa scap de accnea de pe spate si de semnele lasate de ea:(...am problema asta de ceva ani si nici pana acuma nu mi-a trecut..am fost la dermatolog si mi-a dat niste creme scumpe de la avenne si vichy dar degeaba...fara nici un efect..Multumesc anticipat!


ai grija la alimentatie, incearca sa eviti carnea de porc, ca poate fi si de la asta
fa mult sex ca poti avea o cauza hormonala
bafta
inearca si un consult ginecologic, am mai auzit ca daca ai pb "jos" poate fi si asta un semn
prozatos
Postat pe 23 Martie 2010 15:56
caaaat sex? ca am obosit
si pb jos nu am, poate sus
Boca
Postat pe 23 Martie 2010 16:32
De la: kudika024920, la data 2010-03-13 17:25:58
Buna as dori sa imi spuneti si mie cum as putea sa scap de accnea de pe spate si de semnele lasate de ea:(...am problema asta de ceva ani si nici pana acuma nu mi-a trecut..am fost la dermatolog si mi-a dat niste creme scumpe de la avenne si vichy dar degeaba...fara nici un efect..Multumesc anticipat!



incearca asa cum ti sa spus si mai sus sa mergi la ginecologie, si o sa-ti dea sa-ti faci niste analize...si in functie de astea exista un tratament nu niste anticonceptionale care folosesc si la acnee...am o prietena care a avut aceleasi probleme ca si tine..si a urmat exact pasii astia.
ioanam859
Postat pe 23 Martie 2010 16:36
pana faci un bebe sigur trece ....sau nu mai observi
trecand peste gluma, problema asta o am si eu , se accentueaza iarna mai ales, dar cum vine soarele se rezolva de la sine.
dack
Postat pe 23 Martie 2010 18:56
eu am scapat de toate porcariile care si-au facut aparitia pe pielea mea cu masca de argila (vezi marca AslaVital). E foarte ieftina, usor de folosit si in cazul meu a dat rezultate nesperate. Dupa nenumarate vizite la dermatolog, alifii si lotiuni , altele mai scumpe , altele mai ieftine, argila a fost ultima mea speranta! De obicei se recomanda aplicarea mastii 1-2 ori pe saptamina , insa eu , in primele doua saptamini de tratament mi-am facut in fiecare zi!! Daca iti cumperi , citeste cu mare atentie instructiunile de pe plic!!! Iti urez multa bafta !!!
P.S. Am incercat-o si pe spatele prietenului meu, si a functionat si in cazul lui!
kudika024427
Postat pe 24 Martie 2010 11:25
Cu argila am obtinut si eu rezultate, aplicam inainte de a face baie, apa calda vindeca mult
oana84onutza
Postat pe 24 Martie 2010 12:16
nuj eu am acceasi problema...si folosesc un tratament cu gerovital spumant STOP ACNEEE este foarte bun de cand fac tratament cu el imi trec din cosuri si presupun ca daca fac in contunuare va da un rezultat bun....succes si inca cv ..nu cred ca este buna varianta cu sexul..adica cum drq..sa faci sex ...caci sunt si copii la varsta de 12..13..14...ani care nu le permite varsta la anii astia sa faca sex ...este rusinos si in acelasi timp si scarbos... oke eu am dat o idee daca vrei sa o iei in considerare e bne daca nu e bne si asa ..
kudika_4558
Postat pe 7 Aprilie 2012 21:05
Cand lupti cu acneea, indiferent unde ar fi ea localizata, nu trebuie niciodata sa intorci si celalalt obraz Iata, asadar, doua produse indelung testate:

www.handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2013/05/palmarosa-si-chimen...
si
www.handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2013/05/serul-cu-chimen-neg...

"Cobaii" nu numai ca au supravietuit, dar s-au declarat incantati!
HandmadeSister
Postat pe 13 Mai 2013 17:25
La mine a dat rezultate un produs ce se numeste Derminax. L-am luat pe o perioada de o luna de zile si mi-a mai dosparut din acnee!
E un lucru extraordinar asta.

kudika_972093
Postat pe 8 August 2014 13:07
Acneea de cele mai multe ori este o problema hormonala si atunci e necesar sa se faca o vizita si la medicul endocrinolog. Impreuna cu dermatologul o sa puna un diagnostic si pe urma pot prescrie un tratament.

kudika_994019
Postat pe 23 Septembrie 2015 10:24
Si eu am cosuri si am inceput sa fac o cura cu produse pentru eliminarea cosurilor. Nu stiu cat de mult o sa ma ajute sa scap de cosuri, dar trebuie sa incep de undeva. Am cosuri de 3 ani si asta e prima cura pe care o fac.

kudika_1001110
Postat pe 8 Februarie 2016 11:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratamentele naturiste pt crestrea sanilor 11 De la: lexxy_me 3 Septembrie 2009 13:50
Buna tuturor, va rog am nevoie de un sfat... 6 De la: Shhh 27 Ianuarie 2010 20:55
crema anticelulita 10 De la: orty_ciresica 16 Mai 2009 12:03
Va recomand o crema anticelulitica care chiar se simte ca actioneaza de la prima aplicare 56 De la: Inna30 26 Februarie 2015 21:13
vergeturi 5 De la: annna_larysssa 10 Aprilie 2011 17:19